Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Gjyshja e Barak Obama-s arriti në Qabe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi


Male
Numri i postimeve : 429
Age : 72
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

Gjyshja e Barak Obama-s arriti në Qabe Empty
MesazhTitulli: Gjyshja e Barak Obama-s arriti në Qabe   Gjyshja e Barak Obama-s arriti në Qabe EmptySun May 03, 2015 11:38 pm

Gjyshja e Barak Obama-s arriti në Qabe për Umre

Sara Omar, gjyshja e kryetarit amerikan, Barack Obama, e ka theksuar rëndësinë e Ekspozitës së Pejgamberit, Muhammedit (a.s.) në Mekë dhe tha se ajo pasqyron mësimet e moderuara të Islamit që bën thirrje për tolerancë dhe hedh poshtë dhunën.

Sara ka ardhur në Meke me djalin e saj Said Obama, xhaxhai i kryetarit Barack Obama dhe nipin e saj Mousa Obama për të kryer Umren.

Ajo përgëzoi përpjekjet e qeverisë saudite për të zgjeruar dy xhamitë e shenjta.

Sara dhe anëtarët e familjes vizituan e Ekspozitën e Pejgamberit, e cila është e vendosur në rrethin Nasim të Mekës.

Jam shumë e lumtur që po e vizitoi këtë ekspozitë, e cila është një shembull i mirë për përhapjen e Islamit në një mënyrë moderne, e mbështetur nga dokumentet shkencore dhe autentike.

Gjyshja e Barack Obama-s, gjithashtu, shprehu shpresën se ekspozita do të hapet edhe në vende të tjera me përkrahjen e qeverisë saudite në mënyrë për të hequr keqkuptimet rreth Fesë Hyjnore.

www.mediaelire.net
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjyshja e Barak Obama-s arriti në Qabe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Barack Obama për Islamin dhe Muslimanët
» Barack Obama
» OBAMA - OSAMA?
» A do ta ringjallë ekonominë Barack Obama?
» OBAMA URON MYSLIMANËT PËR RAMAZAN

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: