Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
eri M
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 737
Registration date : 02/04/2008

Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 EmptySat May 03, 2008 1:03 am

Hana punėt e divorcit janė si puna e nuses kur ėsht pėrm....r nė dasmė. Njėherė me salltanat se si u bė kurorzimi, e pastaj me turfullimė, pse ndodhi divorci !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
interesant
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
interesant

Male
Numri i postimeve : 606
Age : 33
Vendi : Tokė
Registration date : 11/04/2008

Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Divorci tek popullata e Kosovės   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 EmptyThu May 15, 2008 6:26 pm

Jemi deshmitar te nje vepre e cila shkatron jo vetem dy bashkeshortė, por shkatron familje te tera, te nje veper e cila eshte bere dukuri e zakonshme tek populli yne, e cila nuk ka qene prezente para 10 viteve ( apo me mire te them ka qene prezente me nje perqindje shuuuuume te ulte sa per tu mos u verrejtur fare ).
A thua valle ku qendron i teri ky problem, ku statistikat e divorcit ne Kosove kane marr tatepjeten dhe nuk kan te ndalur.
Ku eshte problemi ? Cfar i shtyen keta qe te ndahen nga njeri tjetri, kur me dashuri jane bashku, e me urrejtje ndahen?
- A mos eshte shkaktare "Demokracia "Ekstreme"" ? Apo populli yne ka qene para lufte te thuhet sikur nje i burgosur , qe eshte ne burg me vite te tera, dhe se kur i vie koha per te dale nga burgu, atehere duhet t'i provoi dhe ti kompenzoi te gjitha ato vite burgu , duke i provuar te gjitha gjerat qe i dalin para, te mira apo te keqija !
- Apo i ka fajet barazia gjinore ?
Nuk eshte problemi kryesor tek keta qe ndahen nga njeri tjetri, por si thote populli : dy persona rafen , kurse i treti pson nga kjo rafje.
Ata sot qe psojne jane femijet, te cilet duhet te zgjedhin, a deshirojne te jene me nenen e tyre apo me baban. Te zgjedh ate qe i duket me i mire, por edhe nese e ben nje zgjedhje prap ky femij e ka ne zemer nje brenge se sa do shkoi larg me kete prind, apo do i vie menjehere nje prind tjeter, e prap te ndahet edhe nga tjetri e keshtu me radhe.

Ne e dime shume mire se sot prindet jane pasqyra dhe shembulli me i mire i femijeve, jane shkolla dhe fakulteti me i mire qe mund te ekzistoi ndonjehere, e kur kjo shkoll nuk funksionon si duhet, atehere edhe ardhmeria jone do te hase ne probleme ne te ardhmen.

Une hapa kete teme, duke e kerkuar nga te gjithe antaret problemin, duke kerkuar shkakun se perse keto dukuri te cilat nuk kan qene prezente tek ne para disa viteve, sot kane marr hov te madh.

Jam shume i interesuar te dij opinionin tuaj ne lidhje me kete tem.

me respekt.

i nderuar interesant, besoj se disa pergjigje veq i ke nė temen me te cilen u bashkua tema qe ju keni hapė (pasi egzistonte temė e njejtė "pse ndodhin "divorcimet")..
ju urojmė vazhdim tė mbarė nė temė ..me mirekuptim ,stafi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 EmptyFri May 16, 2008 9:51 am

divorcimet te shqiptaret e Kosoves po ndodhin zakonisht me nje turr me te madh pas Luftes se fundit , arsyja eshte se nuk eshte kuptu drejt DEMOKRACIA edhe po mendojm se jetojm ne Amerik apo ne nje vend tjetr, ky virus i keq te ne ka qen shum i vogel , po ne ket drejtim kan jep kontribut te madh shum te ne radio telivizjoni 21 dhe KTV .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
interesant
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
interesant

Male
Numri i postimeve : 606
Age : 33
Vendi : Tokė
Registration date : 11/04/2008

Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 EmptyFri May 16, 2008 10:14 am

Kerkoj ndjes per gabimin qe kam bere, nuk e kam dite qe ekziston po e njejta teme, per ate edhe kap hap, por te falenderoj shume qe e ke vendos temen time aty ku e merriton.

Respekte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
idol
Anėtar
Anėtar
avatar

Numri i postimeve : 349
Age : 81
Registration date : 16/05/2008

Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 EmptyTue Jun 24, 2008 9:22 am

Koha e ha kashten thote populli,dikur vendoste babai dhe vllezerit se a do te shkurorezohet gjaku i tyre apo jo,ndersa femra me dashje apo pa detyrohej te shprehej AMIN sepse nuk kishte mbeshtetjen punen vendbanimin,une pash X raste qe femra deri ne vdekje jetoi me njeriun qe nuk e dashti kurr,deri ne vdekje jetoi me dajak te perditshem,deri ne vdekje ndoshte nuk guxoi qe ta pyeste burrin se nga vinte apo ku ishte pamar parasysh pse ishte ora 3 apo 4 e mengjesit,pash raste ku femra duhej te pergatiste pas darken per shoqrin e burrit edhe pas ores 24,ndegjova raste se femra jetoi me burrin edhe pse nuk ishte e knaqur nuk kishte harmoni me burrin,nuk po e zgjati edhe shum sepse te gjithe ju forumiste jeni ne dijeni per keto raste.Sot eshte 24.06.08 dhe koha po ec,nje dite kur te arrijme standartin e shteteve perendimore do te kete edhe me shume shkurorzime dhe kete e dime te gjithe,nuk jam as une i pajtimit qe femija te rritet larg nenes apo babait,por ne disa raste per femijen eshte me mire qe te rritet afer njerit prind dhe i qete se sa te traumatizohet nga zhurma e perditshme qe ndodh qdo dite mes prinderve,eshte me mire te rritesh ne nje vend ku ka harmoni se sa ne nje vend ku ka vetem qmenduri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 31
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 EmptySun Sep 19, 2010 12:43 am

Bash tash po vedisohen njerzimi ku kalohet more jeta me budalla aiiiiiiiiiiii !! Jan ber martesat me shum per arsyje te shoqersi besa edhe te pasuris jan shpi e madhe tregonte gjyshja ime kan 100 krer del kan shum kafsh kan tok jepe vajzen edhe nese ka qen i ve apo i moshuare mir se po e kuptojn tani se per jeten e cdonjerit duhet pyte vete individe sepse i takon cdonjerit te vendos per fatin e vet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 EmptyTue Sep 21, 2010 10:45 am

se kane ardhe te huajte e vrapojne pas parave
nuk jane femra qe e kane dashte burrin po ndoshta jane martue pa deshire..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 49
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 EmptyTue Sep 21, 2010 10:58 am

Se ka dek llosi dhe po lujn si po dojn per nje jet kishe ma te mir ah Demokraci he virane .(Kur njeriu nuk respkt per njeri tjetrin ate her nuk mund te ket as jet te perbashket .)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 EmptyTue Sep 21, 2010 3:07 pm

mos suksesi as i burrit dhe as i gruas, mos perspektiva ,shfreninmi i tepruar, naiviteti e shum do faktor jan shkatar te divorseve..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 EmptyFri Sep 24, 2010 11:51 am

lakmia pas parave ,mendojne se te huajte ju japin para.
A psh gjermankat sjane te knaquara me gjerman se jane te dobet shume..
tonat hygjim pas te huajve..
tradhtojne traditen e mire qe kishim...laperica jane ato..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?   Pse po ndodhin shumė shkurorėzime? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse po ndodhin shumė shkurorėzime?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme-
Kėrce tek: