Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore

Shko poshtë 
3 posters
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi


Male
Numri i postimeve : 429
Age : 72
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore   Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore EmptySun Jan 04, 2015 11:06 am

Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore për të rinjtë e Palestinës

Një Qendër Kompjuterike Kur’anore është hapur për të rinjtë palestinezë në kampin Khan Junis me qëllim për të identifikuar talentë Kur’anor nga brezi i ri dhe të promovojnë aftësitë e tyre Kur'anore.
Sipas faqes së internetit të Khan Yunis Dar-ul-Kur'an, objektivi kryesor i qendrës është për të plotësuar nevojat bazë të refugjatëve palestinezë, veçanërisht të rinjve, për t'u njohur me teknologjitë moderne.
Qendra ofron një mundësi për njerëzit, të cilët jetojnë një jetë të vështirë në kamp, për të marrë pjesë në kurse arsimore online dhe të informohen nga të dhënat e fundit arsimore dhe shkencore.
Qendra ka në plan për të organizuar të rinjtë që të përfshihen në veprimtari Kur'anore, të mësojnë për metodat kërkimore dhe për t’i nxitur aftësitë e tyre për të kërkuar fusha të ndryshme Kur'anore duke aplikuar teknologjitë moderne.
Arti dhe aktivitet sportive, gjithashtu, janë planifikuar në mesin e programeve të qendrës.
Kampi Khan Junis u krijua pas luftës Arabe-Izraelite në vitin 1948, ku ishin strehuar rreth 35.000 refugjatë palestinezë.
Më 3 nëntor 1956, kampi dhe qyteti i Khan Junis u pushtua nga Sionistët. Në operacionin që pasoi, rreth 275 vetë u vranë, duke përfshirë edhe 140 refugjatë nga kampi.
Sipas Organizatës të Kombeve të Bashkuara për Refugjatët shumë nga banorët e kampit kanë humbur shtëpitë e tyre si rezultat i veprimeve ushtarake nga ana e forcave ushtarake të regjimit Sionist.

Burimi: IQNA News
Përktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovë

======================================================

Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 53
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore   Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore EmptySun Feb 22, 2015 3:08 pm

Sikur te mund te ndryshonim apo te hiqnim disa hadithe apo ligje nga kurani ai do te ishte me te vertete libri me i bukur ne bote ,por disa ligje te sheriatit sikur preja e dores per vjedhje ,martesat me shume gra ,hakmarrja sy per sy ,mbrojtja e nderit me vrasjen e femrave me gure apo me prerje koke ne publik ,dhe shume tjera,qe une jam i bindur se nuk jane fjale te zotit ,por te njerezve e bejbne ate liber jo arsimues dhe te dale mode .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore   Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore EmptySun Feb 22, 2015 11:01 pm

Rrimtaf, per cfar arsyje nuk do e pranosht ti  ligjin te jen ne fuqi per  vjedhje  psh.A nuk mendon se eshte ligji me i mir i mundshem se mund te jet ?Pse nuk mendon per  nje  moment, sikur te jet ne  fuqi vertet ky ligj  si do kishim ne shtetin ton...Martesa, me shum gra  jan  rregullat nese  duhet te  zbatohen....vrasja e femrave  me gur  esht menyra me e lehet e mundshme nese do kishe ndodhe edhe  ne vendin ton.....Por   ne duam te ecim me  shtete e eu.. dhe  nje dite  nuk do jete  larg se do  legalizojn dhe  kete  profesion(ligjin per prostuticion)Ti mos  fole me bindje tende ,,perderisa nuk e njeh  kuranin  dhe nuk e ke lexu perveqe se  neper portalet e ndryshme, ku ke marr ndonje citat  pa dite si eshte komentu nga x  personi...Kurani,  eshte kushtete per jete .Jemi apo nuk jemi ne kunder  aty jan fjalet e  krijuesit qe nuk   jan ndryshu qe 14 shekuj ,,dhe nuk do kete ndryshim deri ne  kataklizem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 53
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore   Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore EmptyMon Feb 23, 2015 9:42 am

Inderuar une e kam lexuar Kuranin ,Biblen dhe torahun ne teresi dhe nder ta me se shumti me ka pelqyer kurani vetem se i ka disa ligje shume te tmerrshme .me te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore Empty
MesazhTitulli: Re: Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore   Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Hapet Qendra Kompjuterike Kur'anore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hapet Qendra Kulturore Islame në Rusi
» Hapet Universiteti Islamik në Lecce, Itali
» Hapet xhamia në aeroportin e Mynihut
» Hapet Xhamia më e madhe në Halondë
» Francë: Hapet xhamia e madhe në Strasburg

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: