Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Xhemshiti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 57
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Wed Jun 02, 2010 1:07 pm

Kush ja qoi Adem Jasharin ne goje te serbeve pra xhiti e dini mesigur ?Leje Rugoven pashe zotin e din edhe qajo qe e permende por nuk shkruan diq dote e pse e din por behet kinse po na pergjone diēka.Eu ēka ska ne deti e ndere shqiptar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Wed Jun 02, 2010 1:07 pm

USHTRIA KOMBĖTARE SHQIPTARES T A T U T I
I USHTRISĖ KOMBĖTARE SHQIPTARE


Ushtria Kombėtare Shqiptare ėshtė njė bashkim ushtarak i cili perbehet nga ish ushtaret e Ushtriė Ēlirimtare tė Kosovės,Ushtriė Ēlirimtare Kombėtare,Ushtriė Ēlirimtare pėr Preshevė Medvegjė dhe Bujanoc,dhe Armates Kombėtare Shqiptare , personalitetesh intelektuale e atdhetare, si dhe i masave tė gjėra popullore nė tė gjitha hapsirat shqiptare, qė ka si qėllim themelor bashkimin e trojeve shqiptare dhe tė gjithė popullit qė jeton nė to nė njė shtet tė vetėm kombėtar shqiptare e cila do te quhet SHQIPERIA ETNIKE
UKSH-ja ėshtė njė organizėm i fuqishėm gjithpėrfshirės ushtarak qė udhėhiqet nga Platforma pėr zgjidhjen tėrėsore tė ēėshtjes kombėtare shqiptare.
UKSH-ja do tė pėrdorė tė gjitha mjetet ushtarake pėr tė korigjuar padrejtėsitė e vjetra dhe tė reja historike ndaj trojeve shqiptare, duke i bashkuar ato nė njė shtet tė vetėm kombėtar shqiptar. Kjo ėshtė e vetmja zgjidhje qė iu sjellė paqe, prosperitet dhe integrim tė natyrshėm nė BE dhe nė NATO . Kjo ėshtė e vetmja rrugėzgjidhje qė e kthen pėrfundimisht Ballkanin nga njė "fuēi baroti", siē ka qenė historikisht, nė njė gadishull paqeje, harmonie dhe zhvillimi ekonomiko-kulturor.
Tė vetėdijshėm pėr angazhimin nė luftėn pa kompromis kundėr terrorizmit tė SHBA, BE dhe gjithė faktorėve progresist ndėrkombėtar, si armiku kryesor i qytetėrimit dhe njerėzimit nė ditėt tona, UKSH-ja vlerėson se njė Shqipėri e Bashkuar apo Njė Shqipėri Etnike do tė jetė njė aleate cilėsore dhe e vendosur pėrkrahė SHBA-ve dhe forcave tė tjera pėrparimtare ndėrkombėtare kundėr terrorizmit ndėrkombėtar, rajonal dhe ndėrshtetėror.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Wed Jun 02, 2010 1:11 pm

ORGANIZIMI I UKSH-SĖ

UKSH-ja shtrihet me strukturat e tij nė tė gjitha hapsirat shqiptare. Njėsia bazė e UKSH-sė ėshtė Kėshilli i Ushtarak i fshatit, tė bllokut dhe tė lagjes sė qytetit. Nė ēdo komunė dhe bashki ngrihen kėshillat e UKSH-sė tė komunave dhe bashkive. Nė rrethe ngrihet Kėshilli i UKSH-sė i rrethit. Nė diasporė ngrihen kėshillat e UKSH-sė tė shtetit ose grupit tė shteteve ku janė diasporuar shqiptarėt. Nė zona ngrihen Komitetet e UKSH-sė tė Zonės.
.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Mon Nov 15, 2010 9:08 pm

Adem Jasharit e din ata qė ja bėn kurthin dhe pėr qka pėr njė byth karrike dhe ca dinar tė ndyr qė ju vie era me km ,
Mendoj se do mbeten ende nėn hijes e maskės sė zez qė edhe sod veprojn pa nderpre , tan ditėn nėpėr tv, gazeta e parlamet e foltore e qajz gėrmazin kinse ne paskemi bėr diqka "Po kan bėr edhe shum pėr armikun ja kan plotsu dėshirėn qė nuk arriti me shekuj ta realizon " kta pa kur far mundi dhe pengese ja plotsuan dėshirėn ,qka duhet mė teper ata ti nderoj pėr tua ngritur pėrmendore pėr sė gjalli nuk ja vlen ti fut nė histori si patriot e atėdhetar tė bombit tė huaj kėt e kan meritu por nė njė list tė zez me shkronja te trasha , Nė mbranje i ven maskat e zeza nė at fytyr tė ndytur dhe bajn plane e kryjn plane si i urdhon aji qė ua luan gishtin duke numruar lekun dhe shkatrruan tė tėrėn nuk mbeti as gjė , po si do tė deklarohen se jan tėė pafajshen kur me njė rrog dihet se si jan ne Kosov kan arrit tė bahen milionera jo or tė ndyr me njė rrog nuk mund tė arrini at kapital por duke ju paguar armiku pėr punėn qė po bėni .(Nga njė amtematik e thjesht edhe bariu e kupton se pėr sa koh dhe si arrin nė milioner )andaj si arsyetoreni ju me kėt .qė para fulfe nuk kishit as gjė ?
Ademin dhe familjen e tij e zhuket mė ndihmėne shkaut se nuk do ju shkonte kanga kshtu po tė ishte aji gjall ,Sė dyti shtohet pyetja si ndodhi qė ADemi ishte dorra e djath e Rugovės dhe kta tė LDK ja dhan tėr merita e ktij burri PDK ktjo len njė pykpytje tė madhe tė hapur ,ssa ishte Ademi gjal nuk ishin Komandanta edhe qobanėt e generalla , dhe shum e shum krime qė kan bėr mes veti pėr tė i lėshuar rrugen vehėtes qė tė arri qėllimet e armikut .
(Pėr ata vėrtet qė sakrifikuan qdo gjė kėrkoj falje qė po i fusin nė nė thes po r besoj se e kan kuptuar edhe ato sepse kan mbet mė mshorėn e zotit se pėr shteit qė luftuan dhe nuk egzuan u a shitėn tė tjerėt pa dashej e tyre ,)
Shum gjėra dihen shum mir por pėrse ata njerz heshtin e kuptojn qė nuk duan tė luajn me zjarrin e ndezur sepse sod shkon si qeni ne rrush siq shkuan shum . por s[ paku nė mnyr anonome tė i tregoj Popullit se si dhe qka ndodhi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Esmeri
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 70
Vendi : Sadovinė e Jerlive
Profesioni/Hobi : mėsues-leximi
Registration date : 23/11/2010

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Tue Nov 23, 2010 7:39 pm

Nuk ėshtė mirė shkruajmė pėr ato gjėra qė nuk i dim...
Ju pėrshėndesė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
istref gegaj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 23
Age : 50
Vendi : lladroc therand
Profesioni/Hobi : teknik i makineris
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Tue Nov 23, 2010 7:57 pm

un veq nje pata deshir me dit se a ka naj vend ne bot qe tvritet nje komondant legjendar me ter familjen e pa u vre asnje ushtar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Medalim
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 65
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Wed Nov 24, 2010 3:59 am

istref gegaj
Fillestar/e
Numri i postimeve: 23
Age: 42
Vendi: lladroc therand
Profesioni/Hobi: teknik i makineris
Points: 25
Reputation: 2
Registration date: 13/05/2010

Titulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit Yesterday at 6:57 pm


un veq nje pata deshir me dit se a ka naj vend ne bot qe tvritet nje komondant legjendar me ter familjen e pa u vre asnje ushtar
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kjo vetem ndodhe te na shqyptaret.
Cdohere nau ka imponu politika, nau kan imponu lideret, deri ne vetedijesimin e shqyptareve harrojeni BK.
Apsurdet me te medhaja ndodhin vetem te na shqyptaret, Deshmoret perdoren per interesa politike, karrieriste dhe fitime tjera personale.
Trimat vriten per kauzen kombetare, kodoshet gezojen lirin dhe tana te mirat e kesaj bote!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Wed Nov 24, 2010 12:29 pm

MEDALIM -shum me vend jan thenjet tua se qka po i bejm vet na vetes dhe qeshtje ton kombetare as armiq nuk kishin mundur te i zbatojn kurreennnn e kurreeessss,pa ndihmen ton.
Saper imponimin e liderve spo naj imponojn po, por vet po i zgjedhim,sepse 20-30 vjet nji lider sun ta imponon askush,por jemi dhe shum te prapambetur,at pa diskutim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Wed Nov 24, 2010 11:14 pm

Adem jashari kishte hyre me luftue ...
ai nuk hyri qe te beje politik.....
shume ,ka te tille qe luften kane shfrytezue per karier...
u pa se kushe qka .....u pasunuan prej qobani e Kryetare Komune ja deputet
milionera ...haj zot m,edet
lexoni qka thojne te huajte Amerikanet Anglezet Gjer,manet..sherbimet sekrete te tyre per Politikanet tone ...
Per Salen e shume udheheqes..
PO i tolerojne sepse qyshe ti bijne fyellit keta keta tonet luajne....
kure sju pelqejne i futin aty ku duhet...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Wed Nov 24, 2010 11:15 pm

un mendoj saktesisht shkurt shqip IBRAHIM RUGOVA dhe SALI BERISHA! 1oo%
sepse edhe ADEM JASHARI dhe ZAHIR PAJAZITI jan marr ne pytje ne Tiran nga agjent te sales,dhe u asgjasuan po nga SALA ne kordinim me RUGOVEN!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Wed Nov 24, 2010 11:20 pm

KJo eshte e veretet
Babi im ka qen shok me fehmi Lladrovcin dhe ai i ka thane se e ka perzan sala nga shqiperia me shoke,kurse disa tjere i ka dorezue Policise serbe...
Ky sala dhenderr i serbise..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Thu Nov 25, 2010 9:38 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: