Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ku mund të arrijë njeriu më së largu?

Shko poshtë 
+4
rroni
Guximi
luan mreti
rolling
8 posters
AutoriMesazh
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyTue Jun 03, 2008 8:39 pm

ne cilin planet njeriu do te arrije me se se largu.

une mendoj qe dy planetet fqinje(venera dhe marsi) jane caqet me te mundura.

por njeriu eshte si sorra qe rrin ne tela te rrymes e nuk di se qafre energjije ka perfundi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
luan mreti
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 1007
Registration date : 15/04/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyTue Jun 03, 2008 8:56 pm

un mendoj njeriju dote mrin na tarmen dhe jasht sistemin djellor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyWed Jun 04, 2008 9:24 pm

Kjo eshte ne varsi me jetegjatsin tone. Po te jetojm vetem edhe 1 miliard vjet mendoj se do ta eksplorojme te pakten te gjith rrugen e qumshtit. Prandaj kjo eshte qeshtje e varur e jo si Kosova e pavarur tongue
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyThu Jun 05, 2008 12:47 am

guxim, raca njrezore po ja shkurton vetes jeten ne toke cdo moment e me shume, rati ii fundit ai ne reaktorin berthamor ne slloveni
dhe mos harron qe rruga e qumeshti e gjate disa miliona vjet drite e nuk besoj qe ka dikush qe do te jetoj aq sa te arrije atje, dhe kete qe edhe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyThu Jun 05, 2008 1:01 am

Pershendetje rroling.

Pajtohem me ty pjeserisht, eshte e vertet se njeriu po ja shkurton jeten vetes domethene 2 hapa para ne zhvillim teknologjike po ndikojn negativisht kurse vetem nje hap pozitivisht.
Edhe 1 miliard vite thash sot jemi ne vitin 2008 domethene qe nja 4000 vite njeriu ka filluar te kuptoj se ceshte shkenca, ja ku ka arritur tani, tash paramendo se cfare do te ndodhe edhe nje miliard vite, kjo shkon propercionalisht, dhe po te merret keshtu ne do ta eksplorojm te gjith rrugen e qumshtit pas vitit 1 miliard e nje.
Sepse pengesa me e madhe per arritjen e nje ylli eshte shpejtesia, vetem per shkak te saj dalin problemet e tjera, po te eleminohet ky problem do te arrijm pa problem, por duhet te pasur parasyshe se per te arritur ne yllin me te afert do te duhej nje shpejtesi sa tri apo kater here shpejtesia e drites, mundet edhe me shpejtesi te drites por eshte jo praktike dhe se merr diku 40 apo 50 vite kohe, dhe kete barre mbi vete nuk e merre asnjeri sepse eshte cmenduri. Keshtu qe shpejtesi duhet te jete 3 apo 4 here me e madhe se drita.
Po ta permend vetem nje fakt se si NASA po gjen menyra per eksplorimin e rruges se qumshtit ja nje:
1. Eshte vertetuar se nje vrime e zeze nderyjore eshte ne gjendje qe ta zhvendos nje trup per 0.01 sekonde ne nje pjes krejt tjeter te galaktikes domethene ketu thehet menjehere teria e relativitetit. Por problemi eshte se si te gjendet nje energji qe ta mbaj hapur vrimen, kjo ende po studjohet dhe ne nje te ardhme jo fort te largme do te gjendet zgjidhja.


Pershendetje per ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyThu Jun 05, 2008 1:45 am

nuk shkon proporcionalisht guxim se ne vitete '80
parashikohej qe ne 2000 njeriu te shkoje ne hene se kur shkon te dajte po nuk eshte ashtu bile hala nuk po e diem sigurt nese njeru ka shkele vertete ne hene.

dhe njeriu e ka pothujase te pamundur qe ta zgjidhe ate problemin e vogel te shpejtesise se nje gje eshte pothuaj e sigurte qe shpejtesia e drites eshte shpejtesi absolute dhe nuk mund te arrihet me e shpejte, pra per te arritur
ne yllin me te larget te kashtes se kumtrit duhet shume e shume vite qe njeriu nuk mund ti arrije.

kurse per ate vrimen qe e permende kjo po me duket si ne perralla me ate dritaren magjik, kjo eshte nje gje a pamundur, pra mos shpreso shume ne ate vrime

pershendetje DINI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyThu Jun 05, 2008 1:10 pm

Pershendetje rolling

Jane nje miliard vite ne pyetje rolling, ti shiko vetem dy shekujt e fundit se sa ka perparuar teknolgjia, e lere pastaj pas nje miliard viteve.
Per hene qe ke mi mberrijtur nuk diskutohet, oer kete nuk jap koment.
Per vrimen e zeze ty si perralle te duket por kjo eshte nje fakt shkencor te cilin sot nuk mund ta mohoja as kush, per kete vete kam lexuar shum sepse edhe mua me duke dicka e pamundur por eshte e vertet, por prap se prap them se ne kete aspekt duhet perparim i madh, keshtu qe mendoj se po te arrihet ylli i par me sukses, per te tjeret nuk do te kete problem.
Si guxon te thuash se shpejtesa e drites eshte absolute dhe nuk mund te arrihet me shpejt. ehhh.
Ne kemi me se shumti njohuri, ja po ta jap ty krejt rrugen e qumshtit, kemi njohuri per krejt rrugen e qumshtit ta zeme, dhe shpejtesi me te shpejt se drita nuk gjetem, por i ke edhe nje miliarde rruga te qumshtit qe per ty X, pra si mund ta konstatsh qe ne tersin e X-ave nuk ka shpejtesi me te madhe se drita, kjo absurde te thuhet, krejt jo logjike.
Pra per sa kemi ne njohuri ne Univers mund te kete edhe
dritare magjike, sepse ne nuk dime asgje hiq.

Gjithesia eshte e pafundme ta kesh parasysh.

Tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyThu Jun 05, 2008 2:16 pm

gjate ketyre 200 viteve kemi "arritur" deri ne hene,
propiorcioni 200 vite:largesia me henen=1miliard vite:madhesia e kashtes se kumtrit.
a te duket proporcionale? mua jo!

kjo vrima e zeze nuk mund te arrihet kurre harroje, per te arritur kete nese egziston duhet perparim teper i madhe sa qe raca njereore sa te jete ne toke nuk do ta arrije , dhe nese arrieht ylli i pare atehere duhet e njejjta pune per te arritue edhe ne yllin e edyte dhe ne te tretin. per te aritur e kete njeriut i nevoitet kohe em madhe aq sa eshte e pamundur ta kete.

ti kerko ku te duash se shpejtesi me te madhe se e drites nuk gjen kurrkund kete harroje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyThu Jun 05, 2008 2:40 pm

qyy qyyyyyyy., nuk mund te arrihet, po une po te them qe arrihet sepse po flas me fakt o i nderuar, kjo ekziston si dokument ne NASA qy, mos um bo nervoz.
Propercioni ke te drejt se nuk eshte ndoshta i rregullt por nuk bera llogaritje matematikore, vetem sa e peraferova, ti po kapesh ne nje dege ku nuk mund te mbahesh, a e llogarite qysh duhet me kan propercioni qyyy Very Happy . Sa duhet me qen ky propercion pra:
200 vite:largesia ne hene= 1 miliard vite: X
Sa duhet te jete X.
Kete mund ta gjejm sakt Very Happy
shiko kete vizatim:
Ja e gjith kjo posht qe po shkruaj ta zeme se eshte rruga e qumshtit

X X X X X X X X

1 (ose e njohur) X X X X X X

X X X X X X X X

X X X X X X X X...

Domethen ne vetem te 1 ose tek e njohura e dim se a ekziston nje shpejtesi me e madhe se e drites, po keta X tjere... vetem pak analizo, domthene ti po e thua ate qe e thot e teoria e relativitetit, qe eshte teper gabim dhe qe nuk mund te thuhet.
Ne nuk mund te flasim ne te pergjithshmen, sepse jemi te vogel, Gjithesia eshte e pafund. Prandaj nuk mund te flasim per kete. Sdo te thot vec pse ne nuk kemi pare apo verejtur nje shpejtesi me te madhe se ajo e drites, te themi nuk ekziston, ketu qendron gabimi i Ajnshtajnit mendoj.

Pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyThu Jun 05, 2008 4:14 pm

Njeriu mund te arij deri aty sa nuk mund te shkon ma andej.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyThu Jun 05, 2008 11:59 pm

o guxim,po e zeme se egziston ajo vrima e zeze po si ta arrijme ate vrime
une ndoshta u kapa ne nje dege qe nuk muj mu majte po krejt dehgetjane qesi a po merr vesh


dhe keta X e tu ti po e di nje nga keta shume X, bile as per qata nuk po jena te sigurte, po ku pi le qeta X tjere?? ti mos shko drejt e ka bindja jote po prek pak anash, se keta shume X qe kane mete nuk besoj qe munden mu zgjedhe sa te jete raca njerzore ne toke
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyFri Jun 06, 2008 5:16 pm

E tash me pelqej pyetja jote por kjo pyetje eshte dasht te shtrohet me nje here pas postimit tim ku fola per vrimen e zeze, e jo njehere te thuash hiq smund te jete ashtu e tani te me pytesh.

Ja po te jap nje pergjegjje:

Nje here per tiu pergjegjur kesaj pytje duhet te tregoj se si formohet kjo e pasktaj dalim te pyetja.
Vrima e zeze eshte nje Rrjet gravitacional teper me intensitet te lart, ku formohet nga shuarja e nje ylli, pra kur ylli konsumon te gjith hidrogjenin, ate e shendrron ne helium, kur konsumohet ky i fundit, e shendrron ne silic, silicin ne karbon, dhe karbonin ne hekure, ndoshta e kam gabuar rradhitjen silicit dhe heliumit, seeshte me rendesi. Pasi karbonin e shendrron ne hekure, ylli zmadhohet tej mase dhe behet nje i ashtuquajtur "Gjigant i kuq", rritet shum dhe nxehet nxehet, pasi e konsumon edhe kete te fundit zvogelohet dhe shendrrohet ne nje "xhuxh" e me pas ne nje vrim te zeze. Pse eshte graviteti aq i madh i kesaj vrime te zeze mund te shtrohet pyetja. Sepse gjat ketyre etapave ne te cilat kalon ylli atij masa nuk i hup ai gjith e ka nje mas por atij i zvogelohet dhe zmadhohet vellimi. Pra edhe graviteti nuk humb me qrast ai eshte shendrruar ne nje vrim te zeze sepse ska se cfare te konsumoj, ai me nuk eshte lende por eshte fushe, atij i humb orbita rreth vetes dhe levize ne menyre te pakontrolluar, prandaj eshte edhe shum e rrezikshme, sepse mund ta shkatrroh edhe nje yll, edhe nje sistem diellor.
Tash shkojm te pyetja, une nuk po them se sot shkojm nje kilometer ne qiell dhe pastaj hyjm ne vrimen e zeze.
Vetem gjata ketyre 20 viteve eshte vertetuar se afreh sistemit tone diellore kane kaluar dy vrima te tilla te zeza.
Prandaj edhe per te arritur tek ajo vrim duhet teknologji e persosur, por jo edhe e aq e pamundur, domethene une kur e ceka kete fakt nuk e gjeta zgjidhjen per ti arritur yjet por e thash nje mundesi, e qart Very Happy .

Ja edhe nje fakt tjeter.

Sot shkencetaret thon se me pak se nje shekull njeriu do te arrij ta shendrroj grimcen ne vale, dhe anasjelltas, nuk dua te theme se atehere arrijm ne yje, por ai eshte nje hap shum shum i madh per rrugen tone deri tek ata, ja edhe ky eshte fakt, ishalla nuk thu eshte e pamundur, hahaha

Pershendetje per ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyFri Jun 06, 2008 7:31 pm

nese grimca do te arrinte te behej val atehere do te ishte shume me e lehte te arrihej diku por ne keto kushte jo.

dhe nese futet njeriu ne ate vrimen e zeze si do te mund te ktehhej ne toke??
nese njeriu nuk do te kthehej ne toke cdo dalje jashte do te ishte pa kuptim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyFri Jun 06, 2008 7:44 pm

Me pelqen kjo thenia "Nothing is impossible"

Keshtu qe asgje nuk eshte e pamundur ne ditet e sotme , me shkencen dhe teknologjine qe po avancon nga dita ne dite.

Keshtu qe nuk me pelqen qe te enderroj ose te jap mendime per nje te ardhme te larget por çdo gje eshte e mundshme nqs njerezimi nuk vazhdon me shkaterrimin e tokes ( ketu hyne ndotja e ambientit , qe momentalisht eshte nje problem global dhe se pasojat veq se kane filluar te shihen me ndryshimet klimatike qe po ndodhin neper glob).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptyFri Jun 06, 2008 9:48 pm

Ende te gjitha keto qe po i permendi jane vetem teori e jo praktike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptySat Jun 07, 2008 12:12 am

dhe veshtire se do te behen praktike hahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptySun Aug 31, 2008 12:10 am

Ja ku mund te arrij njeriu
Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Wgregory
Ishte viti 1995 kur Greg Steffon, nga Worcester-i, faksoi në “Illyria” një artikull të botuar në një gazetë amerikane.Në fund i shtronte kolegut Isuf Hajrizi pyetjen: “A është shqiptar astronauti, për të cilin bën fjalë shkrimi?” “Të shohim ç’thotë At Arthuri (Liolini)”, - iu përgjigjëm në redaksi.
Një telefonatë në Kishën “Shën Gjergji” në Boston e zgjidhi enigmën. At Liolini ishte i informuar për astronautin William G. Gregory dhe për paraardhësit e tij, që kishin emigruar në Amerikë nga Shqipëria në fillimet e këtij shekulli. Pas kësaj, gazeta “Illyria” shkroi disa artikuj për Gregoryn, para se ai të nisej drejt hapësirave kozmike, në mars të vitit 1995. Kështu u bë i njohur për shqiptarët astronauti William G. Gregory. Nga një person krejt i panjohur për ne, ai u bë shumë shpejt i famshëm e i admiruar për të gjithë kombin.Para se të nisej në kozmos, ai dërgoi një letër në redaksi. “Besoj se shqiptarët do të ndihen krenarë me sukseset që do të arrij në hapësirat e largëta”, shkruante Gregory i gëzuar, që ndër shumë kandidatë të tjerë ishte zgjedhur piloti i anijes kozmike, ekuipazhi i të cilës do të kalonte ditë të tëra studimi në hapësirë.
“ Jam i lumtur, por njëkohësisht edhe pak i shqetësuar, se unë do të jem drejtues i anijes, e cila gjatë gjithë kohës do të jetë nën kontrollin tim të plotë”, i tha gazetës “Illyria” piloti ynë, disa muaj para se të nisej drejt rrugës qiellore. Duke folur për programet e ardhshme të fluturimeve kozmike e të gjithësisë, ai shtoi se një ditë prej ditësh mund të kthehemi sërish në hënë, ndërsa për të shkuar në mars, nevojiteshin rreth 150 ditë.(marrë nga libri i Vehbi Bajramit;"Shqiptaret e Amerikës".)

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Apollo14
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptySun Aug 31, 2008 2:05 am

Deli me selargu mundem me arit te vori i qelbesires RUGOVE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili


Male
Numri i postimeve : 459
Age : 66
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptySun Aug 31, 2008 9:18 am

I padituri frigohet nga dija!
I pazhvilluari frigohet nga zhvillimi !
Njeriu mund te arrije deri te njerezimi e kjo per mua do te thot pakufiri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Veneta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Female
Numri i postimeve : 1008
Registration date : 02/06/2008

Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? EmptySat Nov 08, 2008 2:00 pm

Arritja me e madhe e njeriut eshte ta njohi misionin e tij ne Toke. Vetem atehere historia do na ndjeke pas.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty
MesazhTitulli: Re: Ku mund të arrijë njeriu më së largu?   Ku mund të arrijë njeriu më së largu? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ku mund të arrijë njeriu më së largu?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pse njeriu ka tendence vetvrasjeje?
» NGA BOTA EMUZIKËS-KUSH ËSHTË AUTOR I KËNGËS"VLORA-VLORA
» Si ta zgjoni tek njeriu dëshirën për të arritur suksese ?
» KUR RINGJALLEN IDOLET e bashkë me to edhe Njeriu ...
» Muhammedi (a.s.) njeriu më me ndikim në historinë e njerëzim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: