Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET

Shko poshtë 
+25
rrimtaf
Labinot Drenica
zeriatdheut
Ramizi
Parapsikologu
Eva0506
Luki
Tatoo
selko
xhema
nardlushnja
haxhiu
Mergimtari
Driniiiii
Xili
dibranja
xhiti
arbeni24
detektivi
petritkola
Medalim
ramadan mekaniku
play
Delia
agim__barja
29 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next
AutoriMesazh
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 70
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 EmptyMon Jun 01, 2009 2:40 am

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 ----kallllimashh

| 31.05.2009

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 Valker


Kjo vepër i dedikohet Qeverisë Berisha


Diplomati amerikan Ualker për autostradën

Diplomati i mirënjohur amerikan Uilliam Ualker, i shquar për karrierën e tij të gjatë në Ballkan dhe i njohur veçanërisht për shqiptarët, për kontributin e tij në çështjen e Kosovës, vlerëson se Shqipëria nën drejtimin e kryeministrit Berisha ka pësuar ndryshime rrënjësore dhe epokale. Përmes një interviste televizive, Ualker ka vlerësuar se anëtarësimi i Shqipërisë në NATO është një arritje monumentale e qeverisë shqiptare dhe kjo jep më shumë shanse për heqjen e vizave me vendet e BE-së dhe anëtarësimin në familjen europiane në një të ardhme të afërt. Ai është shprehur se NATO është një arritje shumë e madhe për qeverinë shqiptare dhe tashmë Shqipëria është një partnere e denjë e Europës dhe vendeve më të fuqishme në botë. Të njëjtin vlerësim ai e ka shprehur edhe për aplikimin e Shqipërisë për statusin e vendit kandidat. Ualker tha se të gjithë e dinë që Europa po bëhet gjithmonë e më shumë e integruar, gjithmonë e më shumë pa kontrolle kufijsh, pa probleme me pasaportat, me vizat dhe për Shqipërinë anëtarësimi në NATO e po ashtu në BE është pjesë moderne e një Europe moderne, çka siç u shpreh ai, është e mrekullueshme. "Në të vërtetë, uroj Sali Berishën dhe qeverinë për ato që kanë bërë gjatë viteve të fundit. Kam ardhur në Tiranë 4 herë, hera e parë gjatë luftës në Kosovë dhe sa herë që vij shoh përmirësime, por gjatë 3-4 viteve të fundit ju jeni ngritur lart. Përsa u takon reformave ekonomike, u shpreh ai, marrja e masave kundër korrupsionit, kundër krimit, sa herë që kthehem unë dëgjoj më shumë lajme pozitive. "Kjo ka ndodhur e gjitha gjatë viteve të fundit. Kështu që, sërish unë jam një admirues i Sali Berishës, jam admirues i qeverisë dhe mendoj se ata pa dyshim po bëjnë një punë shumë profesionale, po bëjnë shumë që të jenë si pjesa tjetër e Europës. Në fakt, ashtu siç e shoh unë, ekonomia juaj po vazhdon të rritet kur pjesa tjetër e Europës nuk e gëzon këtë rritje. 5, 6 apo 7 vjet më parë nuk besoj se do t'ju besonte dikush në rast se do t'i thoshit që kjo do të ndodhte. Jam shumë i impresionuar me ato që janë bërë gjatë viteve të fundit. Dhe këto ia dedikoj Sali Berishës", ka vlerësuar diplomati amerikanSALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 ----kallllimashh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 70
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 EmptyMon Jun 01, 2009 2:43 am

Keto imazhe,kjo dite e madhe, keto festime sote, per hasmit tone jan vdekeje, helm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 EmptyMon Jun 01, 2009 2:46 am

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 340xHASHIM ASPAK MOS U MERZIT SE SKENA ME UNDAL DERI NE PELLEMBEN E FUNDIT KAH JANE TROJET TONA E TE MOLLA E KUQE NDALEMI E PIJMI KAFE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 70
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 EmptyMon Jun 01, 2009 3:05 am

Dhashet Zoti e pijem kafen i nerumi Agim, ka me u be realitet, vetem se na duhet ta dojem njeri tjeterin, ti harrojem urretejet qe nau kan imponu me dekata pa pushim ashete punu vetem e vetem per perca shqypetaret e shkrete.Te molla e kuqe aty ashete pike takimi i funit,
Enderra e cdo shqypetari.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 70
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET   SALI BERISHA MREKULLIT E TI PER SHQIPTARET - Faqe 2 EmptyMon Jun 01, 2009 3:06 am