Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 o shtet o pushtet

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
baba
Fillestar/e
Fillestar/e
baba


Male
Numri i postimeve : 13
Registration date : 04/09/2007

o shtet o pushtet Empty
MesazhTitulli: o shtet o pushtet   o shtet o pushtet EmptyThu Jun 26, 2008 2:25 pm


“o shtet o pushtet ”




- A do t’u jap mundësin të më paragjykoni në rast se do ta them të vërtetën?

Nuk ka shtet që vendos mbi vullnetin e një populli, nuk ka popull që duron tiranin apo diskriminimin e një pushteti, nuk ka fuqi që ta mposht forcën e bashkimit. Një person që e emërton veten zot nuk është asgjë më shum se hiç sepse ai nuk beson në Zot, një person që nuk di ti mbroi vlerat e popullit të ti por tetnton ti vras ata, sërisht nuk ka më shum vler se hiçi, por çdo të ishte atëher kur një person nuk di çështë politika por meret me politik, në këtë rast as vet nuk e di vlerën e hiçit. Politikan të mirfillt populli e çuan atë që punon për integrimin e vlerave dhe interesave të popullit, atë që ligjet I bazon mbi vullnetin e popullit dhe atë që lufton deri në fund për sovranitetin e popullit.

Të jesh I pangrën pran sofrës do të thot të jesh I pangopur pran pushtetit, por kur je I pangopur pran pushtetit atëher rruaje vllaçko kurizin se mos ta lëviz populli gishtin. Mua dua të më përfaqsoi dikush që I di vlerat, interesat dhe standartet e mija, interesi im nuk është të më ndimoi dikush të hap një kafe me prostitute dhe unë të bëj biznes me qenjen njerzore apo me motrat e mija, unë nuk dua dikush të më ndimoi që të bëj kontraband dhe ti helmoi vllezrit e mi, unë nuk dua që dikush të dal nga puna që me atë punë e mban një familje e dikush tja zë vendin e ti edhe pse ka standarte të larta ekonomike e tan familjen e ka në punë, unë nuk dua ta vras popullin tim, unë shkurt e shqip nuk dua të ha hak dhe të pi gjak nga populli im edhe pse dikush këtë e dëshiron. Një shkrimtar I joni I kohës së rilindjes kishte thënë se mendja po të mos kishte gjetur shum dituri njeriu do të kishte mbetur po si bagëti në këtë rast po të ishte gjall ky njeri që sot nuk ja di vlerën askush unë do ta pyesja çdo të thot për një njeri kur mend nuk ka por mend shet, çdo të thot për një njeri kur lufton o për shtet e o për pushtet, metëvërtet është për tju ngritur nga një lapidar për këta hero patriotpoletikanët tanë që jetën e japin qeverisjen se japin. Nuk e di çtë them po ka litar të varet populli, po ka shpat ta pret popullin, po ka pushk ta vret popullin atëher do të desha ta dija përse jetoim … Nëse më paragjukoni që e them të vërtetën ashtu siç e di unë atëher mjafton ti besoi vetes se jam I lir dhe shkruaj si mendoi unë mjafton që nuk I shpall dhun askujt kjo më bën ende të ndriçoi si një flakadan.

Naim Iljazi

Tetovë / 2008
Mbrapsht në krye Shko poshtë
baba
Fillestar/e
Fillestar/e
baba


Male
Numri i postimeve : 13
Registration date : 04/09/2007

o shtet o pushtet Empty
MesazhTitulli: Re: o shtet o pushtet   o shtet o pushtet EmptyThu Jun 26, 2008 2:27 pm

çfar mendoni për njerëzit që mendoin o për shtet o për pushtet duke mar parasysh se japin dy sugjerime ndersa te dyja jan te barabarta me njeratjetren apo kankuptim te njejt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

o shtet o pushtet Empty
MesazhTitulli: Re: o shtet o pushtet   o shtet o pushtet EmptyThu Jun 26, 2008 2:52 pm

as gjo te mir.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

o shtet o pushtet Empty
MesazhTitulli: Re: o shtet o pushtet   o shtet o pushtet EmptyThu Jul 03, 2008 1:17 am

O Shtet O Rrespekt baba per kete teme

Kerkesat ne rritje te ketyre mendimeve siç jeni ju i nderuar ''baba'',te oranizatave dhe bashkpunimeve nga ana e kshillave tuaja duhet te jete edhe me shume ne rritje edhe per pushtetin vendor si dhe per shoqerin civile me afer perfshirjes ne Shtet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content





o shtet o pushtet Empty
MesazhTitulli: Re: o shtet o pushtet   o shtet o pushtet Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
o shtet o pushtet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Financus e vetevendosjes ne zgjedhjet e ardhshme per pushtet
» Si shtet c'ka i mungon Kosoves ?
» A do ekzistojë Maqedonia si shtet?
» Me mire nje shtet i madh, apo dy vota ne OKB?
» cili shtet esht ai me zhvilluari sot???

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: