Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 thuani JO abortimit!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 31
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

thuani JO abortimit!!! Empty
MesazhTitulli: thuani JO abortimit!!!   thuani JO abortimit!!! EmptyFri Nov 14, 2008 7:53 pm

Gjdo dit e me shum ky fenomen po rritet, cilat jan shkaqet sipas juve??

THUANI JO ABORTIMIT

Leter nga parajsa:

thuani JO abortimit!!! Default


Leter nga nje foshnje e palindur

thuani JO abortimit!!! Default
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

thuani JO abortimit!!! Empty
MesazhTitulli: Re: thuani JO abortimit!!!   thuani JO abortimit!!! EmptyFri Nov 14, 2008 8:08 pm

Shkaqet deri tek abortimi janë të shumta.
Duke u nisur nga edukata familjare dhe deri tek qeveria dhe drejtuesit e një shteti.

Është një debat i pafund dhe nje sfidë e madhe për njerezimin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 31
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

thuani JO abortimit!!! Empty
MesazhTitulli: Re: thuani JO abortimit!!!   thuani JO abortimit!!! EmptySat Nov 15, 2008 1:06 am

Mergimtari shkruajti:
Shkaqet deri tek abortimi janë të shumta.
Duke u nisur nga edukata familjare dhe deri tek qeveria dhe drejtuesit e një shteti.

Është një debat i pafund dhe nje sfidë e madhe për njerezimin.

por duhet me bo diqka, edhe urgjent!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Prishtinalija
Fillestar/e
Fillestar/e
Prishtinalija

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 45
Vendi : Prishtine
Registration date : 15/11/2008

thuani JO abortimit!!! Empty
MesazhTitulli: Re: thuani JO abortimit!!!   thuani JO abortimit!!! EmptySat Nov 15, 2008 9:48 pm

Fijona
nese esht nje Femer e dhunuar!!!! Mundesh ti thuash ''Jo Abartim'' nese nuk don te lind nje njeri si rrezultat i nje Krimi?

Ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 38
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

thuani JO abortimit!!! Empty
MesazhTitulli: Re: thuani JO abortimit!!!   thuani JO abortimit!!! EmptySat Nov 15, 2008 10:10 pm

Prishtinalija shkruajti:
Fijona
nese esht nje Femer e dhunuar!!!! Mundesh ti thuash ''Jo Abartim'' nese nuk don te lind nje njeri si rrezultat i nje Krimi?

Ju pershendes

Raste si ky qe pershkruan Prishtinalija jane tragjike dhe ne keto raste nuk eshte lehte te hyje logjika mormale. Sigurisht qe ne nje moment te tille te rende deri diku mund te justifikohet aborti.

Por asnje femije, asnje krijese, ne asnje lloj rrethane nuk eshte fajtor dhe nuk ka pse te kthehet ne viktime, qofte edhe i krijuar apo i lindur si pasoje e nje krimi montruoz sic eshte dhunimi.

Abortit i duhet thene JO me force ne te gjitha momentet. Per kete vlejne dhe sherbejne gjithe perpjekjet per te krijuar strategjine e planifikimit familjar. Eshte nje ceshtje teper e rendesishme dhe teper alarmante, Eshte nje krim, sepse eshte vete nena ajo qe vendos te shuaje jeten e krijeses se saj, eshte gjeja me e rende dhe mostruoze ne bote. Ne momentin qe ndodh kjo, kur vete nena vret femijen, krijesen e saj, atehere asgje tjeter nuk ka vlere, atehere cfare je ti per mua, cfare jam une per ty? Eshte e padrejte t'i merret jeta nje bebeje, nese nena nuk e do le ta lere te lindi dhe mos t'ja heqi shansin qe natyra i ka dhene. Nese nena nuk e do le ta lere per biresim, do kete te tjere njerez qe ta duan, por nuk ka perse ta denoje me vdekje, mbasi ka ardhur ne jete pa kerkesen e tij. Po sikur ne te gjitheve dikush te na hiqte jeten ne ate menyre...??!!.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 31
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

thuani JO abortimit!!! Empty
MesazhTitulli: Re: thuani JO abortimit!!!   thuani JO abortimit!!! EmptySun Nov 16, 2008 1:40 am

Prishtinalija shkruajti:
Fijona
nese esht nje Femer e dhunuar!!!! Mundesh ti thuash ''Jo Abartim'' nese nuk don te lind nje njeri si rrezultat i nje Krimi?

Ju pershendes

rizulat i nje krimi, POR I PAFAJSHEM!!!! nese ai qe te ka dhunu ka bere nje krim, qka nese ti e mbyt femin?? A NUK ESHTE KRIM?????

pershendetje edhe per juve

p.s. Fjona jo Fijona
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Prishtinalija
Fillestar/e
Fillestar/e
Prishtinalija

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 45
Vendi : Prishtine
Registration date : 15/11/2008

thuani JO abortimit!!! Empty
MesazhTitulli: Re: thuani JO abortimit!!!   thuani JO abortimit!!! EmptySun Nov 16, 2008 4:18 pm

Fjona shkruajti:
Prishtinalija shkruajti:
Fijona
nese esht nje Femer e dhunuar!!!! Mundesh ti thuash ''Jo Abartim'' nese nuk don te lind nje njeri si rrezultat i nje Krimi?

Ju pershendes

rizulat i nje krimi, POR I PAFAJSHEM!!!! nese ai qe te ka dhunu ka bere nje krim, qka nese ti e mbyt femin?? A NUK ESHTE KRIM?????

pershendetje edhe per juve

p.s. Fjona jo Fijona

''Jo Abortim'' nuk mundesh ti thuash askujna............
Gjdo njeri mund te vendose siq don vet................

pershendetje

p.s. Rrezultat jo rizultat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 31
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

thuani JO abortimit!!! Empty
MesazhTitulli: Re: thuani JO abortimit!!!   thuani JO abortimit!!! EmptySun Nov 16, 2008 8:01 pm

Prishtinalija shkruajti:
Fjona shkruajti:
Prishtinalija shkruajti:
Fijona
nese esht nje Femer e dhunuar!!!! Mundesh ti thuash ''Jo Abartim'' nese nuk don te lind nje njeri si rrezultat i nje Krimi?

Ju pershendes

rizulat i nje krimi, POR I PAFAJSHEM!!!! nese ai qe te ka dhunu ka bere nje krim, qka nese ti e mbyt femin?? A NUK ESHTE KRIM?????

pershendetje edhe per juve

p.s. Fjona jo Fijona

''Jo Abortim'' nuk mundesh ti thuash askujna............
Gjdo njeri mund te vendose siq don vet................

pershendetje

p.s. Rrezultat jo rizultat

jo edhe un spo tham qe dikush me vendos per dikan, thjesht po tham qka asht mir e qka nuk asht....
sipas teje mir koka me mbyt ni krijes te pafajshme siq jan femijet a?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Prishtinalija
Fillestar/e
Fillestar/e
Prishtinalija

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 45
Vendi : Prishtine
Registration date : 15/11/2008

thuani JO abortimit!!! Empty
MesazhTitulli: Re: thuani JO abortimit!!!   thuani JO abortimit!!! EmptyMon Nov 17, 2008 11:46 pm

Fjona shkruajti:
Prishtinalija shkruajti:
Fjona shkruajti:
Prishtinalija shkruajti:
Fijona
nese esht nje Femer e dhunuar!!!! Mundesh ti thuash ''Jo Abartim'' nese nuk don te lind nje njeri si rrezultat i nje Krimi?

Ju pershendes

rizulat i nje krimi, POR I PAFAJSHEM!!!! nese ai qe te ka dhunu ka bere nje krim, qka nese ti e mbyt femin?? A NUK ESHTE KRIM?????

pershendetje edhe per juve

p.s. Fjona jo Fijona

''Jo Abortim'' nuk mundesh ti thuash askujna............
Gjdo njeri mund te vendose siq don vet................

pershendetje

p.s. Rrezultat jo rizultat

jo edhe un spo tham qe dikush me vendos per dikan, thjesht po tham qka asht mir e qka nuk asht....
sipas teje mir koka me mbyt ni krijes te pafajshme siq jan femijet a?sigurisht esht se ma mire me e nderpere nje shtatezim se me jap mbas lindjes per adoptim apo mos me e keqyr nje femi siq e meriton.
gjdonje duhet ta vendos per vetvehten.


RRNOFT LIBERALIZMI.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
thuani JO abortimit!!! Empty
MesazhTitulli: Re: thuani JO abortimit!!!   thuani JO abortimit!!! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
thuani JO abortimit!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: