Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 VIZAT TURISTIKE DHE KORRUPSIONI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Male
Numri i postimeve : 168
Age : 94
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

VIZAT TURISTIKE DHE KORRUPSIONI Empty
MesazhTitulli: VIZAT TURISTIKE DHE KORRUPSIONI   VIZAT TURISTIKE DHE KORRUPSIONI EmptyFri Apr 24, 2009 10:15 pm

VIZAT TURISTIKE DHE KORRUPSIONI Korrupsioni_nuk_luftohet_me_fjalime

A besoni se ish zyret nderlidhëse ne Kosovë,tani ambasada për marrje të vizave turistike,kuptohet me ftesen e mergimtarëve jasht vendit respektivisht familjarëve po hasin në parregullsi dhe që të marrësh një vizë për ne ambasadën zviceriane duhet paguar te korruptuarve minimum 3.000 euro!!!

Të bisedojmë për keta shqiptarë se atyre duhet thëne troq që janë bisha eurongrënëse.

JU lutem përpjesemarrje sidomos juve jasht Kosoves e Shqiperise meqë e di se edhe ju jeni të prekur nga kjo dukuri koruptive.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Male
Numri i postimeve : 168
Age : 94
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

VIZAT TURISTIKE DHE KORRUPSIONI Empty
MesazhTitulli: Re: VIZAT TURISTIKE DHE KORRUPSIONI   VIZAT TURISTIKE DHE KORRUPSIONI EmptyFri Apr 24, 2009 10:39 pm


Vizë për vizitë zyrtare (pjesëmarrje në konferenca, seminare, etj)

· Një aplikim për vizë për çdo person, i plotësuar në të gjitha rubrikat, me datë dhe me nënshkrimin e
aplikantit;
Dy fotografi aktuale pashaporte;

· Pashaportë të vlefshme të paktën 3 muaj nga data e parashikuar e daljes nga Zvicra.

· Kopje të pashaportës (të gjitha faqet që përmbajnë informacione në lidhje me të dhënat personale të
mbajtësit dhe shënimet zyrtare të autoritetit lëshues të pashaportës);

· Rezervim I biletës të avionit ose të tragetit / dokument transporti;

· Konfirmim i mbulimit të shpenzimeve gjatë qëndrimit në Zvicër: vërtetim mbi gjëndjen e llogarisë bankare
aktuale me “bank statement” të tre muajve te fundit;

· Tarifa e vizës: 7’900 lekë për çdo aplikim;
· Çertifikate familjare;
· Siguracion udhëtimi, i cili mbulon periudhen e vizes me nje minimum mbulimi shendetesor prej 30’000 Euro;

· Fëmijët nën 18 vjeç; nëse një ose të dy prindërit nuk do të udhëtojnë me fëmijën minoren, atëhëre duhet të
paraqitet një deklaratë noteriale;

· Notë verbale zyrtare nga autoriteti ose institucioni shqiptar me konfirmimin se në çfarë mënyre do të
mbulohen shpenzimet për vizitën zyrtare;

· Ftesa nga institucioni ose organizmi në Zvicër drejtuar direkt ambasadës (Email ose faks). Në ftesë duhet
të përcaktohet: qëllimi i vizitës, kohëzgjatja e qëndrimit, të dhënat e sakta të personave të ftuar, marrja në
ngarkim e shpenzimeve të udhëtimit dhe qëndrimit në Zvicër.
Ambasada ruan të drejtën për të kërkuar në çdo kohë informacion dhe/ose dokumenta shtesë.


Ua solla këtë për tju treguar parakushtet për vizë!
KOT,i tregon-dëshmon te gjitha dhe prap KOT, prap refuzim!!!
99% te refuzimeve e kanë shabllon se nuk flasin ata të mjerë ku shkruan:
"Kthimi juaj nga Zvicra nuk eshtë i sigurtë"!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
VIZAT TURISTIKE DHE KORRUPSIONI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Korrupsioni ky armik i heshtur i shoqerisë sonë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Emigracioni-
Kërce tek: