Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyTue Apr 19, 2011 12:28 am

nese do do te na ipet mundesija per te jetu edhe nje jet Sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ann@
Anëtar
Anëtar
Ann@

Female
Numri i postimeve : 204
Age : 32
Vendi : Large nga toka:)
Registration date : 20/04/2011

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyMon Apr 25, 2011 10:42 pm

HAHAH nje akullore me dredheze!!!! tongue
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyTue Apr 26, 2011 10:45 am

Pse gjermanët po bëhen myslimanë?
Në Gjermani, që nga vitet e 80-ta mbi 25 mijë njerëz janë konvertuar në myslimanë. Familjet e tyre nuk reagojnë gjithmonë pozitivisht në lidhje me këto vendime të tyre. Teologët si motivin më të shpeshtë për ndërrimin e fesë e përmendin bindjen. Detyrime nuk ka.

Nga Express më 26 prill 2011 në ora 07:52
Nikol ka qenë mbi 20 vjeç, kur ka vendosur të bëhet myslimane. Kjo nënë e dy fëmijëve thotë se është rritur pa religjion, por se në moshën 14 vjeçare kishte vendosur që të kryqohet, ngase kishte filluar të interesohej për religjion.

Me kalimin e kohës, Nikol tani 28 vjeç, nuk ishte më në gjendje që të identifikohej me krishterimin.

“Përgjigjet e priftërinjve në të gjitha dilemat ishin:’Është thjesht ashtu’. Për dallim, në islam është e shpjeguar çdo gjë. Njeriu ka për çdo gjë një përgjigje dhe kjo është rregullorja e vetme”, thotë ajo.

Prindërit e respektojnë këtë vendim të saj. “Për aq kohë sa nuk janë të detyruar të më shohin me shami, të cilën nuk e durojnë, vendimi im është në rregull”, thotë Nikol.
Ajo e ndien vetën mirë në atë që bën, ngase “nëse njeriu e di se pse e bën një gjë, atëherë edhe mund t’i përmbahet rregullave”.

Edhe Tulia, 35 vjeçare, ka kaluar në islam, edhe pse këtë e ka bërë pas disa viteve martesë me një mysliman.

“Edukimi im nuk ka pasur kurrfarë pike të puqjes me religjionin. Vetëm pasi që u takova me bashkëshortin, i cili është me prejardhje nga Siria dhe i cili edhe vetë ngadalë filloi te interesohej për islamin dhe filloi ta praktikoi atë, fillova të kuptoj se çfarë do të thotë islami”, rrëfen Tulia.

Shumë vlera, të cilat i ligjëron islami, Tulia i njeh nga familja e saj:”Sinqeriteti, synimi që te njeriu gjithmonë të shihet e mira, këto vlera m’i kanë mësuar prindërit qysh kur kam qenë e vogël”.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyWed Apr 27, 2011 10:34 pm

Une qe 4 muaj nuk po mund ti refuzoj dhuratat nga Krijuesi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyWed Apr 27, 2011 10:45 pm

lTë lumt rrimtaf të paska rrok fati mir ,
nuk do refuzoj dhuratat por jo që të korruptohem se xhema asht i rrept kritikak vijn me një rend .ju përshëndes dhe
klm .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptyWed Apr 27, 2011 10:49 pm

Te flm BASHKOM mendoj qe keto dhurata i kam ndare jo te gjitha me anetaret e B,Kombetar me se pari e pastaj me te tjeret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 EmptySun May 01, 2011 1:16 pm

Cito :
Une qe 4 muaj nuk po mund ti refuzoj dhuratat nga Krijuesi.


Allahu thot ne kuranin fam lart:Nese robi im me afrohet nje pellemb un do i shkoj duke vrapu drej ti..sa me afer zoti aqe me afer suksesev te jetes Cool
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?   C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ? - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
C'far nuk do ishit ne gjendje te refuzonit ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: