Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Mirushe
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 149
Age : 33
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

MesazhTitulli: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Sat Feb 07, 2009 8:14 am

Deshta permes kesaj teme qe po e hapi per diskutim te mesoj nga ju se cilen stine te vitit e adhuroni me shume dhe perse ?

Une me se shumti e adhuroj stinen e pranverse sepse pas pas dimrit te ftoft mezi dhe pa natyren e gjelbert mezi pres ngrohtesin e diellit dhe ngjalljen e natyres me lule dhe gjethe gjithkah.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Sun Feb 08, 2009 1:59 pm

Pėr mua secila stinė e vitit i ka karakteristikat e veta ecila nė njė far mėnyre tė rrėmbejnė e tė bėjnė pėr vete, por pranvera ėshtė mė e bukura, pranvera si ēdo pranverė, qė porsa vjen dhe fillon tė lajmrohet me karakteristikat e veta....

Luleborat qė nga rrezet e ngrohta tė diellit nxjerrin kokat dhe nėn hijen e tyre mund tė lexoj ēdo njeri, se pranvera e kėtij viti do t'jet pranverė e bukur dhe me gjėra interesante...

Me luleborėt me lejlekėt, dallėndyshet, ku nė krahėt e tyre do ta sjellin pranverėn do ta shpėrndajnė nė ēdo anė; nėpėr fusha, lugina, bregore, burime, prroje, fshatra, qytete e gjithkund. Njerzimit do ti jep elan dhe do tė fillojnė punėt e tyre nėpėr; ara, kopshtije....do i zgjon banorėt e pyjeve. Pylltari do tė fillon tė bėjė hapat e parė nė pranverė nė pyllin e lulėzuar i pėrcjellur nga cicėrima e zogjve tė cilėt dimrin e ftohėt e kaluan nė gjum, tė pėrkundur nga stuhia e tėrbuar.


Gjithkund do tė mbretroj gjallėri e plotė...

Njerzit do tė fillojnė punėn tė gėzuar pėr pranverėn, ndėrsa zogjėt me kėngėt e tyre iu mbushin tė rinjėve zemrat plot dashuri.

Kėshtu pra fillon edhe pėr mua stina mė e dashur pranvera, pranvera ime e kėtij viti, me njė melodi tė kėndshme jete e cila do t' ma mbush zemrėn pėr njė tė ardhme tė lumtur.....

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Sun Feb 08, 2009 3:47 pm

vjeshten dhe frutat dua une
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Sun Feb 08, 2009 3:49 pm

pranveren ,edua shum se kemi diqka te perbashkt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Sun Feb 08, 2009 3:52 pm

me pranveren cfare keni te perbashket?
Une e dua vjeshten se ajo pjek frutat dhe ato me pelqejne shume
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Mon Feb 09, 2009 12:21 am

Vera
une e dua veren sepse ēdo gje eshte e bukur ne kete stine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Thyama
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 91
Age : 40
Vendi : ngat juve
Registration date : 09/02/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Mon Feb 09, 2009 8:23 am

veren pa miza
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ILTA
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 129
Age : 35
Vendi : Shqiperi
Registration date : 09/02/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Mon Feb 09, 2009 11:25 am

I du te gjitha stinet , ma shume pranveren se me duket pak si ringjallje, pastaj te gjitha sepse kane shume cka me na dhene dhe ne kemi shume perse t'i duam te gjitha stinet, jane te domosdoshme per jeten dhe kur shoqerohen me nje jete te lumtur dhe ne harmoni atehere behen magjepsese. Megjithate ndonjeher mendoj se mire do qe te perzihej pak e ftohta e dimrit me te nxehtin e veres ne kto viset tona dhe keshtu nuk do kishim harxhu shume para per tu ftof ne vere me kondicioner dhe per tu nxeh ne dimer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Mon Feb 09, 2009 5:30 pm

Dimrin me shume, sidomos kur bie bor deri 1 meter. Me pelqen bora shume...Ndoshta se kam lind ne kete stine.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Thyama
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 91
Age : 40
Vendi : ngat juve
Registration date : 09/02/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Mon Feb 09, 2009 9:32 pm

ILTA shkruajti:
I du te gjitha stinet , ma shume pranveren se me duket pak si ringjallje, pastaj te gjitha sepse kane shume cka me na dhene dhe ne kemi shume perse t'i duam te gjitha stinet, jane te domosdoshme per jeten dhe kur shoqerohen me nje jete te lumtur dhe ne harmoni atehere behen magjepsese. Megjithate ndonjeher mendoj se mire do qe te perzihej pak e ftohta e dimrit me te nxehtin e veres ne kto viset tona dhe keshtu nuk do kishim harxhu shume para per tu ftof ne vere me kondicioner dhe per tu nxeh ne dimer.


po pranvera, kush e don i pėrvishet punės e pret vjeshten me fryte. zemra ime ėshtė njė livadh, nė atė livadh ėshtė njė lule, ajo lule je ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Aldo
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 490
Age : 30
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Mon Feb 09, 2009 9:43 pm

veren
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
loredana
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 886
Registration date : 24/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Mon Feb 09, 2009 10:48 pm

veren Neutral
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meli
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 34
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Mon Feb 09, 2009 11:32 pm

Pranvera se lulzon gjithcka,nis blerimi ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Tue Feb 10, 2009 12:24 am

meli shkruajti:
Pranvera se lulzon gjithcka,nis blerimi ...

... ky rreshti qė ka shkruar meli ma kujtoj aromėn e blirėve nė qendėr tė Prishtinės.

Vėrtetė gjithkah shpėrthejnė lulet nė Pranverė.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tina
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2564
Age : 35
Vendi : qka po ju interson juve bre
Profesioni/Hobi : me nga mas topi mujsha me zan
Registration date : 18/09/2007

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Tue Feb 10, 2009 10:58 am

veren po shkon topi ma mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Lumi_
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 177
Registration date : 20/06/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Tue Feb 10, 2009 12:43 pm

E du dimrin se bardh gjithkah, nuk me nevoitet me ec shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
elisa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Tue Feb 10, 2009 1:37 pm

Pranvera me pelqen shume , pas nje dimri te gjate e te ftoft fillon kjo stine ku gjithqka gjalleron .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Wed Feb 11, 2009 3:40 pm

une dua vjeshten dhe frutat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Wed Feb 11, 2009 3:53 pm

une e pelqej veren
ēdo gje eshte per mrekulli ne vere
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
spirito
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Sun Feb 15, 2009 7:37 am

Thyama shkruajti:
ILTA shkruajti:
I du te gjitha stinet , ma shume pranveren se me duket pak si ringjallje, pastaj te gjitha sepse kane shume cka me na dhene dhe ne kemi shume perse t'i duam te gjitha stinet, jane te domosdoshme per jeten dhe kur shoqerohen me nje jete te lumtur dhe ne harmoni atehere behen magjepsese. Megjithate ndonjeher mendoj se mire do qe te perzihej pak e ftohta e dimrit me te nxehtin e veres ne kto viset tona dhe keshtu nuk do kishim harxhu shume para per tu ftof ne vere me kondicioner dhe per tu nxeh ne dimer.


po pranvera, kush e don i pėrvishet punės e pret vjeshten me fryte. zemra ime ėshtė njė livadh, nė atė livadh ėshtė njė lule, ajo lule je ti
Pershendetje  Atli ju nuk jeni moderator, e si ju larguan postimet Thyama gezuar per ty te lumte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 29
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Tue Feb 17, 2009 3:32 pm

Pranvera per mua eshte stina me gjalleruese dhe me e buker.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Dr!lj@
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 121
Age : 27
Vendi : Gjk
Registration date : 08/11/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Tue Feb 17, 2009 4:18 pm

Nder stinet e vitit mua me pelqen pranvera
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Agrone
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 609
Age : 33
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Tue Feb 17, 2009 10:04 pm

mu me pelqen vera
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shezair Koko
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 53
Age : 35
Vendi : Gjirokaster, Albania
Registration date : 16/09/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Tue Feb 17, 2009 10:32 pm

Pėlqej mė shumė stinė e verės. Duhet te kem dhe te tjere forumiste qe pelqejne veren...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   Wed Feb 18, 2009 12:06 am

stinen e veres sepse ke ku del nese ke deshire edhe ne mesnate gjene atmosfere
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cilen stine te vitit e pelqeni me shume ??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: