Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 a munden shqiptaret ta okupojne serbine .

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sat Aug 22, 2009 6:27 pm

ne nje te aferme jo te larget shqiptaret do te jene faktor kyq ne ballkan .me forcimin e e konomive e cila ka filluar dote modernizohen dhe te armatosen me armet moderne ,ndoshta edhe me ndonje koke berthamore ushtrite shqiptare.ateherenese serbia nuk integrohet dhe nuk e njeh shtetin e kosoves duhet ta okupojme ,dhe ta kushtezojme njohje te shtetit per territor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sat Aug 22, 2009 11:58 pm

Serbin e mbrone kjo qeveri thaqo rugovistet,qe dukuri ishin braqat e shkive e tani bosat serb!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 105
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sun Aug 23, 2009 12:22 am

Hahaha, po po gati e kemi!

Ushtria shqiptare ne vend se te ndertohet po shkaterrohet ēdo dite e me shume.

Prej vitit te ardhshem do te kemi 10'000 ushtare me pak, nga 25'000 qe jane momentalisht do mbesin vetem 14'500. Ndersa deri ne vitin 2014 parashikohet qe ky numer te ulet ne 10'000 dhe te mos jene me ushtare por thjesht mercenare. Investimet mesatare te ketyre viteve te fundit jane afro 100 mil $ ne vit. Pära disa jave shkolla ushtarake "Skenderbej" u mbyll! Se shpejti pritet shkaterrimi i gjithe arsenali ushtarak i trasheguar nga koha e Enver Hoxhes (duke perfshire edhe aresenalin funksional i cili do na hynte ne pune e ndoshta do na hyj ne pune nese ndryshojne gjerat ne nje kohe te shkurter). E gjithe kjo behet ne bashkepunim te plote te Dr.Sali Berishoviēit , trekendeshit Beograd-Athine-Moske dhe Sh.B.A-s (lobit ruso-greko-serb).

Ndersa Serbia ka afro 400'000 ushtare, me investime qe kohen e fundit jane rritur ne 1 miliard $ dhe ne fillim te ketij viti (dhe fund vitin e kaluar) kane nenshkruar marreveshje te ndryshme me Rusine, Kinen e Sh.B.A-n. Fal ketyre marreveshjeve sidomos keto me Rusine gjate ketij viti dhe vitit te ardhshem pritet modernizimi i plote i ushtrise serbe!

Greqia ka afro 500'000 ushtare, me investime vjetore mesatare prej afro 13.5 miliarde $ dhe modernizime te kryera e qe kryhen vazhdimisht.

Makobullgaria i ka 80'000 ushtare, me investime vjetore mesatare prej mbi 300 mil. $

Numerikisht jane 100x (here) me shume se ne, 150x(here) me me shume investime dhe shume shume para nesh me arsenal ushtarak (arsenal modern e shume me shkaterrues se sa arsenali aktual i Shqiperise).

Pra nese e presim faktorin kohe atehere kam frike se kesaj here do na pushtojne & shkaterrojne perfundimisht sllavogreket!

Serbia e kushdo tjeter do na e kene friken vetem kur te bashkohemi, kur te bashkohemi s'do te mund te luajne bishtin me neve, sepse fillimisht do te kemi nje ushtri te forte, nje rol te forte ekonomik fal pozites gjeopolitike.

Kete konceptin tend e shoh si shume qesharak e te gabuar.

Momentalisht na duhet nje Force/Armate Guerile serioze me njerez me peshe qe s'jane te integrum ne politikat aktuale servile. Kjo Force/Armate Guerile jam i sigurt qe do mund te mblidhte ne rradhet e saj ne nje kohe te shkurter afro 15'000-20'000 mije ushtare (qe jane te gatshem te luftojne me zemer e me shpirt per shqiptari) qe do vlenin sa 200'000 ushtare te armikut. E kjo ushtria shqiptare aktuale do kthehet ne nje ushtri mercenare pa pike vlere & ndejnje kombetare (tek ushtaret e prijesit e saj), ne rast te ndonje okupimi/sulmimi te vendit do ndodh e njejta histori si ne kohen e Zogut.

Pershendetje,
Mergimtari.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sun Aug 23, 2009 11:01 am

Qysh jo more veq jena nen serbi,edhe pak kena me mrri ne beograd.
Nuk mundem me uck e ashe me fsk shpijuna te serbise edhe beogradin kena me prue ne prishtine..
Me Thaqa Rugoviqa salioviqa Ahmetoviqa Alioviqa menduhoviqa Fatmiroviqa qysh jo veq beni qef vetvetes ..
Dhe fantazoni qyshe jeni tuju fantazue a popullin te shkaterrue.kombin..
na knaqt hje ju lumt ju trimat e internetit.
Edhe pak po frigona qe edhe ameriken keni me okupue.
Se Me Tokat shqiptare veq i keni,,lirue" a shtupsin permi koke ja ma sllavi..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sun Aug 23, 2009 11:43 am

nė qofte se jemi te vendosur dhe te jemi te bashkuar te ghjithe Shqipetaret atehere mundem ta okupojm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sun Aug 23, 2009 1:35 pm

Qysh jo qyshe ishim te vendosur ne lufte ,pik e pese..
Dhe tashe me servila qe per qdo dite po shesin tokat tona si mu kan pron e tyre private e ky popull vetem fle perbehet ne ta...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 55
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sun Aug 23, 2009 2:22 pm

NE LUFT ISHIM TE BASHKUAR DHE KJO SNA KA MUNGUAR UNITETI EDHE PER ATE E SPLLEM LIRIN
EDHE TASH E TUTJE TE BASHKUAR DO ARRIJMI TE GJITHA SYNIMET TONA SHEKULLORE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sun Aug 23, 2009 7:07 pm

Ne lufte ishim te perqare pik e pese.
Kurse ne politik te perqare ,po per hajni dhe antishqiptarizem te bashkuar.
Dhe per ate skemi liri po jemi koloni e huaj dhe e serbise..
Pa shtet pa sovranitet te coptuar e te shkaterruar .
Dhe ende sju vjen turp te lavderohi per shkaterrimin e qka ka shqiptare..ah vjen koha vjen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sun Aug 23, 2009 7:38 pm

qysh jo more tuj fjet.
i lirun tokat e veta tashe vetem okupimi i serbise ka mbet!
Valla te zot jemi dhe trima,hhaaaa e murrem dunjane..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 55
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sun Aug 23, 2009 8:15 pm

jo dynjan por vetem ate se cfare na takon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Sun Aug 23, 2009 8:17 pm

S'mbushet thesi me gėnjeshtra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Mon Aug 24, 2009 2:38 pm

HAGJI< GJEME <GJITI.pe pres mendimin e juve per okupimin eserbise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Mon Aug 24, 2009 3:26 pm

rrimtaf

Po po te pergjigjem shkurte;Ti hiqmi qafes spiunat(koloboracionistet) shqiptar qe bejne dallavere me shkije a sa per serbi cullak e okupoi!Por kur tradhetaret me shumice behen me shkije ,pse serbija me iu frigue shqiptareve qe skan gje ne dore!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

agimi tha ;

NE LUFT ISHIM TE BASHKUAR DHE KJO SNA KA MUNGUAR UNITETI EDHE PER ATE E SPLLEM LIRIN
EDHE TASH E TUTJE TE BASHKUAR DO ARRIJMI TE GJITHA SYNIMET TONA SHEKULLORE
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eh more agim me pas kon te beshkuar ne lufte serbin e kishit largue edhe nga lugina e presheves dhe nga sangjaku,ku sangjaku edhe ndoi vit dhe nuk ka me mbete as nje shqiptar!Fjale shume e meshifu neper podrume kallaj(lehte) eshte!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Mon Aug 24, 2009 4:54 pm

vetem te bashkuar mund te ja arrijm qellimit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Mon Aug 24, 2009 4:55 pm

Po more me partit politike servile.
Te bashkuar jo rreth partive udbashe po rreth patriotave shqiptare..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Mon Aug 24, 2009 7:42 pm

nese skemi shpiuna edhe tradhetar te kombit
ateher normal se e okupojm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Mon Aug 24, 2009 8:48 pm

xili
Spiunet po te la ty me mi eliminue,e per serb mi le mua per nje dite e nje nate serb ne kosove ske me pas!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Mon Aug 24, 2009 9:05 pm

Po qte bejshe qe kemi plot ata udheheqin politiken ..
Dhe ju i perkrahni!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Tue Aug 25, 2009 5:02 pm

xili

Kush e ka pas nje telefon ekstra ne zyren e vete qe ska guxue me ja prak shqiptar i gjalle,pos ai me ,,,e dine aaaaa!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Fri Aug 28, 2009 10:29 am

Qeveria shqiptare duhet te gjeje menyra se si ta zhvilloje industrine ushtarake ,e cila eshte shume jetike per shqiptaret.vendet e rajonit te gji the e kane te zhvilluar industrine ushtarake ne armatim te lehte dhe te rende ,pse mos ta bejme nje gje te tille edhe ne .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Fri Aug 28, 2009 3:57 pm

Nacionalisteve dhe osganeve paralele serbe ne mitrovice ,duhet ti pergatitet nje stuhi
.kete duhet tu lejojne nderkombetaret sepse eshte e ligjshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Fri Aug 28, 2009 9:50 pm

shqiptaret e okupoin serbib me sharkija
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Fri Aug 28, 2009 10:54 pm

shqiptaret me kenge ja shkerdhejn nonen serbijaqkes!

Ka thene vete me gojen e vete komandanti i UēK nga Kugesi Kundus Lama

Mitrovicen nuk po mundeni me marr e po lypni ne serbi hahahaha me shkyet tuj qesh e te mjeret tradhetaret qe bashkpunoni me shkie dite e nate e zoti u kallt bashk me femit e juaje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 28
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Tue Nov 10, 2009 3:07 am

Mitrovicen kjo qeverija jon nuk po don mi mar vet, se po lypi mi mar duhet te qohet nga karrika e ti kshtut qe ZOT NIMONA

Kan fajet njerzt e Pa shkolluar qe jan fut ne politik
paraluftes kan qen argat e tash hmmmm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shahini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 195
Age : 37
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   Tue Nov 10, 2009 11:01 am

Jo shoku,keta kane shkolle qe ua ka dhurue akademija e shkencave ne serbi dhe tani kane te vetin falulltet dhe vetem banu me keta se te japin tituj akademike
Keta nuk eshte qe nuk kan shkolle,por jane te dresue qe te punojne mbrapeshte dhe ta frgigoijne popullin qe mos ti kundershtojne ne ēfare do tradhetije te tyre,sepse per ta tradhetia ashte e shejte,ndersa patriotet per ta jane tradhetar sepse ua pishin marveshjet !Po argat ken dhe jane te serbise!
Me serb e grek dhe me maqedonas mos u frigoni se nuk kemi pasur kurr,se pa e ftue qenin nuk u hyne kerkujte ne kope!


Nga kush iku Ismail Qemajli ?

Kush e helmoi ?Shkau ?!

Noli nga kush ?

Ate Gjergj Fishta ?
Konjica ?
Luigj Gurakuqin ?

Plakun e maleve Bajram Currin ?

Adem Jasharajt kush ja ftoje specat serb ?

Ilir Konushevcin ?Fehmi Lladrovcin!

Kumanoven ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: a munden shqiptaret ta okupojne serbine .   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
a munden shqiptaret ta okupojne serbine .
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: