Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Wendy Mary Lister

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Wendy Mary Lister Empty
MesazhTitulli: Wendy Mary Lister   Wendy Mary Lister EmptyThu Oct 24, 2013 12:29 amIt wasn't just one sound, but two
that filled the air;
Echo's of sea-birds.

The green paws
crept slowly to reach the shore,
stretching themselves
far beyond.

Here was slow;
It felt like all the yesterdays
had gone -
filling the ceiling of light,
which seemed almost
transparent by day;
At night,
it appeared
with stars that
resembled glass.

Life at that moment
was not just occupied with one particular thing,
but a whole interior
of density,
filling its centre.

I had the untouchable,
at my fingertips.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
Wendy Mary Lister
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: