Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010

Shko poshtë 
4 posters
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:02 pm

Në vazhdim keni një listë me fotografi të 10 ndërtesave më të larta që do të dominojnë në vitin 2010. Disa nga këto ndërtesa ekzistojnë por disa janë në ndërtim e sipër.

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number10
Numër 1

Burj Dubai është parashikuar të jetë ndërtesa më e lartë në Tokë në fund të kësaj dekade. Ndërtimi i saj ka filluar në vitin 2004 dhe planifikohet të mbarojë në vitin 2010, me një gjatësi prej 818 m.


Burj Dubai - ndërtesa më e lartë në vitin 2010

Investimi i planifikuar në Burj Dubai është dicka më shumë se 8 miliard dollarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:03 pm

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number11
Numër 2

Kulla e Rusisë do të jetë pjesë e projektit të qytetit të Moskës që do të ndërtohet në pjesën qendrore të Moskës gjatë viteve të ardhshme. Lartësia e kësaj kulle do të jetë 468 m.


Kulla e Rusisë

Construction began this year, and the 1.5 billion $ building is supposed to be finished by late 2010.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:05 pm

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number12

Numër 3

Kulla Incheon me vlerë prej 11 miliard dollarë, do të ndërtohet në Incheon, Korea Jugore. Lartësia e parashikuar e kësaj kulle është 640 m.


Kulla Incheon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:06 pm

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number13
Numër 4

Ndërtimi më i lartë në tokë këto ditë është antena e KVLY-TV, me lartësi prej 628 m në North Dakota, SHBA.


Antena KVLY-TV
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:08 pm

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number14
Numër 5

Chicago Spire (spirale) do të jetë ndërtesa më e lartë e Amerikës në fund të vitit 2010, më e lartë se Kulla Sears dhe Kulla e re e Lirisës në New York, me lartësi prej 609 m.Chicago Spire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:09 pm

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number15[Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number16
Numër 6

Kulla e Port-it (The Port Tower) planifikohet të ndërtohet në Karaxhi, Pakistan. Lartësia e kësaj kulle do të jetë 593 m.


Kulla e Port-it
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:13 pm

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number177/1
Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number187/2
Numër 7

Kulla Xhakarta është në ndërtim e sipër në Kemarojan, Xhakarta, Indonesi, me lartësi prej 558 m.


Kulla Xhakarta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:15 pm

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number19
Numër 8

Kulla e famshme e Torontos, (CN Tower), në Kanada, me lartësi prej 553 m e ndërtuar në vitin 1976 .


Kulla e Torontos
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:18 pm

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number209/1
Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number219/2
Numër 9

Pas ngjarjeve tragjike të 11 Shtatorit, 2001, pritet që qendra e re tregëtare ne New York të quhet Kulla e Lirisë (Freedom Tower) me lartësi prej 541 m.


Kulla e Lirisë


Kulla e Lirisë në Manhattan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:20 pm

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number2210/1
Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number2310/2

Numër 10

Kulla më e lartë në botë për momentin, ajo e Taipei 101, do të ngelë në vendin e fundit në vitin 2010, me një lartësi prej 509 m.


Taipei 101
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Jul 13, 2008 1:35 pm

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number209/1
Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number219/2
Numër 9

Pas ngjarjeve tragjike të 11 Shtatorit, 2001, pritet që qendra e re tregëtare ne New York të quhet Kulla e Lirisë (Freedom Tower) me lartësi prej 541 m.


Kulla e Lirisë


Kulla e Lirisë në Manhattan


Kjo kulle qe do te nderotohet ne NY me pelqeu ,por emri i saj ja aq shume (Freedom Tower).,eshte e pa kapshme per mua sespe keta pse te emrohet (Freedom Towe).

1.- Mbi varesa nuk nuk kemi pse te ndretojm nje kulle
2.- Varesat (trupat) e njerzeve i kan pastuaruar nga ai vend .

Per ç'varesashe flitete ti bmete emri (Freedom Tower).?

Amerikan mendim si gjithmon !
Apo aspak mendim .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySat Sep 27, 2008 5:33 am

Te lumte biloga, qe i paskenit sjelle fotot dhe te dhenat tjera sa i perket 10 ndertesave me te larta ne bote... nuk paskam hase me heret ne kete teme...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shkelqim
Fillestar/e
Fillestar/e
Shkelqim


Male
Numri i postimeve : 3
Age : 33
Vendi : Prizren
Registration date : 04/09/2008

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 EmptySun Oct 05, 2008 6:26 pm

Beton shkruajti:
Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number209/1
Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Number219/2
Numër 9

Pas ngjarjeve tragjike të 11 Shtatorit, 2001, pritet që qendra e re tregëtare ne New York të quhet Kulla e Lirisë (Freedom Tower) me lartësi prej 541 m.


Kulla e Lirisë


Kulla e Lirisë në Manhattan


Kjo kulle qe do te nderotohet ne NY me pelqeu ,por emri i saj ja aq shume (Freedom Tower).,eshte e pa kapshme per mua sespe keta pse te emrohet (Freedom Towe).

1.- Mbi varesa nuk nuk kemi pse te ndretojm nje kulle
2.- Varesat (trupat) e njerzeve i kan pastuaruar nga ai vend .

Per ç'varesashe flitete ti bmete emri (Freedom Tower).?

Amerikan mendim si gjithmon !
Apo aspak mendim .

Qashtu osht, kto jon kan per simbolizimin e amerikes. Freedom Tower Freedom dmth Liri.Per me mbajt shtetin ner kontroll, e kan bo si simbolizim.
Me kto kulle krejt osht politik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Re: Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010   Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Top 10 ndërtesat më të larta deri në vitin 2010
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Atentatet në Tiranë që nga themelimi deri në vitin 1924
» Ku do e priteni dhe si kaluat per Vitin e Ri !?
» Gezuar Krishlindjet & Vitin e Ri '09 !!
» Lufta e Kryezive ishte lufte bejleresh e jo lufte kombet
» deri kur arrestime te shqiptareve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Bota-
Kërce tek: