Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Shqipëria, në dokumentarët e 13 vendeve të botës.

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
MARY
Anëtar
Anëtar
MARY


Female
Numri i postimeve : 261
Age : 36
Vendi : VL
Profesioni/Hobi : music
Registration date : 28/03/2008

Shqipëria, në dokumentarët e 13 vendeve të botës. Empty
MesazhTitulli: Shqipëria, në dokumentarët e 13 vendeve të botës.   Shqipëria, në dokumentarët e 13 vendeve të botës. EmptySat Mar 29, 2008 7:44 am

Shqipëria, në dokumentarët e 13 vendeve të botës.

“The buzz business”, kompania mediatike me degë në Londër dhe Barcelonë është duke planifikuar prodhimin e 13 dokumentarëve në 13 shtete të ndryshme. Një seri udhëtimesh për të marrë pamje nga vendet më të bukura të planetit, në të cilat përfshihet edhe Shqipëria, të gjitha të grupuara nën titullin kuptimplotë "ESTCAPE". Prania e

producentes ekzekutive, z. Sian Goddard, në vendin tonë është për të shqyrtuar mundësitë për sjelljen e një grupi televiziv të kompanisë. "The buzz business" gjatë muajit qershor për një periudhë 2-3 javore, me qëllim përgatitjen e një dokumentari për turizmin dhe vlerat kulturore të Shqipërisë, duke filluar nga Tirana, Kruja, Shkodra, Durrësi, Elbasani, Korça, Saranda, Gjirokastra etj. Vizita e tyre synon në përfshirjen e MTKRS-së në procesin e realizimit të këtij dokumentari dhe njohjen e vlerave turistike-kulturore të vendit tonë në botë, duke përfshirë plazhet, amfiteatrot, kalatë e deri te bunkerët e regjimit komunist
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Shqipëria, në dokumentarët e 13 vendeve të botës. Empty
MesazhTitulli: Re: Shqipëria, në dokumentarët e 13 vendeve të botës.   Shqipëria, në dokumentarët e 13 vendeve të botës. EmptySat Mar 29, 2008 11:34 am

Përgëzime për temën Mary, kisha pas dëshirë të dija më shumë në lidhje me vendet e tjera ku bënë pjesë edhe Shqipëria, se cilat janë ato vende nëse ke informacion ?

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqipëria, në dokumentarët e 13 vendeve të botës.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqipëria sot !
» PËRSE DY SHQIPËRIA
» SHqiperia NE NATO
» Shqipëria Etnike
» Lajme nga Shqiperia

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Emigracioni-
Kërce tek: