Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?

Shko poshtë 
+19
petritkola
katunariplak
E_Bukura
Ago Muji
Guximi
rroni
Anna
Nezir Myrta
Martina
Euridika
Epik
xhavo_
zeriatdheut
Sofra
Beton
Leka i Madh
Xili
MUHAMETII
Orfe@
23 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyMon Aug 25, 2008 10:43 am

O Nezir Myrta po liria nuk meritohet,
LIRIA I TAKON CDO POPULLI!

Adem Jashari e Zahir Pajaziti e shume deshmore te tjere nuk kane luftuar per Pakon e Ahtisaarit te ndyre, per kete pavaresi te cunguar...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyMon Aug 25, 2008 12:44 pm

Nezire Myrta, s'pari nuk duhet te befasoheni aq shume nga menyra se si te flase. Ngase, perkunder asaj qe jame shprehur paksa me nje tone te forte, nuk kam asje kunder juve. Thjeshte, mere si nje bised te lire, ku nuk ka asnje hapsire qe te keqkuptohemi dhe te fyemi, te pakten nga une jo. Pajtohem me ate se me ndihmen e atyre edhe e fituam lirine. Pra UCK-ja, me ndihmen evro-amerikes. Dhe jo vetem me kete te fundit, siq shprehen disa shqiptare. Kjo nuk eshte dicka e re, i nderuar. Ngase asnje shtete ne gjithe boten, nuk eshte cliruar vetvetiu. Qe te gjithe e kan filluar luften per liri, dhe ne fund jane ndihmuar nga ndonje superfuqi. Andaj, nuk duhet vlersuar aq shume ( siq beni ju) ndihmen e evro-amerikes, ne kete raste. Ishte detyre e tyre morale. Nuk eshte se ben dicka te vecant.

Sa i perkete fraksioneve, jam me shume se e vedijshme per keto. Por kush i beri keto? Pikrishte ata, te cilet nuk e deshten asnjehere vendin e tyre, te cilet u munduan qe ne menyra tjera t'na lene nen serbine, dhe ne momentin e fundit, kur e kuptuan se populli eshte zgjuar dhe nuk duron roberin, keqtrajtimet me c'njerezore...Ndryshuan kursin dhe krijuan keto farksione, vetem e vetem qe te arrijne qellimet e tyre, personale. Nuk e shoh te arsyshme qe t'i themi se kush jane, pasi qe gjithnje kungulli nuk rrin nen uje. Erdhi koha kur doli kungulli mbi uje, dhe mundesit i ka cdo njeri qe te sheh realitetin.

Ne luften e fundit 98-99, e di qe ne lufte drejtpersedrejti ka qen nje % e vogel, por pjesa me e madhe ka qen e perfshire edhe ne menyra te ndryshme. Mund te themi vetem per qytetet e medha, te cilat pak kan qen te inkuadruar ne lufte. Fshatrat qe te gjithe kan qen pjesmarres ne lufte, ne nje apo tjeter menyre. Per kete ekzistojne fakte...

Po pikrishte ata njereze qe kan pranuar dhe nenshkruar te carmatoset UCK-ja, jane edhe sot duke na udhehequr, fatkeqesisht. I gjithe grupi pjesmarres ne Rambuje, kan qen kingja, sepse nuk kan guxuar qe te kerkojne me shume, perveq asaj qe i eshte ofruar, bile sot kuptohet se kan shkuar deri ne ate pike sa jane shprehur qe" mos eshte shume per neve, jepni serbis pak me shume, se mjaftone per ne kaq!". Pasojat qe i kemi vuajtur gjate ketij 10 vjecari, dhe qe do vazhdojme t'i vuajm, rrenjet i kan ne Rambuje.

Nezyre Myrta, mund te theme vetem edhe dicka. Kur njeriu kerkon shume, merr-fiton dicka. Ne te kunderten, kur nuk din te kerkone shume, pranon qofte edhe nje lemoshe apo nje te rrahur shpatullave, dhe kjo u duket mjafte!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyMon Aug 25, 2008 6:26 pm

e bukura, me vjen keq por krejt këto shkrime tuaja janë vetëm retorika, që as nuk thonë asgjë, as tregojnë realitet. Ti herë thua se kemi pasë padrejtësi nga evro-amerika, herë thua se ata nuk kishin qare pa intervenua, kështuqë ke nevojë të mësosh shumë. Krejt siellesh që politikajt tanë të kishin kërkuar ma shumë, që të kemi diçka. Kjo nuk thot asgjë, sepse në Rambuje, i kishin planet të gatitura nga fuqitë dhe asgjë tanët nuk kishin të vendosnin, veç të aprovonin apo jo planin e Rambujes! Edhe pikë! Këta aprovuan, servet jo dhe filloi bombardimi i beogradit dhe caqeve ushtarake serve! Kaq!

Ti herë thua se nuk morem pjesë në % të duhur e herë thua se fshatrat ishin në luftë dhe nuk e ke idenë të shprehesh!

Adem Jashari me heronjt e dëshmorët e lirisë, po ta përsëris se luftuan për çlirimin e të gjitha tokave shqiptare dhe bashkimin me shtetin amë, deri në deklaraten e njejtë të Jakup Krasniqit në gusht 98.

Nuk po ju pyeti as ty as muhametin çka bëtë e ku ishit gjatë luftës, por të pakten thuani realitetin, sepse na mund të bëjmë harabë dynjanë me llafe, por në luftë ishim pak të mos them krejt pak %, në krahasim me numrin e popullit! Në Drenicë kallej gjithçka nga lufta, e në Prishtinë rrihej kafeneve e bareve gjithnatenelume, e pllazheve të Ulkinit (se unë i them Ulkin e jo ulqin) e tjerave qejfeve e ahengjeve dhe pritnin masa dermuese e popullit rregullimin pacifist, se lirinë e kemi të siguruar e këta të UÇK-së (uçkes i thonin ,e nënçmim) po na kallin panevoj se nuk ka nevojë për luftë...!

Ky është realiteti, po mësoni shumë e veproni ma shumë, se e dijmë a është apo jo i knaqshëm plani ahtisaarian...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyMon Aug 25, 2008 6:31 pm

e bukur shkroi ma parë, se mungoi në shkrimin sipër si shëmbull:
''Ne menyre qe njehere e mire te mbulojne sa do pake gjithe ato padrejtesi qe na jane ardhe pikrishte nga evro-amerika.''

shih si shprehesh e bukura?

ti as nuk don të luftosh, as të mësosh, as të japesh për atdheun, as të flijohesh edhe të knaqesh edhe të rrijsh anash luftes edhe TË KËRKOSH SHUMË? Ku ka kështu?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri M
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyMon Aug 25, 2008 6:42 pm

Lexova shkrimet e mësipërme, dhe dorën në zemër, ka shumë për t'u shqyrtuar! Shqiptarët, janë i vetmi që kanë dhënë ma shumë she gjithë popujt e Ballkanit viktima, mund e gjithçka për lirinë ! Megjithatë atyre u mungoj sponsori, gjegjësisht përkrahja e të fortëve ndaj mbetën padrejtësisht në këtë gjendje!

Plani i Ahtisarit është një kopjim plan dhe i dirigjuar nga po të njëjtit sponsorë që ndihmuan sllavët e Ballkanit. Por, në këto rrethana, kur Amerika përpiqet të bëjë një rirreshtim të strategjisë së zhvillimit, ma mirë se të tjerit, dhe më qartë e ka bërë hetimin se cili është fajtor ! Sado që shqiptarëve, në këto binarë u ka dalë në ndihmë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyMon Aug 25, 2008 6:54 pm

edhe paëz:

ti e bukura pyet, pse nuk kërkuam shumë, të kemi, e unë yes pse nul punuam shumë, nuk luftuam shumë (po edhe sot janë në gjendje të mjerueshme edhe ata që luftuan e dhanë dëshmorë)

luftuam pak, dhamë pak, punojmë pak, veprojmë pak, flasim shumë, u kaqem shumë, pacifistat menduan se liria pikon nga qielli, nuk na duhet lufta, nuk mund tu bëjmë ballë armiqve - e çka është kjo?

servet kërkuan e kërkojnë shumë sepse e dijnë se Kosova nuk është kurrë ma servi, është tmerr për ta që nuk sundojnë Kosovën, iu ndohmojnë edhe shumë ekonomikisht, eksportimet e mallrave të tyre pikërisht falë ndihmes së shumë shqiptarëve, kontrabanda, kriminalitet, shfrytëzim i interesave të shqiptare, tregu i tyre i zi, sepse e kishin rusin dhe e kanë derisa të këputen të gjitha rrënjet e tyre (shpejt në rastin e Gjeorgjisë, ku rusia nuk do të jetë kurrë ma superfuqi, as të mbisundoj Kaukazin as Ballkanin)!

Mendoni pak: kush jeni, çka vepruat e çka po bëni dhe përgjegjet janë të gatshme! Trimëria pas lufte e urtia pas kuvendit - nuk vlejnë! Mësoni e veproni shumë, që të kemi shumë, se me kërkesa e me të lypnme nuk shkon gjithmonë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
forca1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Male
Numri i postimeve : 88
Vendi : GJERMANI
Profesioni/Hobi : PILOT
Registration date : 13/01/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: HUMBJEN E IDENTITETIT SHQIPETAR   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyMon Aug 25, 2008 11:17 pm

-HUMBUM FLAMURIN
-HUMBUM HYMNIN
-HUMBUM VETVEHTEN...


99% shqipetar humbin identitetin per 0,1 % serb te cilet ishten komandues per te pasteruar at toke nga shqipetaret...........


ket permban plani i ati PIJANICES.............

SHQIPERI ETNIKE ; AS NJE RRUGE TJETER.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyMon Aug 25, 2008 11:23 pm

u bëmë dy shtete shqiptare, të njohura botërisht:
Albania dhe Kosova, me shtetesitë - albanian e kosovar, ndërsa na mesveti thirremi - shqiptar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyTue Aug 26, 2008 10:59 am

Nezire Myrta, ne dallim prej juve, une flase, shprehem, revoltohem ndryshe, sepse keto dite i mbushe te 21-tat, dhe si cdo e-i ri kam shpirte revolucionar. Ne dallim prej juve, qe sa do qe mundoheni, prap se prap per juve vlene ajo shprehja e famshme " hic e mos e kput". E iku koha e kesaj! Na ishte njehere nje kohe....Por tani kane ardhe tjera kohe. Tjetra eshte se pritja me shume nga ju. Nje menyre paksa me keshilluhese drejtuar mua, te pakten. Dhe jo kete menyre diskutime, ku shihet haptas se ne cdo menye jeni munduar t'me perulni. Te pakten jam mese e bindur per nje gje ne vete: se kam shkruar dhe vazhdoje te shkruaj me gjuhen e ndergjegjes, me gjuhen e zemres e gjuha e zemres eshte gjuha e shpirtit. Shpirti nuk frikesohet as nuk shitet per kurrfar interesi dhe nuk qan koken fare se c'flasin e c'mendojne te tjeret per te. Gjithsesi mbetesh i respektuar edhe me teje, pamvarsisht ketyre shkrimeve te fundit.

Le ti kthehemi temes pak.

Thashe me siper dy gjera. Se kemi pasur shume padrejtesi nga evro-amerika gjate historis dhe njekohesisht ne luften e fundit te UCK, kemi pasur njefare ndihme, qe nuk duhet zmadhuar aq sa ti e paraqet apo te tjeret. Sepse, ky ishte momenti i fundit, qe duhej patjeter ne menyre qe sa do pakes ta zbusin ate qe kan ber deri ne kete dite....
Ajo qe me se shumti me habite tek ty, eshte se edhe me teje vazhdon t'i krahasone problemet e popujve tjere me keto tonat-shqiptareve, vecmas te Kosoves. Me gjeje nje vend-popull ne bote, qe ka pasur me shume gjakderdhje, plackitje, shkelje te te drejtave njerezore, mizori dhe tragjedi te ndryshe, se sa tek populli shqiptare?? Xorxh F. Uliams dikur shkruante:" Dukej nje detyre njerezore sheshit per te shqyer masken e diplomacise Evropiane dhe per te ekspozuar fytyren e saj te lyer me gjak patriotesh dhe me shikimin e dobet te saj mbi deshirat e zjarrta per liri te nje race te forte. U ktheva ne Athine dhe mbasi isha i detyruar e tegova kete panjerezi dhe kete padrejtesi te fuqive Europiane, dhe dhashe dorheqjen si minister i Amerikes ne Greqi dhe Mal te Zi, sikurse patjeter isha i detyruar te beja. Drejtesia dhe e verteta nuk jane mbrojtur ne sallat e diplomacis. Me ra shorti mua per te ngritur perden qe t'i jepja drite kesaj komedie, e cila qe loja me tragjike qe eshte vene ne skene prej duarve njerezore. Ky akte qe ai, qe me ka hapur rrugen per t'iu lutur popullit te lire te Amerikes te ndihmoje shqiptaret qe po mundohen te luftojne e te vdesin per lirine dhe pavaresine."
Ndersa Edward Frey thote:" Gjithe kombet e Europes te jene te lire te formojne simpas deshires se tyre qeverisjen e tyre e t'i prijne vete perparimit te tyre ne liri te plote, ky ideal i jone perfshine pa perjashtim gjitha kombet e Europes, te vegjel e te medhenje."

Per Koferencen shkruajte diqka...Nuk mund ta mohoje se vete fakti qe kemi qen pjesmarres ne ate koferenc dhe se kemi qen prezent si problem, per dicka qe duhet zgjidhur ka qen pozitive. Mirepo, ana negative ka qen se nuk kan qen te knaqur pala shqiptare dhe eshte dashur te shprehet kjo, dhe jo te knaqen vetem me faktin e pare! Eshte dashur qe te jene te pergaditur qe dhe te shkojne me nje kerkese maksimale ne Rambuje. Asgje nuk po kerkoje une te pakten personalishte, dhe jam e bindur se shume kush kerkone te njejten gje qe, te kerkoje nga ata pjesmarres ne Rambuje shpjegimin e arsyes;pse vepruan ashtu? Ne menyre qe te gjykojme me mire kur t'i mesojme arsyet e verteta. Apo te thene ate qe duhet ( te verteten) se asnjeri prej atyre pjesmarresve nuk i njeh proceset e evropes.
Asnjeri prej pjesmarresve ne Rambuje, nuk kan qen i pranishem ne ngjarjet, agresive si duhet ne kerkesat e tij, i vendosur ne pikpamjet e tyre, apo demokratik ne hapsiren informative. Pra, d.m.th. qe t'i shqyrtosh problemt me haptas dhe te mos kenaqesh me ate qe eshte. Ministri britanik ne Koferencen e Londres (1913) pate deklauar dicka...Ajo qe duha te theme eshte se mos nje dite po ndodhe dicka e ngjajshme dhe po del ndonje minister dhe po thote se" te na falin shqiptaret per Mitrovicen dhe vende tjera...se i viktimizuam per t'a qetesuar serbine".

Dhe para se te perfundoje, ne pyetjen tende se cka une kam bere konkretishte. Te thashe jam vetem 21 vjec ( edhe pak dite). Nuk kam pas mundesi te bej dicka ne ate kohe une personalishte. Per ate se cka ka be familja ime e ngushte apo e gjere, as qe dua te flase, sepse une ketu perfaqesoje veten dhe aske tjetere. Asnjehere nuk kam menduar dhe nuk mendoje qe te fitoje dicka ne emere te familjes apo kujte do qofte. Gjithcka bej, dua te jete me ndjeresen time personale. Te pakten une, qe prej kohes kur jam maturuar kam filluar dhe vazhdoje te bej dicka...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyTue Aug 26, 2008 11:20 am

Nezir Myrta shkruajti:
u bëmë dy shtete shqiptare, të njohura botërisht:
Albania dhe Kosova, me shtetesitë - albanian e kosovar, ndërsa na mesveti thirremi - shqiptar!

Nezir Myrta

Bejme mire sipas mendimit tuaj te bejem edhe nje shtet te tret ne Maqedoni te behen tri shtete shqiptare ?

Dhe sipas mendimit tuaj me mire te pranohemi ne Evrop si tre shtete apo nje Shtet ...qe do te thote Shqipria e Bashkuar ,te bashkuar te pranohemi ne komunen Evropiane ?

Me mire te ndar te coptar apo bashke ?

pres pergjigje .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Musafir
Vizitor
avatar



Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyTue Aug 26, 2008 3:11 pm

Unë do them kshtu një Kombë një Gjuhë nj Flamur një Shtet.
Sepse së bashku jemi ma të fort shum se të ndar sado që bota pranon shtete artificiale të ndërtuar me plane e kutha të veta siq din shtiga vjeter evrop që na bëri cpo e grim e tash mundohet të mbuloj maskarallakun e vet ,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyTue Aug 26, 2008 6:14 pm

Ishte nervike i nderuar Deli qe ne kufi te Kosoves si shqiptar te paguaj Sigurim ditore kjo do te thote nje artificialitet i coptimin qe e kemi njeashtu edhe ne shqipri si shqiptar duhet te paguhen sigurime ditore vetem e vetem se te kan ndare ne shume shtete nuk jemi ne fajtor sote !

Mora vetem si fakte kufirin sa e sa gjera ka te tjera si shqiptar te vizitoish shtetin tende vellaun ,motren tende duhet ...edhe te pagushe bile bile .....sa qesharake sa e pa zhvilluar ne disa koka te njerzeve (gjithe ky artificialitet aman )e nuk aryne me kuptuar te verteten natyrore ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyTue Aug 26, 2008 9:00 pm

e bukurua, ti duhet të mësosh shumë etë flasesh sa ma pak e për marak!

nëse je adoloshente 21 vjeçe, si më drejtohesh me 'TI' thuajse jam shok yti e po luajmë vizak këtu?

e dijmë sa gjakderdhje e robëri kishim në shekuj, ma shumë se secili popull tjeter përrreth - por sa lufta organizuam dhe i zhvilluam? Një në 100 vjet! Pse? sepse na mungoi njohja, shkollimi, vetëdija kombtare e bashkuar dhe vetitë tona hasmeri me njeritjetrin, bajraktarizma, mosunitet, mosbashkpunim, inate personale në dem të atdheut, vllavrasje veç pse ishte i zoti - e pse ai e jo unë - analfabetizm, edhe krejt këto armiqtë i shfrytzuan dhe na coptuan copa-copa që jemi sot - ku edhe beton pyet - a ma mirëtë shkojmë në europë copa-copa shtete 3, apo një shtet i bashkuar. Thuajse nuk e dijmë se ma mirë eshte nje shtet shqipniaebashkuar, se sa tre shtete a katra...

ti e bukura don të shprehesh shumë e në fund apelon se flet veç në emrin tend edhe don të korrixhosh krejt historinë gjoja e din edhe thua se je adoleshente... Për ate të thash:

meso shumë e fol pak!

beton, po pra edhe një shtet illirida në irjm, mbase nuk kemi tjetër mundsi për një bashkim kombtar!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyThu Aug 28, 2008 12:49 pm

Nezir Myrta shkruajti:

beton, po pra edhe një shtet illirida në irjm, mbase nuk kemi tjetër mundsi për një bashkim kombtar!

Te ka thene dikush nga "larte" ne vesh ty, qe nuk e kemi kete mundesi per bashkim kombetar?!! Ke perfaqesone kur shprehesh ne kete menyre, apo nese perfaqeson vetem veten, atehere na thuaje arsyet pse mendoni keshtu?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyThu Aug 28, 2008 6:43 pm

Premtimi shkruajti:
Nezir Myrta shkruajti:

beton, po pra edhe një shtet illirida në irjm, mbase nuk kemi tjetër mundsi për një bashkim kombtar!

Te ka thene dikush nga "larte" ne vesh ty, qe nuk e kemi kete mundesi per bashkim kombetar?!! Ke perfaqesone kur shprehesh ne kete menyre, apo nese perfaqeson vetem veten, atehere na thuaje arsyet pse mendoni keshtu?

më thonë fjalët tuaja pa vepra, po kend përfaqëson ti se?
po nëse don bashkim kombëtar, pavarsohu nga maqedonët sëpari, se veç me shtete të pavarura bëhet bashkimi kombëtar - tri shkallë: liri, pavarësi, bashkim - sepse skur thua ti direkt nuk mundët askush ta bëjë bashkimin kombëtar - vetëm nëse plasë një luftë botërore, e përzihen kufinjt ballkanik në flakë - edhe atëherë veç nëse jemi të lidhur, të bashkuar në mendime e ide, të bashkuar në veprime kombëtare - atëherë mund të vijë deri tek një ushtri e përbashkët shqiptare dhe vendosë forca ushtarake!

Ti mendon se me kopalla bëhet bashkimi kombëtar a? Ja, kush më tha në vesh!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyThu Aug 28, 2008 11:27 pm

hajde neziro hajde po nga te plas mendja kendej dhe ty, pa te pavarsohen njeher shqiptaret ne maqedoni,pastaj ne mal te zi ,pastaj ne serbi , pastaj ne cameri e beje lesh e li cdo 2 vjet lufte tu qene me e kry krejt permeniher, e ashtu qysh po thu ti kan mu bo veq marrveshje e jo bashkim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyThu Aug 28, 2008 11:49 pm

pa hajde ago pra e bëjmë përnjëherë - guri te MOLLA E KUQE

hajde se asi po lypim na!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyThu Aug 28, 2008 11:55 pm

po more nezir po do tsojit e tsorollopit spo them tend se sdua te te fyej, por qe i kan mendimet si ti na kan dal en udh e na i kan pru 700 mij dreqen mbi kry, pa tme vije populli permas e secili prej nesh do ishte i afte ta bente ate,madje edhe ti qe kur ske nga kapesh fut ndonje aty ku nuk flen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyFri Aug 29, 2008 12:11 am

Ago Muji plani atisarit mbane ate, qe mire e ka Nezir Myrta duhet te takohemi tek MOLLA E KUQE e te ju shkepim dardha te forta ,disave qe nuk dine shqip !


Edituar për herë të fundit nga Beton në Fri Aug 29, 2008 12:33 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyFri Aug 29, 2008 12:17 am

Nezir Myrta shkruajti:
Premtimi shkruajti:
Nezir Myrta shkruajti:

beton, po pra edhe një shtet illirida në irjm, mbase nuk kemi tjetër mundsi për një bashkim kombtar!

Te ka thene dikush nga "larte" ne vesh ty, qe nuk e kemi kete mundesi per bashkim kombetar?!! Ke perfaqesone kur shprehesh ne kete menyre, apo nese perfaqeson vetem veten, atehere na thuaje arsyet pse mendoni keshtu?

më thonë fjalët tuaja pa vepra, po kend përfaqëson ti se?
po nëse don bashkim kombëtar, pavarsohu nga maqedonët sëpari, se veç me shtete të pavarura bëhet bashkimi kombëtar - tri shkallë: liri, pavarësi, bashkim - sepse skur thua ti direkt nuk mundët askush ta bëjë bashkimin kombëtar - vetëm nëse plasë një luftë botërore, e përzihen kufinjt ballkanik në flakë - edhe atëherë veç nëse jemi të lidhur, të bashkuar në mendime e ide, të bashkuar në veprime kombëtare - atëherë mund të vijë deri tek një ushtri e përbashkët shqiptare dhe vendosë forca ushtarake!

Ti mendon se me kopalla bëhet bashkimi kombëtar a? Ja, kush më tha në vesh!!!

Une s'pari perfaqesoje veten, e me pas kur te shprehem per diqka kaq te madhe, bazohem diku. Ne kete raste mendimi im dhe shumices se njerezve qe une i njohe, ne nje menyre apo tjeter e kan kete mendim qe, e shprehi edhe une. Mos mendo se nuk e kam te dijtur qe bashkimi kombetar behet neper tryeza. Kuptohet se edhe per kete duhet te japim diqka. Dikur nuk kemi guxuar as te permendim kete pune, sepse ishte situata politike e atill qe nuk vinte ne shprehje, mirepo tani gjerat jane paksa me ndryshe. Tani rruga eshte me e tejdukshme, dhe nese nuk jemi ne gjendje te bejem diqka ne kete drejtim ( per bashkimin kombetar) ne nje apo tjeter menyre, te pakten mos te bejm kesi lloje debatesh sikur ti ( qe thua se nuk kemi mundesi). Keto fjale mund ti lexoje qdo njeri ketu, duke perfshi edhe ata te moshes se re, dhe ti si me i vjeter duhet te shprehesh me ndryshe, e jo ne kete menyre...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyFri Aug 29, 2008 12:27 am

unëkam qejf me të hidhërua, me ta lëkund gjakun a ke vner e atëherë bëjmë diçka sepse duke qeshur e gojen veshmëvesh nuk bëhet asgje!

Nuk kam qejf me e ba rrafsh kodren pas bregut!

Duhet tek Molla e Kuqe me shkepë dardha të forta! Betoni e kuptoi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyFri Aug 29, 2008 12:33 am

Edhe une e kuptova kete "mollen e kuqe". Mirepo, asgje nuk e arsyeton kete menyre se si ju shpreheni per kete problem: per bashkimin kombetar. Edhe sikur ta vertetonit ju se, mundesit jane 1 me 99 ne favore te mosberjes, nuk duhet te shpreheni kaq hapur ne kete menyre. Ketu qendrone e gjithe kritika ime ndaj juve ( nese mund ta quaj kritik).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyFri Aug 29, 2008 7:45 am

e çka kupton me arsyetim problemi - kaloi koha e mashtrimeve, e sot duhet sa ma hapur, të ua bëjmë me dije masave se nëse donë bashkim kombëtar, duhet mbi 70-80% të gatiten, e jo sikur në UÇK- 3-4% e mbi 95% të shqiptarëve skutave, birave, bareve, ahengjeve, pllazheve, bizneseve gjatë luftës, kur atje kriste zjarri i luftës e aty baret e kafenet 24 orë muzikë, vallzim - me moton pacifiste: hajt more se nuk na duhet gja lufta, këta na futen në sherr!

Këtu qëndrom arsyetimi i problemit dhe kundërkritika për ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyFri Aug 29, 2008 1:55 pm

mir e ke ketu o nezir, po si o vlla do me i heq ujqit prej oborri pa o heq pej ode
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 EmptyFri Aug 29, 2008 2:19 pm

Nezir Myrta shkruajti:
e çka kupton me arsyetim problemi - kaloi koha e mashtrimeve, e sot duhet sa ma hapur, të ua bëjmë me dije masave se nëse donë bashkim kombëtar, duhet mbi 70-80% të gatiten, e jo sikur në UÇK- 3-4% e mbi 95% të shqiptarëve skutave, birave, bareve, ahengjeve, pllazheve, bizneseve gjatë luftës, kur atje kriste zjarri i luftës e aty baret e kafenet 24 orë muzikë, vallzim - me moton pacifiste: hajt more se nuk na duhet gja lufta, këta na futen në sherr!

Këtu qëndrom arsyetimi i problemit dhe kundërkritika për ty.

O zoteri, te kuptoje shume mire ty. Por ju, se di sa po mundoheni t'me kuptoni mua? Keto shifra qe i keni permendur pak a shume edhe jane te sakta. Mirepo, te thashe me siper se, sot gjerat jane me ndryshe. Nuk jane sikur para 10-15 e me shume vite. Atehere ka qen me ndryshe, sepse i gjithe populli pothuajse ishte ne gjume nga mashtrimet e "presidentit" rugova. Sot, edhe pse ka len njerezit e tij mbrapa, eshte paksa me ndryshe, nuk eshte i ndikuar populli sikur perpara, te pakten une keshtu mendoje. E gjitha qe duhet bere te pakten tani per tani, te flitet jo vetem ne forume, por githandej ne qdo vend dhe ne qdo forme per bashkimin kombetar dhe kjo te arsyetohet si rruge e vetme dhe e patjetersushme, me qdo qmim. Dhe jo ashtu siq u shprehet ju me larte, "ska tjeter mundesi". Sepse ate shkrime mund ta lexoje qdo kushe dhe te thote " nuk qenka e mundur dhe spaskemi pse te mundohemi per ate rruge". Me kupton?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?   Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën? - Faqe 9 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çka përmban plani i Atisarit për Kosovën?
Mbrapsht në krye 
Faqja 9 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Plani i Atisarit - Kosovës nuk i garanton ulëse në OKB!
» Plani për “turqizimin” e Prizrenit
» Plani 6 pikesh, vazhdimesi e projekteve anti-shqiptare
» Origjina e fjales Kosove.
» Si do ta çlironte Shqipëria Kosovën?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: