Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë

Shko poshtë 
+27
rrebelja
E_Bukura
naqeta
besim78
rroni
**Lumi_
Dili
interesant
Mergimtari
Kosovarja
luan mreti
loredana
Lanetja
Clarence
Begu
Nezir Myrta
Ani
Euridika
gjakushi
perendim
shaban cakolli
Mysafir
xhavo_
fatlum
Sofra
Beton
Orfe@
31 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
loredana
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
loredana


Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 3:30 pm

jam me mendimin e etonit edhe premtimit.
se ne dashuri nuk kqyret feja, e nryshe asht kur prind pershembull ta ndalojn me marr naj djal se nuk i takon fes tane ama per ka dashuria as qe i ves fort prind normal se ju tregoj ama tek e fundit e baj ata qe une mendoj.

kush i thot vetit patriot edhe shiptar nuk i ndalon ato mu martu katolikt me muslimant.

e kush e don fehn mashum se kombin ather normal se mashum e respekton fehn se kombin.

edhe do ktu ne forum po rrejn shum valla!! qe bash aty te pytje
kombi apo feja?? aty po e vrej se shum paskan rrejt ose veq ja kan fut kot!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
interesant
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
interesant


Male
Numri i postimeve : 606
Age : 38
Vendi : Tokë
Registration date : 11/04/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 4:25 pm

Beton

Edhe pse te qmoj shume , nganjehere njeriu gabon kur e vlereson njeriun vetem ne disa shkrime. Nuk ma merr mendja se kete qe ke shkru e ke nga zemra, por nganjehere nga mllefi i tepert dhe nga moskontrolli i emocioneve ndoshta detyrohet te thote dicka cka nuk i ka hije te thote. Ne kete rast kisha me te thene Beton te jesh i matur nga ajo cfar shkruan, sepse je nje njeri qe meriton te kesh respekt, dhe se shkrimet e tua deri me tani kane qene te matura dhe reale.

Sa per sqarim : Ne fen islame nuk ka dhe nuk ekziston askund asnje regull qe thote se te lejohet martesa me 7 apo 8 gra ( keto jane vetem thashetheme dhe intriga nga injorantet te cilet mundohen t'ia japin hijen e keqe kesaj feje ) ( lexo dhe kupto kete regull te Islamit se e di qe nuk je njeri qe flet nga hamendja ).

Cfar te keqe ka te kesh shume femije. Kthehu i nderuar vetem pak vite ne vendin tone Kosove- apo - Shqiperi dhe shiqo se ne secilen familje numri me i vogel i femijeve ka qene 5 apo 6 e nuk po flasim qe maksimumi ka qene edhe mbi 20 .E me ndihmen e ketij numri te shumte te femijeve sot Kosova eshte e pavarur, ne te kunderten ku i dihet se cfare kishte me qene Kosove sot.

Sa i perket studimeve a eshte haram apo jo, atehere dije i nderuar se verseti i pare i zbritur i Kur'anit ka qene : "Lexo , Meso, Studjo me emrin e Zotit tend i cili Krojoi cdo gje..."- Tani me trego ti mua se a eshte e ndaluar apo jo .

Nuk eshte vetem obligim i fes Islame mbajtja e shamise tek femrat, por edhe tek te krishteret ortodokset dhe katoliket, por edhe nese them te jehudite prap nuk gabohem. E nese ndonjehere ke lexuar rregullat e ketyre feve, apo nese ndonjeres prej ketyre feve i perket do e kishe kuptu rolin e shamis ne jeten e nje femre.

Dhe si fund Betoni : A deshiron ti t'ia cenosh te drejten dhe deshiren e ndonje individi i cili nuk mendon njejte sikur ti ???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
interesant
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
interesant


Male
Numri i postimeve : 606
Age : 38
Vendi : Tokë
Registration date : 11/04/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 6:06 pm

Premtimi

Nese ju mundoheni ta mbuloni dike, une nuk jam prej atyre, une thjesht shpreh mendimin tim personal, dhe po qe se eshte nevoja te i bashkangjitem mendimit te ndonje individi atehere kjo eshte pune e imja personale dhe jo e ytja, dhe se a nuk jemi ne ne toke apo ju, kjo eshte vetem nje strategji e juaj duke dashur ta nenqmoni dike ne menyren direkte, por jo edhe ndonje mesim qe mund te na tregoni me kete.

Parimet tua si duket qenkan parime siq thone tek ne : Kah fry era , sot ke nje parim , neser e ndron ,pasneser tjeter, dmth nuk qenka parim real, apo me mire te themi ky nuk eshte fare parim, ky eshte vetem nje luajtje mendimesh dhe epshesh, gje qe te ben mos te jesh fare stabil ne jete, por te jesh me labil sesa qe mendon.

Cito :
Po nisem nga vetja, nese martohem me nje te krishtere, siq e ka thene Loredana, ajo mund ta mbaj fen e saj, te shkoj te dielave ne kishe, ti lutet Jezu Krishtit, kurse une ( po supozojme qe jam njefar muslimani), te shoj te premten ne xhami, te falem qdo dite. Qe te dy besojme ne nje Zote, dhe kjo eshte e rendesishme.

Po qe se per ty kjo nuk eshte ndonje penges, per tjeter kend eshte, dhe se nuk mund t'i besh te gjithe te ken mendimin tend. Kurse sa i perket pjeses tjeter, te lutem mos i perzi gjerat,Qe te dy besojme ne nje Zote nuk kan te perbashket ZOt te krishteret me muslimanet, sikur te ishte keshtu atehere pse quhet Krishter dhe Islam?!

Dhe ne fund dua te te them nje fjale : Mjer per ate lule e cila rritet ne mesin e berllogut .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 6:09 pm

Perse kaq shume kritike per kosovaren? Nuk dua ta mbroj por mendimi i saj eshte personal dhe ajo e ka kete parim. Nese tash ju i jepni kritike ose doni ta mesoni se cilin parim ajo duhet ta zgjedhe ateher jeni ju qe theni parimet tuaja dhe shpesh replikat bien si ndikim i ngutise ose nervoze apo ka raste edhe ne tendence.
Po te ishte nje krihstere apo murgeshe qe sigurisht esht e mbuluar nuk do benit kaq shume zhurme.

Nejse ti rikthehem temav si ne gjenaerale tani.
Une mund te ju jap statistikat qe ka sherbimi rreth martesave me dokumentacion dhe mjerisht eshte shume e vertet kjo se vajzat shqiptare martohen me sllave por ka edhe mashkuj fatkeqsisht eshte e vertete pse atehere kaq nguti.... Pak rendesi nuk ke te drejte as ti quash kurva e as lavire jane zgjidhje te tyre dhe nese ato per kete duhet ti japin ndokujt llogari eshte nje i vetmi kujt i japim llogari - Allahu i Madherueshem.

E drejta e shprehjes eshte e lire mos ngurroni sikur dhia ja kishte pare ihere deles dhe o ta pash o ta pash kurse delja ja shifte asaj cdo here e kur si tha ta pash.....

Me vjen keq qe duhet ta them haptas nuk po e mbroj askend por ate qe une e mendoj eshte shprehje imja ke te drejte te me kritikosh por jo askend ta quash lavire apo kurve sese jam shume i sigurt qe ai qe bene kete neser ti jepet mundesia nje Ruse, serbe apo bullgare ti sillet pran nuk do ja kqyrte eshte sllave apo jo.
Ju faleminderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Lumi_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
**Lumi_


Numri i postimeve : 177
Registration date : 20/06/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 6:22 pm

Nëse dikush e thot mendimin e vet te lire ne kete forum nuk ka perse ti zihet per te madhe, ne kete rast kur e thote Kosovarja mendimin e vet. E jep mendimin per vete te paster dhe pa dredhira. Ata te cilet mendojne ndryshe per martesat, le ta mbajne mendim per vete edhe le te martohen per vete.
Edhe une sot i kam disa mendime qe me vjen keq ti them ne forum, arsye eshte lidhja shume e ngushte e fese ortodokse me greket, nuk e them per te gjithe shqiptaret ortodoks, mendoje se ata % sa jane ortodoks ne shqiperi na e kane sjellur ujkun ne torishte, Janullatosin. Pastaj sa katolik ne Shqiperi martohen me italian ! Perderisa nga Shkodra e rrethina sot po i shohim me sy e po i ndegjojm me vesh duke u martuar me serb. E si thuani tash ju kundershtaret e Kosovares !!!?? Te rrehim gjoks per komb apo per familje qe dihet se Nena eshte edukatorja e kombit, atdheut.

Mendimi im eshte te gjithe ti kthehemi atdheut e te martohemi me shqiptar pa marr parasysh religjionin nese dojm qe neser te mos na edukojne disa nena femijet tane e tu thone vajzave ose djemve tan hajt se nuk eshte gje te martohesh me nje serb, turk, italian e grek, per ato nena eshte me rendesi leku e jo kombi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 7:10 pm

vet titulli tregon:
martesa me të huaj

ajo/ai që preferon lidhje martesore me të huajin tregon se nuk i vyen asgjë kombit të vet, do të asimilohet, humbet, e çka është ma kryesorja humb gjuhën e kulturën shqiptare!

Ajo/ai që bën lidhje jete me të huajin i/e humbur është!

Duaje tëndin!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 7:15 pm

ato vajza per fat te keq jon ng ashqiprija,por si pas burimeve te sigurta ati vajza sjon shqiptare por jon rome te perzira.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 7:53 pm

Oboboo paskan krisur shkrimet ketu he??Neyse se pari me vjen mire qe jeni te interesuar rreth parimeve te Kosovares edhe sipas tere kesaj do dal se Kosovarja do kete lidhje me shqiptarine me te bukur haha

kalojme ne temen

Beton shkruajti:Kosovarja

Parimi i te dashurit tende duhet te jet i martuar nja 7 herre e 8 te jesh ti,te kete nja 20 femije ......,me ta ndaluar pune se harame eshte te punoish ,mos te vazhdoish studimet se eshte haram , me ta qit nje ''shamije '' ne koke e me te ber' si ata (Ninxhat) , etj .me keta te verteta do te ishe pajtuar ti ?
kjo eshte parimi i te dashurit tende te jete per ti.
Parimi eshte ta duash dhe ta respetoish nje njeri e jo te dallojesh fejen ne shqiptarizem .

ishte nje pergjigje shkurimishte arsya kohe ndegjohemi ne teme .


Beton nje gje duhet te dish se nuk eshte e rendesishme ne forum te shkruash shume e pa ndonje vlere, por eshte me e rendesishme te shkruash me pak por me vlere te madhe, apo siq thuhet : I menquri kupton edhe me shenja .



Te vleresosh dhe te gjykosh rreth nje feje , duhesh te kesh qasje ne ate fe, gje per te cilen ti qenke pak larg(Apo paraqitesh keshtu,sepse nga vendi qe ty lajmerohesh,e di te sigurt se te gjitha keto gjera qe ty ke thene jane te shprehura ne nje mase te madhe)Po neyse prap po e mendoj ate se Betoni nuk din asgje rreth kesaj feje,apo me sakt po e them kete duke u bazuar ne kete shkrimin tend te fundit, i cili shkrim ishte vetem nje ofendim personal dhe mllef i pa pare deri me tani nga ana jote,e qe asnjehere dot nuk e kam pritur nga ty..



Beton te them nje gje mos u mundo ta luash rolin e te mirit ne aspektin e dhimbjes duke i permendur disa gjera te paverteta, po edhe ne qofte se jane te verteta , cfar problemi ke ti, a mos je ti prindi im qe te me ndalosh apo lejosh gjerat te cilat une ia kam vendos si rregull vehtes time? A mos duhet te te jap raportin e dites ty edhe te tjereve qe mendojne sikur ti ?



Une tani nuk do e uli vehten ne poziten tende duke i komentuar thashethemet te cilat ti i ke postu ( se me te vertete e ke ulur edhe ti vehten shume duke i shkruar keto gjera , vetem dhe vetem duke pasyr per qellim mbrojtjen personale apo per tu bere me interesant ), sepse balonin sa me shume qe e fryen aq me shume rritet, por ne fund te fundit prap se prap balon mbetet , i zbrazet.

Po e perfundoj me kaq Beton me shprese se ne momentin qe i keni shkruar keto fjale vertet nuk keni pasur kohe,dhe ne te njejten kohe keni qene duke bere disa pune pernjehere dhe nuk i ke kushtuar vertet vemendje,Sepse me vjen shume keq nga ty ashtu sic paska thene edhe Interesant,keto fjale jane te papritura nga ty por Neyse..

Shendet dhe shihemi ne tema tjera..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta


Male
Numri i postimeve : 660
Age : 111
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 8:00 pm

po kuptohet se ato janë të përziera

thjeshtë:duaje të huajin - bënu i huaj!

hasta la vista, adio, theqafën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 10:52 pm

Premtimi:Parakrakishte zonjush e nderuara Kosovare, me vjene mire qe e pasket permend "parimin" sepse para ketij shkrimi nuk ka ekzistuar kjo fjale, bile ne asnje shkrim tendin. Por pasi qe Interesant ( i cili po mundohet te mbuloj ty, dhe po e shplon veten) e ka permendur tu ka kujtu edhe ty. Megjithate prap nuk jeni ne toke, sepse nuk e keni kuptuar ne thelbe se qka jane parimet, perveq se e keni shkruar...


Paraprakishte zotri i nderuar Premtim Nuk eshte diqka tragjike ne qofte se nuk e kam permend me heret kete fjale, ja tani po e permendi, dhe po e shkruj me plot bindje dhe fanatizem, duke te te treguar ty dhe te gjitheve se une kam parime ne jete, dhe parimet e mia nuk jane te perkohshme, por jane parime te sinqerta dhe reale, e sa i perket a e kuptoj une apo jo kete , une po te them ty se nuk jam gjithkushi ne kuptimin intelektual,Neyse se kete e dine te me mire....

Premtimi :Me vjene mire qe ne kete shkrime paksa keni ndryshu me ate qe keni shkruar ne fillim te kesaj teme, ndoshta rastesisht keni lexuar diku tek kategoria e Psikologjis, ku pak a shume keshtu kam thene une. Por e keni keqkuptuar paksa.


Shkrimet e tua edhe te disave ketu mund ti lexoj vetem per relaksim kur nuk kam qfar te beje, por jo edhe per perfitim, se kam nga cka dhe kush te perfitoj..Wink



Premtimi :Ka njerez te cilet jetojne pa parime ne jeten e tij\saj, dhe keta jane te humbur ( siq e kam thene ne temen e caktuar...). Ka njerez te cilet kan parimet e tyre ( siq jeni ju), por qe i kan statike, dhe qe mund tu kushtoje shume, me keq se ata te cilet nuk kan parime. Dhe ka njerez te cilet kan parimet e tyre, por qe kan hapsire per tu lakuar, kur jane ne pyetje interesat e medha, jo individuale. Diqka qe lakohet nuk thyhet. Dhe diqka qe nuk lakohet, ajo menjher thyhet. Gjeje veten ku je ti, dhe ku jam une?


Nuk eshte njejte te dish dhe te duash, apo me mire te te them nuk eshte e njejte deshira me mundesine. Dikush ka deshire te jete dikushi, por mundesia per te eshte minimale ne aspektin intelektual, apo siq thote populli : Kodra me gjoks nuk shtyhet. Por edhe ne te kunderten ka njerez qe kane mundesi te jete dikushi, por edhe keta te njejte sikur te paret nuk e shfytezojne ate mundesi si duhet dhe ne fund te fundit mbledhja i del 0 (zero) .



Premtimi :Kosovarja shkruajti..."Tani une mund ta beje nje pyetje : A me mire une qe e kam parim qe i dashuri im te jete shqiptar i fes sime, apo i dashuri im te mos jete shqiptar fare, dhe te mos jete i fes sime fare? Kerkoj pergjigjje nga Premtimi dhe Betoni???"

Nuk i ke vetem keto dy mundesi me i zgjedhe. Keto dy mundesi qe i ke zgjedhe ti, jane qe te dyja te gabuar, por kjo qe keni zgedhe ju eshte paska me e mire, ne krahasim me tjetren. Ne menyre figurative kjo zgjedhja juaj, i bije sikur qe te zgjedhesh berllogun e fundit, sepse sa do eshte me i mire se ai pari.


Pasi qe ti nuk ke nguruar per te me ofenduar, dhe se menjehere je shpreh me nje shprehje jo adekuate, me nje ofendim qe se paku ndoshta nuk e kam prit prej teje, atehere kam nderin sikur qe e ke pas edhe ti te te them dhe une keto fjale :

Me mire eshte te zgjedhesh berllogun ne fund te fundit sesa te te zgjedh berllogu ty, apo ta them me mire : Me mire ta zgjedhesh nje berllog me te leht, sesa te jesh vet berllog.

Shendet edhe ty.


Edituar për herë të fundit nga Kosovarja në Mon Jun 30, 2008 11:01 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyMon Jun 30, 2008 10:58 pm

Kosovarja

te keshilloj ta lexoish novelen Sikur te isha djal do te kuptojsh me shume ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 12:04 am

Ketij mendimit te Loredanes do i bashkangjitem edhe une,mirpo edhe me
strikte nuk do martohesha me asnje tjeter pervec se shqipetare,por edhe
me shqiptare te cilet nuk kane fene time nuk do martohesha,por vetem me
nje kushte qe e ndron fene ndryshe asesi....


Kosovare

Ki mendim i juaj kalon ne ''Racizem'' sipas mendimit time,je jashte rregullores si Arministratore ne kete Forum , per me shume ndegjohemi ne Replika munges kohe per momentin .

Ndegjohemi ne teme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Musafir
Vizitor
avatar



Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 1:32 am

Ti lam Kisha e Xhamija fejo jon asht Shqiptarija .

Nuk do të thot të largohemi nga kisha e xhamija por të bashkohemi edhe më shum rreth tyre pa e lënduar njëra tjerë sepse deri sod as një her nuk kan patur ndoj përqarje ,edhe kjo që po shof une jo se mar të një besimi katolik apo muslima me rëndsi asht të jetë shqiptar besimi mendoj se nuk do të qoje shum pesh (dhe ka me mija të martuarme njëren apo tjetrin besim dhe jeton pa kurfar problemi )kur asht dashuri e vërtet nuk prish pun kjo . por prap respektoj mendimet e sejcilit që jan personale ,

(Për mendimin tim shkrimi i Kosovares edhe pse qenka personal ,por at duhet mbajtur në vete sepse ktu po vë përqarje mes Kombit e ky nuk asht qëllimi ynë por të bashkojm Kombim siq edhe e ka emrin Forumi )po të ishte në ndoj forum tjeter ndoshta nuk do të qonte ndoshta shum pesh ,por ktu duhet patur shum kujdes në do fjali apo shkrim që ndikon në qështje të kombit .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 2:28 am

Beton nje gje duhet te dish se nuk eshte e rendesishme ne forum te shkruash shume e pa ndonje vlere, por eshte me e rendesishme te shkruash me pak por me vlere te madhe, apo siq thuhet : I menquri kupton edhe me shenja .

Kosovarja
Pas 4170 postime qe ka Betoni nuk paskan asnje vlere sipas mendimit tende ?
E kete sote ma thua te falemenderoj per kshillat nuk e kam dite se nuk paskan vler mbi te gjitha nuk kam kohe une edhe ne telefeon me te mare qe te kuptoish me shenja me vjen keq shume .vetem se nuk kam kohe .





Te vleresosh dhe te gjykosh rreth nje feje , duhesh te kesh qasje ne ate fe, gje per te cilen ti qenke pak larg(Apo paraqitesh keshtu,sepse nga vendi qe ty lajmerohesh,e di te sigurt se te gjitha keto gjera qe ty ke thene jane te shprehura ne nje mase te madhe)Po neyse prap po e mendoj ate se Betoni nuk din asgje rreth kesaj feje,apo me sakt po e them kete duke u bazuar ne kete shkrimin tend te fundit, i cili shkrim ishte vetem nje ofendim personal dhe mllef i pa pare deri me tani nga ana jote,e qe asnjehere dot nuk e kam pritur nga ty..

Kosovarja une kam te drejt te gjikoje eshte mendim i imi personal te gjykoj sepse nese Betoni mendon qe te jete qika -Goca -Motra apo rrethi i Betonit .Betoni e pranon me kanqesi nje shqiptare katolik ne rrethe te familjes sime se sa nje zezak vetem se i takon fejes sime .


Beton te them nje gje mos u mundo ta luash rolin e te mirit ne aspektin e dhimbjes duke i permendur disa gjera te paverteta, po edhe ne qofte se jane te verteta , cfar problemi ke ti, a mos je ti prindi im qe te me ndalosh apo lejosh gjerat te cilat une ia kam vendos si rregull vehtes time? A mos duhet te te jap raportin e dites ty edhe te tjereve qe mendojne sikur ti ?


Kosovarja
Nuk mundohem assesi te luaj rolin e te mirit vetme se edhe ne Kuran thote shume mire se Me anë të martesës bashkëshotët ndimohen në formimin e familjes, në edukimin e fëmijëve dhe në punët e përditshme gjatë jetës, ku secili
plotëson punët e tjetrit:
Do te thote nuk eshte fajtore Betoni ketu e nuk luan role te se mirit pse edukata te mungon ti .




Une tani nuk do e uli vehten ne poziten tende duke i komentuar thashethemet te cilat ti i ke postu ( se me te vertete e ke ulur edhe ti vehten shume duke i shkruar keto gjera , vetem dhe vetem duke pasyr per qellim mbrojtjen personale apo per tu bere me interesant ), sepse balonin sa me shume qe e fryen aq me shume rritet, por ne fund te fundit prap se prap balon mbetet , i zbrazet.

Balonin ti e plas me ''zort'' duke e fryer deri ne ate pikë qe del jashte moralit tende qe e tregon ne kete ''racizem'' ne vete qe ke .


Po e perfundoj me kaq Beton me shprese se ne momentin qe i keni shkruar keto fjale vertet nuk keni pasur kohe,dhe ne te njejten kohe keni qene duke bere disa pune pernjehere dhe nuk i ke kushtuar vertet vemendje,Sepse me vjen shume keq nga ty ashtu sic paska thene edhe Interesant,keto fjale jane te papritura nga ty por Neyse..

Per kundrazi Kosoavrja e kam patur pushime sote e kam patur shume kohe te mendoj dhe nuk i ike asja qe kam shkruar vetem se kam thene per parimin e nje mashkulli qe e deshiron ti bile bile paskam haruar edhe diçka qe ne vende te nje makine te kete nje ''Camel'' Deve do te ishe edhe me e knaqeur me kete .

Shendet dhe shihemi ne tema tjera..



Edituar për herë të fundit nga Beton në Tue Jul 01, 2008 2:49 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 2:45 am

Edhe pse te qmoj shume , nganjehere njeriu gabon kur e vlereson njeriun vetem ne disa shkrime. Nuk ma merr mendja se kete qe ke shkru e ke nga zemra, por nganjehere nga mllefi i tepert dhe nga moskontrolli i emocioneve ndoshta detyrohet te thote dicka cka nuk i ka hije te thote. Ne kete rast kisha me te thene Beton te jesh i matur nga ajo cfar shkruan, sepse je nje njeri qe meriton te kesh respekt, dhe se shkrimet e tua deri me tani kane qene te matura dhe reale.

I nderuar kurre te kemi nje rregullore ,Betoni eshte kunder asaj te mos respektohet ajo sepse edhe rregull ke ne pune ,ne shkolle, ne biznes,apo ku do qe te jete ,por nese i ktheheshe e lexon postimin time edhe njeher nuk kam shkruar diçka jashte rregullave vetem se ishte si pytje per kosovaren dhe per deshiren e saj per nje parim te nje mashkullit te saj .

Sa per sqarim : Ne fen islame nuk ka dhe nuk ekziston askund asnje regull qe thote se te lejohet martesa me 7 apo 8 gra ( keto jane vetem thashetheme dhe intriga nga injorantet te cilet mundohen t'ia japin hijen e keqe kesaj feje ) ( lexo dhe kupto kete regull te Islamit se e di qe nuk je njeri qe flet nga hamendja ).

Interesant
Lexo me shume i nderuar mos thuaj se nuk ekziston askund asnje rregull te matrohesh me me shume se nje Grua .feja islame e lejon te martoheshe me se nje grua kjo eshte e verteta duam apo nuk duam ta pranojm.

Cfar te keqe ka te kesh shume femije. Kthehu i nderuar vetem pak vite ne vendin tone Kosove- apo - Shqiperi dhe shiqo se ne secilen familje numri me i vogel i femijeve ka qene 5 apo 6 e nuk po flasim qe maksimumi ka qene edhe mbi 20 .E me ndihmen e ketij numri te shumte te femijeve sot Kosova eshte e pavarur, ne te kunderten ku i dihet se cfare kishte me qene Kosove sot.

Intresant
Vetme se pa koncentrim e ke laxuar mendimin time qe kam shkruar vetem se kam then per nje parim te nje mashkulli qe martohet me 7/8 i bene 20 femije e kjo sipas mendimit tende eshte nje rregull ?


Sa i perket studimeve a eshte haram apo jo, atehere dije i nderuar se verseti i pare i zbritur i Kur'anit ka qene : "Lexo , Meso, Studjo me emrin e Zotit tend i cili Krojoi cdo gje..."- Tani me trego ti mua se a eshte e ndaluar apo jo .

Interesant:
Vete koha tregon te veten kemi fakte shoku se mere nje shtet (Demokratike te Evropes ) e bazohu me nje shtet islamik do e kuptojshe dallimin e Studimeve te femrave dhe vleren e tyre se sa ka aryte te kene suksese nuk ka per te then shume vetem analizuar dy nga keta shtete te ndyshme .

Nuk eshte vetem obligim i fes Islame mbajtja e shamise tek femrat, por edhe tek te krishteret ortodokset dhe katoliket, por edhe nese them te jehudite prap nuk gabohem. E nese ndonjehere ke lexuar rregullat e ketyre feve, apo nese ndonjeres prej ketyre feve i perket do e kishe kuptu rolin e shamis ne jeten e nje femre.

Interesant :

Mbajtaj e shamive si Ninaxha qe kan detyruar ''disa'' shtete islamike te vendosin per femren nuk thote feja kete (si Ninxha)



Dhe si fund Betoni : A deshiron ti t'ia cenosh te drejten dhe deshiren e ndonje individi i cili nuk mendon njejte sikur ti ???

Po nga feja islame kurre nuk ka te drejt duhet te cenohet e drejta kete e thote feja apo gabohem,nuk thote feja te kaloish ne racizem pa pike arsye .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 2:56 am

Perse kaq shume kritike per kosovaren? Nuk dua ta mbroj por mendimi i saj eshte personal dhe ajo e ka kete parim. Nese tash ju i jepni kritike ose doni ta mesoni se cilin parim ajo duhet ta zgjedhe ateher jeni ju qe theni parimet tuaja dhe shpesh replikat bien si ndikim i ngutise ose nervoze apo ka raste edhe ne tendence.
Po te ishte nje krihstere apo murgeshe qe sigurisht esht e mbuluar nuk do benit kaq shume zhurme.


Naki

Merni si te doni mendimin tim vetem se une mendoj se kalon ki mendim ne ''Racizem'' ne popull e gjithe kjo edhe si Administratore jashte rregullave
e nuk jam ketu per te bere qefe ''dikujt'' por jam ketu per te drejten e te gjithve,te mbrohet.


Ketij mendimit te Loredanes do i bashkangjitem edhe une,mirpo edhe me
strikte nuk do martohesha me asnje tjeter pervec se shqipetare,por edhe
me shqiptare te cilet nuk kane fene time nuk do martohesha,por vetem me
nje kushte qe e ndron fene ndryshe asesi....



rregulorja thote;


- Postimet me permbajtje raciste, ofendime krahinore ose fetare jane rreptesisht te ndaluara. Shkrime te tilla mund te cojne ne perjashtimin tuaj pa paralajmerim.

Naki
..ne kete mendim perfshihet i gjithe Stafi i Forumit te lejohen gjera te tilla te kalojne ne ''RACIZEM'' kurre vejen pytja tek kombi gjithe ndithçka ndrishon tek Betoni .E nuk e lejoje te uli veten aty ku e ka ule ''dikush''.


Edituar për herë të fundit nga Beton në Tue Jul 01, 2008 3:24 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 3:01 am

Alb_besian shkruajti:
Nëse dikush e thot mendimin e vet te lire ne kete forum nuk ka perse ti zihet per te madhe, ne kete rast kur e thote Kosovarja mendimin e vet. E jep mendimin per vete te paster dhe pa dredhira. Ata te cilet mendojne ndryshe per martesat, le ta mbajne mendim per vete edhe le te martohen per vete.
Edhe une sot i kam disa mendime qe me vjen keq ti them ne forum, arsye eshte lidhja shume e ngushte e fese ortodokse me greket, nuk e them per te gjithe shqiptaret ortodoks, mendoje se ata % sa jane ortodoks ne shqiperi na e kane sjellur ujkun ne torishte, Janullatosin. Pastaj sa katolik ne Shqiperi martohen me italian ! Perderisa nga Shkodra e rrethina sot po i shohim me sy e po i ndegjojm me vesh duke u martuar me serb. E si thuani tash ju kundershtaret e Kosovares !!!?? Te rrehim gjoks per komb apo per familje qe dihet se Nena eshte edukatorja e kombit, atdheut.

Mendimi im eshte te gjithe ti kthehemi atdheut e te martohemi me shqiptar pa marr parasysh religjionin nese dojm qe neser te mos na edukojne disa nena femijet tane e tu thone vajzave ose djemve tan hajt se nuk eshte gje te martohesh me nje serb, turk, italian e grek, per ato nena eshte me rendesi leku e jo kombi.


Prano pershendetjet e mia i/e nderuar se i takon botes njerzore ki postim ne pergjithesi pa dallim shume i pershteshme per te gjithe.RESPEKT.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 3:26 am

O Deli i nderuar une perderisa eshte qeshtje personale e imja nuk do duhej te behej aq e madhe,kjo pune se nese flasim per Bashkim e Cbashkim atehere ka shume tema te tilla qe po perqahen cdo dite e ma shume, mirpo nese duan te Pranojne se ate qe e shkruan Kosovarja cdo here lexohet me vemendje (e qe me vjen shume mire)sepse nuk me bene askush "rrafsh"por kam te drejte te jap mendimin tim,dhe me vjen mire qe me kundershtojne,por jo te flasin gjera palidhje,te japin paragjykime,jo me deve jo me ninxha



Beton i nderuar ty si Admin(qe mundohesh me vendos rregulla)e qe i kam parasysh te gjitha,se ndryshe isha pergjigj po mos te kisha kete titull,por per shkak se e respektoj kete emer,atehere i pranoj te gjitha kushtet,dhe rregullat e ketij forumit,sepse vet kam qene iniciatore dhe nuk dua asgje te prishe nga ky forum asesi ....



Por nje gje me gjithe respektin per Loredanen pse atehere nuk e moret kete fjalin e Lorit "tash po du me fol per vete une kam than se nuk ja kqyri fen edhe kombin nje djali se me pelqen. ama dy sene i kam fshi ne listen time

me turq edhe me shki nuk martona edhe me kan tu ngordh
!!!!"



Pra edhe pse eshte antare e thjeshte pse kjo nuk u kundershtua por vetem Kosovarja?Kur nuk kam mohuar asgje qe te kete nje shqiptare,perpos qe ai duhet te kete dhe dicka cfare une e kam si Parim timin...

Beton nese ia fillojme me rregulla e me Racizem mund te me largosh kur te duash pa paralajmrim fare se kam dhe aq dert,se fundja asgje nese nuk kam mesuar ketu,se paku edukim familjare e kam te respektoj mendimin e te tjereve e sidomos atyre me te moshuarve...



Por ty e kerkove vet,sepse jo vetem ne kete teme por kam arritur gjikthund te lexoj se sa here qe Kosovarja Poston ty merr nje fjale timen Copy,nuk e di pse ndodhe kjo,nese ka dicka mund ta permendesh edhe ketu,edhe ne Pm se kam fare dert,por te lutem mos dil nga vetja kete ta kesh parasysh,se tek une nuk ndikon asgje nese ty apo kujtdo qoft nuk i pelqen shkrimi im,kete se mbaje dert sepse jam ajo qe jam pra jam Vetvetja,e qe me bene shume krenare kjo gje,pra nuk i pershtatem askujte....



Nuk po e zgjas me shume vetem se te falenderoj edhe per ate parimin e fundit,me ne fund kuptova edhe dicka tjeter por????



Ah edhe dicka sa per informacion pasi qe pernjemend ju interesoj aq shume ceshtja ime private,apo te them parimi im atehere Beton ta dish se keto gjera i kam perfunduar,kam gjetur ashtu me te gjitha parimet cfare kam kerkuar,Shqiptare-Muslimane,dhe per te ta hekur krejtesisht "Vesin"per mua si nje Moter,Vajze apo cfare te duash me konsidero e kam gjetur veten shume mire..



Mund te shkruash cfare te duash,te shtosh edhe tjera parime Very Happy ajo gje mua vetem se po me shton me shume deshiren per te shkruajtur ketu,vetem se per rregulla e per obligime rreth forumit i kam mesuar me qe moti,vetem se ne kete rrethin e rregullores (Postimet me permbajtje raciste, ofendime krahinore ose fetare jane rreptesisht te ndaluara. Shkrime te tilla mund te cojne ne perjashtimin tuaj pa paralajmerim.) qe ke shkruar edhe ty,mos haro qe mund te perjashtohemi te dyte pa paralajmrim...Sepse ok Kosovarja i ka thyer Rregulloren por Betoni cfare beri??Me shkruajti fjalet me banale per fene time(por te thash edhe per fene tende)edhe pse para tjereve e mohon kete gje,prandaj te thash me mire mundohu te jesh vetvetja....Keshtu qe kujdes se pa mua forumi nuk humb asgje por pa ty??Aman nuk mbetet askush ne forum...



Met mira Beton deri neser Wink


Edituar për herë të fundit nga Kosovarja në Tue Jul 01, 2008 3:33 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 3:30 am

luan mreti shkruajti:
kosovare mos ta nin as pak se ti vetum e ke tregu ralitetin dhe deshiren, ti dhe te gjith njerzimi ka te drejt te martohet me kon aj dheshiron, je ma e mira ne forum kush ta ka inat ju thevt koma hahahaha.

ha ha ha Luan Mreti mos aman terheke kete fjale,sepse vertet ka te atille qe do mbesin edhe pa kembe haha pak shaka..Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 3:34 am

Cito :
Naki:jam shume i sigurt qe ai qe bene kete neser ti jepet mundesia nje Ruse, serbe apo bullgare ti sillet pran nuk do ja kqyrte eshte sllave apo jo.

E fort kjo Kingu,je vetvetja asgje me shume Very Happy:D Ndoshta kete fjali nuk e kane lexuar shumica,por besoj se do ju sherbeje Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 3:36 am

me turq edhe me shki nuk martona edhe me kan tu ngordh!!!!"

Kosovarja

C'lidhje ka turku apo shaku te njejtet jane njeri apo tjerit kan bere shume te kqia ne popullin tone .

Por nje katolik shqiptar ç'te keqe te ka ber ti.?

dhe te keqe ka kure kalon ne ''Racizem '' per nje shqiptar .


Por ty e kerkove vet,sepse jo vetem ne kete teme por kam arritur gjikthund te lexoj se sa here qe Kosovarja Poston ty merr nje fjale timen Copy,nuk e di pse ndodhe kjo,nese ka dicka mund ta permendesh edhe ketu,edhe ne Pm se kam fare dert,por te lutem mos dil nga vetja kete ta kesh parasysh,se tek une nuk ndikon asgje nese ty apo kujtdo qoft nuk i pelqen shkrimi im,kete se mbaje dert sepse jam ajo qe jam pra jam Vetvetja,e qe me bene shume krenare kjo gje,pra nuk i pershtatem askujte....

Kosovarja

Me sjall fakte tek cila teme apo potime ke vrejt qe kam marre ka nje fjal tenden Copy. dhe do t'i analizojm te gjitha edhe (nese e kam mare ) pse e kam marre me sjall fakte.? nuk pritoje te qartsojm te gjitha nese kam qen gabim kerkoj ndjes .


Edituar për herë të fundit nga Beton në Tue Jul 01, 2008 3:46 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 3:37 am

Alb_besian shkruajti:
Nëse dikush e thot mendimin e vet te lire ne kete forum nuk ka perse ti zihet per te madhe, ne kete rast kur e thote Kosovarja mendimin e vet. E jep mendimin per vete te paster dhe pa dredhira. Ata te cilet mendojne ndryshe per martesat, le ta mbajne mendim per vete edhe le te martohen per vete.
Edhe une sot i kam disa mendime qe me vjen keq ti them ne forum, arsye eshte lidhja shume e ngushte e fese ortodokse me greket, nuk e them per te gjithe shqiptaret ortodoks, mendoje se ata % sa jane ortodoks ne shqiperi na e kane sjellur ujkun ne torishte, Janullatosin. Pastaj sa katolik ne Shqiperi martohen me italian ! Perderisa nga Shkodra e rrethina sot po i shohim me sy e po i ndegjojm me vesh duke u martuar me serb. E si thuani tash ju kundershtaret e Kosovares !!!?? Te rrehim gjoks per komb apo per familje qe dihet se Nena eshte edukatorja e kombit, atdheut.

Mendimi im eshte te gjithe ti kthehemi atdheut e te martohemi me shqiptar pa marr parasysh religjionin nese dojm qe neser te mos na edukojne disa nena femijet tane e tu thone vajzave ose djemve tan hajt se nuk eshte gje te martohesh me nje serb, turk, italian e grek, per ato nena eshte me rendesi leku e jo kombi.

Poashtu ke respektin tim i nderuar,je ne mesin e atyre shqipetareve te pakte qe i respektojne mendimin e te tjereve....

Pershendetje per ty..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 3:39 am

Sepse ok Kosovarja i ka thyer Rregulloren por Betoni cfare beri??Me shkruajti fjalet me banale per fene time(por te thash edhe per fene tende)edhe pse para tjereve e mohon kete gje,prandaj te thash me mire mundohu te jesh vetvetja....Keshtu qe kujdes se pa mua forumi nuk humb asgje por pa ty??Aman nuk mbetet askush ne forum...

Kosovarja

C'fare fjal banale te ka shkruj Betoni per fejen tende ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 3:43 am

Beton i nderuar ty si Admin(qe mundohesh me vendos rregulla)e qe i kam parasysh te gjitha,se ndryshe isha pergjigj po mos te kisha kete titull,por per shkak se e respektoj kete emer,atehere i pranoj te gjitha kushtet,dhe rregullat e ketij forumit,sepse vet kam qene iniciatore dhe nuk dua asgje te prishe nga ky forum asesi ....

Kosovarja

Nese ky Forum futen ne gjera te tilla private kete munde te ja thuash Betonit dhe gjithe antareve te tjere nese mendon se ke qen si iniciatore te mbetet privat i yti ky Forum ,por jo i gjithe Stafi te perfundoje te ulje veten aty ku je ti ,kete nuk e duroje fare me thuaj nese per dikon mendon se eshte privat ky Forum .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 EmptyTue Jul 01, 2008 3:56 am

Nezir Myrta shkruajti:
po kuptohet se ato janë të përziera

thjeshtë:duaje të huajin - bënu i huaj!

hasta la vista, adio, theqafën

Me pelqeu fare e fort kjo Nezyr Mirta

me mire te themi

hasta la vista ,adios theqafen .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content





Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë   Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vajzat shqiptare i martojnë me meshkuj sllavë
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Muzika sllave?
» Rinia Shqiptare
» Vajzat shkodrane nuse nè serbij?!!!
» Fotografia Shqiptare
» Shpresë Shqiptare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: