Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?

Shko poshtë 
+25
xhiti
feratkoca
haxhiu
Gentleman
Burdushi
Mergimtari
Delia
Labinot Drenica
MUHAMETII
Ramizi
detektivi
L1ndush3
Xili
Andoni_uk
Anabela
an-di
Sofra
socratus
veletini
Melodi
petritkola
Orfe@
murturi
Aldo
Agrone
29 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
feratkoca
Anëtar
Anëtar
feratkoca


Male
Numri i postimeve : 294
Age : 35
Vendi : Shqiperi/Mitrovicë
Registration date : 21/10/2008

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyWed Apr 08, 2009 9:42 pm

ndoshta nuk me ke kuptuar edhe bash mir , une nuk po them se nuk ka ,se ka edhe bile e di qe ka jam i sigurt edhe i nj.. por duhet pun konkrete ti je kan udb e meriton plumbin si uck para luftes pastroje popullin edhe nuk kan qare pa te perkrah vallahi e sa per levizjen vetevendosje mendoj se jan te hapur dhe i thon gjerat troq ashtu mendoj

bashkimi ben fuqi vetem te bashkuar ne realizimin e amanetit te deshmoreve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.feratkoca.multiply.com
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyWed Apr 08, 2009 9:47 pm

Po edhe une jam i mendimit si ti,se pa ja tregue tradhtareve vendin nuk ka liri..
Po ishalla i vjen edhe ajo dite se shpejti..
Une kam qen i mendimit mi hik vella vrasjes!
Po tradhtaret likvidohen ne qdo shtet te botes!
Po njerezit po punojne edhe pse ne kete forum shof njerez qe nuk kan lidhje ne politik as qe i njofin gjerat fare..
PO me beso se une sa e dije ka shume anetare te AKSH-FBKSH eshte forca me e madhe ne trojet shqiptare dhe diaspore..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feratkoca
Anëtar
Anëtar
feratkoca


Male
Numri i postimeve : 294
Age : 35
Vendi : Shqiperi/Mitrovicë
Registration date : 21/10/2008

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyWed Apr 08, 2009 9:52 pm

sa per forc ma a madhe apo me e vogel une kete nuk e di ama duhet me i hjek te gjith tradhetaret qe te zhduket tradhetia njeher e pergjithmon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.feratkoca.multiply.com
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyWed Apr 08, 2009 9:56 pm

plotesisht pajtohem!
A egziston se sa force ka besoj se tregon koha se shpejti..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyThu Apr 09, 2009 12:46 am

qe thot Baca Adem Demaqi se vetem 2% perkrahen UCK-ne une them vetem 1% perkrahen dhe aq sa perkrahem aq kemi liri..
Aq sa perkrahmi FBKSH-AKSH aq dote kemi liri..
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Xhiti
I nderuar baca Adem ka humb rrugen dhe a e shikove ne ate emisionin parrotlla kur Fadil Hoxhen e ban patriot!Spo di vella çka me te thene,pos tradhetaret i kan rrenjet ne serbi,si dhendur e nipa te tyre dhe trima besa !
Luften per çlirim nuk e nis pernjeheri i tere populli,por dy tre kater e ma vone me qindra disa nga epshi e disa nga friga mos po shpallen tradhetar !E tradhetaret me pervojet e tyre na hudhen me ato mundesit e tyre qe frontin ta marrin ne duart e tyre me na kajt ***** neve me na likvidue siq nai likviduan ma te miret dhe femit e tyre bredhi duke e pasur mall me mbush barkun me buke !!!!
Profeti Muhamet ky luften kundra tradhetareve e ka nis e jo me ndonje armik o vella,dhe emisionit te Muhametit iu bashkangjit djali i vellaut Aliu dhe bashk keta dy e fituan luften dhe i bashkuan arabet pa u zhdukur nga dheu.
Une kurr ne jeten time nuk munda te gjeje nje shqiptar te vendosur qe nuk me tradheton per qeshtjen madhore perhere me tradhetuan o vella !!!!!Ishalla do te bashkohemi keta sa do pakes dhe ti hym punes e tju hakmmirremi siq na roberuan me dekada e shekuj!
Armatimi eshte ne pyetje bashkohor,ku na duhen mjete e per qe nuk na pranoin a jena çkirimtar nuk eshte pune e madhe,kallxon pisha ne fund dhe duhet ti hapim syt shume qe ata tradhetar mos ti lem te na hyne ne qerdhe pos pluma ne koke pa kurrefaresh gjykimi.Ne çdo shtet ka vellavrasje ata qe kerkojn liri,dhe ata qe i shtypin e pse ne jo !!!!!
Xhiti i nderuar prape ty ta lena fjalen e fundit!!!!


Sofres iu kisha lutur qe njerezit qe kyqen ne kete forum mos i pengoni vellau im,sepse njeriu nga Qikago me ka shkrue qe nuk e lejoni te shkruai dhe e shkyqni nga forumi,keshtu nuk do mundemi te perparoim,ti ndegjoim edhe ata shqiptar qe jan larg nesh dhe le te japin mendimet e tyre sepse ai shqiptar i vertet qe e ndjen dhembjen kombetare ka te drejte edhe te ma shan nga vuajtjet qe i sheh tek vellazerit si ne kosove ,shqiperi,maqedoni ,mal te zi e graqi e ne Sangjak e ne luginen e presheves e edhe ne amerike e gjetiu !
Pershendetje shpirterore edhe moderatoreve te ketij forumi!Mua ne forumin tim me shajn,por nuk qaj koken fare sepse e di veten qe jam i pastert dhe çka do qe me etiketoin nuk ua futi aq,sepse edhe tradhetaret na provokoin me çka jo .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyThu Apr 09, 2009 1:19 pm

O haxhi o vella edhe une them si ti se shum pak ,ne gishta mundesh ti nesh patriotet..
PO shume tradhtare popull ishim kane dhe jemi;
Une kam kontakte me shum levizje po me beso se shumicae anetareve kane hy qe te bejne dem.
vet ne levizje baben ne parti...
Qe ti zene krejt birat..
PO kure te vjen puna me ba diqka thojn hyne ti..
Te tradhtojne men jeher ,fakt me vend e ke se nuk mundesh mi besue se shoku me i ngushte te tradhton...
Po keshtu na kish fal zoti tradhtae shpijun rrenca hajna etj..
Gjithmon te huajin e kishim desht si popull kurse te vetin tonin e kemi largue injorue..
PO hala o vella megjet kshyren vrahen per toka te huaja se mundohen me marre token e huaj ne krahe o vella..Po ku ke pa popull ne bote qe per mezhde vret vellau vellaun vetem te ne shqiptaret..
PO une kam thene se kurre ky popull nuk ka me perparue,po ka mu shkaterrue dal ngadal veq eshte tuj u shkaterrue..
Nuk ke identitet kombetare nuk ju ha palla nuk ke komb(kosovare) keta tallava ta hiqen flamurin keta vallzojn pshtellen me flamurin pro serbe dhe thot jam ,,patriot"..
Nuk ke ushtri ,sovranitet-keta i shkojne mbrapa Politikaneve servil..
neser kane me naj shpall gjuhen multietnike keta dota pranojn...
Qka eshte shkaterrimi i nje populli keto jane gjerat elementare qe shkaterrohet nje popull..
Ep men ku ska o zot...
Nje popull qe nuk e do veten nuk e do as zoti..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyThu Apr 09, 2009 3:15 pm

O Xhit te lumt ,se ashtu eshte!
Te Pershendes ty dhe Haxhiun.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyThu Apr 09, 2009 3:15 pm

O Xhit te lumt ,se ashtu eshte!
Te Pershendes ty dhe Haxhiun.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ramizi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Ramizi


Male
Numri i postimeve : 158
Age : 44
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyThu Apr 09, 2009 5:54 pm

Une e kisha zgjedhë Hasanin perndryshe Hasan Nanucin!

E sa ju perket juve Bandes së maskotave ne forum juve ju kisha denu për paburrni dhe 500 ftyrësh!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyThu Apr 09, 2009 11:37 pm

xhiti
Nuk kam çka te shtoi se edhe une keshtu mendoi.
Por lufta duhet te filloi me dashje apo pa te,dhe disa me hater e disa me zor,e per tradhetaret nuk ka gjygj ne bote qe na denone ,sepse çdo shtet i vret ne forma ma mizore edhe ne duhet keshtu !Nese dikushi mendon se nese europa na thote jo ne duhet ta kallim !Europa kurr nuk thote se po u pavaresoim,por pavaresin duhet populli ta fitoi vete dhe nuk ka shtet qe te kundershton as armiku .Per tradhetar mi leni mua siq i pata thene Fatmir Limes por ai mu kercnue dhe me deboi se eshte pune e tij dhe po u pa shume mire se per çka paska luftue !Me rrena nuk fitohet liria .
E xhiti qe thua shqiptaret jan marak ne megja te te tjereve a me beson fqinjet e mi nga later ane bre burr ma kan okupue oborrin dhe ska gjygj qe i denon,sepse me marveshje me keta jan qe te vroyem me keta fqinje te zi qe i njoh mire qe sa ishte serbija pushteti serb hynte ne shtepit e ketyre dhe bejshin muhabete e duke spiunue se kush eshte kundra shkaut .çka me fole ma teper o vella xhiti luften duhet sa ma pare me fillue por kush e ka ymer me perqafue bashkimin ia pafr piken e hajrit,vetem spiunet o zot mos e trashigofshin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyThu Apr 09, 2009 11:59 pm

Haxhiu
Keta kan luftue per bashkim vllaznim!
Shiqo shkijeve dojn me ju hy ne bithe !
kurse shqiptaret i vrasin kure demonstrojn si ne kohen e Milloshit!
Keta naj hiqen qka ka shqiptare,nuk duhet te frigohemi prej tradhtareve!
Eshte koha qe duhet me kritikue,kure ne su friguam regjimit te Milloshit pse te heshtim para tradhtareve!
Duhet tju nalet hovi ketyre servileve qe ne emer te uck-se manipulojne dhe shkaterrojne qenjen shqiptare!
Te pershendes dhe jes me shpres se nje dite dote takohemi dhe te bejme nje bised se bashku!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyFri Apr 10, 2009 6:56 pm

Xhiti, hipoteza jote eshte e saket dhe nuk kam se çka me shtue .
Sa per perkrahes ke mjafte
Uji qe flen nuk pihet,edhe ne mos te flejm !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Male
Numri i postimeve : 168
Age : 96
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyFri Apr 10, 2009 7:08 pm

PO te kishim luftue per bashkim kombetar ne luften e fundit rezultati i të rënëvete dëshmorëve do duhej tishte paksa i barabartë,dmth,

aq dëshmorë sara në nga Kosova, po aq të kishim edhe nga Shqipëria,Ilirida dhe trojet tjera. Sejcili shqiptar e do bashkimin por deri me sot ndrysh shkruhet,ndrushe interpretohet dhe nganjehere edhe historia po shkruhet mbrapsht!

Ndonjëherë...pasi të bashkohet evropa do bashkohemi edhe ne por kur nuk e di, sot Kosovën nuk e kemi nën kontrollë të plotë e leje ma të hymë në gjera ma te nderlikuara. te shkruhet eshte lehtë.PC ne preher dhe te para!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptySat Apr 11, 2009 8:08 pm

Une kisha zgjedhe xhitin..
nje trim nje politikan i mire dhe njohes i politikes evropjane dhe nderkombetare..
Me xhitin te bashkohemi ,moti ky kishte zgjidhe problemin shqiptare..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Isa Uka
Fillestar/e
Fillestar/e
Isa Uka


Male
Numri i postimeve : 8
Age : 38
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/05/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptySat May 09, 2009 3:10 pm

sipas te gjitha gjasave pasi deri me tani shum patriot te djeshem jan te ngopur me kapital material e jo ate shpirteror,shumica shiten per nje maune ose per nje shtepi mendimi ime eshte se baca adem demaqi eshte njeriu qe e ka idealin e zjarrte per liri andaj eshte meritore ti pranohet kur edhe te burgosurit si i mirnjohur vladimir sheks e cileson granit dhe katalizator i shqipetarve per liri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Isa Uka
Fillestar/e
Fillestar/e
Isa Uka


Male
Numri i postimeve : 8
Age : 38
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/05/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptySat May 09, 2009 3:18 pm

ne i pame te gjithe se kosova eshte e vogel andaj lutemi qe vetedija kombetare mos ti shitet shkaut sikur u shit qe nga viti 1878 ,1912, 1923, 1928 . 1944, 1956, 1981 1990, 1999, dhe tani kur bota e ka harruar kombin e ne mundohemi ta mbajme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Isa Uka
Fillestar/e
Fillestar/e
Isa Uka


Male
Numri i postimeve : 8
Age : 38
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/05/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptySat May 09, 2009 3:27 pm

a keni degjuar per sheshivar jopnuzin ishte ne burg te nishit e pastaj te mirovices, kush e permende pse ishte ne burg po per bajram pecin kush ishin ata, pra le te shpesojme se lakmija jone ta pranoj se nje dit del dikush e ta zhduke.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptySun May 10, 2009 5:02 pm

Isa Uka une kam ndegju per ate dhe e kam njohur
sepse ekam tezak te babait
Sheshivar Jonuzi ka qene nga Mazhiqi dhe vellau i tij JAHë jonuzi qe ekan pas problemin ne gjykatore qe e qeluan Filla Filloten me arme ne gjykatore duke e shqiptu gjykatesi denimin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptySun May 10, 2009 11:41 pm

Qe shqiptari, fill e ka kap derti i karriges, kush ka me hyp!Shqiperia e Bashkuar s'eshte asgje me teper se sa nje shtet ne te cilin perfshihen te gjithe shqiptaret: nje shtet i bashkuar, i fort politikisht, ekonomikisht dhe ushtarakisht. Shum pak ka rendesi se si do te quhet "perfaqesuesi", me rendesi eshte qe te kete nje autoritet formal, pra vetem formal, te perfaqesusesit te shtetit te vertet Shqiptar. Ky pushtet formal nuk guxon t'iu lihet ne dore autoriteteve joformale apo karizmatike. Aty duhet te hyp me nje afat te percaktuar dhe te zbres e t'ia liroj vendin tjetrit i cili njejt si i pari vazhdon rrugen e tij, me besim ne Zotin, ne te mire te Shqiperise se vertet! Perfaqesues i vertet eshte vetem ai qe ate kohe qe i jipet e drejta per perfaqesim e shfrytezon ne maksimum ne te mire te vendit e pastaj i uron mireseardhje pasuesit te tij.Pasha Zotin po neveritem nga keto fjalimet e kacafytjet e aspirueseve per pushtet ne vendet shqiptare, kudo. Lufte e flliqt per karriga e pushtet, duke fyer e share ata qe ishin e qe jane ne pushtet. Barak Obama morri pushtetin ne Amerike me premtime per ndryshime, por ai tani fare nuk mirret me Bushin, sepse politika e tyre shume pak ndryshon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyMon May 11, 2009 12:12 am

elshanin e xhemailin do zgjidhesha me partine e re socialiste te kosoves me anetar te vjeter komunist. per ambasador ali ahmetin ne maqedoni, hashim thaqin ne pasok te greqis,
Ibrahim kelemnedin krye shef i sigurimit .gafurr adilin minister si mehmet shehu , hysni milloshin ne vend enverit, edy ramen en vend bab myslimit, e qeshtu me radhe na pertrihet partija socialiste ne krye me nanosin e gjinushin, braqen zadhanes ne vend sylo gradecit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyMon May 11, 2009 5:04 pm

Medalim
Me trego cili asht Elshani ?E Xhemailin ?E Nese i njofi ju tregoi ma teper !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 71
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyMon May 11, 2009 5:38 pm

Haxhi, Gafurr E. dhe Emrush Xh.
Emrushin e ke deputet ne partin e Thaqit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ukë isa
Fillestar/e
Fillestar/e
ukë isa


Male
Numri i postimeve : 9
Age : 65
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/05/2009

Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 EmptyMon May 11, 2009 10:08 pm

xili sheshivari ka qen nje trim dhe patriot i madh ne burk ishe rastisur pasi ka ardh nga nisi i qofte i lehte dheu i kosoves se nuk jam ne dijeni se ku eshte varosur pasi e di ka qen ne amereike pas burgut ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty
MesazhTitulli: Re: Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?   Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ? - Faqe 5 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR
» Berisha prap kunder Bashkimit kombetar!
» STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK)
» Kongresi i Manastirit - rruga drejt bashkimit kombëtar
» Kuvendi i Bashkimit Kombtar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: