Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 vargjet qe ju ngelin ne mendje...

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:03 pm

mendoj se te gjitheve ju ka ndodhur qe kur degjoni nje kenge disa vargje ngelin ne mendje e ndoshta i kendoni gjithe diten, mund ti shkruani tek kjo teme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:04 pm

Nese sonte ndjehesh vetem
dhe ke frike te shohish endrra
shuaj driten ndize zemren
do me gjesh mua brenda
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:05 pm

jam ketu kur skish njeri
as skish kufi
as fqinjeri
veq iliri
.......
kur nga nje det
ne tjetrin det
isha zot vet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:08 pm

ishe ti qe me dhurove lumturine
ishte ti me dhurove dashurin e
ishte ti qe te gjitha mi mor e
ndaj ike u largov e

mos perfito nga dashuria
zjarr do jem per ty deri kur te mby;ll syte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:11 pm

Kesaj bote mendimi poetik nuk i duhet,
nuk eshte kohe meditimesh, por koha per tu dukur,
poezia qenka menyra me keqe per ta fituar nje zemer
dhe menyra me e mire per ta humbur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:17 pm

" i heshtur ėshtė momenti ...

e heshtur je dhe Ti

e heshtur ėshtė biseda

o me ne tė dy ....."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:20 pm

mjaft punove per te tjere, o fatkeq
kujto vendin ku ke lere e tek heq!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:27 pm

 

"Ti nje dite do me kerkosh

te jetoj vetem per ty, e une do ta bej

ti nje dite do me kerkosh

te largohem nga ketu

me nje puthje me burgos

e une do te rri.........

Vetem ti je sunduesi im i heshtur

ke fituar e ke mbetur

si mendimi me i bukur,

si deshira me e cmundur qe une kam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:29 pm

- Natėn kur flija , mė tha shpirti : Pi !
Nė gjumė dhe nė Varr s'ka lumturi .
Ngreju ! Sa rron , zbras Kupa dhe puth &Ccedilupa
se ke shekuj qė tė flesh nė qetėsi ......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:41 pm

Kafshatė qė s'kapėrdihet asht, or vlla, mjerimi,
kafshatė qė tė mbetė nė fyt edhe tė zė trishtimi
kur shef ftyra tė zbeta edhe sy t’jeshilta
qė t'shikojnė si hije dhe shtrijnė duert e mpita
edhe ashtu tė shtrime mbrapa teje mbesin
tė tan jetėn e vet derisa tė vdesin.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:42 pm

blinga moj pse nuk po bahesh kegetare sa mir po idin keget
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:46 pm

Mbizotėronte nje qetėsi
Nė kėtė natė gjithēka pushonte
Kisha shume nevojė pėr tė
E nė ato ēaste mė mungonte..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:47 pm

vesa shkruajti:
blinga moj pse nuk po bahesh kegetare sa mir po idin keget

Po kengetare jam mi
Oh just a little bit dangerous

U pack your bag, U take control
U`re moving into my heart & into my soul;
get out of my way, get out of my sight
I won`t be walking on thin ice
to get through the night...

Hey, what`s U`re word?, what`s U`re game?
I know your business, but I don`t know your name....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 3:50 pm

per ti Vesa:

Du hast es wieder mal geschafft,
mir den Atem zu rauben


Tia ia dole mbane serisht,
mua frymen te ma marresh...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Poeti
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 172
Registration date : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 6:36 pm

Te dashurosh me zemer qenka shume veshtire
Por menyre tjeter une nuk di,
Me shaj, me mallko , me duaj ose me vrit
TI!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 6:39 pm

biligoa shkruajti:
Kafshatė qė s'kapėrdihet asht, or vlla, mjerimi,
kafshatė qė tė mbetė nė fyt edhe tė zė trishtimi
kur shef ftyra tė zbeta edhe sy t’jeshilta
qė t'shikojnė si hije dhe shtrijnė duert e mpita
edhe ashtu tė shtrime mbrapa teje mbesin
tė tan jetėn e vet derisa tė vdesin.


keto jan qe nuk harrohen kurr dhe se nuk duhet ti harrojm Exclamation
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 6:50 pm

Shpejt ka ardh elvana si shum aeroplana
nuk e di qka baj krejt e din qka bana
un jam ajo nuk jam aj mames pse e bej un
nuk kam faj nuk jam e para por jam numer 1
ket qe po e them e ke then edhe ti krejt e
din kush o e para e i pari e kjo nuk ka dallim
si flori prej arit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 6:55 pmVeq nje gje nuk e kuptoj pse
ti mua me rufuzon pse vazhdon
ti te aktrosh mundohu me mua
t luash loj sa gabim qe je djal
pse vazhdon ti te me injorosh
syt te tregojn diqka tjeter
ty ti jeton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 6:58 pm

Qoji duart lart tash
Ndjeje ritmin me mua
bashke............
mi fal ti buzet e tua
mi fal ti vetem mua,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 7:25 pm

E shkuar e harruar
e shkuar e harruar
me qoft dita kur te kam njoft
neser te harrofsha dhe kurr
mos te t kujtofsha se une
te kam dashur for
......................................

tani e humba cdo besim tej ti
nuk t besoj asnji fjal te pash me
me tjeter djal .tani me mbushe
me zhgenjime tu kur flet dyshoj
ne sinqeritet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
elisa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Numri i postimeve : 2298
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Thu Jul 24, 2008 9:48 pm

nese ti nuk vjen
mos me ler te pres
merre jeten time
dhe me ler te vdes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
spirito
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Wed Sep 03, 2008 11:50 pm

Po te kishte dhimbja fjale
do flisnin edhe malet
syte e mij te shkrete sa pan
si lajn as oqeanet
jeten jo askush ne bote nuk mund ta pres ne mes
jeta jepet vec nje here.......ESHTE E SHENJTE........

Rovena Dilo ''Jeta eshte e shenjte''
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
spirito
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Wed Sep 03, 2008 11:52 pm

Mos qaj mos qaj
mos qaj per vdekjen o njeri
i len menjane ky ishte fati yt i zi

''Djemte e Detit''
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
avatar

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 29
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Wed Oct 29, 2008 1:57 am

mua me shkrin keto vargje nga nje keng e Tiziano Ferros:
"Non mi basta piu' il ricordo...Ora voglio il tuo ritorno"

qe do te thojn:


"Nuk me mjafton me kujtimi...Tash e dua kthimin tend"

Tiziano Ferro - Ti scattero' una foto!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 37
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   Sun Mar 01, 2009 2:12 pm

Kur ta ktheva Kosov shpinen, e lash ver e gjeta dimer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: vargjet qe ju ngelin ne mendje...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
vargjet qe ju ngelin ne mendje...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: