Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]

Shko poshtë 
+15
arbeni24
Driniiiii
Mergimtari
detektivi
Delia
Melodi
Jusuf Sulejmani
Ilmi Veliu
zeriatdheut
eri Tr
petritkola
agim__barja
xhiti
valmir9
kastriot_mehmeti
19 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 9:44 pm

po ju qashtu e merrni vesh,se skishe lidhje me koken tende!
Ty te kish hy ne koke gafurr psikopati! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 9:53 pm

Jo. Sa shkolle ke bere more detektiv? 1-2 klase pa frekuence? Spo din te shkruash shqip mire... Seriozisht e them, pa ofendim, duhet te punosh ne kete drejtim, te mesosh shqipen letrare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 10:01 pm

Une di bolle me shum se ju shume!
Boll qe rrjedhi prej nje familje patriotike!
Dhe kemi kontribue dhe kontribojme shume per qeshtje kombetare.po ne nuk shkojm pas individeve se individet mund te tradhtojne po shumica jo!
Ne nuk kemi perkrah parti politike as individ ne uck.
Ne mbrojm vetem nje gjuhe nje flamur nje komb!
Ne me kohe largomi prej servileve .Nuk ju shkojm mbrapa si shumica qe shkuan pas pacifistit rugova.
As pas psikopatit gafurr.
Ka te jen shumica e patrioteve ane jemi. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 10:09 pm

Te tregova une ti vetem cfare duhet per bese vetem tedije se ku je mse duhet me shume vetem pake te dije se nga je e cilit vend tani kishe pare ty more idijot qenke qe po i fyejen te gjithe po ty duket se je nip shkau duket se je nip i Ramahnit e Ternafcit apo SHeholleve uh pasha besen isha kenaq tuj sjell ne ty jo si ne shka po ne ty skisha pase meshir jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 10:15 pm

Mire, meqe rrjedh prej nje familje patriotike dhe ke kontribuar per ribashkimin e atdheut, kontribuo ne vazhdim dhe ben punen tende. Edhe nese nuk pajtohesh me Gafurr Adilin, se paku mos ofendo si njerez te ulet, sepse te tjeret do te besojne se je rrugac. Pra, nese deshiron te flasesh, fol me argumente dhe pa share. Ashtu do te mund te bejme debat normal, pa nervozuar njerin tjetrin. Ok?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 10:23 pm

SHkruar nga Teuta GJika Zeri,

Ne kete qe thuash deshmon se nuk njeh mire gjerat (ndoshta vetem njeh kafenete te Tiranes) rreth FBKSH-AKSH-se dhe se je manipuluar dhe ndikuar prej seksioneve te sherbimeve sekrete sllave, qe merren me punen e dezinformimit. Zgjohu, djalosh!

ne kete po te them se e njofe mire Coftinen Adili Teuta gabim je keto qe solla une jane fakte e jo te sherbimeve sic thuaty jane realitet dhe deshi qe flasen vet
ska linde ala bire nene te manipuloje me mua e le me per qenin Gafur qe shuplaka ka ngren nga dora e ime e kame thene e them dhe nese e takoj e djeg prape me zij se ne Lucern ja bej andaj mose thuaj se jane dezinformata por jane fakte ti sjell kunder argumente po deshe ti shofem demantoje deklaraten e SKSHS tuaj qe nuk eshte ngadora e juaj kure thate se jemi duke e ndjek Mladicin hajde
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 10:36 pm

KOMUNIKATË PUBLIKE NR. 5 E ZËDHËNSIT POLITIK TË FBKSH, MR. GAFURR ADILI

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Fbksh%5B1%5D







Struktura Inteligjente e FBKSH, Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH)
ka arrijtur të zbulojë se shumkërkuari i Tribunalit të Hagës, krimineli
Ratko MLADIC, ndodhet në malet e malësisë së Kumanovës. Pesë oficerët
madhorë të SKSH, gjatë përpjekjes së tyre për ta arrestuar kriminelin
MLADIC i cili është i veshur si bari dhe i shoqëruar nga 300
paramilitarë të bandës kriminale „Car Lazarët“, janë konfrontuar me
banditet serbë dhe nuk kanë arrijtur me sukses ta përmbushin misionin e
tyre që iu kishte ngarkuar Shefi i Drejtorisë Qendrore të SKSH, Prof.
Dr. Clirim PRESHEVA, prandaj edhe kërkojmë ndihmën e të gjitha forcave
progresiste kombëtare e ndërkombëtare në zonën e Kumanovës, prej nga e
ka gruan Ratko MLADICI, ku shumë shpesh është strehuar e ndihmuar nga
familja e gruas së Tij, që pa më të voglin hezitim të ndihmojnë në këtë
mision tepër fisnik të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH)
dhe struktuarave të tij, ndër të cilat, krahas AKSH (Armata Kombëtare
Shqiptare), është edhe Sigurimi Kombëtar Shqiptar(SKSH), për kapjen dhe
dorzimin e Tij në Gjykatën e Tribunalit të Hagës, aty ku duhet të japë
llogari për masakrat e Tij mbi popullin kroat, ate boshnjak dhe
shqiptarët e Kosovës tonë.


Zëdhënsi Politik i FBKSH-së

Mr.Gafurr ADILI (D.V.)


Tiranë, 06 gusht 2008.
KOMUNIKATË PUBLIKE NR. 5 E ZËDHËNSIT POLITIK TË FBKSH, MR. GAFURR ADILI

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Fbksh%5B1%5D







Struktura Inteligjente e FBKSH, Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH)
ka arrijtur të zbulojë se shumkërkuari i Tribunalit të Hagës, krimineli
Ratko MLADIC, ndodhet në malet e malësisë së Kumanovës. Pesë oficerët
madhorë të SKSH, gjatë përpjekjes së tyre për ta arrestuar kriminelin
MLADIC i cili është i veshur si bari dhe i shoqëruar nga 300
paramilitarë të bandës kriminale „Car Lazarët“, janë konfrontuar me
banditet serbë dhe nuk kanë arrijtur me sukses ta përmbushin misionin e
tyre që iu kishte ngarkuar Shefi i Drejtorisë Qendrore të SKSH, Prof.
Dr. Clirim PRESHEVA, prandaj edhe kërkojmë ndihmën e të gjitha forcave
progresiste kombëtare e ndërkombëtare në zonën e Kumanovës, prej nga e
ka gruan Ratko MLADICI, ku shumë shpesh është strehuar e ndihmuar nga
familja e gruas së Tij, që pa më të voglin hezitim të ndihmojnë në këtë
mision tepër fisnik të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH)
dhe struktuarave të tij, ndër të cilat, krahas AKSH (Armata Kombëtare
Shqiptare), është edhe Sigurimi Kombëtar Shqiptar(SKSH), për kapjen dhe
dorzimin e Tij në Gjykatën e Tribunalit të Hagës, aty ku duhet të japë
llogari për masakrat e Tij mbi popullin kroat, ate boshnjak dhe
shqiptarët e Kosovës tonë.


Zëdhënsi Politik i FBKSH-së

Mr.Gafurr ADILI (D.V.)


Tiranë, 06 gusht 2008.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 10:38 pm

Ki eshte nje Komunikate e leshuar nga bashe ju zonjushe cdo te thoni per kete ty Teuta ku mbeti ki Mlladici nathuaj se nuk ishte e juaja kjo edhe kjo eshte e kafeneve apo si
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 10:44 pm

Une nuk kam kompetenca te leshoj Komunikata, Deklarata etj e FBKSH-se dhe AKSH-se
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 10:53 pm

Kjo ishte e sjellur nga ju e nderuar mevjen ke e ke ne faqen e dyte te temes qe keni hapur ju dhe ty e ke sjell kete jo une hine ne forum SHqiptaret hape Deklaratat e FBKSH aty e ke sjell ty kete dhe eshef apo don me ta sjell une me date eme dite
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 10:55 pm

A mire, tani e kuptova. Po, e kam shperndare ne shtyp dhe ne kete forum.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 11:01 pm

Hahahaha zonjushe ju kane teruar syte nga Megalomania dhe etja per Ytybetin Gafure qe ty je lidhe per individi munde te jeshe nje Kombetare e mire por jo te ecish me fjalet e Gafurit e lexon cfare thote ne kete Komunikate apo mose e kemi sjell ne nga kafenet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 11:11 pm

Jo, me kane "terruar syte" vetem nga dashuria per atdheun tim, Shqiperia, qe dua te ribashkohet ne nje shtet te vetem kombetar. Keto jane pishtaret me te shenjta qe nje atdhetar shqiptar mund t'i kete. Une rrjedh prej nje familje me prejardhje te vjeter shqiptare nga Vlora. Qe e vogel, fillimisht nuk e kam ditur per origjinen time, por pleqte te shtepise me kane mesuar dhe dale-ngadale jam kycur edhe ne rrjedhet kombetare. Kur ishte lufta ne IRJM kam deshiruar te hyj ne UCK, por isha vetem 17 vjet dhe nuk me kane pranuar. Ende kam keqardhje per kete, por gjate asaj kohe kam fituar njohurite te domosdoshme per veprimtarine time te metutjeshme. Dhe une s'do te lejoj qe strukturave kombetare t'u aplikohen skenaret dezinformative qe armiqte te kombit shqiptar po i perpilojne
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 11:15 pm

He moj Dallandyshe kam fole shum gjate me ty por te dije se kush je i perfundove studimet ne Jash apo jo po ke haruar me duket se me njef bukur mire po ska gje jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptySun May 24, 2009 11:22 pm

Jo jo, jam nga Mitrovica.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptyMon May 25, 2009 10:21 am

A ha po po por kame pare shkrimet etuaja thashe ne ate u bazova se kame lexuar shkrimet e tuaja diku por ja qe ju doli boja me Aksh FBKSH e shume trillime qe na kane bere kjo ushtrija e kopjuterave haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Female
Numri i postimeve : 145
Age : 39
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptyMon May 25, 2009 2:13 pm

more "dreq" vazhdon te me ngucesh? Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptyMon May 25, 2009 2:20 pm

shiqo qfare psikopate eshte kjo teuta gjika,vete nuk di te lexon!
Po nana ime nuk ka leshue deklarat po gafurri!
Dhe nuk ju ndahet fare paha ra ndashuri me psikopatin! fla fal te kofte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kastriot_mehmeti
Fillestar/e
Fillestar/e
kastriot_mehmeti


Male
Numri i postimeve : 24
Age : 34
Vendi : Ferizaj
Profesioni/Hobi : ---
Registration date : 01/05/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptyTue May 26, 2009 1:56 am

@uke isa
1.
Shumica e banorve te kosoves jan pro nje Kombi me te ardhme te ndritur dhe jam i sigurt per te , por me keqardhje them qe Shumica e njerzve qe ben pjes edhe ti thojn "Bac U Kry", dhe nuk kan njohuri me shum rreth padrejtsive prej vitit 1913. Un asnjeher nuk kam thene qe jam i menqur, por jam i mireinformuar dhe i kam hapur syt.
Me qen shumica e kosovarve me mendim timin do kishim sot nje Shqiperi te madhe, jo multietnike por kombetare, me nje kushtetut 100 % shqiptare.
Por me keqardhje prap e them se shumica kan mendim te ngjashem me ty, per kete kemi nje shtet multietnik, me kushtetut antishqiptare.

2. Bisedat neper oda qe kam degjuar nuk kan qen me bujq apo njerz te thjesht, por kan qen me shkrimtar, komandant dhe njerez intelektual qe ishin te pakt ne at periudh kohe. Por kete her nuk do permendi emra sepse ti njeher pyet, pastaj kritikon rreth "levdimeve" te mia simbas teje. Un edhenjeher e tham se kjo ka ndodh jo qe un jam i Menqur, por me eshte ofruar nje mundsi degjimi nga shum patriot te denj te Kosoves ne at koh.

3.
Edhe njeher ta perserish, prej nga je dhe sa vjeqar je un jam bazuar ne detajet e profilit tend ne ket forum.
Ti edhe ndoshta do e jepje jeten per kombit ton, por ti nuk ki ide se cila eshte menyra me e mire qe kombi jon te perparoj ne te gjitha lamit. E qe nuk ke qen ne luft jam i sigurt per ket gje, sepse me qen ne luft do ishe Pro Bashkimit Kombetar. Lufta ne Kosov, ne maqedoni dhe ne Luginen e Presheves nuk eshte bere vetem per te drejtat e njeriut, dhe debimin e shkaut, por per Bashkim Kombetar.

4.
Nuk kam nevoj mi besu as ti as askush, ne fund te fundit jan merita te njerzve tjer dhe un kurr nuk do levdohesha si thua ti, por do isha dhe jam krenar per ta. Edhe po te ishin merita te mia nuk do te lavdohesha, sepse gjithqka qe do beja per ket Komb do e beja vetem sepse e ndjej obligim moral, dhe jo per fam dhe para siq bene shum njerz pas luftes.
Un i permenda thjesht sepse me pyete.
Por prap te kuptoj ty, sepse ti patjeter Duhet Ta Mbrosh Ate Qe e Thua, duke shpresuar qe ndonje perdorues i ketij forumi te mos i lexoj te gjitha debatet tona, dhe te konsideroj si Hero dhe Patriot te madh.

5.
Un jam Ferizajas, dhe nje banor i prishtines eshte prishtinas, keto jan 2 qytete qe dallojn por qe jan nje Komb dhe qe jan ne kuader te Kosoves. Keshtu dua un te jet Kosova, pjesa e shqiptarve ne Maqedoni, pjesa e shqiptarve ne Mal te Zi, Lugina e presheves, Shqiperis dhe Cameria. Keto dua te jen ne kuader te Shqiperis se madhe.

6.
Te regjistrohesh ne nje forum me emer te hostit "bashkimikombetar.com" dhe te thuash qe bashkimi kombetar eshte ne dem te kosoves dhe shqiperis eshte nje fjal qe asnje antar ketu sun e duron dhe se pranon. Ik dhe regjistrohu ne forumet serbe, sepse me keto fjal atje do konsiderohej si Hero

7. Po per kete un nuk arrij te kuptoj gjith kjo bised, qe ne te gjitha rastet u fitua nga un, dhe prap nuk bindesh, deri sa erdha ne perfundit se ti duhet ti thuash ato fjali sepse thjesht i the ne fillim dhe po ti ndryshosh tash do konsiderohej si Patriot fallc jo profesional, qe krijon konflikte midis antarve pa ditur asgje.

8.
Me te vertet kemi dal jasht teme, por duke menduar qe nje njeri si ty do i lexonte keto postime at'her ndoshta do bindej dhe nuk do e ndiqte rrugen tende.

9.
Shiqo, per ty kan rendesi me shum gabimet drejtshkrimore sesa biseda dhe skeleti i bisedes. aj ishte gabim drejtshkrimor, ishte ora 2 e mengjesit dhe sigurisht nuk e kam hetuar nje gabim te till. Fjala "shku" duhej te ishte "shtu".

Ta perserish prap
Ne ket Forum nuk je i mirpritur nga askush te thuash se Bashkimi Kombetar eshte ne dem te Kosoves dhe Shqiperis.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptyTue May 26, 2009 7:15 pm

sa i perket qeshtjes ton bashkimit kombtar nuk asht dhe aq e komplikume siq po e paraqesin disa ne ket forum.se nuk ban me luftu kunder kforit,po ne rregull se nuk asht e logjikshme te konfrontohesh me focen permanente te rruzullit toksor,por ne duhe ti kordinojm gjerat me ta askush nu po don me u konfrontu apo luft.po ne duhet te ulem te bisedojm dhe tju skjarojm qeshtjen ton. dhe kta po thojn se kan ardh mena ndihmu nese po pse mos tja qajm hallin.nese nuk kan ardh me na ndihmue po dhe ket ta dim ka zgjidhje dhe per ket. pos tjerash un mendoj se kurr ne jet shiptart nuk kan shanc ma te voolitshme se pikrisht tani, pse,sepse hera par ne ne historin shqiptare jan forcat demokratike qe mbizotrojn kontrollojn rruzullin toksor, siq e dim ne te gjith se saher qe jemi ngrit per ke qeshtje madhore-shejt dihe se qfar foca kan pas ne dor planetin ton sa stalina hitlera,muselina lloj lloj fashista, pra ket rend tri botror nese nuk e shfytzojm jena turpi i botes. pra kena luftu kunder tuli okupatori tulish karniballash,e tash ne kto rrethana saktsisht ne fafor te tonin do te thot nese bajm ket lshim ateher mos ti fajsojm te paret tan se skan ba asgje per ne por ne spo bejm per veten ton siq e cek me nji video i madhi hamza jashari kur thot -hajt se te paret kinse skan ba aszgje per ne, pra hajt shka po bajm ne per vete.po qe se jem vetem gjasma e shqiptarve te vendosur jo nji bashkim por 10 bashkima kombtar doti bajna nese ngritemi vetum ne kam e tjav bajm zih ku ka shqiptar qe beasa zotit per 24 dote kishin me ndryshu rrethanat, por bane me men naj burgosen krejt qlirimtaret e ne zgerdhiheshim neper medija te ndryshme se mir po jav bani, na jemi te till per fat te keq pjes perberse jan dhe popplli, me dashje pa dashje se di.por siq po shifet jena dhe frigacak,dhe foshnjor ne qastet ma vendimtare nuk dim te gjindemi jan dise gjera qe nuk arrijm ti kordinojm asesi me mija vite dhe duhet tjem mate vendosur ne gjerat fundamentale siq asht atdheu apo bashkimi kombtar. na jem ne gjendje me u vra me myt me ngul kemb per gjera shum banale a per gjera te lart permendura te cilat jan jetike qe pa nji bashkim te mirfillt shtir se mujm te egzistojm dhe te mbijetojm katrahurave ne te ardhmen.OJ SHQIPERI TE QOFSHA FAL TE KAM NENE E ME KE DJAL.......*
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja


Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 61
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptyWed May 27, 2009 5:24 pm

Z: XHEMA plotesishte pajtohem me kete cfare po e thoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia


Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptyWed May 27, 2009 5:32 pm

Edhe unë pajtohem me mendimin e Xhavo , por së pari duhet ti ulim krerët qeveritar sepspse ato jan që e bllokojn krejt kët pun për ineteres të veta e jo për Popull se ju humb karrika (eh qka ish kan kjo karrika ) se të huajt e din kët pun shum mir po që kto jan pengesa më emadhe , dhe kta duhet ma iniciaqtiv dhe një revefendum mbar Popullor do kryhej edhe kjo punë .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptyThu May 28, 2009 8:12 am

un mendoj se per ket pauz momentale te AKSH-S nuk e shoh dhe aq tragjike ne qofse mete vertet i jipet hapsir diplomacis-mjeteve demokratike.dhe mendoj dhe per ket e kan ber nqofse o ba me te vertet se nuk po dihet se do antar thojn jo do po nejse,pra duhet deshmu para botes se qe ne jemi per diplomaci se per ne nuk ka proplem na konvenon me u bashku kombi yn me mjete demokratike pa gjak, por un nuk besoj kurr se grekt e serrbet esllavo maqedont pranojn me dhan ato pjes pa luft.pra te presim mote ngutemi ne forum se kena me pas koh sa te doni ndeshum me luftu kujna ja man kujna jo ,pra polemizojm kshtu ne forum e tj.... RRNOFT BASHKIMI KOMBTAR -ME DIPLOMACI TANI JA KERSASUM ME GULINOV........ rrespekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptyThu May 28, 2009 9:59 am

pauzim nuk ka ,eshte bere siq po shkruhet ne komunikata ne emer te nje personi!
Pa u kosnsulltuar me shtabet dhe zonat!
Ai qe ka kerkue kete ka interesa personale!
Per mua eshte tradhti ndaj shokeve.dhe quhet tradhtare!
PO vendosin shtabet !E jo personi! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 EmptyThu May 28, 2009 7:50 pm

ok xhiti edhe ne edim se vendosjet e tilla siq pothuni pesonale jan te damshme por po presum se me siguri do te dalin menaj komunikat tjeter,ose fbksh-ja ose sh-i-b-k-ja, se mos te ngutemi te presum pak se ne jemi te till jem shum euforik.qe mendoj se pikrisht edhe kto elemente qe i kem ne kult te gjith ne, jan pjes perberse e problemeve tona globale qe kem mbetur me mija vite te till siq edhe pe shohmi ne vet.lete marrin gjerat frym pak ta dim saksisht se shka kush tek dhe tani te reagojm ama te sigurt, se poplli thot kush gutet permutet dhe ne kto gjera thash i kem ne gjak, ta kishum pas atdheun ne gjak sikurse disa vese te dreqit qe i kem do i kishum harruar moti bashimin kombtar pra ishte kryer kjo qeshtje. rrespekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]   A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ] - Faqe 5 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]
Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» FBKSH/AKSH
» Kosova?
» AKSH vazhdon rekrutimin
» A do ekzistojë Maqedonia si shtet?
» A K T U A L I T E T E dhe I N T E R V I S T A

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: