Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Arber Xhaferi - Opinioni juaj...

Shko poshtë 
+2
feneri
kacimix
6 posters
AutoriMesazh
kacimix
Anëtar i ri
Anëtar i ri
kacimix


Male
Numri i postimeve : 104
Age : 44
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Sporti , Muzika
Registration date : 26/10/2008

Arber Xhaferi - Opinioni juaj... Empty
MesazhTitulli: Arber Xhaferi - Opinioni juaj...   Arber Xhaferi - Opinioni juaj... EmptyMon Jan 05, 2009 7:55 pm

Arber Xhaferi - Opinioni juaj... F.0302021815115_m

Arbër Xhaferi

qfar mendimi keni per ish politikanin me te vjeter shqipetare ne IRJM Arber Xhaferin..jepni mendimin e juaj rreth tij .. biografine e tij dhe veprat politke aktive...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Arber Xhaferi - Opinioni juaj... Empty
MesazhTitulli: Re: Arber Xhaferi - Opinioni juaj...   Arber Xhaferi - Opinioni juaj... EmptyMon Jan 05, 2009 8:59 pm

kacimix shkruajti:
qfar mendimi keni per ish politikanin me te vjeter shqipetare ne IRJM Arber Xhaferin..jepni mendimin e juaj rreth tij .. biografine e tij dhe veprat politke aktive...

I cilësuar si politikan i vjetër shqiptarë në IRMJ, z. Arbër Xhaferri, padyshim, është i një dimensioni më të gjërë ! Unë pata fatin që ta njoh dhe të veproj me të që nga 1993 e deri ditën ku në Kongres që u mbajtë në Strugë nga qershori i 2006, ( kerkoj ndjesë nëse nuk jam i saktë !), vendin e tij e zu një klan politik!

Ata që kanë lexuar dhe dëgjuar idetë e këtij kolosi, padyshim e kanë lehtë të binden se ai qëndron shumë lart në shpjegimin e fenomeneve. Është elokuent ! Është racional ! Tjetër gje është zhvillimi i realitetit politik në IRJM, ku gjithë sofizmi i maqinerisë sllave e godisnin dhe nëpërkëmbnin idenë e tij. Të tillë dhunues të asaj ideje u paraqitën dhe klani i hajdutëve që rrëmbyen frenjtë dhe lejuan që të hidhen dilemat mbi këtë Laokont shqiptar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kosovaboy
Fillestar/e
Fillestar/e
kosovaboy


Male
Numri i postimeve : 18
Age : 52
Vendi : Prishtine
Registration date : 06/01/2009

Arber Xhaferi - Opinioni juaj... Empty
MesazhTitulli: Re: Arber Xhaferi - Opinioni juaj...   Arber Xhaferi - Opinioni juaj... EmptyFri Jan 09, 2009 10:35 pm

Filozof i politikes mbareshqiptare dhe kaq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarArber Xhaferi - Opinioni juaj... Empty
MesazhTitulli: Re: Arber Xhaferi - Opinioni juaj...   Arber Xhaferi - Opinioni juaj... EmptySun Jan 18, 2009 4:52 am

Ky njeri nuk e kuptoi bash si duhet sepse qalon disi si memecat!Ama eshte i qete kur flete neper intervista sidomos para do vitesh ne nje emision ne RTk kur i banen pyetje pse nuk u ndate nga maqedonia kur akademija e shkencave maqedonase u dha kete shance?,Ky u pergjigje keshtu;Me iu bashkangjite kosoves,kosova ende nuk eshte ne gjendje me majte veten,e sa per shqiperi tha e shqiperia nuk po na pranone!E disa ketu ne kete forum po e permenin bashkimin,konfederaten a nuk po bani pyetje a po done shqiperia mu bashkue ?Dreqi nuk mundet me na ra ne fije,sidomos pakes si ti marrim kembet ikim edhe nga zot dhe ja dhim sahanin.Shqiptari behet melek vetem kur ska ku e bane qaren ta lipin bythen keshtu eshte se na ka marr ere bota per te keq!Me vjen keq qe them keshtu ne kete shprehje,por realitetin duhet ta pranoim,sepse ne mundemi te genjehemi mes vedi por tjeret nuk mundemi ti mashtrojna se edhe ata jan ka han buke si ne e jo bari siq na teket ne mendjet tona qe per shtet kurr nuk mendoim edhe pse kacafytemi kinse e duam atedheun ,kjo eshte vetem sofizem e shkalles se lart.

Pastroje fjalorin se disa fjale i ke te shemtuara ne kete forum.

Stafi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Arber Xhaferi - Opinioni juaj... Empty
MesazhTitulli: Re: Arber Xhaferi - Opinioni juaj...   Arber Xhaferi - Opinioni juaj... EmptySun Jan 18, 2009 6:44 am

Arber Xhaferi eshte nje Politikan i zgjuar
por ky nuk ju nenshtrohet Maçedonve sikur ata Politikanet e tjere
ky eshte njeri qe duhet te jete ne krye te Shqipetareve ne Maçedoni
kete mendim kam per Arber Xhaferin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dezertori
Fillestar/e
Fillestar/e
dezertori


Male
Numri i postimeve : 16
Age : 55
Vendi : Peje
Registration date : 22/12/2008

Arber Xhaferi - Opinioni juaj... Empty
MesazhTitulli: Re: Arber Xhaferi - Opinioni juaj...   Arber Xhaferi - Opinioni juaj... EmptySat Jan 24, 2009 7:53 pm

Po lejeni te qete kete feder te Kombit tone.
Figura e tij eshte duke e shuar.Per aq kohe sa ishte,bukur,sakt dhe mire e punoje punen per qka ishte regrutuar shume vite me pare ne Beograd.besoje se Ai do kete mudesi dhe guxim qe para se ti pushoje goja,te deftoje menyrem dhe veprimtarin e tij ne detaje,prejsekur eshte bere pjestare i rregullt i UDB-se,dhe duke e njohur mire shpresoje te jet shqiptari i pare dhe politikani i pare qe do te beje transparente,arsyet qe e detyruan te regrutohet ne radhet e UDB-se,sa ishte ne Beograd.
Le te deshmoje vet.................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi


Male
Numri i postimeve : 517
Age : 46
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Arber Xhaferi - Opinioni juaj... Empty
MesazhTitulli: Re: Arber Xhaferi - Opinioni juaj...   Arber Xhaferi - Opinioni juaj... EmptySun Jan 25, 2009 3:32 am

Rugova i dyt i treti sala !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
Sponsored content

Arber Xhaferi - Opinioni juaj... Empty
MesazhTitulli: Re: Arber Xhaferi - Opinioni juaj...   Arber Xhaferi - Opinioni juaj... Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Arber Xhaferi - Opinioni juaj...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Urime Atdhetar (Arbër) :D
» PO intereson mendimi i juaj!
» Mendimi juaj per kabinetin Rama 2?!
» Nje histori nga jeta juaj
» VIDEO E JUAJ E PREFERUAR

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: