Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 5:59 pm

TINGUJT
Ishte shumė i ri
Kur tingujt e luftės dėgjoi
Braktisi dėshirat dhe ėndrrat rinore
Lodrat e dikurshme
Nė kopshtin e trėndafilave
Shkapėrderdhur mbeten
Sa shpejt burrėrohen trimat
E lojnat rinore
Njė ditė
Mbesin kujtim
Nė kėmbim me melodinė
Tinguj pėrjetėsie
Me nota tė larta vlerėsuar
Mbi telat e shpirtit
Me dashurinė pėr ty
Jetė
Liri
Atdhe
Kėngėt t’i fali rinia
Mbaj fort nė gji
Ky finalizim i sė madhėrishmes
Shkrirė nė bronz pėrjetėsie
Nė zemėr tė atdheut
Ti
Krenari e ligjshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 5:59 pm

TROKITA
Ndrojtur trokita
Nė derėn e ėndrrave tė largėta
Ik nga erdhe rimashtrim
Mbi kalanė e ėndrrave gėrmadhė
Zaptuesi yt sy shqyer
Njė palaēo njė bukė shkalė
Qė s’tė mbytė
As nuk tė falė
Kujtimin e ėndrrės sė parė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:00 pm

IMAZH
Imazh i fisit tim tė vjetėr
Skalitur nė krihet e shqiponjės
Qiellin puthite
Nė fluturim
Flamur triumfi nė ngritje
Puthi lartėsitė
Kurrė mos u ndaj
Nga kaltėrsitė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:00 pm

NDRYSHKU
Nėn kangjellat e hekurt tė dritares
Njė zemėr tė ndryrė nėn kraharorė
Ndryshku e hėngri
Ky ndryshk
Tinėzisht i vėnė
Tinėzisht nga njė dorė
Ti kohė e ndryshkur nė ikje
Domosdoshmėrish dėnuar
Nėn kangjellat e dritares
Po marrin jetė
Trėndafilat e stinės sė vonuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:01 pm

PRITJE
Mbėshtjell me pelerinėn e gjatė
Me orė me ditė me vite
Se ē’po na vret kjo natė
Nėn qiellin e zemėruar
Se ē’po na vret kjo pritje
Nė rrugė nė sheshe nė lokale
Pritje
Pritje e zhurmshme
Me zhurmė pritjesh mbėshtjellė
Pritje
T’u mbylltė ajo derė
Udhėtojmė apo nuk udhėtojmė
Pėr askund
Kė presim atėherė
Pėrse nuk e vrasim
Kėtė pritje tė pa fund
Deri kur nė pritje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:02 pm

STINĖ E VONUAR
Kjo stinė kaq e zymtė
Kaq e pistė
E drodhi bishtin edhe kėsaj radhe
Nė kėrkim tė stacionit tė fundit
Njerėz tė pa hak
Nga nėntori deri nė mars
Stinė e reshjeve me gjak
Kot e keni vonuar pranverėn
Dikujt ka pėr t’i rėnė gjėma nė konak
Fytyra tė vrerosura si moti para shiut
Rrėmujė
S’po e njeh qeni tė zonė
Me ditė me javė me muaj
Me bukė
I paskemi gjuajtur kot
Kohė nė gjuajtje me bukė e gurė
Na vrau buka jonė sot
Dje e sot
Deri kur
Ne me bukė ata me gurė
Aktorė tė marrė
Spektator tė harruar
Stinė e stėrkequr
Stinė e vonuar
Stinė zvarrė hequr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:03 pm

RRUGĖTIM
Gjatė rrugėtimit
Diēka nė mes u kėput
Tė paralajmėruar pėr defektin kohor
Tė shoqėrisė kryeneēe
Kush parashikoi ngritjen e bajrakut
E nuk parashikoi prishjet
Mes bajraktarėve
Ai nuk gjeti kompromis me ndreqjet
Plagėt e hershme nuk u shėruan
Fatkeqėsitė kujdestare
Nė pusi qėndruan
Tani
Merre e mbaje nė gji
Rrotėn tėnde
Qė ju la nė mes tė rrugės
Tė zhgėnjyer
Kjo nuk ishte karrocė me histori
Si ajo e Ismail Qemalit
Tė merr lumi karrocėn edhe ty
Mbaje mirė nė mend
Se historia nuk ta bėnė brenda saj
As edhe njė bythė vend
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:07 pm

SIMBOLIKĖ
Simbolikė e pėrfolur
Viktimėn e radhės ke fiksuar
Njė pėrplasje estetike e mendimit
Bora qė nuk po bie nė kohėn e vet
Fytyrėn nuk na e zbardhi kėtė stinė
As nė mėnyrė simbolike
Pėr pasojė
Plehrat mbetėn zbuluar
Pėr rreth
E nė Prishtinė
Gjeli lajmėtar
Mbi grumbujt e plehrave
Nė sheshin e Prishtinės
Me kalldrėmet radioaktiv
Kushtrimin lėshon
Nė mėnyrė krejt simbolike
Shpresat e humbura rikthen
Nė skenėn e njė ekspozite pamore
Arenė pėrleshjeje
Qen e zagar
Mbi pendlat e njė korbi
Me rreze uraniumi
Aksidentalisht vrarė
Vrasėsit nuk dihen
As koha e krimit
Nė vendin e ngjarjes
Policia
Vazhdojnė hetimet
Mbi fuqinė e rrezatimit vrasės
Simbolikisht
E me hopa
Vitet nėn regjimin e hetimeve
Po kalojnė
Hetimet vazhdojnė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:08 pm

NJĖ LUM
Njė lum injorantėsh
Nė rrugėn e njė tė menēuri
Nė kėtė kohė tė urtėsisė filozofike
Presin njė fjalė
Ka njerėz qė s’kanė nevojė tė shprehen
Sepse kuptohen
Njė lum tė menēurish
Nė rrugėn e njė injoranti
Qė nė tė shprehur gaboi
Ka njerėz qė kanė nevojė tė shprehen
Sepse nuk kuptohen
Ka njerėz qė shihen
E nuk kanė nevojė tė tregohen
Banalitet i imponuar
Ka njerėz qė duan tė tregohen
E nuk shihen
Liria e mendimit dhe
Mendimi i lirė
Dy gjėra konceptualisht
Tė ndryshme
Ka njerėz qė nuk kanė nevojė tė zhvishen
Lakuriqėsinė nuk e mbulojnė dot
Megjithatė ky gėrshetim i sė bukurės
Mbi kėtė skenė tė shėmtuar
Art nuk mund tė krijoj
Aktorėt i mori lumi
Pa gjė
Pa hiq
Krejt lakuriq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:08 pm

DO TA PAGĖZOJMĖ
Kush qėndroi nė kėmbė e
Vertikalisht
Pa i ndyrė tė brendshmet
Gjatė gjithė atyre rrugėtimeve
Tej e pėrtej fushave me gropa
Do ta pagėzojmė
Sigurisht
Diēka e pa ngjyrė
Me erė e pa shije
E pa pėrshtatshme
Si rėnia e borės pa kohė
Kur vret lulet e sapo ēelura
Mu nė zanafillėn e vet
As dimėr as verė
Lojėn e hedhur nga ta tjerėt
Si ta pagėzojmė
Kėtė stinė
Mė thoni njė herė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:09 pm

VARGJET MOS M’I PREKNI
Mos mė zhvishni nga gjėrat qė mė rrethojnė
S’ka gjė
Kush tė dojė lė tė mė shajė
E kush lė tė mė lavdėroj
Unė nuk ndjehem i vrarė
Vargjet batutat as veset
Mos m’i prekni
Janė petkat e mia qė mė ngrohin
Ėshtė godina e shpirtit tim
Qė mė mbron
Nga furtuna e hidhėruar
Netėve pa gjumė
Pushteti im shpirtėror
Luftėra tė pa para ka bėrė
Me fuqinė e lapsit nė dorė
Kam shqyer heshtjen e natės sė vonė
Figurave jetė pėr t’ju dhėnė
Lini ato tė marrin rrugė
Se malli me dogj pėr rrugėt
E atdheut tim
Lini
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:10 pm

MOLLĖ E NDALUAR
Shoqėruesit tuaj besnik
Jetė virtuale bėnė
Pa fjalėkalime e kode
Rrugėve tė mundimshme
Besnikėrisht ju ndoqėn
Dje
Ty mollėn e ndaluar
Tinėzisht
Tė kafshuan sot
E nė fyt kujt si mbeti kafshatė e ndaluar
Mes ogurit tė lashtėsisė
Dhe
Makutėrisė sė kohėrave tė sotme
Tė gjithė pėr dikė
Mbase
Dikush pėr tė gjithė
Ka pėr tė paguar
Ogurin e zi pėr
Mollėn e ndaluar
Atdhe pas shpine tinėzisht
Tė kafshuan dhe ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:11 pm

PA KOHĖ
Me intriga pas mbulesės sė butė
Duan tė tė mbėshtjellin
Ty personazh i hutuar viktimė rėnė
Zhveshur padrejtėsisht nė kohė
Nga papėrgjegjėsitė e shpirtit tėnd
E shpirt shitur nuk ishe
Absurdi i ferexhesė
Risi
Qė mbi kokėn virtuale rėndon
Mbi tempullin e dijes me kupola
Sulur kohė e pakohė
Kurthe tė ndryshkura mistike
Kot po mundohen t’iu rikthejnė
Sot tokat arbėrore
Kanė zot
Bijtė e vet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:11 pm

HARRIMI
Dera e vjetėr prej druri
Nuk po troket mė
As telefoni nuk cingėron
Letra ka kohė qė s’kam marrė
As nė e-mail
Hutuar e trazuar
Pėrmallshėm njė pėshtjellim
Pikė takimin diku
Nė fushat e atlasit tim
Ku meridianėt kryqėzohen
Njė numėr mungon
Forcėn e fjalės sime
Thjeshtėsinė e saj
Harrimi i mbuloi
Kaq shpejt
Miq e shokė
Nė gjirin e harrimit strukur
Si njė gjethe e zverdhur
Mbledhur e bėrė shuk
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:12 pm

MIKUT
Shumė i dashuri mik
Desha sot tė tė shkruaj njė letėr
Fatkeqėsisht
Nuk do tė sjell lajme tė mira
Mes luksit e mjerimit
Kohėt kanė rrėshqitur shkarazi
Kush mbolli dritė dikur
Errėsirė tani po korrė
Mbi tempullin e diturisė
Impenjim injorant i njė shoqėrie
Pėr habi
Me ndjenja tė qėndrueshme
Pararoja e qiellit idealizuar
Pritje e mistifikuar
Na shpėrbleu
I dashuri mik
Mėndėt nė kokė na i la perėndia
Pėr fat nuk iu deshėn
Mend nga njerėzia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:12 pm

SHPIRTI
Nė shpirtin e saj u futen miq
Por edhe tė pa ftuar
Derėhapurės zemėrgjerėsi
I ia nxorėn bagllamat
Strofullin e urrejtjes aty ngrehen
A s’ėshtė goditje
Heshtja e saj sot
A s’ėshtė klithje e zhurmshme
Loti i ngrirė nė faqet e bjeshkės
A nuk flet kjo mė shumė
Se kodi moral
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:13 pm

I PA NGOPUR
Si fėmijė
Si burrė
Si i ri
I pangopur
Edhe nė pleqėri
Prapė i pa ngopur
Nė prehrin e shtratit tė vdekjes
E pyetėn pėr rrugėt e jetės
Nė pangopėsi tha
Nga rrugė e jetės
Ende s’kam ra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:14 pm

ME PUNĖ
Argumentoje dashurinė ndaj tokės
Me punė
Tė tjerėt mend do tė zėnė
Doemos
Pjellshmėrinė mbolle me dorėn tėnde
Nė tokėn mėmė
Dikush do t’i gėzoj frutat e dashurisė
S’ka rėndėsi se kush
Ati i tokės stėrgjyshore
Ati faqeprush
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:14 pm

PRANĖ VARRIT
Riciklim fytyrash tė njėjta
Nė vazhdimėsi
Tė njėjta tė njėjta
Kush mori obligim kaq tė rėndė
Qė tė dėgjojmė ty
Dhe pordhėt tuaja
Pafundėsisht
Pranė varrit
Zgjuar a nė jermi
Diēka po thoshte
As i vdekur
As i gjallė
As hije
Njė theqafje
Qė s’e kishte menduar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:15 pm

NĖ MES
Nė mes tė strajcės sė kurbetēiut
Dhe buxhetit tė Qeverisė
Njė vrimė llogarie rrjedhėse
Mohuar sakrificė pėr bukėn e djegur
Kur nevojėn mė nuk ta kanė
Ta shajnė bukėn e djersen tėnde
Tė mohojnė
E tė bėjnė haram
E kurbetēiu me strajcėn e shpresave
Tė vrara nė krah
Ikėn prapė
Pa strajcė erdhi dje
E kush njė fjalė tė mirė s’ia tha
Pa strajcė
Dyert ishin mbyll
Mirėseardhja u dhje
Ik e pirdhu
I thanė
Me atė strajcė tė vogėl nė krah
Ti
As nuk na mbytė
As nuk na mbanė
Dallimi mes ndėrgjegjes dhe strajcės
Shumė i madh
Ndėrgjegje e futur nė strajcė
Ndėrgjegje gėrmadhė
Nė udhėkryqet e kurbetēiut
Goditur e rėndė vrarė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:15 pm

I VETĖM
I vetėm erdhi nė kėtė jetė
Rrethuar me ushtarė vetmie
Nė frontet e jetės pėrleshur
Me peshėn e vetmisė
Mbi shpatulla
Nga ėndrrat zhveshur
Zhgėnjyer e tretur
I vetėm
Nė natėn e gjatė
I vetėm fillikat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:16 pm

FANTAZMĖ
Natėn ndjehesh si me ndrojtje
I trembur dhe i humbur
I druajtur
Nga emri yt
Si dikur nė kohėra tė vjetra
Pėrrallė legjendash
Sa njė barrė
Bartur kot nėpėr kohė
Qė po presin ende nė radhė
Takimin me fantazmėn
E kohės sė vrarė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:17 pm

TĖ LĖNDUAR
Aktorė tė jetės dinake
Me imazh tė lėnduar
Shfaqur nė pėrditshmėri
Ku po fshiheni vallė
Nė kėto mote tė madha
Me plot pėrgjegjėsi
Tė bijtė e lojės sė enigmės
Asfiksohen
Rėnė nė kurthet e konceptit tė ri
Nga vėzhgimi i syve enigmatik
Me lojėn e tyre pambarim
Tė kujt borxhe po i paguajmė
Maskėn do t’ua ējerrim
Njė herė e mirė
Kėtė maskė tė dyfishtė
Qė keni vėnė nė fytyrė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:17 pm

PARIMI
Mes shumėsisė sė sharjeve
Fyerjeve
Lavdėrimeve
Parimi elementar i traditės
Ėshtė degjeneruar
Parim bosh dhe stereotip
I kohėrave moderne
Futur nė lojė
Me shenja naive nė fushat e jetės
Shoqėria qė pėrfaqėson injorantėt
Apo injorantėt qė pėrfaqėsojnė shoqėrinė
Mbi kėtė bazė tė tė panjohurash
E divergjencash kryeneēe
Parimin e njėrzishmėrisė
Nė muzeun e ēorodive
Kanė futur
Lum kush do rroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 6:22 pm

DALLIMI
E vėrtetuan stėrgjyshėrit e lashtė
Se ka njė fije dallimi
Mes lindjes dhe vdekjes nė kashtė
Mes realitetit dhe gėnjeshtrės
Sė thatė
Mes fatit dhe fatkeqėsisė
Mes urrejtjes dhe dashurisė
Sė mbjellė
Kėtė mal dallimesh nė mes
Nė fushėn e barazimeve
Kush mund ta zbres
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: