Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Greva e punetoreve shendetesore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 62
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Greva e punetoreve shendetesore Empty
MesazhTitulli: Greva e punetoreve shendetesore   Greva e punetoreve shendetesore EmptyTue Oct 14, 2008 10:02 am

Në çastin kur po hy në radhët e anëtarëve të profesionit mjekësor premtoj solemnisht se jetën time do ta vë në shërbim të humanitetit. Ndaj mësuesve do ta ruaj mirënjohjen dhe respektin e duhur. Profesionin tim do ta ushtroj me ndërgjegje e me dinjitet. Shëndeti i pacientit tim do të jetë brenga ime më e madhe. Do t’i respektoj e do t’i ruaj fshehtësitë e atij që do të më rrëfehet. Do ta ruaj me të gjitha forcat e mia nderin e traditës fisnike të profesionit të mjekësisë. Kolegët e mi do t’i konsideroj si vëllezër të mi. Në ushtrimin e profesionit ndaj të sëmurit tek unë nuk do të ndikojë përkatësia e besimit, e nacionalitetit, e racës, e politikës, apo përkatësia klasore. Që nga fillimi do ta ruaj jetën e njeriut në mënyrë apsolute. As në kushtet e kërcënimit nuk do të lejoj të keqpërdoren njohuritë e mia mjekësore që do të ishin në kundërshtim me ligjet e humanitetit. Këtë premtim po e jap në mënyrë solemne e të lirë, duke u mbështetur në nderin tim personal.

Ky eshte betimi i Hipokratit ne te cilin thirren mjeket dhe ata qe kane pune me ta !
Fatkeqsisht apo fatmirsisht cdo njeri heret a vone do te kete rastin te perballet(me qellim po them keshtu) me hipokrizine aktuale te mjekesise kosovare.
Cka mendoni a mundet nje mjek qe ka te ardhura ditore prej 6.6666666 euro
ti permbahet ketij betimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
comeback
Anëtar i ri
Anëtar i ri
comeback

Male
Numri i postimeve : 86
Age : 40
Vendi : miami
Registration date : 10/10/2008

Greva e punetoreve shendetesore Empty
MesazhTitulli: Re: Greva e punetoreve shendetesore   Greva e punetoreve shendetesore EmptyTue Oct 14, 2008 1:45 pm

Asgje interesante,jemi te mesuar me grevat!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Greva e punetoreve shendetesore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shëndeti-
Kërce tek: