Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 vargjet qe ju ngelin ne mendje...

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Sun Mar 01, 2009 2:15 pm

Elbasan qytet i bukur per mjedis te Shqiperis,
aty rrinin djem e vasha kendonin librat e shiptaris.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anabela
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 170
Age : 33
Vendi : Prizren
Profesioni/Hobi : Perkthyese, 4 gjuhe
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Sat Mar 07, 2009 7:44 pm

C'fare me thua vlen n'kete bote kur je vetem e ke ftoht dhe nje zemer se gjen dot....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
laloni
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 259
Age : 26
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Tue Apr 21, 2009 3:42 pm

Kjo zemra ime gjithmone ne heshtje te ka kerku
imamin tende ne cdo krijese e kam hetu
cdo cast per ty une meditova pa pushu
ky shpirti im su be rahat ty te ka besu

Sa shum gabova
sa e sa her te kam hidheru
ti prap me deshe
o Zoti im i meshirue

Ti qe mekatet mi mbulon
kur devijoj une me udhezon
kur une pendohem Ti me don
kur une semuren Ti me sheron

E sa mekate mbi token Tende i kam ba
e fajlet e tua i zuna thjeshte un si asgje
sa i padrejte isha me ty une o All-llah
Ti me dhe shume te mira
e une ta ktheva me gjunah
Kjo zemra ime gjithmone ne heshtje te ka kerku
imamin tende ne cdo krijese e kam hetu
cdo cast per ty une meditova pa pushu
ky shpirti im su be rahat ty te ka besu

Sa shum gabova
sa e sa her te kam hidheru
ti prap me deshe
o Zoti im i meshirue

E sa mekate mbi token Tende i kam ba
e fajlet e tua i zuna thjeshte un si asgje
sa i padrejte isha me ty une o All-llah
Ti me dhe shume te mira
e une ta ktheva me gjunah .

Ti qe mekatet mi mbulon
kur devijoj une me udhezon
kur une pendohem Ti me don
kur une semuren Ti me sheron
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Wed Sep 02, 2009 1:18 pm

Tkam dasht si moter , mke dasht si vella jem rrit nje sofer kurr ske mu undae.. kush e kendon vall kam harru po shum e dua ket kenge..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Wed Sep 02, 2009 1:48 pm

Oj shqypni emjera Shqypni
kush te shyti me krye ne hi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Tatoo
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 35
Vendi : ne Parajse
Registration date : 23/01/2009

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Fri Sep 04, 2009 1:16 am

Imazhi i nje heroi te rene per Atdhe…

Keto vargje, heroi im, jane per ty,
Per driten qe ke pasur dhe prape ta shoh ne sy.
Per jeten tende, Diell dhe hapesire,
Per vdekje tende qe keput zinxhire.

Hyjnor, yll i pashuar dhe ze i drejtesise,
Emri yt me pershendet nga krahet e perjetesise.
As frika, as dhimbja jo, ty nuk te ndal,
Imazhi yt eshte trumfi final.

Fjala jote eshte kushtrim i pafund…
Nuk ka me armik qe ty te te munde.
Per ty jam krenare, por syte kam gjithe lot.
Se bashku drejt fitores, askush s'na ndal dot…

Hyjnor, i pavdekshem, drite e vendit tim,
Shpirti yt me ndricon, tek prehet ne ameshim.
Terri, padrejtesia, egersia me s’te ndal,
Vepra jote eshe triumfi final.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Tatoo
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 35
Vendi : ne Parajse
Registration date : 23/01/2009

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Fri Sep 04, 2009 1:55 am

Fjalėt e fundit tė tij

Fjalėt e tua mė kumbojnė si jehonė:


“…Nuk mė bėhet vonė qė po vdes,

Armėt e mia do tė vazhdojnė tė qėllojnė…..”

Ndjej njė brengė nė zemėr,

qė kohėn nuk mund ta kthej dot pas.
Por fjalėt e tua janė vetė forca:

“…..E di qė keni ardhur pėr tė mė vrarė..

Qėlloni frikacakė,

Ju po vrisni vetėm njė burrė.”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Sat Feb 13, 2010 2:05 am

Per dhimbjen met vogle emrin ta kam thirre.
asnje here nuk deshta met than lamtumir .
nan o oooo nana-me lote ne sy mpercolle nrruget e jetes
per mua nje cop Zemer e ndave prej vetes.
Nana oooooooo nana.

A sa nete kan kalu ti si mbylle syt per mua.
Askush nbote si ti sduhet cka ndjen Zemra me fjal sthuhet.


Zoti tbani drite per qeillin e token ;
Nje ofsham e jotja mbrapshe e kthen krejt boten.
nan ooooooooooooooo nan.
Nket jete kalimtare gjith qka ndryshohet
Dashunija jote s`humbet ase fitohet
nan oooooooooo nana

A sa nete kan kalu ti si mbylle syte per mua
askush nbote si ti sduhet.
cfar ndjen zemera me fjal sthuhet.

Ti nga gjith krijesat je me i bukur emere.
Ti sme don me fjal por me don me zemere.
edhe kur ste kam un jetoj me ty.
Ty askush ne jete borgjin sta ka kthy.

A sa nete kan kalu ti si mbylle syte per mu
Askushe ne bote ,si ti sduhete cfar ndjen zemra me fjal sthuhet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Sat Feb 13, 2010 2:53 am

MIGJENI- i madhi sme hiqet nga mendja edhe sod po ndihet pesha e veprav te tij sa mekat, ne realitet nuk duhej te ndodhte,por qe jeta e shqiptarve rrjedh dhe ndodh si ne prralla!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sabajet
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 1
Age : 30
Vendi : gjermani
Registration date : 24/11/2010

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Mon Nov 29, 2010 10:34 pm

Ne jeten time ka qen nje qast
kur une per ty pata nevoj
jo per te tuat gjeste dhe fjale
po ti prane meje me qendroje


E kunderta ndodhi ti ike larg
ato dite dimri te jetes sime
Gjithmone gezimet i ndanim bashke
Po pse me ike me braktise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
vargjet qe ju ngelin ne mendje...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: