Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Zgjidhja e detyrave ne kimi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ramizi123
Fillestar/e
Fillestar/e
ramizi123


Male
Numri i postimeve : 1
Age : 24
Vendi : Bulqize
Registration date : 24/08/2012

Zgjidhja e  detyrave  ne  kimi Empty
MesazhTitulli: Zgjidhja e detyrave ne kimi   Zgjidhja e  detyrave  ne  kimi EmptyTue Sep 04, 2012 9:13 pm

Me falni sot qe po ju shkruaj kam nje problem me zgjidhjen e nje ushtrim ne kimi ju lutem me ktheni pergjigjje sa me pare .

Ushtrimi vijon keshtu :
1) Gjate djegies se 12 gr karbon clirohet 393.4 kJ nxehtesi . Shkruani barazimin termokimik per djegien e 6 gr karbon ?
Jam munduar ta bej vete dhe me ka dale 196.75gr por ju lutem nese e zgjidhni ma shpjegoni pak qe ta kuptoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Zgjidhja e detyrave ne kimi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» kimi
» MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: