Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi

Male
Numri i postimeve : 429
Age : 69
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës Empty
MesazhTitulli: Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës   Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës EmptySun Jul 31, 2011 10:14 amLiga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës

E Shtunë, 30 Korrik 2011;Në këtë konferencë ishin të ftuar mbi 500 personalitete fetare, si ministra të fesë, myftinjtë dhe kryetarët e bashkësive islame nga vendet anëtare të OKI-t dhe pakicat islame kudo që janë në botë

Nën përkujdesjen e Mbretit të Arabisë Saudite, nga Liga e Botës Islame (në datat 23-25 korrik 2011) u organizua një konference e Ligës së Botës Islame e cila bëri thirrje për njohjen e Kosovës, duke iu referuar Rezolutës së Organizatës së Konferencës Islamike për Kosovën. Në këtë konferencë ishin të ftuar mbi 500 personalitete fetare, si ministra të fesë, myftinjtë dhe kryetarët e bashkësive islame nga vendet anëtare të OKI-t dhe pakicat islame kudo që janë në botë.
Si i ftuar nderi (njëkohësisht dhe anëtar) në këtë konferencë mori pjesë edhe Rexhep Boja, i ngarkuar me punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Riad të Arabisë Saudite.
Kjo konferencë u shfrytëzua për kontakte me personalitete të shteteve të ndryshme që e nuk e kanë njohur apo dhe prej tyre që e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, duke lobuar për njohje të reja dhe duke ua përcjellë atyre kërkesën për njohje, sidomos pas rezolutës së OKI-it në lidhje me pavarësinë e Kosovës.
I ngarkuari Boja me këtë rast takoi shume delegacione nga shtetet islamike të Afrikës, Lindjes se Mesme dhe Azisë Juglindore, me të cilët u bisedua për njohjen e shtetit të Kosovës. /INA/

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës   Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës EmptySun Jul 31, 2011 10:49 pm

Desha te shtoj dic... Por po heshti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës   Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës EmptyMon Aug 01, 2011 1:07 pm

eshte perzi leshi nfije sjena ti ra ma .....ketij shteti multietnik kosovarqe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës   Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Liga e Botës Islame thërret për njohje të Kosovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: