Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:32 am

SFIDA TE REJA 'VLERESIMI I MUNGUAR"
Pse kjo harrese? Shoqeria Civile e topitur ...

PROCESI I HARRESES DHE I SFUMIMIT SOT BEHET ME DASHJE.
Lexoni nje fragment

Lihen ne hije pa nderuar, paēka se i ka nderuar vete populli, qe i kane sherbyer me devotshmeri dhe profesionalizem. Pushteti vendor ne Gjirokaster le pa nderuar Dr. Filip Kotin e te tjere ,te cilet i dhane jete jetes dhe ardhmerise brezive me profesionin e tyre te shpetimtarit . Pse KESHILLI BASHKIAK I GJIROKASTRES le ne harrese personazhe te medhenj te Mjekesise, jo vetem per Gjirokastren , por me kontribut kombetar, sikunder eshte Dr. Filip Koti, shpetimtar i mijerave jeteve!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:32 am

FIGURA DIMENSIONALE TE ARTIT TE SHPETIMIT TE JETES
i fokusuar DR. FILIP KOTI, GJINEKOLOG, GJIROKASTER...

E papritura e bukur

fragment nga romani "SHPRESIMI I MJELLMES" i autorit Kristaq F. Shabani me protagonist Dr. FILIP KOTI

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:33 am

E vėshtronte drejt ne sy, sikur do ta pėrpinte…
“Ky djalė do tė bėhet i aftė pėr profesionin e tij… Kėrkesa pėr tė aftėn ėshtė shumė vitaminoze.
“Sa tha kėto fjalė dhe pastaj qeshi. “Edhe si djalė ėshtė simpatik dhe nė profesionin tonė hyn dhe simpatia… Krijohen dy rrjedhat e saj; simpatia figurative dhe simpatia profesionale…. Janė tė ndėrlidhura. A s’ishte dhe ai i tillė dhe aq i sukseshėm, ndoshta edhe pėr kėto. Arti i tyre ka tė bėjė me femrėn. Dhe femra, nga vetė natyra, ėshtė arkitekturuar natyrisht shumė bukur me atė trup prodhimtar dhe rigjenerues jetėsor, e prirur nga pamja fizionomike, parasėgjithash… Punohet dhe operohet nė profesion mė mirė nė kėtė kontakt e shtrat estetik…. Filloi tė kujtonte mijėrat e rasteve, fytyrat e tyre, ndjesitė e shfaqura, shpresat e pakta dhe rrritjen e shpresės, pėrballimi i dėshirave pėr tė lindur natyrshėm, por edhe sublime nė sakrifica,… Mjafton fėmija tė lindte dhe tė vijonte brezimi… Sa raste tė jashtėzakonshme, ku jeta varej nė fije tė perit…, ku sytė me lot thoshnin tė shpėtojė tė paktėn fėmija, por ai dhe ekipi mjekėsor luftonte me profesionalizėm tė jetonin tė dyja: nėna dhe fėmija… Ai dinte tė lexonte me njė kodizėm se ē’shprehej nė ballin e tyre, ē’narrativitet kalonte nė fytyrat e tyre, si binte skuqja, si buiste turpimi, si binte meititeti.., tė cilit i thoshte gjithmonė: “Ku shkon? Kėtu jam unė shpėtimtari i jetės!…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:33 am

Ai dinte qė, pas komimit, do tė fillonte frymėmarrja e lirshme, tė tė pėrshėndeste buzėqeshja, tė tė zbriste falenderimi qė nga buzėt e dridhura nga emocionet…. Ai ishte Perėndia e Tokės, Perėndia e Shpėtimit, Perėndia, ku “faleshin” gratė tė gjitha, por sidomos ato, qė prisnin tė bėheshin nėna… Ē’detyrė e madhe , ē’detyrė e vėshtirė, ē’sublimitet, ē’emocione! …
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:34 am

Nejse djaloshi, ka rėndėsi qė e ka kėtė kusht: simpatinė vetiake. Tashmė duhet luftuar pėr tė dytėn… A s’ishte ēuditur ai me kėtė student nė provimet e formimit, kur ai fliste qartė, me argumenta, sikur tė ishte profesionist… Aty e vlerėsoi dhe u habit si nuk e kishte njohur mė parė kaq thellėsisht studentin e tij. Qartėsia nė tė shprehur, thėnia me kompentencė e asaj tė cilėn dinte, argumenti qė pėrdor, deduksioni logjik dhe pėrfundimet e “thekura” a nuk flisnin, ndoshta, pėr njė talent tė ardhshėm nė kėtė fushė.
“Duhet pėrkrahur, - tha me mendjen e tij. Pastaj ripėrsėriti: “Ky djalė duhet pėrkrahur…”. Kishte folur fort dhe asistentja e tij ktheu kokėn : “Ēfarė thatė, Profesor? Ju shqetėson gjė?”- pyeti Lola Topalli e shqetėsuar.
Kuptoi qė kishte folur pa dashje. Truri i tij nuk e kishte mbajtur pėrbrenda atė, qė kishte nė mendim…. “Jo, jo s’kam gjė…” – tha qetėsisht doktor Glozheni dhe e pa Lolėn drejt e sy, duke i buzėqeshur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:34 am

“ Doktor pėrmendėt diēka, njė frazė: ”Duhet pėrkrahur, diēka tė tillė”.
“Ti, Lola, e di qė ne shqetėsohemi pėr rastet prezente, preokupante, qė duhet tė kėmbėngulim pėr tė bėrė mė tė mirėn…; tė jemi tė bindur pėr ndėrhyrjen…”.
“Po profesor… Mė shqetėsuat… Unė jam mėsuar mirė nė kėto sipėrmarrje operacionale t’ju hap juve rrugėt, tė fluturoni me bisturinė tuaj…”.
Doktor Glozheni qeshi: “Po ajo ėshtė detyra juaj: tė hapni rrugėt pėr tė fluturuar bisturia!…. E thatė shumė bukur, Lola, dhe nė mėnyrė shumė figurative… Ju pėrgėzoj, doktoreshė Lola!”
“Profesor, doja t’ju thoshja, por tashmė erdhi momenti. Nesėr a do tė mund tė mė jepni lejė, pasi kam njė punė urgjente…”.
“Po nesėr ti e di moj, Lola Toptani, - dhe e vėshtroi drejt nė sy, - kemi tre operacione tė vėshtira…. Pėr nesėr na qenkėrka ky rast i veēantė?!”
“S’ka tė vėshtira pėr ju, Profesor, por bėni mirė qė i vlerėsoni…”.
“Ēdo operacion, ti kėtė e di mirė, duhet vlerėsuar, Lola, se pak tė shkasėsh, krijohen komplikacione. Pra s’ka operacion tė lehtė kurrė. Njė nėnvleftėsim i vogėl sjell tė pabėrėn… Mirė ti nesėr do lejė, por me kė tė tė zėvendėsoj?
“A kam tė drejtė tė propozoj, Profesor?”
“Po s’diskutohet. Pa tė shohim se ēfarė do tė na servirėsh?”
“Unė them tė mė zėvėndėsojė ai mjeku i ri gjirokastrit…. “
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:34 am

“Kush Filipi?”
“Po Filipi… Vetėm ai mund tė mė zėvėndėsojė mua… Ai ka qenė i pranishėm nė sa e sa operacione si vėzhgues dhe tentues”.
“Mė pėlqen ai djalė, shumė serioz dhe i vėmendshėm. Po e drejtė ti, Lola Toptani, nesėr do tė marrėsh lejė …”.
“E shikon, Profesor, qė edhe asistentja juaj jep mendime dhe, jo vetėm hap rrugėn operacionale qė tė fluturojė bisturia?”
Qeshėn tė dy. Sa mirė mendonin tė dy ai dhe Lola. T’i hapej rruga njė tė riu…
E vendosi nesėr do tė vihej nė provė ai, Filipi, si asistent i tij.
Pastaj i tha : “Do tė tė zbuloj diēka, Lola…”.
- Po , Profesor.
- Mė pyete se pėrse fola me zė pak mė parė. Pikėrisht fraza ime kishte objekt Filipin ,… Pėr gjirokastritin fola…
Ata shikuan me dashuri profesionale nė sy njėri - tjetrin. Ėshtė gjė e bukur, kur ke tė njėjtin mendim, kur pėrqasesh kaq bukur, kur ke shpirt tė bukur, por tė bukur edhe profesionalisht…
- Profesor, unė do tė dal pak, tė marrim masa pėr nesėr; tė takoj edhe Filipin pėr kėtė sipėrmarrje.
- Mirė,... Pasi tė pėrfundosh thuaj Filipit se e tė do Profesori.
Lola Toptani doli nga zyra. Ishte njė doktoreshė e zgjuar, e bukur, profesionalisht e dalluar, njeri me shpirt tė madh qė u qėndronte tė sėmurave te koka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:35 am

* * *
Pse tė mos e nxiste, pse mos ta mbante afėr, t’i shpjegonte gjithēka… Mė pėlqejnė njerėzit e etur pėr dije dhe kėmbėngulės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:35 am

ristaq Shabani Gjergj Nikolla: Vleresimi i munguar gjer me sot per figura te tilla, neser do behet doemos....
Kurre s'duhen lene ne harrese, por koha eshte kjo qe akrepat e saj i rrotullon per interesin e zyrtareve pa nivel!
Respekte njeri i vlerave...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:36 am

Lindita Musta · Friends with Girando Koti
Doktori im i dashur te uroj shendet.
4 hours ago · Unlike · 1

Flutura Dervishi Urime z.Kristaq!
Ja, magjia e penes!
Ngre ne piedestalin e vlerave te merituara, fatkeqsisht te munguara, figura te tilla qe fale perkushtimit te tyre ne agimin e jetes, kane marre medaljen me me vlere, buzeqeshjen shpirterore te njerezve te thjeshte!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:36 am


Isida Verrija · Friends with Chris Hassler and 2 others
edhe une doktorit tim qe me ka shpetuar nga nje e keqe e madhe i uroj jete te gjate!!!!
4 hours ago · Like

Kristaq Shabani Ju faleminderit per kete perkrahje reale miq dhe ju zonja , qe do te nxirrni ne pah te verteten e madhe per keta shpetimtare te jeteve ...Shpreheni mendimin kthjellet ...Shkrimtaret jane te paret qe iniciojne dhe nxisin me mendimin e tyre se shoqeria duhet te reagoje per kontributet e shpetimtareve te jetes. Shpetimtaret kane nje qetesi te admirueshme duke u ndeshur me keto fenomene te shpeshta e te ndodhura rendom ne shoqerine tone, ,e cila i ka "gishtat" e ecjes perseprapthi, fale pervojes negative, ku pjesezat apo partet perzgjedhin per te nderuar "militantet e tyre" te paprofilizuar, qe kane dhene pak kontribut , ose aspak dhe i nderojne me tituj nderi te pameritueshem ... Nese ben nje "kontroll mediatik"e ndesh kete. Po kush ta beje ?! "Gazetaret" jane ne gjume dhe mbajne iso ne "kengen"e vleresimeve . Shoqeria civile dhe ne Gjirokaster fle gjume. A thua eshte shoqeria e vertete Civile , apo ajo e zgjedhur , irealja, e cila duartroket pushtetin, si ne kohen e pare dhe thur lavde te pamerituara ?! E mbushur me njerez jo profesionale , ajo po stonon . TV dhe ato private mezi "kendojne"''... Kerkohet qe Kryetari i Keshillit Bashkiak dhe Keshilli Bashkiak i Gjirokastres te dalloje mire ate, qe duhet nderuar . Mund te them se shume nga keta keshilltare te Keshillit bashkiak te ketij qyteti mund te kene ne familjen e tyre jete te shpetuara nga ky doktor i nivelit te larte profesional. Vete shkrimi i nxjerre ne kete publikim tregon zanafillen e tij dhe lidhesine me Prof. Glozhenin, te cilin Dr. Filip Koti e quan gjeni me te drejte ..., kur vete, pas afer kater dekadave dhe mijera sukseseve u be dhe vete i tille ...
3 hours ago · Edited · Like · 1

Nexhi Baushi PERGEZIME I NDERUAR KRISTAQ!!
4 hours ago · Unlike · 1

Kristaq Shabani Ne si Keshill Koordinativ i Disa Shoqatave te Shoqerise reale Civile te Trevave te Jugut te Shqiperise do te ēojme propozimin tone ne Keshillin Bashkiak te qytetit te Gjirokastres, se toku me keto mendime te shfaqura.. Nje pelqesa juaj dhe nje koment eshte nje kontribut per te reflektuar ...
3 hours ago · Like

Kristaq Gushi Ndihem i privilegjuar qe vleresohem per punen tim dhe kjo perkthehet per gjithe miqet e mi etj, shume respek. Flm z. Kristaq Shabani etj
3 hours ago · Edited · Like

Figali Bashari-Kobuzi · 4 mutual friends
Mos u lodh kot Kristaq,qe te te nderoje ky Keshill Bashkiak duhet te kesh disa te dhena te cilat doktor FILIPI nuk i ka si p.sh te dije te mbaje iso ,ti bjeri ndonje vegle apo te jete servil etj...........
3 hours ago · Like · 1

Kristaq Shabani E nderuara Doktoreshe Figali, them se nuk do te jete kotesire ky akt i ndermarre nga ana jone, pasi, sikunder shihet ne kete veprimtari, do te marrin pjese dhe Organizma Biografike Nderkombetare prestigjioze SHBA, Angli , te cilat habiten me jeteshkrimet qe ne u dergojme dhe kalojne ne ēuditesi , kur shenohet se nuk jane nderuar ne vendin e tyre me kete veprimtari te madhe profesionale! Ju jeni vete e asaj sfere qe, edhe sot me daten 2 janar 2013 , atje ku sherbeni me seriozitet profesional, mund te keni shpetuar ndonje qenie njerezore dhe keni ndjere sadisfaksionin profesional kulmor...Duhet te dini se jo vetem Dr.Filipi , por edhe ju te tjeret, qe s'keni veti servile dhe nuk i bini ndonje vegloje "isoje " do te nderoheni patjeter. Kohes i jane ndezur "buzet" ! ... Ka rendesi qe une po "ngul" nje roman me titull "Shpresimi i Mjellmes" ...
3 hours ago · Edited · Like

Isida Verrija · Friends with Chris Hassler and 2 others
po te vetmit qe nuk kane nevoje per dekorata jane doktoret....ata/ato i dekorojne njerezit te cilet ju sherbejne. vlen me shume memorja kolektive e njerezve se sa dekoratat e dhena, qe jane ca copa letrash. para ca vitesh u dhane shume dekorata, po qe asnje nuk i njeh dhe mban mend. Doktor Filipi(dhe jo vetem) jane ne zemrat dhe mendjet e njerezve, per punen, jetet qe kane shpetuar, njerezillekun qe kane treguar karshi pacienteve dhe me e rendesishmja per profesionalizmin e tyre.
about an hour ago · Like
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:37 am

Koco Sterjo, Prend Buzhala, Mirela Hoxha and 54 others like this.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:39 am

Miltiadh Davidhi, Gonxhe Letmi Begisholli, Elsa Cenaj and 33 others like this.

Alketa Keta Ponde Me vertet,duket se eshte harruar puna e tij artmadhe,duke sjelle jete nga jete,gjate gjithe jetes nepermjet profesionit qe ka.E meriton !!
3 hours ago · Unlike · 1

Emine Kica Shume domethense por personat qe edin se cfare eshte emire ekapin ne kohe ... dhe ja ne kohen evete ... shume i veēant ky tregim .. po ka njerze qe prishin pune me dashje ... suksese Profesor ...Kristaq Shabani..........
PROCESI I HARRESES DHE I SFUMIMIT SOT BEHET ME DASHJE.
Lexoni nje fragment

Lihen ne hije pa nderuar, paēka se i ka nderuar vete populli, qe i kane sherbyer me devotshmeri dhe profesionalizem. Pushteti vendor ne Gjirokaster le pa nderuar Dr. Filip Kotin e te tjere ,te cilet i dhane jete jetes dhe ardhmerise brezive me profesionin e tyre te shpetimtarit . Pse KESHILLI BASHKIAK I GJIROKASTRES le ne harrese personazhe te medhenj te Mjekesise, jo vetem per Gjirokastren , por mekontribut kombetar,sikunder eshte Dr. Filip Koti, shpetimtar i mijerave jeteve...

FIGURA DIMENSIONALE TE ARTIT TE SHPETIMIT TE JETES
i fokusuar DR. FILIP KOTI, GJINEKOLOG, GJIROKASTER...
2 hours ago · Unlike · 2

Ragip Dragusha Ne evidentime te tila mendoj se shoqeria duhet te loze nji rrol edhe me ta madh duke vendosur ne memorjen e saje figura te tilla qe i kane sherbyer me kaq profesionalizem nevojave imediate te shoqerise. Nese "Doktori i harruar" do te kishte qene nje arkitekt me siguri qe vepra e tije sot do te ishte pjese e zbukurimit te qytetit por ja qe Ai i sherbeu drejte per drejte jetes se njeriut duke e shpetuar dhe zgjatur ate per nevojat e shoqerise. Me kete krahasim une nuk due ti zbres asnji shkalle te respektit te arkitektit por a duhet te harrohen figura te tilla qe sakrifikuan kaq shume per shoqerine? Ndaj dhe vepra e Tije e hedhur ne leter dhe nga poeti dhe miku yne Kristaq Shabani tregon nje vlersim maximal nga individe te ndryshem por dhe nje "Harrese" totale te organeve kompetente te cilat mund ta kthejne vepren Dr. Filip Kotin ne emer nderi te rrugeve apo veprave te tjera qe Gjirokastra asht aq e pasun. Me respekt per Ju R.Dragusha.
2 hours ago · Unlike · 5

Kristaq Shabani Ju faleminderit te nderuara Alketa dhe Emine per kete perkrahje te ketij problemi , i cili tashme duhet te jete bere fenomen ne Shqiperi : lavderohet dhe nderohet ai , i cili ,e cila nuk e meriton , pasi joprofesonalja ka pushtet te dhuruar nga populli... ju faleminderit te gjitheve qe pelqyet kete publikim te nje problemi te rendesishem ...
2 hours ago · Like · 2

Kristaq Shabani I nderuari dhe i respektuari miku im poet dhe analist i proceseve dhe fenomeneve sociale Ragip Dragusha, ju falenderoj per kete shenim historik ...
2 hours ago · Edited · Like · 1

Emine Kica Jam ne perkrahje te njerzeve me vlera ju jeni i vlersuar qe dini dhe beni fakt .. Respekte .Prof.
2 hours ago · Unlike · 2

Adriana Mustafaraj · 31 mutual friends
...MESONJESIN DHE DOKTORIN DUHET TE JESH I DETYRUAR TA NDEROSH DHE TA RESPEKTOSH DHE TI JESHE MIRNJOHES PER GJITHE JETEN TENDE , NJERI !....NDERSA MESONJESI TE JEP DIJE , DOKTORI TE JEPE JETE TJETER !...FLM ESHTE NJE SHKRIM QE KA VLERA KAPITALE PER ATE KAPITALIN ME TE CMUAR QE QUHET , NJERI !...
2 hours ago · Unlike · 2

Kristaq Shabani E nderuara Adriana, ju falenderojme per prezencen Tuaj ne kete faqe dhe per komentin Tuaj real dhe bindes...
about an hour ago · Like

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   Thu Jan 03, 2013 3:48 am

Kastriot Kambo, Marjeta Dardha, Bilall Maliqi and 24 others like this.

Gjergj Nikolla Vleresimi i munguar gjer me sot per figura te tilla, neser do behet doemos....
Kurre s'duhen lene ne harrese, por koha eshte kjo qe akrepat e saj i rrotullon per interesin e zyrtareve pa nivel!
Respekte njeri i vlerave...
5 hours ago · Unlike · 1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shėndeti-
Kėrce tek: