Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA

Shko poshtë 
+4
Granit
Anna
meli
Sofra
8 posters
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyFri Aug 31, 2007 4:32 pm

Kush dinë diçka më tepër për humbjen e jetës së Princeshës Diana.

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA CAFA2922447A63B0D846873D31F84
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 39
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptySat Sep 01, 2007 12:40 am

Per vdekjen e Princeshes Diana ma merr mendja se e din te gjith si ka vdek ne nje aksident,po si jan hap parullat, edhe kan shkruajtur shum gazeta, thuhet se ky aksident i eshte kurdisur nga burri vet,edhe per kte jam e bindur qe ai e ka kordisur.Ndoshat te gjith e keni par filmin e Prineceshes Diana aty shifet ffort mir se si ka qen jeta e saj me Princin ,qe nuk po me kujtohet as emri i ti scratch


s
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 39
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptySat Sep 01, 2007 12:48 am

https://www.youtube.com/watch?v=ZE948ExCvCM&mode=related&search=ja ja nje kenge e kenduar nga ELTON JONS kushtuar Priceshes Diana
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyMon Sep 03, 2007 11:26 pm

Erdhi vdekja e princeshes Diana sepse kjo ishte e pregaditur nga qarlsi iekx burri i vet me anen e sigurimit shtetror SMIT anglez arsyja pse kjo po martohej me nji arab me Alfajed dhe dihet qe kodi mbretror nuk e lejonte nji martes te till aj kod nuk lejonte as ndarje bashkshortore por Diana thej te gjitha kodet e mbretris angleze dhe beri divorcin dhe beri nji jet te lire liberale jo jet qe shkon ne rregulla mbretrore dhe diana ishte prononcue tju ndihmoj femijve te varfer dhe te jepte ndihmen ne zonat e minuar nga luftra siq ishte bosnja keto gjera dhe kjo jet qe po bente Diana ishin ne kundershtim me ligjet qe kishte oborri mbretror,dhe me ne fund u perdor komplloti ku ju minua rruga para se te nisej per ne angli ne tunelin Fransez ,kjo ishte ne pika te shkurta mendimi im per lediDianen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatarSI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyTue Sep 04, 2007 12:34 am

Sipas medijave të hujaja ishte nji vrasje e përgaditur mir por më tepër ishte kudisur kunder dashnorit të saj se sa Dijanës vet por ne fund psuan që të dy.ju qoft dheu i lehët ishte nji femer me nji vizion te qart që mbretris nuk i pëlqeu dhe e fshiu nga faqja e dheut .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Granit
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 34
Vendi : Milano Italy
Profesioni/Hobi : jam ai q'jam.
Registration date : 03/09/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyTue Sep 04, 2007 12:49 am

thuhet se ky aksident i eshte kurdisur nga burri vet,

Meli .

E nderuara meli ky aksident i eshte kurdisure nga gjithe Anglia lal..gaboheshe n'se je e bindure qe vete e ka kurdisure.

Pse duhet ta kurdisje burri i saj..?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyTue Sep 04, 2007 1:17 am

Granit Granit .... ha ha ktu i nderuari Granit nuk është duke gabuar fare e nderuara Meli ... ashtu si nuk po gabon as Beton apo ndoshta po gaboj unë Sofra në këtë rast. Për çfar arsye po shkruaj në këtë mënyrë Granit, po shkruaj sepse janë dhënë derisot aq shumë variante në lidhje me aksidentin sa që ne fare nuk po gabojm vetëm se po i përcjellim ato çka kemi lexuar apo edhe kemi ndëgjuar.
Kohëve të fundit unë kam lexuar se i është pregaditur burrit të Dianës që të bie në kurthin e aksidentit por ra në atë kurth edhe Diana. Sa është e vërte nuk mund ta di.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyTue Sep 04, 2007 3:08 am

Variantet per vdekjen e princeshes Diana jan te shumta dhe asnjiher nuk ndalen cdo vit del diq e re por varianti dihet dhe aj eshte e mbyti vet mbretrija ne bashkepunim me sigurimin e fshehtanglez dhe kjo eshte shum e gjarte dhe e din cdo kush prej neve Diana ishte nji Princesh e dalluar nga ato te mbretnive qe jan ajo thej kanunin mbretror ne cdo sfer te jetes se saj dhe sipasaoj e te gjithave qe ajo nuk ju gjunjuzue asnjihere asaj mbretrije me rregulla qe kishte i erdhi dhe rasti tragjik qe humbi jeten ne makin te minuar nga jashte por mbeti nji princesh e cila historija e muer me vete dhe plotsoj faqet e saj .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 39
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyTue Sep 04, 2007 9:28 pm

Pershndetje Granit, nuk jam une ajo e cila po e shpik kete.[/img]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Granit
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 34
Vendi : Milano Italy
Profesioni/Hobi : jam ai q'jam.
Registration date : 03/09/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyTue Sep 04, 2007 9:39 pm

Meli

Le te jete qe shpikin Anglezet pra.
Per n'dyshe do ta kishte thier kanunin mbretror Burri i dajanes mire e ka Anaa..n'se do t'ishte martuar me princesen...sa thjeshte eshte per ta kuptuar shume naturale pra,mos valle te jeshe e bindure qe vete e ka kurdisure.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
silvi
Anëtar
Anëtar
silvi


Numri i postimeve : 218
Registration date : 04/09/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyWed Sep 12, 2007 5:48 pm

Gjithcka mund te quhet vec aksident jo....
Gjithkush mund te jet i perfshire nga pallati mbreteror vec popullit te thjesht anglez jo....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
drenusha
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 201
Registration date : 23/10/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyFri Nov 02, 2007 6:41 am

ishte i perfshire simi anglez ketu dihet ne humbjen e jetes se Diana dhe koha do ta zbuloj se kushe tha urdherin qe te eleminohet me te dashurin e saje .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gishteza
Anëtar i ri
Anëtar i ri
gishteza


Female
Numri i postimeve : 106
Registration date : 31/08/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyFri Nov 02, 2007 3:45 pm

Diana kishte shkuar vetem njehere ne nje kafe tek nje pronarë libanez me emrin Abdullah dhe pas vdekjes se princeshes ky ia ven emrin DIANA KAFE !
Tani turistet ne Londer grumbullohen vetem se te pijne nje kafe ne kete lokal...
Pronari thot; po t'ia kisha ven emrin "ABDULLAH KAFE " nuk do kisha aqe klienta....
Pra emri e bene te veten....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gishteza
Anëtar i ri
Anëtar i ri
gishteza


Female
Numri i postimeve : 106
Registration date : 31/08/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyFri Nov 02, 2007 3:46 pm

Skandalet princeshes Diana ndjekin njeri-tjetrin, duke mos e lene te prehet ne paqe, pas rerfimeve te bera per jeten e saj jo zyrtare. Se fundmi eshte tabloidi gjerman "Bild am Sonntag", qe ben publike 14 emrat e te dashurve te Ledi Dianes, gjate dhe pas marteses me Carls. Mes tyre dhe Kevin Kostner e Brajan Adams

Princesha Diana e Anglise nuk arrin te prehet ne paqe. Pas rrefimeve skandal te kujdestarit te saj Pol Burrel, tani del dhe lista e 14 te dashurve qe Ledi Dianes thuhet se ka patur gjate dhe pas marteses me Carls.
Tabloidi gjerman "Bild am Sonntag" ben publike emrat dhe mbiemrat duke i ndare ne 5 te sigurte, 6 te mundshem dhe 3 te lidhur me thashethemet e korridoreve.
Mes tyre dhe aktori Kevin Kostner dhe ylli i rrokut Brajan Adams.
Pese te dashurit e sigurte jane, pervec mesuesit te kalerimit Xheims Heuit (44 vjec), emri i te cilit njihej dhe me pare, tregetari i artit i martuar Oliver Hoare (56 vjecar), me te cilin Diana eshte njohur ne palester, me te cilin ka patur nje lidhje qe ka zgjatur tre vjet.
Kardiokirurgu pakistanez Hasnat Khan (45), i konsideruar si dashuria e madhe e princeshes, emri i te cilit nuk ishte i panjohur per fansat e princeshes.
Idhulli i rugby (nje lloj sporti amerikan) Uill Carling (37) edhe ky eshte njohur me Dianen ne palester dhe ne fund Dodi al Fayed (42) playboy producent kinematografik me te cilin Diana vdiq ne aksidentin tragjik te ndodhur ne Paris ne vitin 1997.
Revista gjermane "Bild am Sonntag" percakton me pas "gjashte meshkujt me te cilen Diana ka shume mundesi te kete patur nje histori".
Jane miliarderi amerikan Tedy Forstmann (63), i klasifikuar nga BamS si babai i embel.

Gulu Lalvani (64 vjec), nje gjigand i industrise elektronike indiane, i cili i kishte vajtur pas Dianes, tre muaj para vdekjes se saj, madje thuhet se i ka bere dhe nje propozim per martese.
James Gilbey (47), ne ate kohe ishte shef i Lotus, nje prej ish skuadrave ne Formula 1: ishte ngushelluesi i saj telefonik nga viti 1989 si dhe autor i telefonates se famshme, ne te cilen e thirri 14 here (sepje), duke e siguruar me fjalet: "te dua, te dua, puthemi ne telefon". Kujdestari David Uaterhouse (46): sipas BamS, inteligjent dhe gjithnje me humor te mire, e shoqeronte Dianen per te bere ski dhe ne koncertet rrok dhe qe ne vitin '92 princesha do te kishte dashur ta merrte me vete ne nje udhetim ne Austri, por nuk guxoi.
Mes meshkujve te mundshem intime te Dianes figurojne dhe ylli i rrokut Brajan Adams (43), i cili duke qene i shtepise, ishte shume prane princeshes (ne nje varg te kenges se tij 'Diana' thuhet: "vdes per ty, me ler te hyj brenda") dhe me ngushelluesin e saj te pare ne vitin 1985: truproja Berri Manaki, i cili u pushua nga puna, pasi Carls dyshoi dhe pak kohe me vone vdiq ne nje aksident, qe sipas Dianes ishte nje vrasje.
Tre te "dyshuarit" jane avokati qe ndoqi Dianes gjate divorcit, Anthony Julius (46), shkrimtari Jeffrey Archer (63) dhe aktori amerikan Kevin Kostner (48 )

Lista e te dashurve te Dianes gjate dhe pas marteses me Carls

1. Xheims Heuit (44 vjec)

2. Oliver Hoare (56 vjecar)

3. Hasnat Khan (45)

4. Uill Carling (37)

5. Dodi al Fayed (42)

6. Tedy Forstmann (63)

7. Gulu Lalvani (64 anni)

8. James Gilbey (47)

9. David Uaterhouse (46)

10. Brajan Adams (43)

11. Berri Manaki

12. Anthony Julius (46)

13. Jeffrey Archer (63)

14. Kevin Kostner (48 )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
drenusha
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 201
Registration date : 23/10/2007

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptyFri Nov 02, 2007 3:55 pm

Gishteza mos vdekesh se dalin shum gjera dhe keto besoj shum gazetare po bejn per marketing shum gjera keshtu kjo dihet dhe eshte e gjarte se ajo vdekje ishte e pregaditur dhe nuk kuptoj pse ju interson kesaj bote sa te dshur ka njeriu ne jeten evet private ende bota qe jetojm nuk eshte mjafte e civilizuare .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
spirito
Anëtar
Anëtar
spirito


Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA EmptySun Jul 06, 2008 7:12 pm

Ledi Diana ishte princesha e Anglise dhe mbreteresha e ardhshme. Si ore mos na intereson jeta private. E dini per car flitet ketu 'Mbreteria Angleze', tani sdo e sjell gjithe historine ketu. Ajo Ledi le te mendohej mire para se ta pranonte ate martese, nese ja kishte kenda te bridhte burre ne burre le te mos merte trashigimtarin e fronit Anglez, dhe te behej nena e mbretit anglez. Se kush ishte ajo aman, nje mesuske qe do te nderronte rregullat shekullore ne oborr. Aman se ma shpif.
Se ishte e pergatitur vdekja ate vec nje budalla se di.
Se mire ja bene mire ja bene.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty
MesazhTitulli: Re: SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA   SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
SI ERDHI DERI TEK HUMBJA E JETËS SË PRINCESHËS DIANA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 80 Vjetori I Komandant Askerit ! Rruga e jetës deri në 80
» ISLAMI ERDHI NE BALLKAN DHE TOKAT SHQIPTARE PARA OSMANLINJEV
» SEKRETI I JETES
» Shqiptaret ne Mal te Zi - Midis jetes dhe vdekjes!
» Deri keshtu edhe pse?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Bota-
Kërce tek: