Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...

Shko poshtë 
+48
Veneta
Fjona
Orfe@
njonidrenica
Pirro i Epirit
beti
zeriatdheut
loredana
Ibrahim Rugova
istogalia
thellenza
feneri
gjakushi
Kristal
perendim
interesant
nadi
GERI_G
eri M
Albea
Ani
Urata
Euridika
STONE
Tetovari
Hana
Mysafir
STUPCAT
beri
**Embelsira**
E_Bukura
njomeza
rrebelja
meli
Sy kaltri
Lea_uk
alissa
anjesa
shaban cakolli
Kosovarja
tom sojer
azzurra
dibranja
Riki30
silvi
Anna
Sofra
Beton
52 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Next
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 4:27 pm

Ne rregull rrebelja & Urata,pajtohem me mendimin e juve,edhe eshte e drejta juaj te shkruani ate qe ju mendoni.e drejata juaje eshte te vendosni veq per veten tuaj.!
Por.!?

''Ka shume raste qe femra shqiptare po edhe mashkulli mundohet me vite te kete suksese ne sdudime,mbaron studimet dhe martohet me nje ne perendim veq se mendon se eshte i pasur'' e jeta e Ti/saj studimet e Ti/saj koha,mundi,intelegjenca ku perfundon ne kete rest,te martohet me nje veq pse jeton ne gjermani,Amerik,angli,Zvicer etj etj.''

Me mirkuptim ju lutem veq debate jane te kuptoim pse te ndodhin keta ngjarje te pa drejta.??????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 4:49 pm

Beton ndoshta keni te drejte se ka dhe raste te tilla ...por mjeri ai per vete qe finalizimin e jetes se vete e permbledh ne piken e interesit gje qe nuk te ben te pasur por te vuajtur ne jete.... Endrrat e njeriut nuk mbarojne asnjehere edhe pas studimeve edhe pas marteses perseri njeriu ne jete ka endrra dhe shprese per ti realizuar.... nder viset tona ka qindra raste si te gjinija femrore po dhe te ajo mashkullore qe martohen dhe dalin jasht, nuk mund te gjykoje se pse e bejne dhe per cka e bejne.... cdo here do shkruaj duke u referu nga vetja. Asnjehere nuk perjashtohet asnje rast por do te thoja se secili afer vetes endrron nje njeri qe sa here te zgjohet afer tij mos thote , pse ky-kjo ketu.... keshtu qe pa e menduar pa e dashur nuk mund te jetohet jeta komplet si duhet... ai ose ajo qe jeton ne forcen e pasurise kurr nuk do te dije cka eshte dashuria, familja. Veproni si te doni martohuni ku te doni vetem ta duani dhe mesohuni respekti te jete i ndersjelle.... Jeta ne cift me probleme eshte vdekje per se gjalli.... nje here jetojme, jetoni sikur vdisni neser... fundja dashuria eshte ajo qe te gjalleron e lumturon jeten..... fat dhe lumturi te gjitheve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 5:08 pm

Urata ka raste e tilla qe ne studime eshte e mend i ka ne Perednim kjo ishte pytja.!? e jo jeta e nje çifti.?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 5:12 pm

Premtimi shkruajti:
Ne qeftese jeni dashuruar me nje djale, i cili i ka githa vyrtytet qe juve ju pelqejn, pra gjithqka eshte perfekte per ju, perveq se ka qen i martuar per nje kohe te shkurter, a do ju pengonte kjo e fundit, nese po, pse?

Se pari pa njohur ate person nuk do lejoja veten as te flisja me te e leje me te dashurohem ne te,keshtu qe nese do vreja se ai ka qene i martuar asesi nuk do pranoja,perderisa vet jam e pamartuar asnjehere nuk do pranoja as ate person,por cdo here duke u bazuar ne faktin se pa njohur mire personin as nje kafe nuk do pija me te e leje me te dashurohem ne te...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 5:15 pm

Dashuria i kalon kufijte dhe nuk pyet as kur je ne studime........... interesi i shumices eshte dashuria e pasur me lumturi...se paraja eshte pa vlere nese mungon dashuria..... per tu pergjigj me perqindje e te dhena te sakta duhet nje studim me i thukt se keta qe per momentin i shkruaj jane thjesh nje mendim i imi dhe te tjere a te tjera mund te mendojne me ndryshe..... Per vete e kisha qu edhe mendjen edhe trupin ne perendim nese menoje se kam perspektive me te mire e nese flas per martese perseri e kisha mendu nese e dua si tip me tipare njerezore, pasuria dhe interesi material nuk kan asnje peshe nese nuk eshte i formuar si njeri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 5:21 pm

Beton shkruajti:
Urata ka raste e tilla qe ne studime eshte e mend i ka ne Perednim kjo ishte pytja.!? e jo jeta e nje çifti.?

Beton po nderhyj dhe une ndoshta nuk jam e tepert,sepse jam me te njejtin mendim qe une per veten time jam e interesuar diku ne perendim,jo pse ai eshte i pasur,apo pse ka leke,por pse dua qe gjithe ky mund ,gjithe ky strese qe kam bartur gjate kohes se studimeve te me shperblehet diku,se jo sikurse ne Kosoven tone te dashur qe konkuron ne nje vend pune dhe ke noten mesatare 10.00 dhe ploteson te gjitha kushtet dhe cfare ndodh ne fund???Nuk te pranojne eh shkaku i vetem eshte pse nuk ke te njohur ne ate vend pune keshtu,qe mbetesh pa pune ndersa te zene ate vend pune nje person qe te gjitha mesimet,provimet i ka marr pse ka leke dhe ne fund fiton nje vend pune pse ka te njohur dike????

Per ata i nderuari Beton personalisht do jetoja jasht Kosove,gjithehere duke patur parasysh jo pse eshte i pasur,por pse dua qe gjithe ky mund i imi te me shperblehet ashtu si une ose si cdo student e meriton....

Respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 5:24 pm

Per vete e kisha qu edhe mendjen edhe trupin ne perendim nese menoje se kam perspektive me te mire

Nese mendoni se ka nje prespektive me te mire (ne perendim)pse humbni kohe te studioni.!????hargjime,mund,djers,e me ne fund per çka.????


Edituar për herë të fundit nga në Wed Jan 30, 2008 5:24 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 5:24 pm

Faleminderit per pergjigjet Urata dhe Kosovarja. Sa i perket pyetjes se Betonit, nuk me takon te pergjigjem mua, sepse do te dilja nga tema edhe pse do te jepja nje pergjigje te pergjithshme dhe te vertete.

Pyetja tjetere.

Si duhet ta njihni nje mashkulle, cilet jane mundesit. Pasi qe shume her ndegjoj dhe lexoje te thuhet se " pa e njoft nuk i jap raste te me flas, e aq me pak te dashurohem..."??. Besoj e kuptuat thelbin e pyetjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 5:30 pm

Kosovarja me pelqen sinqeiteti juaj pa shaka je shume reale dhe e thue ate qe ke ne zemer e shpirt me ne fund pajtohem me ti pse .!? Pse .? edhe pasuria ka vleren e vete,edhe leku ka vleren e vete.RESPEKT.

Premtimi te jap leje une te lutem jepe pergjigjen e pergjithshme edhe pse del nga tema te lutem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 5:40 pm

I nderuari Beton me vjen mire qe je hap nje teme kaq interesante ne te cilen jepen mendimet e cdo njerit por pa konflikte e keqkuptime, patjeter. kam mbaruar studimet e mija dhe perspektive me te mire dhe kenaqesi ne pune gjeje ne vendlindjen time.... po pse te mos mendoje per nje studim te metutjeshem per shembull doktoraturen ne nje universitet prestigjioz.... Nuk shkon aspak dem fakulteti pse do punosh nje pune pak me te mire kudo qe te jeshe.... Studioni te gjithe mesoni sa me shume se e ardhmja eshte me e sigurte ne cdo cepe te botes.... me respektdhe sinceritet....
... Shkruaj o Premtimi iden tende se eshte kenaqesi te lexojme mendime anasjelltas....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 5:54 pm

Beton respekt edhe per ty ...

Ndoshta prap po behem e paduruar,mirpo kete mendim nuk e kam pasur asnjehere sepse me shume do me kenaqnin 100 euro ne vendlindjen time sesa 1000 diku tjeter,mirpo aq jam e zgjenjyer ne institucionet e tona ,sa qe mendoj se asnjehere nuk do kete perspektiv,Beton pasi qe kjo teme paksa me preku ne zemer kam rast specifik motren time ka perfunduar fakultetin konkuron ne nje pune nuk dua te lavderoj por ka Noten 10.00 dhe ne "X" ndermarrjen dergon dokumentat dhe e din cfare i thote shefi??
Duhet te vishesh ne menyre provokuese,duhet te vishesh me mini fund,duhet te jesh e gatshme sa here qe me nevojitesh mua dhe.......!!!!! cfare presim me shume nga Vendi yne?Cfare njerzish kemi ne ne Kosove???????


Premtimi gjithashtu me kenaqesi do lexoja dhe mendimin tend...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 5:55 pm

Urata pytja ishte diçka tjeter jo per doktoratur po nejse mora pergjigje nga Kosovarja,por shpresoi me kohen qe te gjithe ne do ta kuptoim nje gje te mbarojm studimet ne atdhe te jetoim ne atdhe, te punoim per atdhe,te dime te ruajm ate,te dime te repektoim,te dime te punoim,te dime te organizoim,e mos me i lene Amerikant apo Anglest apo ku ta dij une te na e rindertoin shtetin tone. e me trup ne Studime me koke ne perendim ''si disa'' si mendoin nuk do te kemi kure shtet te shendosh.

Me Mirkuptim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 6:04 pm

Patjeter se pajtohem me ju Betoni po fatmiresisht jam ne vendlindjen tim ne atdheun tim.... i cili nuk e ka forcen e madhe nga shtypjet qe i behen tna mbaje te gjitheve dhe te mund te marrim ate qe meritojme keshtu qe une ti, ai ajo ikim e ikim e lejme atdheun, per kafshaten e gojes .... cdo i ri ne veten e vete ka pikturuar nje portret te se ardhmes dhe tentojne tja vene ngjyren dhe ta kompletojne nje jete normale.... Eshte e pamundur i nderuar Beton sepse ketu ne atdheun tone dhe endrrat tjere ti shenojne dhe jeten tjere ta organizojne sepse kurr ske mireserrdhe ,puno.... As ju as askush nuk keni asnjefare te drejte qe ti mbikeqyrni antaret se si kush duhet te mendoje dhe cka ju pelqen juve.... Bisedat e lira nuk kane kufinj... funda kenaqem qe dhe ne mund te arrim ti kalojme do barriera dhe te kemi gishtin tregues se Ti kete sduhet ta kalosh..... Une shpreh ate qe mendoje dhe askush nuk mund tme mohoje.... Permisohuni ju lutem .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 6:09 pm

Ndoshta prap po behem e paduruar,mirpo kete mendim nuk e kam pasur asnjehere sepse me shume do me kenaqnin 100 euro ne vendlindjen time sesa 1000 diku tjeter,mirpo aq jam e zgjenjyer ne institucionet e tona ,sa qe mendoj se asnjehere nuk do kete perspektiv,

Kosovarja tek nga vij une thuhet nje thenje nese nuk eshte ''hulaja'' vdes Fukaraja,do te thote Nena e shpirtit eshte durimi,kurre e dim te gjithe se me gjak e zemer e force e kemi fituar kete liri,mendoj se kemi njohuri te fitojme edhe lirin e kulltures se punes ku ajo per momentin mungon,por me kohen vjen.


Beton pasi qe kjo teme paksa me preku ne zemer kam rast specifik motren time ka perfunduar fakultetin konkuron ne nje pune nuk dua te lavderoj por ka Noten 10.00 dhe ne "X" ndermarrjen dergon dokumentat dhe e din cfare i thote shefi??
Duhet te vishesh ne menyre provokuese,duhet te vishesh me mini fund,duhet te jesh e gatshme sa here qe me nevojitesh mua dhe.......!!!!! cfare presim me shume nga Vendi yne?Cfare njerzish kemi ne ne Kosove???????


Kosovarja
Nuk mund te them as ma pak as ma shume,po qe nuk kam njohuri per kete ndermarje,ka edhe ne Zvicer ndermarje qe Eleganca eshte e domosdoshme prandaj qe nuk kam njohuri dhe nuk kam shume per te then.ketu mvaret nga Shefi,rregullat,diciplina etj etj e ndermarjes.

Shpresoi qe me kupton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 6:19 pm

Patjeter se pajtohem me ju Betoni po fatmiresisht jam ne vendlindjen tim ne atdheun tim.... i cili nuk e ka forcen e madhe nga shtypjet qe i behen tna mbaje te gjitheve dhe te mund te marrim ate qe meritojme keshtu qe une ti, ai ajo ikim e ikim e lejme atdheun, per kafshaten e gojes .... cdo i ri ne veten e vete ka pikturuar nje portret te se ardhmes dhe tentojne tja vene ngjyren dhe ta kompletojne nje jete normale....

Urata pse per sllavet ka Force e per shqiptaret nuk paska force,por nuk ka gje ik edhe ti leja edhe ate Force qe ka Sllavit se ate me shekuj e dasht ai,por me vjen keq pse humbni kote do vite shkoll.


Eshte e pamundur i nderuar Beton sepse ketu ne atdheun tone dhe endrrat tjere ti shenojne dhe jeten tjere ta organizojne sepse kurr ske mireserrdhe ,puno.... As ju as askush nuk keni asnjefare te drejte qe ti mbikeqyrni antaret se si kush duhet te mendoje dhe cka ju pelqen juve....

Kjo nuk eshte e vertet dhe shqiptari ku te jete eshte me puntor se gjithe popujt tjer,e dyta pse dikush ka dhe ka shume bile bile e per dikon qenka e pamundur ti mbykqirin antaret .????



Bisedat e lira nuk kane kufinj... funda kenaqem qe dhe ne mund te arrim ti kalojme do barriera dhe te kemi gishtin tregues se Ti kete sduhet ta kalosh.....

Tek bariera kurre duhet te kaluar,kujdes se aty ka Tren qe kalon.


Une shpreh ate qe mendoje dhe askush nuk mund tme mohoje.... Permisohuni ju lutem .

Gjithsesi edhe une shprehi ate qe mendoj e jam i premisuar jane veq replika debate jo me shume.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 6:23 pm

Une mendoj se te ikesh sot nga atdheu, sot kur ka nevoje me shume se asnjeher, sot kur gjithqka eshte e varur nga vet rinia, kjo eshte absurditeti me i madhe, per mua. Pse? Sepse, ne radhe te par ne duhet te dim se jo gjithqka ka qen e leht qe te vijme deri ne kete dite qe sot jemi, ne kete cope lirie, ne kete cope gezimi qe kemi. Njerezit para kesh, kan sakrifikuar shume me shume se neve na kerkohet, kjo e jona eshte "nje pike uje ne oqean" me ate qe kan sakrifikuar njerezit para nesh. Prandaj nese i mendojm gjerat mire, qete dhe drejt, ateher ne ( rinia jone) nuk duhet as te mendojm qe te dalim jasht kufirit te Kosoves, perjashtim rasteve te studimit ( nese u jepet mundesia) por me qdo kusht qe te kthehen prap, ne kete vend te shkrete e te korruptuar. Sepse asnje, po them asnjeee shtete i botes qe sote eshte ne majet e zhvillimit te tij, nuk e ka arrite ate per nje, dy apo disa vjet, jo. Qdo shtete e ka historin e vete, dhe nese e shohim mire, ateher do te verejm se gjitha qe keto ne sot po i jetojm, i kan jetuar qdo shtete tjeter. Keshtu qe, krejt ajo qe na duhet neve eshte qe te kemi durim, pse jo edhe te sakrifikohemi edhe ne pa si brez i kesaj shoqerie, qe spaku femijet apo pas ardhesit tane, te kene nje dite me te bardhe...Perndryshe nese vazhdojm keshtu siq jemi...nje dite s'do i duhet kjo Pavarsi askujt!!! Pra ne fund po them se gabim shume shume e kan ata te cilet e kan mendjen qe te dalin ne perendim, sidomos ata qe mbarojne nje fakulltet, per keta te fundit nuk ka justifikim.
Ky ishte mendimi im, pak a shume.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 6:31 pm

Per sllavet ka fore qe dikur ua dham vete... dhe dita dites ua japim.... ai qe e man atdheun gjalle jane faktori qe jane prijsit tane dhe qe harrojne kush jemi ne.... paperfillja kalon kufijte edhe ne mes neve si vellezer e motra te nje gjaku e lere ai qe nai pine gjakun me fashe.... une jam nje pike uji ne oqean dhe nuk qoje pluhur shume.... sa per shkollimin nuk eshte humbje kohe kudo qe jeton si njerii shkolluar je zot i vetevetes.... tradhtia me e madhe eshte ajo ndaj atdheut e kjo eshte e bere me qindra here.... per te rinjet duhet puna te cilen sot e kesaj dite eshte shume e rezervuar per shqiptaret ... nuk je ne rrjedha te jetes kendej i nderuar prandaj dhe ke arsye per mendimet tua ashtu si i shprehe me lart.... sidoqoft kam respekt per te gjithe dhe me kenaqesi lexoje cdo fjale e me shume per te mesuar fjale e shprehje qe si kam dite me pare.... respekte Urata
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 6:34 pm

Beton me durim jemi ngopur ka shume kohe,lirine e fituam dhe cdo njeri nga ne do kishte deshire te jetonte ne familjen e tij apo saj dhe te kontribonte ne vendin e vet,mirpo lirine e kultures se punes jo qe kane pasur ndonjehere,edhe para se te fitojme lirine,mirpo edhe pas lirise shpresuam se do realizohet kjo shprehi mirpo ata e humben krejtesisht ,keshtu qe vendi yne nese eshte i interesuar te i humb te gjithe te rinjet tane dhe te ec perpara me angleze,franceze apo te tjere atehere te vazhdon keshtu...

Kosovarja
Nuk mund te them as ma pak as ma shume,po qe nuk kam njohuri per kete ndermarje,ka edhe ne Zvicer ndermarje qe Eleganca eshte e domosdoshme prandaj qe nuk kam njohuri dhe nuk kam shume per te then.ketu mvaret nga Shefi,rregullat,diciplina etj etj e ndermarjes.

Elegancen i nderuar askush nuk e mohon ne asnje pune,mirpo jo te meson shefi si te vishesh ne menyre siq eshte shpreh ai "Seksi",dhe per teket e tij te i shkon mbrapa...E ketu nuk pajtohem...

Patjeter se te kuptoj Beton,mirpo prap shpresojm edhe shpresojme se do behet me mire,natyrisht ne institucionet tona,sepse Kosova ka nje rini te mrekullueshme ka Student te mrekullueshem,mirpo per fat te keq kete njohuri dhe keto angazhime nuk kemi se ku te i perdorim!!!!
----------------------------------------------------------
Premtimi i nderuar Une si Kosovarja qe mbaroj fakultetin edhe 5 muaj,ku te punesohem?Ajde mire gjej diku pune,por cfare me pas?Une ti ndegjoj teket e Shefit tim?Te vishem ne menyre provokative?Te e ekspozoj trupin tim para shefit?Te e humbi moralin dhe dinjitetin tim Vetem per 200 euro apo cfare???

Me falni paksa se dhe isha nervoze mirpo jane fjale qe dalin nga zemra,dhe mendoj se jam e kuptueshme,se fundja e dua vendin tim,Kosoven time,por e dua ndryshe jo si eshte Tani...

Beton,Premtimi jeni te mrekullueshem ne te gjitha shkrimet..
Respekt per te dy!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 6:54 pm

Kosovarja, une po mundohem te ju kuptoj juve dhe deri diku po ju arrije..., pjesa qe nuk po ju arrij te ju kuptoj ndoshta eshte pikrisht ajo se ju po flisni tani paksa me nervozizem, gje qe e ben pak me te veshtire te arrije te ju kuptoj plotesisht. Une nuk po them se eshte mire ne Kosove, as nuk thashe se eshte me mire se ne qdo shtete te perendimit. Une i pohova gjitha keto qe ju i shprehni, por ajo qe dua te them une eshte se, duhet te sakrifikojm edhe ne si brez i kesaj shoqerie Kosovare. Kur them te sakrifikohemi, nuk e mendoj ate qe femrat te pranojne ato kushte te nje shefi, apo qe te humbin identitetin e vet, por qe te mundohemi e te gjejm nje zgjidhje...Qe per mua egziston. Kosovarja po te them nje fjale te urte, e cila eshte m'duket eshte thene nga nje Musliman, s'me kujtohet emri..."Qdo gje ne kete bote lind i vogel dhe shkon duke u rritur, perveq problemit i cili lind i madhe, por qe mund te zvogelohet...". Tani besoj e kupton kete thenje, dhe te mendon e vepron me ndryshe...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyWed Jan 30, 2008 8:47 pm

Pyetje s'paske veq se si gjithnje ne qender te vemendjes prap Betoni me keto mendimet e (pa) gabuheshme. Po mire ore Beton qe ta besojme se ju keni te drejt, duhet qe te paraqiteni nga vendi i ngjarjes. Nuk kam ndegjuar deri me sot te zbulohet nje krim nga zyrat, por qe te zbulon ate krim duhet te shohim viktimen dhe disa procedurave tjera...etj, dhe vetem ateher mund te dyshon per dike, sepse edhe kur te dyshojm ne dicka duhet te kemi ndonje fakt.
Nuk eshte e leht sot te jeton ne Kosove, megjithse personalisht nuk me mungon asgje, ndoshta edhe ajte ku jeni ju me mir nuk do ta kem por pergjithsisht eshte veshtire , qe ne mengjes e deri ne mbremje gjithcka eshte e korruptuar gjithcka eshte e mbrapsht, nuk eshte aq leht sa ju pretendoni....Andaj je me aktive me ate qe po ndodhe ne vendin tone dhe besoj do te flisni me ndryshe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyThu Jan 31, 2008 3:52 am

Per sllavet ka fore qe dikur ua dham vete... dhe dita dites ua japim.... ai qe e man atdheun gjalle jane faktori qe jane prijsit tane dhe qe harrojne kush jemi ne...
paperfillja kalon kufijte edhe ne mes neve si vellezer e motra te nje gjaku e lere ai qe nai pine gjakun me fashe....
Urata ne jemi ne urata e nuk jemi as Ameriakn as anglez as françez po ne jemi ne ne tokat tone e te dime ta mbrojme atdheun tone...
une jam nje pike uji ne oqean dhe nuk qoje pluhur shume.... sa per shkollimin nuk eshte humbje kohe kudo qe jeton si njerii shkolluar je zot i vetevetes....
Urata jeni gabim kur thoni si nje pike uji ne oqean perkundrazi jeni nje oqean qe mundeni ta futni ne nje gote po deshtet,per interes tendin e ke.!!!!! Apo jo.!
Pse jo si njeri i shkolluar te mos jeshe e zotja e vetvetes per te miren e kombit tende,per atdheun tende.!!! Nuk eshte humbje kohe edhe kjo .!!!!
tradhtia me e madhe eshte ajo ndaj atdheut e kjo eshte e bere me qindra here.... per te rinjet duhet puna te cilen sot e kesaj dite eshte shume e rezervuar per shqiptaret ...
Kur vine mende shkoin dhent nje thenje thuhet tek nga vij une e nese kan shkuar dhente njeher pse te persiriten dy here.?!
nuk je ne rrjedha te jetes kendej i nderuar prandaj dhe ke arsye per mendimet tua ashtu si i shprehe me lart....
Nuk eshte e vertet,puno kot mos rri kote,kam pare ende me keq ne kontinentin afrikan gjithe te mirat jane tek ne edhe mendoj se edhe atje te jetoi jam i lumtur me ate qe per shume pak vite e deshirat i plotesoi me apo pa dashje se (koha kushton thone gjermanet),prandaj ja vlen te kemi rendsi ndaj kohes.
sidoqoft kam respekt per te gjithe dhe me kenaqesi lexoje cdo fjale e me shume per te mesuar fjale e shprehje qe si kam dite me pare.... respekte Urata
Edhe kjo eshte nje kohe qe kushton,prandaj duhet te na bejshe rrogat gati se fundi i muajt eshte sote.

shendet .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyThu Jan 31, 2008 4:03 am

Elegancen i nderuar askush nuk e mohon ne asnje pune,mirpo jo te meson shefi si te vishesh ne menyre siq eshte shpreh ai "Seksi",dhe per teket e tij te i shkon mbrapa...E ketu nuk pajtohem...

Kosovarja me beso me vjen keq qe lexoi kete shkrim,me vjen keq per motren tuaj,me vjen keq e me beso eshte jashte logjikes sime kjo nuk mundem ta besoj nje ''Shef'' (Nje Pundhenes),ti thote puntores vishu ne menyre provokuse eshte jashte logjikes sime kjo nuk mundem ta besoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyThu Jan 31, 2008 11:20 am

eh se pari nje pergezimte madh per keto shkrime te bukura qe po me bejn gjdo her e me shum te kuptoj rendesin e vendit tim , une kam nje qellim nqs se do kem fatin edhe te vazhdoj studimet une kurr sdo kisha mendjen tek perendimi
do mundohesha deri ne fund qe te gjej diqka qe at dituri timen ta jap per ata qe kan nevoj pavarsisht se me te vertet eht ber veshtir sot te gjesh pun edh edhe pse je me diplom por ta braktis vendin jo mir e tha Premtimi vendi jon me shum se kurr ka nevoj per rinin ton ,ne jemi ata qe syt e popullit jan drejtuar ka ne , ne duhet te jemi ata qe te bejm qe pasardhesit tan te mos i ken brengat qe ne i patem gjat jetes ,ti zhdukim keto gjera qe sot po mbreterojn tek ne sepse ne edhe vetem ne mund ta bejm kete.
Pse u vran te gjith ata vellezer e motra vall vetem qe ne ta marrim rrugen edhe ta lem vendin ton? u vran qe ne ta gezojm ket dit kete ''cop liri ''(sic tha premtimi)qe e arritem me shum mund edhe sakrific andaj per hir te atyre qe shkuan ,per hir te ketyre qe jan ,per hir te jetimeve qe i lan ne duhet te mbesim ketu pavarsisht sa te veshtir e kemi por do ket drit edhe per ne sepse mundi i te gjithve do te shperblehet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyFri Feb 01, 2008 3:58 pm

Vazhdojm me pyetjen tjeter.

Cila eshte enderra juaj e pa realizuheshme deri me tani, qe ka mundur te jete e realizuar, por qe per nje apo tjeter arsye..., ka mbete e pa realizuhshme?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 EmptyFri Feb 01, 2008 8:43 pm

Koleg e kam cek edhe njehere enderra qe nuk mu ka realizuar ka qen mos pranimi ne fakultetin e mjekesise qe cdo here e kam ne zemer ate drejtim,por ja caktim i Zotit ,,,,Tjera dicka ndonje enderr hmmm nuk kam tjeter per momentin....

Shpresoj te jesh i kenaqur me pergjigjje..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content





Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty
MesazhTitulli: Re: Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...   Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen... - Faqe 9 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Meshkujt pyesin,femrat pergjigjen...
Mbrapsht në krye 
Faqja 9 e 19Shko tek faqja : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Femrat pyesin, mashkujt përgjigjen...
» lutfi coka/Mendo pastaj shiko pergjigjen
» Te reja nga bota e mjekesise!
» FEMRAT NE AKSH
» Serbet dhunoin femrat shqiptare ,ku ishte uçk?Pse su ndihmoi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: