Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 53
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes Empty
MesazhTitulli: nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes   nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes EmptyTue Aug 25, 2009 11:12 am

shkrimari i ketij romani ka marre cmimin nobel,per veper me te mire te kohes .ngjarja zhvillohe ne nje fshat te izoluar ne kolumbi.i sugjeroj te gjitheve ta lexojne .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 53
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes Empty
MesazhTitulli: Re: nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes   nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes EmptyTue Aug 25, 2009 12:15 pm

ky roman ka qene udhe rrefyes per shume kombe dhe popuj te izoluar nga diktaturat dhe pasojat qe sjellajo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 53
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes Empty
MesazhTitulli: Re: nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes   nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes EmptyThu Oct 28, 2010 10:35 pm

per shqiptaret eshte me shume rendesi te lexojne kete veper aq afer europes se zhvilluar jemi kurse kemi jetuar si ne nje fshat ne kolumbi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 53
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes Empty
MesazhTitulli: Re: nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes   nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes EmptySat May 30, 2015 12:03 pm

Fatmir Lushaj ka shpërndarë një lidhje.
Maj 26 në orën 10:24.PD ·

Kosovari që zbuloi Kodin e Da Vinçit
Fatmir Lushaj nga Prizreni është i bindur se ka zbuluar përmbajtjen e veprës kryesore të Leonardo Da Vinçit, Mona Lizës. Ai mendon se ka identifikuar edhe një profetësi të Da Vinçit në këtë pikturë, transmeton KlanKosova
KLANKOSOVA.TV
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 53
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes Empty
MesazhTitulli: Re: nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes   nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes EmptySat May 30, 2015 12:06 pm

LAJME
ZONA B
INFO MAGAZINE
ORA 7
PRIVE
ORA E PASDITES
FAMILJA IME
SPORTS SHOW
HEJ! WAZZUP
TË TJERA
Lajme

Sport

Prive

Kolumne

Kulturë

Shëndet

Lifestyle

Auto

Tech

Kuriozitete
Kosovari që zbuloi Kodin e Da Vinçit
Fatmir Lushaj nga Prizreni është i bindur se ka zbuluar përmbajtjen e veprës kryesore të Leonardo Da Vinçit, Mona Lizës. Ai mendon se ka identifikuar edhe një profetësi të Da Vinçit në këtë pikturë, transmeton KlanKosova

Kodi i Da Vinçit 22:49, 2 Maj 2015
Një kosovar me emrin Fatmir Lushaj po pretendon se ka arritur të deshifrojë përmbajtjen e veprës së Leonardo Davinçit, sekretet e secilës nuk u zbuluan kurrë tërësisht.

Fatmir Lushaj, që profesion ka zdrukthëtarinë, është i bindur se ka arritur të deshifrojë goxha shumë fshehtësi në pikturën Mona Lizës.

Sipas Lushajt, në çdo pjesë të kësaj pikture ka shumë fshehtësi, të cilat edhe i ka skicuar.

Ky prizrenas beson se në këtë vepër të Da Vinçit fshihet mllefi e tij për kryqëzimin e Krishtit.

Lushaj thotë se në këtë pikturë, Davinci kishte paraparë edhe luftën e Dytë Botërore, e zhvillimet teknologjike.

Ai mendon se ka zbuluar edhe një profetësi të Da Vincit në këtë pikturë. Lushaj supozon se në pikturën e Mona Lizës parashikohet edhe fundi i njerëzimit, transmeton KlanKosova.

Për të gjitha këto zbulim që Lushaj pretendon se i ka bërë, i janë dashur plot 5 vite. Ndërsa i kanë ngelur edhe 3 kuadrate pa arritur t’ua zbulojë kuptimin.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 53
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes Empty
MesazhTitulli: Re: nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes   nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes EmptyThu May 05, 2016 1:55 pm

Se shpejti botohet libri im ne Londer te Anglise
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes Empty
MesazhTitulli: Re: nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes   nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
nje qind vjet vetmi.romani Gabriel. Garsia . Markes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» ZHan Pol Sarter.Romani ,. MUri
» 12 Vjet nga KOSHARJA
» 20-vjet Janullatos, u hap sot Katedralja
» Shëndeti dhe të ushqyerit
» Nje histori nga jeta juaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Art dhe Kulturë-
Kërce tek: