Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Pornografia

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyFri Feb 20, 2009 5:06 pm

eshte shume e mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyFri Feb 20, 2009 5:07 pm

eshte nektar i jetes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 36
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyFri Feb 20, 2009 6:11 pm

pornografija ul vlerat e njeriut kallzon ce nuk ka me limite ne jet e rrespekt cip o turp etj. etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus

Male
Numri i postimeve : 556
Age : 39
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyMon Mar 02, 2009 4:21 pm

Tungjatjeta

Filma te tille jane bere dhe do te behen pamvarsishte asaj se ka njerez qe i kundershtojn, por ne anen tjeter keto fila terheqin me miliona njerez. Filmat pornografik jan duke egzistuar per shkak se ne treg egziston edhe kerkesa per ta.

Por mendoj qe institucionet shtetrore duhet te ndikojn ne menyren e shfaqjes apo te cenzurojn shitjet per adoleshentet.Pra duhet te ket kontroll mbi to.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
veletini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
veletini

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 64
Vendi : kosove
Profesioni/Hobi : mesimdhenes
Registration date : 07/12/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyMon Mar 02, 2009 6:03 pm

Dhe Socratus, perkitazi me temen Pornografia,mes tjerash shkruajti:

Por mendoj qe institucionet shtetrore duhet te ndikojn ne menyren e shfaqjes apo te cenzurojn shitjet per adoleshentet.Pra duhet te ket kontroll mbi to.

Pra,nuk mund te ndalet ponografia.Por,me qellim te ruajtjes se femijeve dhe adoloshenteve,shteti duhet gjeje forma per ndeshkimin e kujtdo qofte qe abuzojne,pa kursyer as femijet,atehere kur eshte ne pyetje paraja.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptySun Jun 14, 2009 11:20 am

Per mendim timin ,pernografija eshte degjenerim totol, Pse tprishet rinija jon me filma till,mjaft kemi serjala latin, une me shum deshir nuk do e ndizja tv se te shikoj nje film till,Po nuk duhet gjykuar vetem latinet , tani dhe ne kosovaret po ,,vedisohmi '', me filma till ja p.sh. filmi Kukumi nuk ja vlen ase te shikohet ,cfar sekuenca ka te ndyta aty te aj filme .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kacimix
Anëtar i ri
Anëtar i ri
kacimix

Male
Numri i postimeve : 104
Age : 42
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Sporti , Muzika
Registration date : 26/10/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyThu Jul 09, 2009 12:37 am

nje gje e cila eshte e ndaluar me ligj dhe me fe ! eshte gjeja me e shpifur qe ekzistone mbi siperfaqe ne toke! dhe mendoj se keto fenomene shkaterrojne rinine e papjekur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mister
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 327
Registration date : 10/07/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyThu Jul 09, 2009 1:55 am

Fiona
Sekuenca te ndyta kane edhe filmat e vizatuar.
Filmi kukumi fitoi nje cmim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyThu Jul 09, 2009 6:10 am

Pornografia shkel dhe dhunon te drejtat e qytetarit, duke e paraqitur seksin ne filmat pornografike si nje gje te mire dhe te domosdoshme. Problemi eshte qe sa me shpejt t’i behet apel ndalimit dhe kontrollimit te pornografise, qe ne te ardhmen te mos shkaktoje plage te pasherueshme ne shoqerine tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyThu Jul 09, 2009 5:39 pm

qellimi eshte te degjinerimit te popullit.
te ne as traditat shqiptare as kultura as feja nuk lejon nje gje te tille.
Po emisionet programore te tv jane te mbushura me filma porno.
Antishqiptareve ju konvenon kjo dhe keshtu veq po shkaterrohet qenja shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptySat Jul 11, 2009 10:00 am

Detektivi
Ne pereferi te Parisit,me dale e me pa seri me sy te dali mendet dhe çka me pare femra shqiptare duke e shitur trupin e turpit per nje kafshat ,dhe çka eshte ma e keqja se sa shiten edhe rrihen si pela nga zezaket sidomos !E sa per ne gjermani,ky shtet u jep edhe leje qendrimi duke shfrytezue qenjen njerezore si ,ma zi se qenjen shtazore !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mister
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 327
Registration date : 10/07/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptySun Jul 12, 2009 2:03 am

Pornografia dhe prostitucioni dallojne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptySun Jul 12, 2009 12:02 pm

Pornografija dhe prostitucioni vertete kan dallim sikurse me thene jo buka po kulaqi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mister
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 327
Registration date : 10/07/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptySun Jul 12, 2009 3:02 pm

Haxhiu
Shta zna koza shta je boza
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptySun Jul 12, 2009 11:22 pm

mister . me shuum deshir do shikoj nje deshje futbolli se nje filem edhe pse i dua shume filmat , kukumi edhe pse ka fitu njej qmim , per mua nuk ja vlen te shikohet, po tkemi parasysh se ata fima ku ka sekuenca till ,,pron''me shume shperblehen , se i vlersojn njerz qe jan te asaj lamije ,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mister
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 327
Registration date : 10/07/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyMon Jul 13, 2009 12:14 am

Po ne njerzit ndryshojme nga njeri tjetri,eshte ligj i natyres.
Une ndeshjet e futbollit ja kam merzi ti percjell,i percjell vetem finalet bile edhe ato fundin e pjeses se dyte.
Une nuk i kam dhene cmimin kukumit,por ja dhane njerzit e asaj lemie ke te drejte.Por mendoj se ata njerez kane punuar shum ce te arrijne deri ne ate shkalle,e ndoshta e kane shfrytzuar edhe ashensorin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyMon Jul 13, 2009 11:47 am

Mister

çka dine dhija çka eshte tagjia,popullit jepi shurr te deves ne vend te bozes dhe mendoin se eshte e vertete!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 EmptyMon Jul 13, 2009 12:19 pm

e po ketu eshte dallim se njerzit nuk ecin me hapa te sigurt po shfrytzojn vetem ,,ashensorin'' dhe iken fluturimas pa mendu se prap duhet te tbejn nje zbritje ne toke,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Pornografia - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pornografia   Pornografia - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pornografia
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Kinematografi-
Kërce tek: