Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 organizojme nje proteste se bashkue??!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi

Male
Numri i postimeve : 198
Age : 39
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyWed Jan 28, 2009 7:32 am

Protesta te organizohet me qellimin per rritjen e nurmit te Fsk te bejme nje proteste per te rritur numrin e ushtarve te Fsk deri ne 5000 ushtar dhe te pranohen te gjithe ata qe kane qen ne TMk ?????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyWed Jan 28, 2009 9:15 am

!!!!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyWed Jan 28, 2009 3:26 pm

!!! Arrow
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
PeriiKeputur
Anëtar
Anëtar
PeriiKeputur

Male
Numri i postimeve : 342
Age : 107
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyWed Jan 28, 2009 4:34 pm

ngadhenjimi shkruajti:
Protesta te organizohet me qellimin per rritjen e nurmit te Fsk te bejme nje proteste per te rritur numrin e ushtarve te Fsk deri ne 5000 ushtar dhe te pranohen te gjithe ata qe kane qen ne TMk ?????


Pse ta organizojm at protest kur dihet se FSK eshte prodhim i Eulexit?
FSK - ja nuk edhte ushtri ajo eshte Force dhe ne asnje vend te botes ushtria nuk eshte force. Fsk-ja nuk sherben ta mbroje as nje fshat te tere e lere me KOsoven. Ata mund te themi se jan zjarrfiksa sepse me nje numer aq te vogel nuk mundemi te bejme gje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi

Male
Numri i postimeve : 198
Age : 39
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyWed Jan 28, 2009 6:49 pm

po mire more periikeputur me mire te luftojme per ate cka mundemi e mos te rrim duarkryq e te shkruajme endrra neper forume se kshtu me muhabete odash dhe forumesh nuk nxjerr dote ne drit asgje pa u futur ne veprim tashi kjo eshte mundesia jone qe mund te bejme ti nese ke nje mundesi me te mire ather hajde bujrum na trego sigurisht se do te mbeshtesim por nuk eshte mire qe me injuru nje ide sic ka ber ai shoku guxim se per mendimin tim ai nuk ja din rendesin atyre qe deri sot kan kontribuar ne tmk e ne uck e sot detyrohen te dalin te pa pune ketu shifet se guximi dhe te tjere e mbeshtesin kete projekt te eulexit te jete me 2500 zjarrfiksa shpresoj ta ket nga naiviteti e jo te jete i qellimshem perderisa nuk jan te gateshem as nje proteste te organizojne per ata qe gjate luftes sakrifikuan dhe jeten nese vazhdohet me injorime ndaj instuticioneve sa do me te meta qofshin ateher shum shpejt do humabsim sic kemi humbur gjithmon dhe do te duhet te fillojme nga fillimi uroje qe ky shkrim mos te bije ne vesh te shurdhur por ti pergjigjen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyWed Jan 28, 2009 7:02 pm

JO oo Ngadhnjim une e injorova sepse nuk shkon puna kshtu qysh ja ke nis ti. "Po duam t'i shtojme ushtaret e FSK", sepse FSK dihet per cfare eshte krijuar si eshte krijuar, e si lehoet qe te ekzistoj. Prandaj une jam krejtesisht kunder eulex-it por eshte shume e dukshme se ti je perkrahes i Euleksit me vete faktin se kerkon te qosh perpara nje krijese te saje. FSK eshte krijese e Eulexit, apo me perkatesisht BE-se, prandaj kjo nuk duhet zhvilluar, kjo duhet te shkaterrohet nga rrenjet dhe te krijohet nje ushtri me te gjitha tiparet dhe standartet evropiane e boterore.
Ju mund te dilni ne proteste po Evropa, dhe keta tonet, e kane fuqizuar Planin famekeq te Ahtisarit i cili ju lejon vetem nje numer te caktuar te ushtareve(policeve, mini-policeve, etj etj).
Edhe ne qofse e gjith Kosova do te ngrihej ne kembe, qe te shtohej numri i trupave ne FSK, mendoj se vetem ne kete pike do te ishte ne dileme qeshtja, perndryshe Evropes aq qe e cane koken per 20 vete qe dalin ne Prishtine. Sepse kete idene tuaj e perkrahin vetem 20 vete ne Prishtine e Kosove, se perkrahin as qeveritaret, as organizatat, sikurse Levizja VETEVENDOSJE!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi

Male
Numri i postimeve : 198
Age : 39
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyWed Jan 28, 2009 7:19 pm

tadici para pak ditesh u shpreh se do ta shkatrrojme fsk nese e ke degjuar dhe po me duket se po ja arrin qellimit mua me vje interesant me juve ore shok vlla apo si te them ti e deshe se deshe kjo te eshte veshur per kete ka ra dakort qeveria kshtu qe te pakten te kerkojme qe ata njeze ushtare qe kan kontribuar kan sakrifikuar mos te dalin ne rrug si te ishin kriminel kur ti teket tjerve po ti mbrojme ata dhe permes keti synimit te fitojme dhe rritjen e nr te fsk si fillim e pastaj kerkojme dhe gjera tjera po un kete e shof si primare kshtu qe sipas teje ce je per ta shkatrruar fsk je ka ja zbaton deshiren e tadicit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi

Male
Numri i postimeve : 198
Age : 39
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyWed Jan 28, 2009 7:28 pm

dhe nje gje nese do te gjenin rezistence nga pupolli si ata te jashtmit ashtu dhe qeveria te merte perkrahjen e popullit do ishin ndryshe gjerat nuk do kishin shkuar per shtat te armiqmve dhe ne dem te kombit ton, po neve kemi deshire vetem endrrat ti shprehim ndersa per realizimin e tyre nuk punojme dhe nuk veprojme vije pytja pse vall ndodh me ne kshtu ??! spepse nuk jemi te bashkuar nuk jemi te nje mendje por jemi aq kryetar sa dhe jemi ne numer kete e kan then edhe me pare se un dhe ka pasur plotesisht te drjet se deri kur do vazhdohet kshtu kjo varet nga ne shpresoj te ndryshojme sa me pare per te mire te kombit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi

Male
Numri i postimeve : 198
Age : 39
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyWed Jan 28, 2009 7:29 pm

un ju pyta me larte me thuaj ti nje ide ose nje propozim nese ke per te krijuar ate cka mendon me kriju nje ushtri gjigante si te bejme ke ndonje rruge per ta ber ate apo vetem e shpreh deshiren ???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyWed Jan 28, 2009 10:31 pm

Ngadhnjimi problemi eshte qe ju po godisni disa pika, te parendesishme, ne duhet ta godasim qendren: PAKON E AHTISARIT. Ketu qendron puna, sepse pakoja e Ahtisarit te ndalon te besh ushtri ne plote kuptimin e fjales.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
klodian
Përjashtuar
Përjashtuar
klodian

Male
Numri i postimeve : 107
Age : 35
Vendi : europe
Registration date : 25/12/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyThu Jan 29, 2009 12:03 am

organizojme nje proteste se bashkue??!!

organizojme nje proteste se bashkue??!! Icon_post_target nga ngadhenjimi Today at 5:32 am
Protesta te organizohet me qellimin per rritjen e nurmit te Fsk te bejme nje proteste per te rritur numrin e ushtarve te Fsk deri ne 5000 ushtar dhe te pranohen te gjithe ata qe kane qen ne TMk ?????


ngadhenjim!

une nuk u bashkangjitem protestave me ata qe nuk din te shkruajne shqip sepse nuk na del mirë fundja djalo nese ti jeton ne Kosovë mos harro se FSK-ja s'eshte gje tjeter pos pjellë e EULEX-ittt!!!!

a i beson edhe babadimrit ti bukurosh?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi

Male
Numri i postimeve : 198
Age : 39
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyThu Jan 29, 2009 2:15 am

e more klodian po sa i zgjuar qe qenke deri sot kam qen shum pesimist por sot e tutje mezi qenke kaq i zgjuar jam njeriu me i lumtur me optimisti ne bote ti qenke e ardhemja e kombit shqiptare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aktiv
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aktiv

Male
Numri i postimeve : 87
Age : 41
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyThu Jan 29, 2009 2:49 am

kjo duhet te shkaterrohet nga rrenjet dhe te krijohet nje ushtri me te gjitha tiparet dhe standartet evropiane e boterore.


S'pari perdhendetje te gjithve ,jam shume dakort me antarin Guximi nga renjet duhet te shkatrohet kjo ushtri e jo te ndimohet .Edhe nje pjes bile e TMK e duhur eshte qe te kthehet ne ndime te Policis kshu qe rritet ekonomia e vendit ,nje ushtar ne TMK nese ka nje rroge 200 Euro kerkohet qe te jet u lumtur me pagesen e ti ,te rikthehet ne polici sepse ne sote kemi me se shumti nevoj per polici se sa per ushtri
1.- I ndimon policis
2.- I ritet roga mujore
3.- Ritet ekonomia e vendit
4.- Sa te hubin kohe koti ne ''kaserna'' te pa pune kete munde e e shpendajn ne ne ndimen e popullit bashke per te miren e popullit dhe per te miren e gjythe kufijve te kosoves .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi

Male
Numri i postimeve : 198
Age : 39
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyThu Jan 29, 2009 3:20 am

nuk mbledhem mend njeher ne jete neve shquhemi per shkatrrim te shtetit si shqiptar qe jemi te kthehemi prapa jo me large se viti 1990 kur prijsi i madh antishqiptare sali berisha shkatrroi shqiperin nuk la gje pa shkatrruar deri sa arriti te djeg dhe biblotekat kombetare ,pastaj ne 97 po sali berisha se bashku me fatos nanon shkatrruan per her te dyte shqiperin brenda nje dekade tashi ti z.aktiv se bashku me guximin doni te filloni te shkatrroni ne instuticionet kosove por kjo nuk ka per te ndodhur harrojeni zotri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aktiv
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aktiv

Male
Numri i postimeve : 87
Age : 41
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyThu Jan 29, 2009 3:30 am

Keta shembuj jane te shpjegues per nivelin e edukates e te kaluares se ulet sociale ''per te mos thene edhe prinderore'' ,shume veta munde te ndjehen te ofenduar per kete vlersim ,pikrishte sepse ju mungon kulltura demokratike ,e ç'faj kam une jeta duhet te mesohet dhe kerkohet te mesohet .

Nuk thellohen te analizoi vite e udheqes sepske shume mire e dim si kemi qen dhe kushe kemi qene me heret ,prandaj duhet te pajtohem me fatin ku jemi sote dhe kushe do te jemi neser .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi

Male
Numri i postimeve : 198
Age : 39
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyThu Jan 29, 2009 3:32 am

po skena pas nga kush me mesu , po ti ku jeton pse nuk vjen ne kosove me na mesu me jetu se marum vdicem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi

Male
Numri i postimeve : 198
Age : 39
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyThu Jan 29, 2009 3:33 am

dukesh se je intelektual i pashoq dhe kam shum deshire te te njofe me respekte ngadhenimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aktiv
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aktiv

Male
Numri i postimeve : 87
Age : 41
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyThu Jan 29, 2009 3:50 am

Sigurishte qe do te beheshe i bezdishem po te ndalesha ne anlizen ,ne gjendjen katastrofale te gjendjes te valutes se veddit tone .Sepse shteto jone ende nuk ka valut monetare ,perderisa nuk ka banke shtetrore .

mos te jem i teper:
vazhdoni ne teme por para te gjithave te thellohemi te hulumtojm per nje te ardhme me te mire te zhvillimi e jo te organizime vende e pa vende .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! EmptyThu Feb 12, 2009 8:44 pm

Guximi shkruajti:
!!! Arrow
??!! bye
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty
MesazhTitulli: Re: organizojme nje proteste se bashkue??!!   organizojme nje proteste se bashkue??!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
organizojme nje proteste se bashkue??!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: