Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?

Shko poshtë 
+19
petritkola
katunariplak
E_Bukura
Ago Muji
Guximi
rroni
Anna
Nezir Myrta
Martina
Euridika
Epik
xhavo_
zeriatdheut
Sofra
Beton
Leka i Madh
Xili
MUHAMETII
Orfe@
23 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyFri Aug 29, 2008 5:13 pm

E gjitha qe duhet bere te pakten tani per tani, te flitet jo vetem ne forume, por githandej ne qdo vend dhe ne qdo forme per bashkimin kombetar dhe kjo te arsyetohet si rruge e vetme dhe e patjetersushme, me qdo qmim.

Pajtohem plotesishte me mendimin e Premtimit edhe kjo eshte nje zgjedhje nese diskutohet do te thote bindemi per nje te vertete ,nese bindemi per nje te vertet jemi te nje deshire ,kure jemi te nje deshire nuk ka fuqi botrore qe na e ndal kete deshire.
Pse pajtohem me kete deshire sepse populli eshte i percar e kjo eshte nje munges per gjithçka ,kryngritje ,lufte, te penes , te vendimit etj etj .

Rrespekt Premtimi !
Edhe kjo eshte nje ceshtje shume e domethense te fliten sa me shume keta tema ne populle kure populli te jet i bashkuar e kemi shume me lehet edhe teritoret ti bashkoim .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyMon Sep 01, 2008 6:01 pm

Nezir Myrta shkruajti:
nuk e ''ndryshe'' Kosovën jo o coftinë sllave, veç lexo çka ke shkrua, sllav i pastër:

epiki shkroi: ''Serbia e ka kundershtuar vec aneksin ushtarak te dokumentit te Rambujese *qe NATO te vendoset sall ne Kosove jo ne |Serbi( kurse aneksin politik e ka pranuar. Rambuejeja i dha Serbise rezoluten 1244, qe e ndryshi dhe vazhdon ta ndryshe \kosoven akoma.''

Sa të rrijsh fshehur nën b.thë të eastwood-it, shkruaj çka të duash!!!

Te ngeci sharra ne baski ore derri im. Tani edhe te rane pendlat dhe ke mbetur fillikat vetem ore Nezo. Shoket e tu po qeshin kur po ia kallxoj shkrimet e tua.

Ti dike e quan 'sllav' vec pse nuk mendon si ti. Po une nuk bie ne nivelin tend parak qe cdo ke qe nuk mendon si une ti them 'sllav'. Jo ore zorzop, ti ke rreshqitur thelle ne kolaboracionizem drejt UNMIK - ut. Ti je nje gur shahu ne mesin e piunave te UNMIK ut. Ty nuk mund te shpetoje askush sepse se ke shpetuar veten.

Poshte Pakoja e Ahtisaarit!
Poshte Nezir Myrtaj qe mbron Pakon e Ahtisaarit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyMon Sep 01, 2008 7:44 pm

askush nuk po mbron planin e ahtisaarit o epiko
as unmkun, se unë nuk pjerdhi për asnjerin - po me ty që siellesh rreth mullarit me shkrime të përparshme e nuk din as çka flet nuk bëhet asgjë e mirë për popullin, ti je një mistrec i fshehur nën zuzë të eastwoodit e leh si klysh, poshtë ti e poshtë ai që të len ty me lehë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyTue Sep 02, 2008 1:23 am

Jo shara te ka ngec ty o palaqo ske ku me shku me sepse nuk dine qa me fole e meresh me NEZIR MYRTEN se ti ncuni shteget e ske tjeter gje me fol jo sepse ku te djeg ty
po sa lek te kane afru per me mare plumba me saqma o hepi pik ik fole mire e ka neziri qe thote mos u mshef pase ferexhes ati lopari sikur ti o legen po nese ti more e done bashkimin apo e done shqiperine pse nuk ben dicka ne KRUSHEVE me organizu seps ju kane kthy ne epikovci o ademovski po mos more i gjore po ti nese je kombetare e kishe ngrite ate popull ne kome se kishe lone ne meshiren e zotit kollaj eshte ne prishtine me palle si gomare dile ne KRUSHEVE E palle e shef se nuk mer plumba me saqma po atje nuk ta mbane se atje nuk ke zuze me be ze o ademovfski mos se une te dije kushe je hajte ik tani mos u mundo me shite mend ketu legen hahahahhahaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyThu Sep 04, 2008 2:44 pm

Nezir Myrta shkruajti:
e bukurua, ti duhet të mësosh shumë etë flasesh sa ma pak e për marak!

nëse je adoloshente 21 vjeçe, si më drejtohesh me 'TI' thuajse jam shok yti e po luajmë vizak këtu?

e dijmë sa gjakderdhje e robëri kishim në shekuj, ma shumë se secili popull tjeter përrreth - por sa lufta organizuam dhe i zhvilluam? Një në 100 vjet! Pse? sepse na mungoi njohja, shkollimi, vetëdija kombtare e bashkuar dhe vetitë tona hasmeri me njeritjetrin, bajraktarizma, mosunitet, mosbashkpunim, inate personale në dem të atdheut, vllavrasje veç pse ishte i zoti - e pse ai e jo unë - analfabetizm, edhe krejt këto armiqtë i shfrytzuan dhe na coptuan copa-copa që jemi sot - ku edhe beton pyet - a ma mirëtë shkojmë në europë copa-copa shtete 3, apo një shtet i bashkuar. Thuajse nuk e dijmë se ma mirë eshte nje shtet shqipniaebashkuar, se sa tre shtete a katra...

ti e bukura don të shprehesh shumë e në fund apelon se flet veç në emrin tend edhe don të korrixhosh krejt historinë gjoja e din edhe thua se je adoleshente... Për ate të thash:

meso shumë e fol pak!

beton, po pra edhe një shtet illirida në irjm, mbase nuk kemi tjetër mundsi për një bashkim kombtar!

Po mundohem te mesoje sa me shume, Nezir Myrta. Brenda mundesive gjithcka shkone...Nuk e kam "aftesin" tende qe t'i akceptoje gjerat aq lehte.
Adoleshente nuk jame, dhe kujdese se po beni gabime trashanike. Pasket edhe kete probleme te dalloni foshnjen nga i mituri, te miturin nga adoleshenca, dhe adoleshencen nga maturimi!!! Mosha e ben te veten, kete e mendoje dhe ta "fal". Perderisa fillove te paragjykon i pari per mua, une te gjykova drejte nga menyra se si shkruan dhe e humbe dekoncentrimin ne debate.
Mos edhe kete here nuk keni qen i sakte, kur keni thene se " vetem njehere ne 100 vjete kemi luftuar"? Historia jone eshte shkalle-shkalle dhe per nje momente vjen "pushimorja". Te pakten keshtu e kam mesuar une. Nderisa ju, nga mungesa e kohes ( apo mos interesimi) e pasket mesuar hisotine vetem per "pushimoret", shkallet i pasket kapercyer! Kujdes se po ze thue, e mund te pesone shume.
Sa dhelperak dini te jeni ne momente te caktuar, e vleresoje shume kete tek ju. Kur te thashe se perfaqesoje veten, mendoja te pergjigjem ne pyetjen qe me parashtruat ju, se " cka keni bere konkretisht ju per vendin tuaj". Dhe une t'u pergjigja se jame ne nje moshe te re, ku nuk kam pasur mundesi ne kohen e durur te bej dic, dhe nuk dua te flase ketu per familjen apo rrethine e ngushte timin, sic bejne disa...Ajo cfare kane bere prinderit apo familjan jone per vendin, u takon atyre. Mua, dhe rinise tone te sotme na takone te bejme ( vazhdojme) t'u plotesojme hamanetin e tyre ne vend, dhe jo te pranojme ( gezohemi) me keto harace te tipit te Ahtisarit. Sepse kjo "kemishe" e Ahtisarit na bije teper ngushte.

Nuk e di sakte nese te jame drejtuar me "ti". Ndoshta mund te keni te drejte, por ka qen ndonje gabime im nga mungesa e kohes. Ngase, jo vetem ne forume, por gjithandeje u drejtohem me shume me "ju". Pavaresisht nese e meritone respektin, apo moshes qe ka. Por shihet qe nga fillimi se me cdo kushte mundoheni t'me injoroni. Kete knaqesi nuk ja kam dhene askujte deri me sot, as edhe ty jo.

Mirmbeteshi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyThu Sep 04, 2008 2:53 pm

Plani i Atisarit - mendoi qe mbane ate te qeuajtur fshetesi e revulucionarve shqiptar per te anashkaluar nje te vertet,jeta e nje revulucionari te vertet,''te tyre te vertet'' nuk munde te jete e lidhur aspak nga historia me te fsheurat e Atisarit ,e aspak nuk na lidhe me nje kulltur te tille ai plane,po as qe na lidhe diçka ne kulltuar jashte kufive te Kosoves .
Per,mos te ditur me shume ,per ate plan qe nuk eshte ne favore te shqiptareve,gjeneratat tona te reja duhet te kene nje avancim se bashku me akcione,dhe duhet te kontaktoin me akcionet ne kohen aty kurre duhet te shperthehet e drejta e avancimit ne aksion .


Edituar për herë të fundit nga Beton në Thu Sep 04, 2008 2:59 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyThu Sep 04, 2008 2:58 pm

Plani i Ahtisarit permban do detyra qe as nje shteti ne Bote sju kan ngarku ato
por ketu fajet i kanë udhëheqësit tanë se asgjë skan kundërshtu por te gjitha i kan pranu
se pari ku mundet te jetë gjuhë zyrtare gjuha serbe kur ata sjan as 6%
do te dihet pasojat ma vone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyThu Sep 04, 2008 3:13 pm

Sa festa i kemi sot ne Kosove, me kushtetute? Dhe njekohesisht sa jane festa tonat, mund t'me thote ndokush?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyThu Sep 18, 2008 7:07 pm

zeriatdheut shkruajti:
Jo shara te ka ngec ty o palaqo ske ku me shku me sepse nuk dine qa me fole e meresh me NEZIR MYRTEN se ti ncuni shteget e ske tjeter gje me fol jo sepse ku te djeg ty
po sa lek te kane afru per me mare plumba me saqma o hepi pik ik fole mire e ka neziri qe thote mos u mshef pase ferexhes ati lopari sikur ti o legen po nese ti more e done bashkimin apo e done shqiperine pse nuk ben dicka ne KRUSHEVE me organizu seps ju kane kthy ne epikovci o ademovski po mos more i gjore po ti nese je kombetare e kishe ngrite ate popull ne kome se kishe lone ne meshiren e zotit kollaj eshte ne prishtine me palle si gomare dile ne KRUSHEVE E palle e shef se nuk mer plumba me saqma po atje nuk ta mbane se atje nuk ke zuze me be ze o ademovfski mos se une te dije kushe je hajte ik tani mos u mundo me shite mend ketu legen hahahahhahaa

oh, fatzi po ti akoma me mua po merresh. Ka dy muj qe skom hi ne forum e ko daia u merrka me mu. Sigurisht, se ia kam kallur daten, keshtu qe zani i zi i atedheut kurre ma mos shkruaj per mu se ti nuk me njef. Mos i thuj o haram Krusheves asni fjale te keqe, po thuj Tetoves tane qe po bashkjetoni me Ali Ahmetovska e Menduha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyThu Sep 18, 2008 7:28 pm

O PIKI EPIKI shiqo se keto dite dote vije ne tetove mos haro te me takoshe une te pres te pime kafen piki numrin te kame dhene edhe kure te vije ne tetove te loj ne imeill numrin e tetoves te telefonit mos haro te takohem o trim desha me pi kafe me ty a ban ose povije ne krushevo si te duash
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Epik
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Epik


Male
Numri i postimeve : 83
Age : 33
Vendi : Krusheve/Manastir atypari jam
Registration date : 20/07/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyThu Sep 18, 2008 8:39 pm

zeriatdheut shkruajti:
O PIKI EPIKI shiqo se keto dite dote vije ne tetove mos haro te me takoshe une te pres te pime kafen piki numrin te kame dhene edhe kure te vije ne tetove te loj ne imeill numrin e tetoves te telefonit mos haro te takohem o trim desha me pi kafe me ty a ban ose povije ne krushevo si te duash

Kafen pije vete. Se une nuk pije kafe se sjam i kafeterive si ti. Gjithsesi, une me u taku me ty po se po, po jo per kafe po per ato qe te kom thon njeqind here e po ta them perseri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyThu Sep 18, 2008 10:33 pm

veq mos i ha fjalet si ne fillime ate qe kerkove edhe une ta dhashe por nuk u lajmrove edhe ketu mos devijo mbaje fjalen se dije pase 15 tetorit jame ne tetove e te loje numrin ne imeil por mbaje fjalen a
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyThu Sep 18, 2008 11:15 pm

Plani i Ahtisaarit perben turpin e politikaneve te Kosoves.

Plani i Ahtisaarit eshte humbje e lirise, rikthim ne roberi.

Plani i Ahtisaarit eshte perjetesim i moszhvillimit, neokolonizimit dhe antkthit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kushtrimi86
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kushtrimi86


Male
Numri i postimeve : 172
Age : 38
Vendi : Prishtine
Registration date : 29/08/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptyFri Sep 19, 2008 6:55 pm

Plani i Ahtisaarit nuk permban vullnetin e shumices se popullit dhe nuk i referohet askund atij.
Padrejtesite me te mdha te Pakos se Ahtisaarit jane: Decentralizimi, ku permes decentralizimit komunat serbe do te kene me shume kompetenca se komunat shqiptare, do te kene lidhje horizontale ndermjet veti e lidhje vertikale me Beogradin.
Eksterritorialiteti, ku permes eksterritorialitetit te gjitha monumetet historike, kulturore dhe fetare te Kosoves e te cilat datojne nga mesjeta, plani i Ahtisaarit i konsideron serbe.Vlen te theksohet se ne Pakon e Ahtisaarit emri "Shqiptar" nuk permendet asnjehere."Gjuha Shqipe" permendet vetem nje here.Emri "serb" permendet gjithsejt 37 here.
Shumica e votes se dyfisht, Kuvendi i Kosoves do te jete i varure nga formula e shumices se dyfisht.Qdo vendim i Kuvendit ka nevoje per shumicen e pergjithshme dhe shumicen e pakicave gje qe praktikisht i jep te drejte vetoje deputeteve serb.
Misioni civil nderkombetar, PCN dhe EULEX-i te cilet ju kane bashkangjith UNMIK-ut do te jene autorteti me i larte dhe do te ken fjalen e fundit per sa u perket qeshtjeve politike, ekonomike, atyre te sigurise dhe Gyqesise ne Kosove.Keta do te jene sovran ne Kosove e jo populli.
Shuarja e TMK-se, TMK-ja pasi qe i plotesoj te gjitha standardet qe i ja parashtruan tash si shperblim po e shuajn.Kosova do te kete nje te ashtequajtur Force te sigurise qe per nga numri do te kete shume me pak pjestar se Policia.Kjo do te jete nje force prej 2500 pjestaresh e armatosur lehte, pa te drejte posedimi te tankseve, artilerise dhe aviacionit luftarak, kjo force do te jete nen kontroll te nderkombetarve.
Borgji i jashtem, permes Pakos Kosova obligohet ta merr persiper borgjin e jashtem, i cili deri me tani i ka takuar Serbise.Ndersa ne anen tjeter Kosova nuk ka te drejte ne pasurine e RSFJ-se.

Kushtrimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 EmptySat Sep 20, 2008 1:13 pm

Kushtrimi86 , n'a keni sjellë fakte konkrete për të kqijat e mëdha që përmban ky plan .
Shkurt -shqip ;ky plan është një kthim prapa ,një kundërpërgjigje, dhe në kunderveprim ndaj luftes për liri dhe vetëvendosje të zhvilluar në trojet etnike ;Kosove-Maqedoni-Kosovë Lindore .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 10 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?
Mbrapsht në krye 
Faqja 10 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» Plani i Atisarit - Kosovës nuk i garanton ulëse në OKB!
» Plani për “turqizimin” e Prizrenit
» Plani 6 pikesh, vazhdimesi e projekteve anti-shqiptare
» Origjina e fjales Kosove.
» Si do ta çlironte Shqipëria Kosovën?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: