Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET

Shko poshtë 
+25
rrimtaf
Labinot Drenica
zeriatdheut
Ramizi
Parapsikologu
Eva0506
Luki
Tatoo
selko
xhema
nardlushnja
haxhiu
Mergimtari
Driniiiii
Xili
dibranja
xhiti
arbeni24
detektivi
petritkola
Medalim
ramadan mekaniku
play
Delia
agim__barja
29 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 2:33 pm

medalim apet u ktheve a.
Jo me sala e sejdia e fazliqa kurre shqiptaret nuk kane me u bashkue.
Ku ke pa dy kombe a kane nje gjuhe!
ne flamur te shkaut multietnik ata te shqiptareve.
Dje u takuan ministri kosovare me ate shqiptare!
haaaaa qfare magarlleku budalleku bejne shqiptaret.Nje grushte shkije thirren serbe ne kosove dhe ende na quajn kosova i metohija siftari para kryeministrit!
Ne shqiperi gjysma e toponimeve greqishte ne veri fazliqishta berishoviqa.
hha na knaqt me eufori gezim labderi optimizem.vetem njerezit primitiv gezohen me humbjet me coptimin e tokave shqiptare me shkaterrimin e kombit dhe keta njerez primitiv i quajn humbjet fitore. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 2:33 pm

medalim apet u ktheve a.
Jo me sala e sejdia e fazliqa kurre shqiptaret nuk kane me u bashkue.
Ku ke pa dy kombe a kane nje gjuhe!
ne flamur te shkaut multietnik ata te shqiptareve.
Dje u takuan ministri kosovare me ate shqiptare!
haaaaa qfare magarlleku budalleku bejne shqiptaret.Nje grushte shkije thirren serbe ne kosove dhe ende na quajn kosova i metohija siftari para kryeministrit!
Ne shqiperi gjysma e toponimeve greqishte ne veri fazliqishta berishoviqa.
hha na knaqt me eufori gezim labderi optimizem.vetem njerezit primitiv gezohen me humbjet me coptimin e tokave shqiptare me shkaterrimin e kombit dhe keta njerez primitiv i quajn humbjet fitore. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:01 pm

Kam dëgjuar shumë heret qysh në bankat e shkollës së mesme se frymëzimet e njerëzve të lapsit janë shpesh ato të momentit. Më vonë kam menduar se sa lehtë e kanë patur këta mendimtarë të frymëzohen nga gjëra të ndryshme për të shkruar sepse kombi i ynë ishte thuaja gjithherë i robëruar , dhe i përsekutuar, andaj edhe më lehtë por edhe me frikë është dashur që të qiten në letër frymëzimet dhe mendimet kundër të keqës.
Tani në këto kohë të soditpër fat kemi mbërri në një situatë që edhe njerëz si unë të frymëzohen në momente të caktuara, dhe të vëjnë në letër mendime dhe përceptime nga më të ndryshmet. Pra tani më jemi në kohën e internetit dhe ashtu edhe ne shqiptarët edhe pse jo kalemgjinjë të formatit po i dham vetes të drejtë që të merremi me tema nga më të ndryshmet, por tani për fat mundësia dhe realitetei po na krijojnë fushë që të merremi me të mirat që po ndodhin në hemisferën shqiptare. Vërtet është kënaqësi që pos disa devijimeve politike, ekonomike, sociale, kulturore e të tjera, të rrekemi edhe pas shumë të mirave që po përjetonë kombi shqiptarë në përgjithësi e sidomos Shqipëria në veqanti.
Të shkruash mirë dhe me konsideratë për një taborë politik në fillim dukesh si i njëanshëm, mirëpo të shkruhet dhe të thuhet realiteti është paanësi. E thashë që në fillim se ne shqiptarët kishim vuajtje, varfëri, pushtim, devijime ideologjike e çka jo tjeter shekuj me radhë, ama tani situata ka ndryshuar fundamentalishtë. Ka vite që po perjetojmë ndryshime evidente në të gjitha sferat jetësore, po bëhemi faktorë relevant jo vetëm në rajon por edhe më gjerë, shqiptarët po tregohen të aftë dhe të zotët për kombin, shqiptarët nuk janë më shikues të lojrave politike dhe diplomatike ata më janë lojtarë të zotët në tavolinat ku po vebndoset për të ardhmen e kombit, e besa edhe të Evropës. Ka shumë ndërskamca sidomos nga disa fqinjë tanë të cilët me zili dhe gjelozi të madhe po mundohen të pengojnë këtë ecje markante të kombit shqiptarë, i ka kapë frika dhe tmerri se në vitet e ardhme trojet shqiptare do të jenë formalishtë të bashkuara dhe strategjikishtë të forta në çdo aspekt, pra trojet shqiptare tani më po ndiejnë madhështinë dhe pasurinë që e kanë.
Si mos të jetë kështu kur truri, mendja, rinia, atdhedashuria, sensi politik, diplomacia dhe karizma e një shqiptari po gjunjëzon dhe po mahnitë në të njejtën kohë edhe kancelaritë botërore e lëre më ato evropiane. Njeri i pashëm, i shëndoshë, i urtë , i aftë, trim dhe karizmatik Zotëriu Lulzim Basha po tregon fotografinë e ardhmërisë shqiptare në kontinentin e vjetër të quajtur Evropë.
Ministri i ynë i vyeshëm, veprues dhe ngadhnjyes në beteja diplomatike po shemb barriera, po qel dyer të mbylluara pallatesh të vjetra diplomatike, po mahnit kolegët dhe po madhështon shqiptarët- fatbardhësi për ne shqiptarët dhe për atë vetë. Zotëri Basha me sharmin e tij me të folmen e miqve tanë më të mëdhenj, SHBA dhe Angli po e i qel tunelet të cilat me shekuj ishin të mbylluar vetëm për shqiptarët, ai e kishte mësuar këtë zeje kur kishte filluar së ndertuari damarin e shqiptarëve që lidh trupin të tërë me zemrën , pra madhështinë e shekujve RRugën Durrës- Kosovë. Ky atdhetar i veprave, ky sinonim i vëllazërisë shqiptare nuk ndalet e ka një punë ende të pakryer, futjen e Kosovës në Kombe të Bashkuara, ky shqiptarë me vepra e jo me frazeologji po i jep gola anti kolegut të diplomacisë serbe Jeremicit, ky shqiptarë me dukjen dhe fjalimet e tija në forume të ndryshme edhe kundërshtarët po i gjunjëzon dhe po i hypnotizon, e nga ana tjetër edhe shqiptarët po i faktorizonë, ky shqiptarë, vërtet po tregon se si duhet të jemi ne shqiptarët.
Lulzim Basha, ministri i kombit shqiptarë, arkitekt i diplomacisë shqiptare duhet të jetë frymëzim i shqiptarisë se si duhet kombi, ky njeri nuk na duhet vetëm edhe 4 vite ky i duhet ardhmërisë, pra nder i kombit je Zotëri Lulzim Basha.

Shqiptari i madh Sali Berisha ka menduar dhe mendon për të ardhmen e kombit, me atdhedashës si L. Basha e të rinjë të tjerë e rrit shqiptarinë.
Mrekulli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:16 pm

Tashe tregove fytyren e vertet te serbit!
Ai qe lavderon dhenderrin serb psikopatin hitlerin kunder shqiptareve qe punon per te miren e serbeve dhe grekeve ky eshte Sali Sllobodanka berisha!
Ky me Rugoven formuan farkun per shkaterrimin e uck me Milloshin!
Sote kundershatert e tije Thaqi takohet dhe bejne politik antishqiptare si ne kosove ashtu edhe ne shqiperi.
Rruget asfaltimi nuk hahen.
Rinija do pune prespektive e jo asfalt me mashtrue popullin.
Ne kosove mundohen popullin ta mashtrojne diku diku duke asfaltuar rruget sote i asfaltojne neser gropat qe sen ddel prej tyre.
Nje shtet perparon kure ke shtet te mirefillte ke qeveri kombetare President.
Ushtri moderne te armatosur deri ne dhembe.
Disciplin ligj rregull.
E sala sa here qe te vjen ne pushtet bombardon popullin e tije.Shumica nuk kan buk me ngrane ne shqiperi emigrojne per qdo dite dhe ju shtrohen torturave greke italiane .
A kesaj i thuani mburrje po turp.
ne kosove sote te qelet kufiri hikin rinija se ska shtet ska pune ska perspektive.
Situata politike e tensionuar.
Serbet perkrahin beogradin keta tonet nuk kane kontrolle as kund ne enklava.
hajni korrupsion perqarje keta lavderohen per humbjet .U ba nami se u qel nje rruge.pas 10 vjet nje rrug .
Se pari duhet statusi rregullue e jo kosove multietnike.
keshtu u veprue me shekuj gjithmon po kena Rrahman Morina remzi Kolgeca.
Humbjet i quajne fitore e i thojne vetes" intelektual".
Gjyshja ime me thonte edhe magari dhe qeni kryejn shkolle o bire po gomar jet dhe qen.
Eshte qudi se si perdorin te njejtin fjalore si ne kohen e titos kemi fitue kemi bere kete kete a per qdo dite po zhduket identiteti historia shqiptare. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:18 pm

SALI BERISHA ESHT NJE HEROJ I GJALLL

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 22077_610x
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:20 pm

Milloshi i gjalle!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:28 pm

i mer djale si munesh te folish ahstu!
nuk di a mendon me qato men qe ke?
lehet ashete te te folish pa lidhje,ofendojesh njerez qe jan deshmu per konetribut Kombetar, nalu pake mendo me qete ndryshe nga si je tu shkallit keshtu, ke me pa se Kombi shqipetar me te gjitha penegesat qe ka sot ashete me mire se kurre,
Lus z Agim Barja, mos te pergjigjet ne provokime te tilla,
Cdo gje tregon vete nuk duhet shume mend per te dallua te miren nga e keqeja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:30 pm

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Berishablackout
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:32 pm

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 520xKESHTU E KANE TBIJTE E SHQIPESE TE LUMTE Z:KRYEMINISTER SALI BERISHA VETEM PERPARA KJO ESHTE RRUGA JONE E KOMBITE TONE SHQIPTARE ME MIQET TANE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:35 pm

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 2009_02_06_clinton_berisha_600_1MIQET TANE TE PERBETUARE AMERIKA MIKE E SHQIPTAREVE HILLARY KLLINTON & SALI BERISHA
HILLARY I THA BERISHES MIRE SE ERDHE O MIK I MADHE SHQIPTARE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:38 pm

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 ILDAphotoKURR SE LA PER PA E BASHKUARE TROJET SHQIPTARE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:42 pm

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 +berishathaci

Bashkohen shqiptarët deri në amshim, hapet tuneli Kalimashit

Kalimash, Shqipëri, 31 maj - Me hapjen e tunelit të Kalimashit, u hoqën barrierat e fundit për bashkimin kombëtar të shqiptarëve, të cilët me këtë ngadhënjyen edhe mbi natyrën, duke arr... 31.05.2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:45 pm

Shqipëria në pëllëmbë të dorës. - Perdja e tunelit ra, dhe tanimë gjithçka është gati për historinë e re, shqiptarët janë më afër njëri tjetrit se kurrë më parë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:45 pm

Mitrovica?
Ali Kadriu, heroi që nuk pranoi asnjë lloj çmimi për të hequr dorë nga trolli i tij, ndërtimi i shtëpisë në veri të Mitrovicës, thotë se edhe ky qytet do të përjetojë një ditë bashkimin. “Bashkimi kombëtar po bëhet me këtë rrugë e me këtë tunel. Edhe veriu do të bashkohet shumë shpejt, sikur kjo rrugë që po bëhet tani”, thoshte plot shpresë dhe emocione Ali Kadriu, i cili ishte bashkuar me grupin e më entuziastëve nga Shqipëria e Kosova, dhe qëndronte vetëm disa metra larg hyrjes së tunelit të djathtë nga drejtimi Kosovë – Shqipëri, për të pritur të dilnin dy kryeministrat, që të shpallnin bashkimin kombëtar. “Ku i thonë ujit ujë, e bukës bukë, na qoftë për hair bashkimi kombëtar”, uron Kadriu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:46 pm


SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Foto%20kreysores

Më 2009 u rrëzua Muri i Berlinit shqiptar

Superstrada Durrës-Prishtinë (sot deri në Kalimash, ku u inaugurua nga kryeministrat Berisha e Thaçi)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:52 pm

Walker: Rruga Durrës-Morinë bashkon Shqipërinë më Kosovën

William Walker, diplomat i shquar amerikan, me karrierë të gjatë edhe në Ballkan dhe i njohur veçanërisht për shqiptarët, për kontributin e tij në çështjen e Kosovës, deklaron se anëtarësimi i Shqipërisë në NATO është një arritje monumentale e qeverisë shqiptare.

Mezi po pres të uroj Sali Berishën për vizionin që ka, por jo vetëm për autostradën, por edhe për ekonominë, luftën ndaj korrupsionit ku unë besoj se shumë para janë kursyer për të eliminuar disa nga praktikat më të këqija por po ashtu unë kam ndjenjën duke folur me shqiptarët, se njerëzit ndihen më të qetë në rrugë.
Pyetje:Shqipëria është tashmë anëtare me të drejta të plota e NATO-s. A është kjo një arritje?
Walker:Mendoj se është një arritje shumë e madhe, absolutisht. Isha në Uashington kur erdhi kryeministri juaj përpara se ju zyrtarisht të bëheshit pjesë e NATO-s, dhe ne u takuam me senatorin Lugar, i cili është një senator amerikan shumë i respektuar dhe ai uroi Shqipërinë, uroi Sali Berishën për këtë arritje. Është monumentale. Mendoj se kjo do të thotë se ju jeni tani një partner me të drejta të plota në Evropë, jeni partnerë me Britaninë e Madhe, Gjermaninë, Francën dhe të gjitha këto vende që kanë qenë partnerë të NATO-s që nga fundi i luftës. Mendoj se është një arritje shumë e madhe për qeverinë.
Pyetje:Muajin e kaluar gjithashtu, Shqipëria aplikoi për statusin e vendit kandidat në Bashkimin e Evropian. Si e shihni këtë?
Walker:E njejta gjë, e njejta gjë. Të gjithë e dinë që Evropa po bëhet gjithmonë e më shumë e integruar, gjithmonë e më shumë pa kontrolle kufijsh, pa probleme me pasaportat, me vizat, dhe për Shqipërinë anëtarësimi në NATO e po ashtu në BE është pjesë moderne e një Europe moderne, çka është e mrekullueshme.
Pyetje:Sa afër mendoni se do të jetë dita kur Shqipëria do të jetë pjesë e Bashkimit Evropian?
Walker:Mendoj se po vjen, herët apo vonë, personalisht mendoj se është e mrekullueshme që në linjën e anëtarësimit në NATO ju keni kaluar përpara disa vendeve të tjera si Serbia, të cilët mendonin se do të ishin të parët që do të anëtarësoheshin. Mendoj se është një arritje shumë e madhe. Unë me të vërtetë uroj Sali Berishën dhe qeverinë për ato që kanë bërë gjatë viteve të fundit. Kam ardhur në Tiranë 4 herë, hera e parë gjatë luftës në Kosovë, dhe sa herë që vij shoh përmirësime, por gjatë 3-4 viteve të fundit ju jeni ngritur lart. Dhe anëtarësimi në NATO dhe aplikimi për statusin e vendit kandidat në BE mendoj se është një indikator që tregon se sa të suksesshëm keni qenë.
Pyetje:Po në lidhje me reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare?
Walker:Përsa u takon reformave ekonomike, marrja e masave kundër korrupsionit, kundër krimit, sa herë që kthehem unë dëgjoj më shumë lajme pozitive. Kjo ka ndodhur e gjitha gjatë viteve të fundit. Kështu që, sërish unë jam një admirues i Sali Berishës, jam admirues i qeverisë, dhe mendoj se ata pa dyshim po bëjnë një punë shumë profesionale, po bëjnë shumë që të jenë si pjesa tjetër e Evropës. Në fakt, ashtu siç e shoh unë, ekonomia juaj po vazhdon të rritet kur pjesa tjetër e Evropës nuk e gëzon këtë rritje. 5, 6 apo 7 vjet më parë nuk besoj se do t’ju besonte dikush në rast se do t’i thoshit që kjo do të ndodhte. Unë mbaj mend që kur erdha për herë të parë këtu gjatë luftës, 1998 fillimet e 1999, u ula në aeroportin e Tiranës me një helikopter nga Kosova. Isha i shokuar. Kjo është Evropa? Dhe tani unë vij në aeroportin tuaj të ri e modern, ne nesër do të kemi një tunel dhe një autostradë. Jam shumë i impresionuar me ato që ka bërë gjatë viteve të fundit. Dhe këto ia dedikoj Sali Berishës.
Pyetje:Përmendët tunelin dhe autostradën, çfarë do të thotë ndërtimi i një vepre të tillë infrastrukturore, për Shqipërinë dhe rajonin?
Walker: Pak minuta më parë ne po flisnim për tunelin, për autostradën dhe kjo më thanë që është dera kryesore e Shqipërisë drejt Evropës. Dhe unë them: Është po ashtu edhe dera e Evropës drejt Shqipërisë. Mendoj se është një ide e mrekullueshme. Unë nuk kam qenë këtu, por e kuptoj, që qeveria juaj ka patur shumë kritika, shumë njerëz menduan se ishin para të harxhuara kot, që ju kishit gjëra të tjera që duhet të bënit sesa të ndërtonit një autostradë, por unë mendoj se do të jetë një sukses shumë i madh. Sërish, në integrimin e Shqipërisë jo vetëm me Kosovën, me atë pjesë, me Ballkanin por edhe me pjesën tjetër të Evropës, dhe të sjellë evropianët nga vendet e tjera këtu. Çmund të them? Kush e mendoi këtë projekt, i takon merita. Nuk janë para të hedhura kot, jam i bindur për këtë. Ne kemi pasur një president Tedi Rusvelt dhe ai kishte një ide për ndërtimin e një kanali nga Atlantiku në Paqësor, Kanali i Panamasë, dhe të gjithë i thanë: Je i çmendur, është një harxhim parash. Por sa shumë ka bërë jo vetëm për SHBA-në, për Panamanë por edhe për të gjithë botën, ai kanal është një xhevahir. Dhe unë jam absolutisht i sigurt se autostrada nga këtu në Kosovë do të sjelle përfitime ekonomike. Jo vetëm për Shqipërinë, për Kosovën, por për gjithë pjesën tjetër të Evropës.
Pyetje:Ju keni qenë disa herë në Shqipëri, a shihni ndryshime?
Walker:Mezi po pres të uroj Sali Berishën për vizionin që ka, por jo vetëm për autostradën, por edhe për ekonominë, luftën ndaj korrupsionit ku unë besoj se shumë para janë kursyer për të eliminuar disa nga praktikat më të këqija por po ashtu unë kam ndjenjën duke folur me shqiptarët, se njerëzit ndihen më të qetë në rrugë. Është një qytet tjetër nga ai që pashë disa vite më parë. Jam shumë i impresionuar. Kam folur me njerëz të tjerë në Uashington për eksperiencat e tyre kur kanë qenë këtu dhe kushdo që ka qenë këtu pak vite më parë, 10 vjet më parë ata flasin për një Shqipëri ndryshe

Kthehu | 30.05.2009
SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 --w:salvador
Walker, thotë se do të jetë në inaugurimin e tunelit të rrugës Durrës-Kukës, që bashkon Shqipërinë me Kosovën dhe është i impresionuar nga kjo vepër që ia kushton Sali Berishës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:54 pm

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Berishablackout
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:55 pm

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Kosovo25_500
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 39
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 3:56 pm

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 3554437235_0dfded2c0b_o



RRUGA E BASHKIMIT KOMBETAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 4:03 pm

ENDRRA SHEKULLORE E SHQIPTAREVE U BE REALITET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 4:05 pm

Kombi nuk bashkohet me tunele (në fshehtësi) si urithi"Letër e nënshkruar: Cufe (“Shekulli” On-line) | 01/06/2009 | Letrat e lexuesve | SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Ico_come 5 KOMENTE | SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Share SHARE | -SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 - +SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 +
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 4:06 pm

Nuk do shume mend per te kuptuar se Sali Berishe serbi e ka percare popullin shqiptar duke futur urrejtjen midis nesh,gje qe ka plotesuar qellimet e serbeve!!!Ky bandit nuk ka dhene asnje shenje me te vogel per te bashkuar shqiptaret e Shqiperise e jo te na bashkoje edhe me kosovaret!!!A e pate pse festimet e hyrjes ne NATO u bene vec pozita e vec opozita!!!????A i pate se ne hapjen e tunelit nuk ishte opozita shqiptare???Kjo tregon se Sali Berisha nuk punon per popullin shqiptar ,por per qellime te mbrapshta te tij!!Atij po i vjen era qeli,se po te humbi keto zgjedhje,merr fund jeta e tij midis nesh!Ai e ka vendin ne qeli,me qe nuk ka varje ne litar!!!Kjo qeveri eshte me e kriminalizuara ne bote!!!Ky bandit merr fryme akoma se nga mbrapa i vijne falangat e ish DIVIZIONIT FAMEKEQ "SCANDERBEG" ,qe u krijua me ndihmen enazisteve gjermane!!!Edhe terrorin ne Tirane me 4 shkurt 1943 Xhaferr Deva me ata e beri,ku vrau 104 qytetare te pafajshem shqiptare!!Falangat serbe ishin ato qe e prune ne fuqi Ahmet zogollin prej malesise se Matit duke rrezuar qeverine demokratike te FAN NOLIT!!!Tanket serbe furnizoi me nafte SALI BERISHA kur kosovaret luftonin e gjakoseshin me keto tanke!!!Serb eshte edhe DAMIR FAZLLICI,qe SALI GERDECI I SHITI PER 1 EURO MIJRA HEKTARE TOKE BREGDET NE DURRES!!!Po ju,o kosovare bukeshkelur harruat se ne luften e 1999 kunder serbit per clirim,ishte PARTIA SOCIALISTE NE PUSHTET qe ju mbrojti dhe ju krijoi kushte per te jetuar si vellai me vellain,se po te ishte ky SALI SERBI,ne pushtet do ju kishte lene matane kufirit,se ai vetem serbi degjon,se ate ka padron!!!Eshte njelloj si Rugova,qe pinte kafe me Milloshevicin ne shtepine e tij ne Beograd,kur ju luftonit kunder serbeve!!!Po te ishte armik i serbeve,normalisht qe duhet ta kishin pushkatuar Rugoven e jo ta mbanin me pekule!!!Tradhetia e Rugoves dhe Sali Berishes nuk mbulohet dot me gjethe fiku!!!Duart e tyre jane lare me gjakun e popullit shqiptar!!!Mos u habisni nga mitingjet demagogjike e pompoze qe ben SALI GERDECI,se edhe HITLERI KESHTU I BENTE MITINGJET,POR DIHET SE KU E COI POPULLIN GJERMAN!!!Hiqni dore nga idhulli i bajraktarit qe keni ne tru!!Sot nuk eshte mesjete,por eshte koha e politikaneve qe punojne per popullin!Shikoni se cfare eshte bere ne sulltanatin e DUBAIT, ne mes te shkretetires:I PARI I VENDIT AS NUK ZGJIDHET,AS NUK BEN MITINGJE,AS NUK ULURIN KUNDER KUNDERSHTAREVE POLITIKE,POR POPULLI JETON SI NE PARAJSE!!!NE E KEMI SHQIPERINE PARAJSE ,POR SUNDIMI GJAKATAR I SALI BERISHES NA E KA KTHYER NE FERR!!!


zefi | June 1, 2009 12:15 PM | Repliko
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 4:07 pm

Nuk do shume mend per te kuptuar se Sali Berishe serbi e ka percare popullin shqiptar duke futur urrejtjen midis nesh,gje qe ka plotesuar qellimet e serbeve!!!Ky bandit nuk ka dhene asnje shenje me te vogel per te bashkuar shqiptaret e Shqiperise e jo te na bashkoje edhe me kosovaret!!!A e pate pse festimet e hyrjes ne NATO u bene vec pozita e vec opozita!!!????A i pate se ne hapjen e tunelit nuk ishte opozita shqiptare???Kjo tregon se Sali Berisha nuk punon per popullin shqiptar ,por per qellime te mbrapshta te tij!!Atij po i vjen era qeli,se po te humbi keto zgjedhje,merr fund jeta e tij midis nesh!Ai e ka vendin ne qeli,me qe nuk ka varje ne litar!!!Kjo qeveri eshte me e kriminalizuara ne bote!!!Ky bandit merr fryme akoma se nga mbrapa i vijne falangat e ish DIVIZIONIT FAMEKEQ "SCANDERBEG" ,qe u krijua me ndihmen enazisteve gjermane!!!Edhe terrorin ne Tirane me 4 shkurt 1943 Xhaferr Deva me ata e beri,ku vrau 104 qytetare te pafajshem shqiptare!!Falangat serbe ishin ato qe e prune ne fuqi Ahmet zogollin prej malesise se Matit duke rrezuar qeverine demokratike te FAN NOLIT!!!Tanket serbe furnizoi me nafte SALI BERISHA kur kosovaret luftonin e gjakoseshin me keto tanke!!!Serb eshte edhe DAMIR FAZLLICI,qe SALI GERDECI I SHITI PER 1 EURO MIJRA HEKTARE TOKE BREGDET NE DURRES!!!Po ju,o kosovare bukeshkelur harruat se ne luften e 1999 kunder serbit per clirim,ishte PARTIA SOCIALISTE NE PUSHTET qe ju mbrojti dhe ju krijoi kushte per te jetuar si vellai me vellain,se po te ishte ky SALI SERBI,ne pushtet do ju kishte lene matane kufirit,se ai vetem serbi degjon,se ate ka padron!!!Eshte njelloj si Rugova,qe pinte kafe me Milloshevicin ne shtepine e tij ne Beograd,kur ju luftonit kunder serbeve!!!Po te ishte armik i serbeve,normalisht qe duhet ta kishin pushkatuar Rugoven e jo ta mbanin me pekule!!!Tradhetia e Rugoves dhe Sali Berishes nuk mbulohet dot me gjethe fiku!!!Duart e tyre jane lare me gjakun e popullit shqiptar!!!Mos u habisni nga mitingjet demagogjike e pompoze qe ben SALI GERDECI,se edhe HITLERI KESHTU I BENTE MITINGJET,POR DIHET SE KU E COI POPULLIN GJERMAN!!!Hiqni dore nga idhulli i bajraktarit qe keni ne tru!!Sot nuk eshte mesjete,por eshte koha e politikaneve qe punojne per popullin!Shikoni se cfare eshte bere ne sulltanatin e DUBAIT, ne mes te shkretetires:I PARI I VENDIT AS NUK ZGJIDHET,AS NUK BEN MITINGJE,AS NUK ULURIN KUNDER KUNDERSHTAREVE POLITIKE,POR POPULLI JETON SI NE PARAJSE!!!NE E KEMI SHQIPERINE PARAJSE ,POR SUNDIMI GJAKATAR I SALI BERISHES NA E KA KTHYER NE FERR!!!




zefi | June 1, 2009 12:15 PM | Repliko
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 4:08 pm

Saliu deri tani ka bere vetem pune te liga,per pune te mira atij i ka munguar vullneti,cdo gje e mire i dedikohet popullitse diktaturen nuk e shembi Berisha por populli,pune te mire qe ka bere Berisha eshte viti 96-97,eshte Gerdeci, jone 320 miljon per rrugen ,qe rrugen nga 420 miljon e coi 1 miljarde dhe pa pike turpi futet ne tunel per fushate per ti hedhur hi ne syte e popullit, pastaj edhe Fasllici,255km Grekut.Me ato para shtese te rruges do te suin ndetuar shume shkolla e shume spitale pervec rruges.keto jane te mirat qe populli trashigoje nga Berishistet dhe te shokut te tij Nano.O shqiperi nga kush je qeveriser dere sot,u nise per progres dhe bere piramida te cilat vazhdojne dhe sot nga nje tjeter ane por me me shume fitim per familjen Berisha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 EmptyMon Jun 01, 2009 4:10 pm

Ajo rruge i ka humbur vlerat e saj teknike ,sepse eshte perdorur politikisht nga Sali GERDECI,vetem per te shperdoruar te gjithe buxhetet disa vjecare te shtetit shqiptar!!!Ndertonte edhe ENVER HOXHA vepra me gjigande se kjo e SALI SERBIT,por jo te harxhonte buxhetin ne nje grope!!!Kjo rruge eshte kriminalizuar qe ne fillim:KA QENE PA PROJEKT,PA PREVENTIV,PA STUDIM FISIBILITETI DHE ME KULMI:PA TENDER!!!SIKUR TE MOS MJAFTONIN KETO SHKELJE KRIMINALE,POR CDO VIT ,SIPAS KERKESAVE TE FIRMES I JANE DHENE NGA BUXHETI I SHTETIT EDHE NGA 700-800 MILIONE EURO SHTESE!!!Nuk ka shembull ne bote qe te jete vepruar kaq poshtersisht nga nje qeveri!!!Nuk eshte jeta e shqiptareve vetem kjo rruge!!Populli jeton cdo dite ne cdo cep te Shqiperise,por spitalet jane bosh,pa asnje ilac,pa mjete per operacione,korrupsioni eshte ne kulm,mbushur Shqiperia me burgje me shume se shkollat,gjysma e Shqiperise eshte e ngujuar nga gjakmarrja dhe as qe do tja dije SALI GERDECI,sepse ka 20 vjet qe nuk shkon ne vendlindjen e tij ne Tropoje se ka frike!!!Shqiperia eshte ajo e mjerimit e jo ajo qe derdellit Sali serbi me kompani!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 24Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next
 Similar topics
-
» Sali Berisha Dhenderr i Serbise
» Dilaver Goxhai: Sali Berisha dhe Opozita
» Sali Berisha, miku i ngushte i Serbeve !!
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: