Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty
MesazhTitulli: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA EmptyTue May 10, 2011 11:56 am

Partia Socialiste ka fituar bashkinë e Kavajës, e njohur si një ndër zonat bastione të Partisë Demokratike. Kandidati i Partisë Socialiste Elis Roshi ka dalë fitues përballë rivalit të tij duke marrë rreth 6008 vota, kundrejt kandidatit të Partisë Demokratike, Refik Rrugia i cili ka marrë 5128 vota.


Ndërkohë ka përfunduar edhe numërimi i votave në bashkinë e Pogradecit ku kandidati I “aleancës për të ardhmen” Artan Shkëmbi ka dalë fitues me 7580 vota kundrejt rivalit të tij Topçiu I cili ka marrë 5837 vota.


Ndërsa PD-ja ka fituar bashkinë e Librazhdit ku kandidati I djathtë Shefki Çota ka fituar me 2311 vota kundrejt rivalit të tij të majtë Enver Koçi i cili ka marrë vetëm 1727 vota.


Bashkia Peqin 8/8
Naim Teqja "Aleanca për të Ardhmen": 908
Ilir Rrushi "Aleanca për Qytetarin": 2670


Komuna Levan 17/17
Xheladin Malaj "Aleanca për të Ardhmen": 2866
Agim Qejvanaj "Aleanca për Qytetarin": 2011
Komuna Dushk 12/12
Afrim Dedej "Aleanca për të Ardhmen": 2194
Bashkim Kadiu "Aleanca për Qytetarin": 2010


Komuna Krutje 13/13
Andrea Muço "Aleanca për të Ardhmen": 2138
Agim Sema "Aleanca për Qytetarin": 2888
Bashkia Ballsh 8/8
Ilir Çela "Aleanca për të Ardhmen": 2317
Dallëndyshe Allkaj "Aleanca për Qytetarin": 2136
Bashkia Gjirokastër 27/27
Flamur Bime "Aleanca për të Ardhmen": 6646
Genc Sinoimeri "Aleanca për Qytetarin": 5177
Maringlen Koçiu: 45
Vjollca Çekani: 231
Bashkia Memaliaj 6/6
Lulëzim Meçi "Aleanca për të Ardhmen": 1199
Hatixhe Qëndrai "Aleanca për Qytetarin": 974
Bashkia Tepelenë 7/7
Tërmet Peçi "Aleanca për të Ardhmen": 1736
Sevo Miçi "Aleanca për Qytetarin": 735
Reshat Zika, LZHK: 1148
Bashkia Përmet
Gilberto Jaçe "Aleanca për të Ardhmen": 2158
Kujtim Hoxha "Aleanca për Qytetarin": 1811
Bashkia Ura- Vajgurore 10/10
Syrja Ormënaj "Aleanca për të Ardhmen": 2369
Thoma Rumniçi "Aleanca për Qytetarin": 2099
Komuna Drenovë 11/11
Hekuran Pupa "Aleanca për ;të Ardhmen": 1560
Flamur Sala "Aleanca për Qytetarin": 1623
Gjergji Disho: 62
Komuna Qendër-Ersekë 16/16
Kristaq Andoni "Aleanca për të Ardhmen": 810
Enton Çarçani "Aleanca për Qytetarin": 1004
Bashkia Bilisht 9/9
Haki Ajçe "Aleanca për të Ardhmen": 1971
Valter Miza "Aleanca për Qytetarin": 2638
Komuna Miras 13/13
Kryearti Sejdo "Aleanca për të Ardhmen": 2561
Arben Laska "Aleanca për Qytetarin": 2015
Bashkia Kukës 18/18
Alfred Cengu "Aleanca për të Ardhmen": 3441
Hasan Halilaj "Aleanca për Qytetarin": 6144
Bashkia Krumë 8/8
Liman Morina "Aleanca për të Ardhmen": 1992
Bardhyl Peka "Aleanca për Qytetarin": 1484
Komuna Golaj 15/15
Adem Lala "Aleanca për të Ardhmen": 1744
Zenel Kastrati "Aleanca për Qytetarin": 1783
Bashkia Bajram Curri 9/9
Avni Dega "Aleanca për të Ardhmen": 1222
Agron Demushi "Aleanca për Qytetarin": 2110
Bashkia Peshkopi 11/11
Ilir Vraniçi "Aleanca për të Ardhmen": 3013
Ilir Krosi "Aleanca për Qytetarin": 4422
Komuna Tropojë Fshat 15/15
Avni Boshnjaku "Aleanca për të Ardhmen": 728
Ram Katroçi "Aleanca për Qytetarin": 1628
Bashkia Lezhë 24/24
Gjokë Jaku "Aleanca për të Ardhmen": 4631
Viktor Tushaj "Aleanca për Qytetarin": 4933
Bashkia Rubik 13/13
Gjok Vuka "Aleanca për të Ardhmen": 1643
Mark Ruçi "Aleanca për Qytetarin": 1286
Komuna Fan 17/17
Neritan Boçi "Aleanca për të Ardhmen": 659
Gjergj Prenga "Aleanca për Qytetarin": 805
Agostin Mëhilli: 706
Bashkia Fushë-Arrëz 6/6
Nikolin Bardhoku "Aleanca për të Ardhmen": 854
Alfred Qafa "Aleanca për Qytetarin": 1183
Bashkia Pukë
Emver Sulejmani "Aleanca për të Ardhmen": 903
Beqir Arifaj "Aleanca për Qytetarin": 952
Astrit Kuçi: 706
Komuna Qendër (Bulgarec) 15/15
Ilirjan Dule "Aleanca për të Ardhmen": 1786
Artur Lisi "Aleanca për Qytetarin": 3471
Komuna Pojan 19/19
Vasillaq Çinoku "Aleanca për të Ardhmen": 3284
Alfred Berberi "Aleanca për Qytetarin": 3577
Bashkia Ersekë 5/5
Ali Laho "Aleanca për të Ardhmen": 1548
Zhaneta Prifti "Aleanca për Qytetarin": 1232
Bashkia Leskovik 2/2
Sergei Peshtani "Aleanca për të Ardhmen": 503
Fatmir Guda "Aleanca për Qytetarin": 838
Komuna Mollas-Kolonjë 12/12
Hasan Malushi "Aleanca për të Ardhmen": 230
Artur Nazarko "Aleanca për Qytetarin": 622
Flamur Bilo: 371
Komuna Kashar 18/18
Jakup Sulaj "Aleanca për të Ardhmen": 4290
Besnik Fuçia "Aleanca për Qytetarin": 5540
Bashkia Himarë 15/15
Jorgo Goro "Aleanca për të Ardhmen": 1574
Savo Prifti "Aleanca për Qytetarin": 560
Vasillaq Bollano: 1472
Dhimitër Llazari 144
Bashkia Sarandë 29/29
Stefan Çipa "Aleanca për të Ardhmen": 7236
Edmond Gjoka "Aleanca për Qytetarin": 4981
Komuna Aliko 11/11
Kristo Kaishi, PBDNJ: 1077
Ilia Thanasi "Aleanca për Qytetarin": 684
Hristo Çabo 603
Komuna Ksamil 5/5
Besnik Abedini "Aleanca për të Ardhmen": 1483
Vesel Koçiu "Aleanca për Qytetarin": 1078
Komuna Kutalli 12/12
Shpëtim Vrapi "Aleanca për të Ardhmen": 2816
Dritan Sula "Aleanca për Qytetarin": 1911
Bashkia Burrel 16/16
Adelina Farriçi "Aleanca për të Ardhmen": 3658
Skënder Lleshi "Aleanca për Qytetarin": 3119
Bashkia Bulqizë 10/10
Myfit Duriçi "Aleanca për të Ardhmen": 2440
Roland Keta "Aleanca për Qytetarin": 2588
Komuna Otllak 15/15
Dalip Kanaçi "Aleanca për të Ardhmen": 2623
Durim Myftaraj "Aleanca për Qytetarin": 2614
Komuna Bradashesh 19/19
Vasil Terziu "Aleanca për të Ardhmen": 1902
Sabri Sollaku"Aleanca për Qytetarin": 3649


Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty
MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA EmptyTue May 10, 2011 11:58 am

Numërimi i votave në njësitë e ndryshme në Tiranë ka bërë që dy kandidatët për bashkinë më të madhe në vend të jenë vetëm pak vota larg nga njëri tjetri.


Nga 181 kuti të numëruara nga 485 që janë gjithsej kandidati i koalicionit “aleanca për qytetarin” Lulzim Basha kryeson me 231 vota ndaj kandidatit të PS-së Edi Rama.


Kështu sipas rezultateve të deritanishme kandidati i djathtë Basha ka marrë 46110 vota kundrejt rivalit të tij Edi Rama i cili ka marrë 45 879 vota.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty
MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA EmptyTue May 10, 2011 11:59 am

Edhe në Durrës procesi i numërimit në KZAZ-në numër 8, për bashkinë e qytetit, po ecën me ngadalë.


Deri tani janë numëruar vetëm 15 qendra nga 165 që ka Durrësi për kryetarin e bashkisë. Deri në këto momente votat janë: 3576 për kandidatin e PS Vangjush Dako dhe 3318 për atë të PD, Ferdinand Xhaferraj.


Sipas informacioneve të fundit, nga 15 qendrat e numëruara, 10 të parat i përkisnin zonës së plazhit, ndërsa numërimet e tjera i përkasin zonës së Shkozetit.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty
MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA EmptyTue May 10, 2011 12:54 pm

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i ka kërkuar KZAZ-ve të marrin masa nëse komisionerët braktisin procesin e numërimit të votave.

Në mbledhjen e sotme KQZ-ja me 6 vota pro shkarkimin e komisionerëve që lënë procesin e numërimit dhe zëvendësimin e tyre.


Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Arben Ristani theksoi se ky institucion është i gatshëm të ndërmarrë masat e ndëshkimit për komisionerët të cilët lënë në mes procesin e numërimit të votave dhe zvarrisin procesin.


Ndërkohë nënkryetarja Dëshira Subashi theksoi se duhet shënuar në dokumentacion çdo bllokim dhe largim që ndodh në Komisionet Zonale të Administrimit Zgjedhor.


“Që të mos ndodhë nesër të thoni se pse nuk ndodhet në dokumentacion nje problem dhe shqetesim i tille,"theksoi Subashi

Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty
MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA EmptyTue May 10, 2011 1:02 pm

iii na sakatuet me kto rezulltate haj se nuk esht ber nami se u /(dridh mali polli miu)po i shofim ngjitha gazetat dhe jah kontinentit....

Mos e mbushni forumin me emra Palaqesh.....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty
MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA EmptyTue May 10, 2011 1:07 pm

ouuuuuu po pse ti do te me ndalosh mua se cdo te postoj ketu ne kete FORUM TE NDERUAR SHQIPTARESH????
A mundesh valle Wink .Jho ty te del natyrshem ,pasi nuk te vjen ty per shtat ,eh une te kuptoj fare mire,i nderuari Xheme,por nuk eshte ky problemi im ,eshte vetem i joti,ti po deshe mos i lexo.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty
MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA EmptyTue May 10, 2011 1:11 pm

KQZ, shkarkon komisionerët e PS në njësinë 8
Lajmi i Fundit e Martë, Maj 10th, 2011
TIRANE- Problemet dhe bllokimi i numerimit ne njesite 8 dhe 5 ne Tirane ka shkaktuar debate ne mbledhjen e pare te dites se sotme ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve.

Ne mbledhjen e sotme, ne oren 11. 43, KQZ vendosi me 6 vota pro shkarkimin e grupeve të numëruesve te PS-se, në KZAZ 54 në njësinë nr . 8 .

Sipas vendimit te marre, deri në orës 12: 30 minuta, opozita duhet të dërgojë numëruesit e tjere. Problemi nisi kur grupet e numërimit braktisën vendin e numërimit duke lënë fletët e votimit në tavolinë dhe duke mos i mbyllur në kuti.

Nderkohe, ne fillim te mbledhjes, përfaqësuesi i PS-se, Gjoncaj ka akuzuar anetaret e KZAZ-se 54 per largim te pashpjegueshem nga procesi i numerimit. Ai ka kerkuar hetim per kete qe ka ndodhur, duke e cilesuar bllokim te qellimshem.

“Ju telefonova dhe juve për të kërkuar pse”- i eshte drejtuar Ristanit, i cili nga ana e tij i ka dhene urdher nje inspektori te verifikoje se cafre ka ndodhur.

“Ky të jetë rasti i fundit i bllokimit të numërimit. Kjo është e qëllimshme. Bllokohet e zhbllokohet sipas interesit të PD dhe vërej se KQZ nuk e merr në konsideratë këtë fakt.” – tha Gjoncaj.

Nga ana e tij, perfaqesuesi i PD-së, Njazi Kosovrasti deklaroi se komisioneretkanë shkelur detyrën dhe votën.

KQZ kerkoi që të sqarohet nëse të 5 grupet e numërimit kanë lënë numërimin apo vetëm njëri grup.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty
MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA EmptyTue May 10, 2011 3:12 pm

rezulltate shum te reja humbje e e thell dhe e pa pritshme, se dot ju kushtoj shum kurr sdot ta shofin pushtetin me sy, sa te jan gjal. Kta vasal te dreqit e te birit.
EDI GO-------- drejt BASHKIMIT KOMBETAR.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty
MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA EmptySat May 14, 2011 5:21 pm

humben kriminelet qe vrasin popullin
populli do ti vras kriminelet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty
MesazhTitulli: Re: VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA   VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
VAZHDOJNE TE DALIN REZULTATE TE REJA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: