Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Taken

Shko poshtë 
+2
Eagle Eye
Ago Muji
6 posters
AutoriMesazh
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Taken Empty
MesazhTitulli: Taken   Taken EmptyTue Feb 03, 2009 1:34 pm

Filmi ka ne qender te stories nje band shqiptare, dhe ka arritur majat e shikueshmeris ne Amerik.

Thrilleri “Taken” rrezon nga froni komedine Mall Cop
02/02/2009 13:35

Taken Taken
Thrilleri me protagonist Liam Neeson, “Taken”, i dha fund mbreterimit te komedise “Paul Blart: Mall Cop” ne kinemate amerikane.

Thrilleri me perfshirjen e CIA-s, qe tregon historine e nje polici ne kerkim te nje bande rrembyesish, arketoi 24.6 milione dollare gjate fundjaves. Mes filmave te tjere te rinj qe paten sukses ishte “The Uninvited”, qe u rendit i treti. “Slumdog Millionaire”, kandidat per Oskar, gjendet ne vendin e gjashte.

Lista e pese filmave me te ndjekur ne SHBA

1 Taken - $24.6m
2 Paul Blart: Mall Cop - $14m
3 The Uninvited - $10.5m
4 Hotel For Dogs - $8.7m
5 Gran Torino - $8.6m

Arketimet per muajin janar ishin 20 perqind me te larta krahasuar me muajin e pare te 2008-es, ndersa numri i shikuesve u rrit me 16 perqind.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarTaken Empty
MesazhTitulli: Re: Taken   Taken EmptyTue Feb 03, 2009 5:40 pm

Ago Muji, e kam shiku kete filem disa here. Njehere pa perkthim shqip, dhe dy here me perkthim shqip. Perveq qe behej fjale per nje band shqiptare, eshte nje filem i cili te mban nen ethe plote gjithe ato minuta. Gjithqka me eshte dukur perfekte ne kete filem, sidomos karakteri i aktorit qe luan rolin kryesor.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eagle Eye
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 34
Registration date : 27/08/2008

Taken Empty
MesazhTitulli: Re: Taken   Taken EmptyTue Feb 03, 2009 6:15 pm

Vetem nje here e kam shiku, me ka lan pa mend!
Ky film esht shum i madh, dhe do mbetet. Ai film ju kushtohet atyre qe merren me prositucion, e shikon kur nedeshi me hun lesha c'ka ju bein , jau c'ain ballin .

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://landofeagles.net
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

Taken Empty
MesazhTitulli: Re: Taken   Taken EmptyFri Feb 20, 2009 12:28 am

fliste per nje bande nga tropoja qe mereshin me prostitucion, po kapo i madh me duket se ishte arab,te pjesa fundit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 29
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Taken Empty
MesazhTitulli: Re: Taken   Taken EmptyFri Feb 20, 2009 12:47 am

Sa per informate ja se cfare thote aktori kryesor, ne kete film per njerin nga pjesetaret e mafias shqiptare: Ju vini nga nje vend qe prodhon plehera ashtu sikurse ti. Hajda bac hajde, filmi me i shikuar ne amerike, SKANDAL.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatarTaken Empty
MesazhTitulli: Re: Taken   Taken EmptyFri Feb 20, 2009 1:10 am

Kjo eshte demokracia Guximi Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Veneta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Taken Empty
MesazhTitulli: Re: Taken   Taken EmptyFri Feb 20, 2009 12:56 pm

Kjo eshte njera nder veglat qe po perdor bota per te shprehur mendimin e tyre per shqiptaret. Jo pak shqiptare kane kontribuar qe te na servohet ky lloj vleresimi. Ne film i pari i mafias eshte tropojan dhe kur amerikani (anetar i CIA-s) e pyet kush eshte Marku ketu njeri i pergjigjet pikerisht ne kete menyre: Te gjithe Marka jemi ketu! Ne film ka inserte shqip, bile edhe e folura e Kosoves nuk mungon. Duhet bere me shume per identitetin shqiptar dhe nuk duhet te lejojme ta rrenojne ate qe e kemi ndertuar qe prej ekzistimit tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone


Male
Numri i postimeve : 609
Age : 38
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

Taken Empty
MesazhTitulli: Re: Taken   Taken EmptyFri Feb 20, 2009 6:54 pm

nuk esht gje, shifni filmin djepi i grethave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarTaken Empty
MesazhTitulli: Re: Taken   Taken EmptySat Feb 21, 2009 12:20 am

Guximi shkruajti:
Sa per informate ja se cfare thote aktori kryesor, ne kete film per njerin nga pjesetaret e mafias shqiptare: Ju vini nga nje vend qe prodhon plehera ashtu sikurse ti. Hajda bac hajde, filmi me i shikuar ne amerike, SKANDAL.

Me perkthimin tim thote pak me ndryshe. Kur thote ashtu e ka fjalen per Tropojen ne veqanti. Vrana Konti mire e ka thene, kjo eshte demokracia. Perderisa bejne filma te ndryshem ku nuk i fshehin edhe te kqijat e shtetit apo popullit te vete nuk besoj qe ne kete rast duhet te marrim vetem nga kendi negative kete filem.

Mendim im.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Taken Empty
MesazhTitulli: Re: Taken   Taken Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Taken
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Kinematografi-
Kërce tek: