Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_

Male
Numri i postimeve : 194
Age : 107
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase Empty
MesazhTitulli: Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase   Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase EmptyTue Aug 25, 2009 6:07 am

Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase


Shoqata e Veteranëve të Luftës së UCK-së “ Kalaja” reagon ashpër ndaj trajtimeve ç’njerëzore ndaj të burgosurve shqiptar nëpër kazamatet e Maqedonisë.


“Kemi informacione të besueshme nga burgu famëkeq i “Idrizovës” se në këtë institucion me shqiptarët e burgosur bëhet eksperimente laboratorike.Bëhet fjalë për të dënuarin e pafajshëm, Florim Ahmetin nga fshati Brodec të cilit nga torturat në këtë burg i përkeqësohet gjendja shëndetësore dhe më 21.08.2009 dërgohet në spitalin e Shkupit ku i jepet një injeksion.Pas kthimit në burg po në të njëjtën ditë Florimit i keqësohet gjendja në ora 23:00, kontrollohet nga mjeku i burgut dhe njëkohësisht i jepet një injeksion kundër injeksionit të pare, sepse e para ka qenë totalisht gabim”, thuhet në reagimin e veteranëve të luftës.

Nga kjo organizatë ftojnë bashkësinë ndërkombëtare që të intervenojë dhe ndalojë këto metoda ç’njërëzore ndaj të burgosurve në burgjet e Maqedonisë.

“Në mungesë të zv. Drejtorit që duhet të jetë shqiptarë, që nuk egziston, të bëhen këto eksperimente laboratorike, si në kohën e NACIZMIT me ÇIFUTËT. Me këtë rast njoftojmë opinionin ndërkombëtar se në Maqedoni bëhet gjenocid me shqiptarët dhe kërkojmë që sa më shpejtë të intervenohet në këtë shtëpi ndëshkuese, sepse i vetmi besim ngelë tek JU”, thuhet në fund të reagimit. (INA) Sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase Empty
MesazhTitulli: Re: Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase   Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase EmptyTue Aug 25, 2009 10:04 am

o shqipo po ku jan institucionet qe jav keni dhan voten vet ju dhe populli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase Empty
MesazhTitulli: Re: Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase   Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase EmptyTue Aug 25, 2009 11:44 am

More le te bejne eksperimente se e meritojna keshtu!!!!

Pse i besuat Ali Ahmetit ?Luften e nisen dhe prape ju lane ner maqedonaset sllav!


Tan po bahemi patriota e çlirimtar,kur behet puna me hy ne front tan neper bunerat e grave!Tan keshtu jena dhe e meritojna me na nxjerr tamblin e nanens!
Parazitin ,tucin as perendija nuk e done!
shqiptaret jan tuca me luftue kundra shkavellave e trime mu vra mes vedi vendin e pare ne bote a po!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase Empty
MesazhTitulli: Re: Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase   Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase EmptyFri Sep 11, 2009 4:16 pm

Deri kurë se do luhet me kta Shqiptar që mbahen pa fije faji vetëm e vetëm Politikajt të mashtrojn Popullin .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase Empty
MesazhTitulli: Re: Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase   Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase EmptyFri Sep 11, 2009 4:57 pm

Per vllezrit tan ne maqedoni pse ende neper burgje ne ta pysin ali ahmetin,dhe po ja japin voten vet.,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase Empty
MesazhTitulli: Re: Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase   Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase EmptyFri Sep 11, 2009 6:02 pm

do te luhet deri ju te nderpritni perkrahjen e tradhtareve Politikan shqiptare.
Deri sa ju perkrahni sala sejdija Thaqa ramusha etj kurre sdo ket liri,po roberi skamje pisllek korrupsion hajni..
Fajet i keni vet si popull.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase Empty
MesazhTitulli: Re: Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase   Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Eksperimente me të burgosurit shqiptar në burgjet maqedonase
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: