Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptyFri Sep 13, 2013 12:59 pm

Lexova këtë leter shokuese nga Fazli Berisha dërguar OVL-së së UÇK-së dhe udhëheqjes së Kosovës për njoftim se si Ruzhdi Saramati që thirret se ka qenë komandant i brigades 128 te UÇK-së ka fut në regjistrat e brigadës së tij 8 dëshmor të TF-2 të komanduar nga Fazli Berisha të cilët kanë rënë gjatë luftës në Operacionin"Shigjeta"në Pashtrik.A është e mundur ky manipulim të bëhet nga Ruzhdi Saramati.ku qëndron e vërteta...?!Për këtë skandal duhet të flasë para opinionit vetë Ruzhdiu.

https://www.facebook.com/fazli.berisha.1004?fref=ts

Fazli Berisha
16 orë më parë
Fazli Berisha

I nderuar kretare dhe kryesi e shoates te veteranve te luftes te UCk-se, me vjene keqe qe me ane te ketije mesazhi te ju drejtohem qe te ju njoftoje me padrejtesite dhe manipulimet qe u bene dhe behene pase lufte veqanarishte kame fjalen per "Operacionin shigjeta" te drejtimit tre ( D3 ). Sipase njoftimeve te mia keto padrejtesi shfaqene edhe ne arkivin e juaje te njesive qe moren pjese ne "operacionin shigjeta" veqanarishte kure behet fjale per te ashtuqujteren brigada 128 ne krye me komandant Ruzhdi Saramatin,kjo brigad gjate "Operacionit shigjeta" ase qe ka ekzistuare kurse komandanti Ruzhdi Saramati ne "operacionin shigjeta"kishte Task fgorcen (TF) te cilin e kishte te lajmruare ne shtab me daten 25.05 1999 ne cahan vetem me 320 ushtare, kurse ne fronte na erdhi me 20 ushtare te artilerise me topa pa dridhje 75,mm ishte ne krahune e djathte te njesise sime sa u perket luftimeve te njesisise te ketije komandanti ai nuke beri asgje se komsorine e kishte lene diku tek kukesi kurse pase lufte lajmrone brigaden 128 dhe ne lapidarin ne Gorozhup shkruane se aty ishte brigada e tije.ne lapidar te deshmorve ne Gorozhup gjindene tete (Cool deshmore te njesise time TF-2 katere (4) preje te cilve kishine rrole udheheqse komanduse ne njesite e TF-2 kurse ne lapidare dhe dokumentacionin qe ka dhene kom.Ruzhdi Saramati jane ushtare. e drejta ne "operacionin shigjeta" ishte se kishte drejtimin tre (D3) komandante i D3 ishte Hysni Syla kurse zavendse komandante i D3 ishte Musa Jashari shef i operativese ishte Kemajl Shaqiri shef i logjistikes f. kastrati dfhe antare i shtabit Rifat sylejmani kurse nga shtabi i pergjitheshem isine Fatmir Limaje,Bislim Zyrapi kurse logjistiken e udheheqte i ndiri komandant Plaku Xheladin Gashi,kishte edhe te tjere. kurse nga njesite e D3 ishim TF-1 komandant Ruzhdi Saramati (Forca),TF-2 komandant Fazli Berisha (Vullneti) njesia vezhguse komandant Fdil Zejnullahu (Lepuri) dhe TF-0 komandant Bilall Syla dhe bataloni i Atlantikut ku gjate luftimeve njesia vezhguse e fadil Zejnullahut dhe bataloni i atlantikut ju kane Bashkuare TF-0 te Bilall Syles ku kom. ishte mbetur Bilalli kurse Fadili Zavendse i tije. luftimet ne Gorozhup i beri TF-2 ku komandante isha une per te gjitha keto qe rrrefeva deshmojne keta persona qe kishine rrole udheheqse ne "operacionin shigjeta" dhe shume te tjere qe ishine luftare te ketyre njesive gjithashtu ka dhe kame shume argumente dhe dokumente te tjera. nga kjo shoqate kerkoje qe : 1.Operacioni Shigjeta ne arkivine e saje te kete dokumentacionin e drejte te tije me drejtime dhe njesi qe ishine ne fronte une do te ju dorzoje listene e TF-2 edhe ju te cilen kisha dorzue disa here ne shtabine e UCK-se ne shtabin e TMK-se dhe tashe se fundi tek ministri i FSK-se per verifikimin e veteranve te UCK-se. 2. Ne lapidarine e deshmorve ne Gorozhup te largohet pllaka me brigaden 128 ne krye me komandante Ruzhdi Saramatine dhe te shkruhet e verteta e luftese ne Gorozhup. 3.te ju shperndahen grada ushtarake dekorime postemortore deshmorve per te cilet kame bere nje kerkese kryetarese se KOsoves Ahtifete Jahjaga ,Kryetarite te parlamentite te Kosovese Jakup Krasniqit dhe Kryetarite te qeverise se kosovese Hashim Thaqit. per kete kerkese ju dorzoje regjistrine e TF-2 dhe kerkesen bere kryetares,kryetarit te parlamentit dhe kryeministrite te kossoves. me nderime nga ishe komandanti eprori i TF-2 Fazli Berisha (Vullneti Fazli Berisha Kryetares te Republikes te Kosoves Schonacher Straße 29 Kryetarit te parlamentit te Republikes Kosoves 78098 Triberg Kryeministrit te Republikes Kosoves (Fshati Godishnjak Podujeve) Me te 18.02.2013 K E R KE S

Kryetares te republikes te Kosoves Ahtifete Jahjaga.kryetarit te parlamentit te republikes te Kosoves Jakup Krasniqi dhe kryeministrit te republikes te Kosoves Hashim thaqi qe organet kompetente te republikes te Kosoves te rregullojne statusin e deshmorve te njesise TF-2(task forc 2) ne operacionin shigjeta ne drejtimin 3. 1. Te dekorohen me grada posmortore deshmoret te cilet kishin poste komanduse ne njesit e TF-2-ite. Zavendes komandanti i kompanise BAFTI NEXHIP HAXHIU I lindur me 11.06.1955 Gjylekar/Viti ra deshmore me 26.05.1999 ne Gorozhup. Komandanti I togut vezhgus SAFET ZEQIR PECI ( BOLETINI) I lindure me 13.06.1974 ne Mitrovic ra deshmore me 31.05.1999 ne Gorozhup. Komandanti I skuadres ASTRIT HEKURAN SULI I lindur me 13.04.1976 ne Berat/Shqipri ra deshmore me 27.05.1999 ne Gorozhup. Komandanti I skuadres XHELAL BEHLUL SOPI I lindur me 21.11.1977 ne Petrovc/Gjilan ra deshmore me 01.06.1999 ne Gorozhup. 2. Dekorime posmortore te deshmorve (ushtarve). Ushtaret: ALIRIZA SELMAN SELMANI i lindur me 05.11.1973 ne Tetov ra deshmore me 27.05.1999 ne Gorozhup. SALIH HALIM ZENUNI i lindur me 26.08.1979 ne Lubisht/Viti ra deshmore me 27.05.1999 ne Gorozhup. EJUP TAFIL KASUMI i lindur me 09.03.1977 ne Stanovc/Vushtrri ra deshmore me 31.05.1999 ne Gorozhup. ZEJNULLAH RRAHIM ZENA i lindure me 27.07.1967 ne Sojev/Ferizaj ra deshmore me 03.06.1999 ne Gorozhup. 3. Mirenjohje familjeve te deshmorve te TF-2-ite. 4. Posaqrishte rregullimin e statusit te deshmorit ALIRIZA SALMAN SELMANIT nga Tetova i cili edhe me sod nuke e ka statusin e zgjidhure dhe kerkushe nga instuticonet e republikes te Kosoves nuke ka vizituar familjen e tije.

Une si komandante i TF-2-ite ne biseda me familjet e deshmoreve te cilet kane ankesa ndieje pergjegjesi morale te ju drejtohem me kete kerkese. ishe komandanti eprori i TF-2 Fazli Berisha

regjistrine e TF-2 do te ju dorzoje me mesazhe tjeter
6Pëlqejë · · Shpërndaje
37 njerëz e pëlqejnë këtë.
Shiko 17 komente më shumë

Shemsi Topalli falumenderit komendat sinqerisht te rrespektoj shum
12 orë më parë · Pëlqejë

Xhemajl Rexhepi pershendetje zotri fazli berisha mendoj se jemi vonuar pak dhe pikrish gjat ksaj kohe kur mendoj se jemi vonuar ruzhdi saramati shpejtoj duke marr per siper punen tane madheshtore une dhe shum shok e dim fort mir se saramatri ishte nje person qe perqau ushtrin ndersa ju ishi ata qe i bashkuat drejt luftes prandaj vepro se akoma kemi kohe per ti treguar saramates se ku e ka vendin.rrespekt zotri fazli berisha.
11 orë më parë · Pëlqejë

Nexhdet Shala inderuari komandant shum gjera dihen por heshtja ju ka jep jehan te kqijave te pa vertetave mashum ti si komandant i dalluar dh irespektuar ti edin shum mir te gjitha veprimet emira e te kqija por edh gjdo ushtar i sin...Shiko më shumë
2 orë më parë · Pëlqejë

Dini-com Ferizaj NE SI USHTAR TE TF 2 KEMI NDERIN QE E KEMI PAS NJE KOMANDATN SI FAZLI BERISHEN RESPEKT.
rreth një orë më parë · Pëlqejë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptyFri Sep 13, 2013 1:11 pm

Sevdije Thaqi-Lamwersiek Shum faliminderit Komandat Fazli Berisha!! Edhe une ti deshmoj te dhanat.
16 orë më parë · Pëlqejë · 1

Fazli Berisha do germa me paskane hupe dhe teke jerkesa e paska perzie tekstine se nuke po di mire me kompjuter me punue. si jeni me familje .flm per komente
16 orë më parë · Pëlqejë · 1

Metush Isma RRespekte Komandant Berisha Këto që i keni cekur më lart e deshmon edhe gjith togu i mortajave 82mm që për një natë gjat luftimeve e zbrazi një kamion me predha ne ditët e para të luftes mbi Gorozhup.Lavdi deshmorve te renë dhe shum shendet te mbijetuarve nga zv.kom togu M.Isma nga Rahoveci LEGJENDAR
15 orë më parë · Pëlqejë · 1

Gani Ahmetaj-Lipa E mor Fazli...Komandnt brigadash,brigada paqene fare dhe gjeneal pa luftue fare dhe pa qene ne lufte kena boll-paslufte...por at qe luftuan me nere sote sjane kurkund dhe skane fare previlegje...
15 orë më parë · Pëlqejë · 1

Fazli Berisha flm per komente asnje here nuke duhet te lejojme profiteret dhe matrapazet e luftese qe te shkeline mbi gjakune e deshmorve ndiersen dhe luften qe bene te tjeret per lirine dhe bashkimin kombtare
15 orë më parë · Pëlqejë

Gani Ahmetaj-Lipa Kushe po na pyte o Fazli Burri....e kane marre plaqkashet dhe hajnat ne dore dhe ata eshte rrezike qe edhe opingat te na i marrin nga kembet.....Ndoshta kur te fryejne erera tjera me te ngrohta -behet diqe e tille.
15 orë më parë · Pëlqejë

Sokol Boqolli Ju shpreh respekt per kontributin tuaj z. Komandant si ne luftë ashtu edhe ne paqe, ndonse mbijetasa ka qen me e leht ne luft se sa sot ne "paqe". Kjo duke ju falenderu atyre te llojit qe i permendet edhe ju ne shkrimin tuaj dhe te matrapazve qe shiteshin patriot, por ne fakt nuk jan gje tjeter veq se maskarenj qe ideali i tyre është tradhëtia, paftyresia, likujdimi i kundeshtarve te tyre. Mallkuar qofshin gjith ata qe t'verteten janë tu e shtrembrue". Nderim z. Komandant, nga ish ushtari i juaj, njeherit edhe i plagosur ne kete betej, Sokol Boqolli.
15 orë më parë nëpërmjet celularit · Pëlqejë

Fazli Berisha bolle e patene ketu e kendeje une do te rrebelohem o Gani
15 orë më parë · Pëlqejë

Fazli Berisha flm per koment sokol te deshiroje shendet dhe qdo te mire ne jete une nuke do te ndalem deri sa te del e verteta rrespekte per ty dhe shoket tane lavdi deshmorve.
15 orë më parë · Pëlqejë · 1

Gani Ahmetaj-Lipa Ahahahahahha...... Sa jane keta krye Komandat tane ne Qevrisje te keti vendit,kote e ke dhe kena....Keta na i prejne teshat se kushe ka qene,sa ka qene,formojne brigada pa qene fare dhe ato si kne qene i zhdukun fare....vetem kur paramendoj se ne fund te luftes ska pas me shume se 4000-5000 ushatr ne tere Kosoven-edhe ate maksimumi dhe tani na behen 60 000 ushatr, po me vjne te vjelli nga turpi qe jane duke bere.
15 orë më parë · Pëlqejë

Fazli Rugova Te lumt o Fazli Berisha se dihet kush ka luftue me sinqerit e kush me dallave si personi i cekur ne tekstin e juaj ,asi ka shum por do te vij koha per realiten.
15 orë më parë · Pëlqejë · 1

Shenoll Haxhiu vetem perpara o fazli buri se mbas e ke edhe (T F 0 )
14 orë më parë · Pëlqejë

Nimani Seferi Rrespekt ish kom. I joni i sinqert. z.Fazli Berisha
14 orë më parë nëpërmjet celularit · Pëlqejë

Behxhet Mehmeti Te lumt kush tregoju ktyne hajnave se kur ti je mar me qeshtjen komtare kan qen vitet 92 jo vetem luftimet ne gorozhup sepse heshtja juaj ju le vend ktyre per manipulime per interesa personale .
14 orë më parë nëpërmjet celularit · Pëlqejë

Fazli Berisha Behxhet nuke kame nevoje kerkujte ti tregoje se 91,92 93 kame punuare per qeshtje kombtare dhe jame i denuare ne arrati me 18 vjet e gjashte muaje. nuke isha i vetmi dhe nuke me duhet asgje se e kame ber per kombine e jo per veten pore keta matrapaze po luajne me gjakune e deshmorve dhe me populle e une do te mbese ashtu siqe isha vetem argat i popuullit. te pershendes
13 orë më parë · Pëlqejë · 1

Shemsi Topalli ushtarve tu po ju jep mirnjoje ruzhdi saramati e ti kuje
13 orë më parë · Pëlqejë

Fazli Berisha edhe une jame aty ku jane keta te tjeret pa mirenjohje.une nuke kame mundsi qe ushtarve te ju jap mirenjohje pore jame mirenjohes per luftene dhe kontributine qe dhane dhe asnje herit nukedo te harrohen, ata te cilet marrin mirnjohje nga ruzhdiu jane te njejtit nivel siqe eshte edhe ai dhe nuke ja vlen te flitet per ta.
13 orë më parë · Pëlqejë · 2

Shemsi Topalli falumenderit komendat sinqerisht te rrespektoj shum
12 orë më parë · Pëlqejë

Xhemajl Rexhepi pershendetje zotri fazli berisha mendoj se jemi vonuar pak dhe pikrish gjat ksaj kohe kur mendoj se jemi vonuar ruzhdi saramati shpejtoj duke marr per siper punen tane madheshtore une dhe shum shok e dim fort mir se saramatri ishte nje person qe perqau ushtrin ndersa ju ishi ata qe i bashkuat drejt luftes prandaj vepro se akoma kemi kohe per ti treguar saramates se ku e ka vendin.rrespekt zotri fazli berisha.
11 orë më parë · Pëlqejë

Nexhdet Shala inderuari komandant shum gjera dihen por heshtja ju ka jep jehan te kqijave te pa vertetave mashum ti si komandant i dalluar dh irespektuar ti edin shum mir te gjitha veprimet emira e te kqija por edh gjdo ushtar i sin...Shiko më shumë
3 orë më parë · Pëlqejë

Dini-com Ferizaj NE SI USHTAR TE TF 2 KEMI NDERIN QE E KEMI PAS NJE KOMANDATN SI FAZLI BERISHEN RESPEKT.
rreth një orë më parë · Pëlqejë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptyFri Oct 11, 2013 10:00 pm

http://epopeja.org/uck/index.php?option=com_content&view=article&id=33:-reagim&catid=4:opinione&Itemid=11

Reagim
E Shtune 28 Shtator 2013 14:16 | LAST_UPDATED2 | Shkruar nga Arben Hysen Rashkaj | PDF | Printoje | Shpërndaje me Postë Elektronike


Te nderuar bashkeluftetar, vellezer e motra

Po e nis kete shkrim me bindjen e thell se nga ato qe do te shkruaj nuk do te lendohet e as nuk do te ndihet keq askush.

Nje dite ne facebook lexova nje mesazh te cilin ma dergoi Avdi Ibrahimi, i cili kishte shkembyer me Fazli Berishen, lidhur me deshmoret e rene ne betejen e gorozhupit gjate operacionit Luftarak te UCK-se Shigjeta, dhe verejta se me cfare fjalori urrejtes dhe ofendues Fazli Berisha e shane Brigaden 128 te UCK-se te komanduar nga Ruzhdi Saramati.

Se pari ai thote se Brigade 128 ka qene njesi e jo brigade dhe e quan e “ashtequajtura”, kur dihet se kjo brigade eshte e pranuar dhe e regjistruar ne Shtabin e Pergjithshem te UCK-se si Brigada 128 Sulmuese dhe e vetmja brigade qe si e till merr pjese ne Operacionin “ Shigjeta” ne Gorozup e Pashtrik te Hasit te Prizrenit,e strukturuar dhe e kompletuara me te gjitha komponentet e saj, te gjitha njesit tjera qe kane marr pjese nuk kane qene brigada por njesi mbeshtetese te ketij Operacioni. Kjo do te thote se e gjithe barra ka qene ne kurriz te kesaj brigade dhe pergjegjesia per suksesin apo mos suksesin e ketij Operacioni ka ra pikerisht mbi kurrizin e saj

Pastaj flet per numrin e ushtareve qe ka pas kjo brigade thot se ka pas 320, lind pytja: po ku ka mundur ti numeroi ai ne lufte keta ushtar?, kur nuk i dinte se ku i ka ushtaret e njesise se vet.

Me kujtohet shume mire ne Gorozhup kur u lajmerua ne radiolidhje te Komandandit Ruzhdi Saramati “Vullneti” per “ Forcen 70”, une kam qene aty prane Ruzhdiut ”Forca 70”. Ai “ Vullneti” kerkoj ndihme nga Ruzhdiu per ti ndihmuar nje togu te tije qe kishte mbetur nen rrethim. Ruzhdiu ne ato moment kishte ne gatishmeri Njesitin Special te Brigades 128 Sulmuese me 96 pjestare dhe pa e diskutuar fare dha urdher qe te nderhynim .

Ruzhdiu edhe pse ishte komandant i Brigades, dhe nuk i lejohej te hynte ne front personalisht, Ai na prini per t’i ndihmuar ushtaret qe kishin mbete nen rrethim. Dhe keshtu ndodhi ushtaret e udhehequr nga Fazli Berisha tani me kishin mbeshtetjen tone dhe fal kesaj ata i shpetuan rrethimit. Nuk dua te keqkuptohem nga askush qe po them keshtu, sepse te gjithe ata ushtar ishin vellezerit dhe motrat tona qe po luftonin per liri, por desha ta ndaj nje kujtim nga lufta ne Gorozhup.

Une kam kryer disa detyra te rendesishme ne Brigaden 128, ne fillim beja pjese ne Njesin Speciale te Brigades, me pas ne njesine diverzanto vezhguese sepse une kam lindur ne Fshatin Milaj qe eshte 3 km large kufirit dhe nga qe isha rritur aty e njihja cdo pellembe te tokes atje, dhe me pas u emerova kurier i Shtabit te Brigades 128 Sulmuese te UCK-se, pikerisht per kete shkak. Ndihem vertet mire qe kam qene pjese e nje lufte qe do te mbahet gjate ne kujtesen kombetare per nga rendesia dhe heroizmi i treguar i bijve dhe bijave me te mira te kombit, vertet eshte krenari!...

Brig.128 ka qene e strukturuar shume mire, per kete flet edhe njesia e kurierve qe ka funksionuar Brenda saj, kete njesi e kam udhehequr une dhe eshte aktivizuar cdo here kur komunikimi me radiolidhje ka qene i pa mundur ose per arsye taktike nuk jane perdorur radiolidhjet dhe urdherat dhe informacionet nga shtabi i brigades tek njesit dhe anasjelltas eshte bere permes korierve. Kjo njesi eshte themeluar nga vet Komandanti i Brigades 128 Sulmuese te UCK-se.,.

Qe nga dita kur Fazli berisha kontaktoi me Kom. Ruzhdi Saramati per te kerkuar ndihmen qe e ceka me larte, me asnjehere nuk e kam pare pergjate frontit as nuk kam degjuar per te. Gjate deturave qe kam kryer si korier pergjate vijes se frontit e mbuluar nga batalionet dhe njesite e brig.128 nuk e kam pare asnjehere, kjo me bente te besoja se ai tani me po qendron large frontit per arsyet qe vetem ai i di.

E di qe ne fundt te luftes me date 17 Qershor 1999 Fazli Berisha e takon ne fshatin Kojush te Hasit Kom. Ruzhdi Saramatin dhe Ai ishte ne krye te ushtareve qe kishte pas. Komandani Ruzhdi Saramati ishte me Pincgave Ushtarak te cilin e drejtonte bashkeluftetari Selim Rashkaj ndalon makinen dhe pershendetet, i uron fitoren dhe i thote: “ Ne mbarim te ketij fshati rug ate ndahet ne te djathte dhe ne te majte, ti do marresh rrugen ne te majte dhe do te shkosh drejt ne Gjonaj te shkolla e fshatit sepse ne Nashec nuk ka ambijete te mjaftueshem per te gjithe luftetaret”. Dhe keshtu u veprua. Fazliu e ka vendosur ushtaret ne Fshatin Gjonaj te Hasit me ne objektin e Skolles. Kete informacion e kam te fundit per te.

Nuk dua ta zgjase me shume por nuk mund te mos reagoj per fyerjet qe Fazli Berisha i bene Ruzhdi Saramatit dhe Brigades 128 Sulmuese pjese e te ciles kam qene vet, per cka une jam krenare per shoket dhe shoqet qe ato kohe te veshtira ishin pjese e kesaj brigade dhe per mua ishin njerezit me te afert ne jete. Ruzhdi Saramati tere jeten dhe familjen e tij dhe te gjithe pasurine e tij e vuri ne sherbim te ceshtjes kombetare. Ai kurr nuk u thye nga armiqt serbosllav qe nga jugosllavia titiste e deri tek lufta e fundit qe po e zhvillonte Sllobodan Millosheviq per ta zbere qenjen tone shqiptare e kombetare ne Kosove. Kete e deshmojne veprat e tij, perndjekjet e gjithjetshme te tij nga armiqt serbe e bashkepuntoret e tyre shqiptar, vuajtja ne burgje te serbise, perndjekjet pas burgut, lufta e tij nuk eshte ndalur kurr kunder te gjithe armiqeve te shqiptarise. Te fyesh nje njeri te till ose duhet te jeshe i krisur ose edhe me keq dashakeqes i UCK-se , luftes se saj te drejte dhe i zgjidhjes se ceshtjes kombetare. Sidomos kur kjo behet permes rrjeteve sociale sic eshte Facebook, kjo eshte shume irituese. Per cdo paqartesi qe mund te kene ushtaret e UCK-se, duhet te takohen e ti diskutojne mes tyre e jo te pergojojne neper rrejtet sociale, me sharje e fyerje nga me te ultet. Ky nuk duhet te ishte niveli moral i ushtarit te UCK-se, etika e nje luftetari Lirie!...

Per deshmoret nuk du as te komentoj asgje! Sepse ata per mua jane te shejt dhe te pa prekshem! Ata e kane thene fjalen e tyre nder beteja duke rene per tu pavdekesuar si Heroj te Lirise se atedheut te tyre, cdo koment dhe fjale per ta mund ti lendoj dhe tua prishe kete cilesi!

Me respektin e duhur…


Korieri i Shtabit te Brigades 128 Sulmuese te UCK-se

Arben Hysen RashkajPrizren 27.09.2013
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptySun Oct 13, 2013 12:51 pm

I nderuari Dreni Drenova ne fillim iu pershendes, dhe kam nje pyetje per ju a I njef keta dy persona R.Saramatin dhe F. Berishen.
Une i njohe te dyet, Fazlien e kame njohur me par  se Ruzhdien, ashtu si per njerin dhe tjetrin kame respect.
Keto manipolime nje dite do te sqarohen   i nderuar Dreni, e verteta vono por del ne drite thot populli tek ne.

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptyMon Oct 14, 2013 12:31 pm

Drini atë që e kam prezantuar më lartë si për Fazliun poashtu edhe për Ruzhdiun është mu ashtu si e ka shpërndar ne fb.Fazliu letren e tij,si dhe reagimi i mëposhtëm është i një ushtari të Ruzhdisë.por për ti njohur nuk i njoh asnjerin nga këta.Por me që ti i njef të dy pyet se a është e vërtet kjo që është e publikuar nga ana e tyre,njeri nëprmjet rrjetit social facebook dhe tjetri ne portalin e tij informativ privat.Që kam hyr krejt rastesisht në portalin:"Epopeja e Pashtrikut",dhe aty pashë se Ruzhdiu ishte kryeredaktor i këtij portali.Ja shikoje linkun dhe bindu se nuk është asfarë loje,porse është vetëm një koncidenc ku gjërat duhen sqaruar këta të dy për Operacionin "Shigjeta" në Pashtrik.

http://epopeja.org/uck/index.php?option=com_contact&view=category&catid=7&Itemid=8

Me respekt nga Dreni!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptyWed Oct 16, 2013 8:05 pm

http://epopeja.org/uck/index.php?option=com_content&view=article&id=35:leter-e-hapur-drejtuar-fazli-berishes&catid=4:opinione&Itemid=11
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptyWed Oct 16, 2013 8:08 pm

Ja çfarë shkruan ish shtabi i brigades 128 të UÇk-së nga Zona Operative e Pashtrikut:

"Letër e hapur: drejtuar Fazli Berishës"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptyWed Oct 16, 2013 8:08 pm

http://epopeja.org/uck/index.php?option=com_content&view=article&id=35:leter-e-hapur-drejtuar-fazli-berishes&catid=4:opinione&Itemid=11
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptySat Oct 19, 2013 12:18 pm

Pershendetje Dreni me paske keqkuptu, une I njoh te dyt, por jo vetum une edhe shume te tjer i di ato rrjedhje te atyre ditve te veshtira te kombit tone.
Se a po manipolohet me regjistrat e pjestareve ne UCK. Po i nderuar Dreni eshte manipoplu dhe po vazhdon te manipolohet, jo vetum ne zonen e pashtrikut po ne pergjithsi.
Dreni te gjithe e dim realitetin dhe te vertetat e hidhura te kombit tone pasi nuk eshte e larget, sa u perket F.Berishes e R. Saramatit secili ka regjistrat dhe arshivat e vete , thjeshte si njeri edhe tjetri munden ta argumentoin, per mendimin time as njeri dhe tjetri nuk ka patur nevoi te del me letra publike, por edhe pasi e kane ber nuk eshte gje edhe e keqe pasi lufta jon u harruar.

Mirmbetshi

_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dreni Drenova
Fillestar/e
Fillestar/e
Dreni Drenova


Male
Numri i postimeve : 58
Age : 54
Vendi : Pejë
Registration date : 14/12/2012

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptySat Oct 19, 2013 12:37 pm

Falemnderit për mirëkuptimin Drini!Uroj të kaloni mirë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK EmptySun Oct 07, 2018 11:01 pm

Përshëndetje Dren Drenova.


_________________
Mos hyr valles, kur nuk di ta hedhesh.
______________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty
MesazhTitulli: Re: A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK   A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A po manipulohet me regjistrat e pjestareve në UÇK
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: