Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 KRISTAQ SHABANI "NJERIU I VITIT 2011" INST. BIOGR. AMERIKAN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

KRISTAQ SHABANI "NJERIU I VITIT 2011"  INST. BIOGR. AMERIKAN Empty
MesazhTitulli: KRISTAQ SHABANI "NJERIU I VITIT 2011" INST. BIOGR. AMERIKAN   KRISTAQ SHABANI "NJERIU I VITIT 2011"  INST. BIOGR. AMERIKAN EmptySun Dec 25, 2011 10:01 pmDASHURIA DHE RESPEKTI IM PER AMERIKEN DHE SHPERBLIMI I MADH PREJ SAJ

E KONSIDEROJ KETE ÇMIM DHE NDER TE MADH SI NJE ÇMIM TE VEPRIMTARISE INDIVIDUALE DHE TE VEPRIMIT TE PERBASHKESISE PEGASIANE...
Kristaq F. Shabani

NJOFTIM PRESTIGJIOZ
KRISTAQ SHABANI
"NJERIU I VITIT 2011" I SHPALLUR NGA INSTITUTI AMERIKAN I BIOGRAFIVE IBA
ABI

Prof. Kristaq F. Shabani
Lagjja “18 Shtatori”
Gjirokastër
Albania 21 tetor 2011

Përgjigje e kërkesës “Njeriu i Vitit 2011”

I nderuari Prof. Kristaq Shabani”
Unë jam i gëzuar të njoftoj nominimin tuaj për Institutin Biografik Amerikan, nder prestigjioz ”Njeriu i Vititi 2011” për zotësitë dalluese në fushën tuaj. Bordi i kërkimeve të Institutit Ndërkombëtar vendosi nominimin tuaj për pas një studimi individualitetesh kujdesi botëror, të cilët kanë shkëlqyer në profesionet e tyre. Ky studim është realizuar me 44 vjet të përvojës në të grumbulluarit dhe publikimin e në mbi 1.000.000 biografi. Përfundimet e nominimit nu kishin vetëm të selektuara nga arkivat tuaja biografike, por gjithashtu edhe nëpërmjet korrespodencës me bizneset e spikatura, burimet e medias, universitetet dhe organizata rreth e rrotull botës.
Prof. Shabani dokumenti bashkëmbyllës përshkruan Çmimin që ne zgjodhëm të kremtojmë arsyen festën dhe që tregon një përgjgije të kërkuar deri më10 dhjetor 2011 ose sa më shpejt, brenda kësaj date që të jetë e munduar. Pllaka është dalluar në paraqitje me një mbarim me dru qershie dhe pllakë abanozi me shkronja mbishkrim ari.
Kjo shpreh selektimin tuaj si Njeriu i Vitit për 2011 dhe pa dyshim do të ketë një vend nderi në zyrën tuaj ose shtëpinë tuaj. Ju mund të zgjidhni citimin profesional që ju ndjeni reflektimet më të më të mira të punës suaj. Ishte një vendim i vështirë për të përcaktuar kush do të mund të ishte zgjedhja midis njerëzve tanë për vitin 2011.
Ju jeni zgjedhja jonë për këtë nder, pas riparjes të qindra arritjeve.
Përgëzimet e mia për ju në selektimin Tuaj. Ky do të jetë privilegji im i veçantë për të pranuar efektivitetin Tuaj me profesionin Tuaj.
Sinqerisht J. M. Evans
PresidentAmerican Biographical Institute, Inc. | Publisher of Biographical Reference Works since 1967 Host of The World Forum, St. Catherine's College, Oxford, England 2012

October 21, 2011

Prof. Kristaq F. Shabani Lagija 18 Shtatori Pallati 87/4 Gjirokaster ALBANIA
Reply Requested: MAN OF THE YEAR 2011

Dear Prof. Shabani:

I am delighted to announce your nomination for the American Biographical Institute's prestigious honor, MAN OF THE YEAR 2011, for distinctive accomplishments in your field. The Institute's International Board of Research decided on your nomination after a careful global study of individuals who have excelled in their professions. This study was achieved with 44 years of experience in collecting and publishing over one million biographies. The nomination conclusions were not only selected from our biographical archives, but also through correspondence with prominent businesses, media resources, universities and organizations around the world.
Prof. Shabani, the enclosed document describes the Award we have chosen to commemorate the occasion and indicates a reply request by December 10, 2011, or as close to this date as possible. The plaque is distinguished in appearance with a cherrywood finish and ebony plate with gold lettering. It signifies your selection as a MAN OF THE YEAR for 2011 and will no doubt hold a place of honor in your office or home. You may choose the professional citation that you feel best reflects your work.
It was a difficult decision to determine who would be among our men of the year for 2011. You are our choice for this honor after reviewing hundreds of achievements. My congratulations to you on your selection. It will be my distinct privilege to recognize your effectiveness within your profession.
Sincerely,

J. M. Evans President

P. S. To learn more about the Institute, please visit www.abiworldwide.com.
5126 Bur Oak Circle | PO Box31226 | Raleigh, North Carolina 27622 USA | Phone: 919.781.8710 | Fax: 919.781.8712 |
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
KRISTAQ SHABANI "NJERIU I VITIT 2011" INST. BIOGR. AMERIKAN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: