Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

  per mashtruesit e UCk

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
lutfi coka
Fillestar/e
Fillestar/e
lutfi coka


Male
Numri i postimeve : 65
Age : 71
Vendi : shqiperi
Registration date : 29/06/2012

 per mashtruesit e UCk Empty
MesazhTitulli: per mashtruesit e UCk    per mashtruesit e UCk EmptySat Aug 01, 2015 5:10 pm

Jo vetem qe janemashtrues,por dhe kriminel te kombit tone.Jane intrigant egoist ,frikacak dhe funderrina e kombit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

 per mashtruesit e UCk Empty
MesazhTitulli: Re: per mashtruesit e UCk    per mashtruesit e UCk EmptyThu Aug 13, 2015 9:37 pm

Ja shikoni si mastron Ruzhdi Saramata me publikun, shkruan se nuk ka me i pranu qertifikatat e Veteranve se jane pa simbolin kombetar shqiptar, në anen tjeter merr pjesë në shpërndarejen e atyre qertifikatave

Ruzhdi Saramati
Kohështrirja
Të fundit
Posto
Foto / Video

Njoftime Lajmesh

Ruzhdi Saramati
Gusht 7 në orën 7:01.MD ·
VEREJTJE
SHTABI I BRIGADES 128 sulmuese i ben verejtje Komisionit Qeveritar lidhur me Çertifikaten te UÇK-se.
Te nderuar anetare te komisionit qeveritar, ne kerkojme ndryshimin e çertifikates se veteraneve per arsye se ne te nuk eshte vene logoja e SHVL-UCK-se, nuk figuron flamuri kombetar si dhe emblema e UÇK-se, te cilat na kane prire gjate luftes çlirimtare. Kerkojme qe te behet ndryshimi i ketij dokumenti qe i jepet veteranit sepse ne te nuk figuron flamuri qe na priu gjate tere lufterave ne historine e kombit shqiptar, flamuri kuq e zi. Ne u vrame, u plagosem, u sakatuam, per te valuar ky flamur ne trojet tona dhe jo per ta ndryshuar identitetin tone kombetar dhe flamurin kuq e zi. Le te mbetet edhe stema e qeverise sepse edhe ajo eshte fituar me flamurin kuq e zi. Prandaj kerkojme qe ne çertefikatat tona te duket flamuri yne kombetar dhe emblema e UÇK-se, ne te kunderten ne nuk do t'i pranojme keto çertifikata sepse keto jane qesharake. Qellimi yne nuk ishte zhdukja e flamurit kuq e zi por valimi i tij ne te gjitha trojet shqiptare.
Komanda e Brigades 128 sulmuese, komandanti, kolonel Ruzhdi Saramati.
Pëlqejë Komento Shpërndaje

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006740714894&fref=ts
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
per mashtruesit e UCk
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mashtruesit që po vjedhin historin e UÇK-së

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: