Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 renditja e planeteve

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptyThu Oct 07, 2010 8:21 pm

renditja e planeteve Renditjaesferave
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptyFri Oct 08, 2010 5:56 pm

ylli yne eshte nje nder me te vegjelit ne univers.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptyTue Oct 12, 2010 10:03 pm

deri me tash eshte mendu sipas ajnshtajnit se ndermjet diejve dhe planeteve graviteti koncentrohet vetem ne qender eshte gabim koncentrimi behet ne ter vellimin e planetit ne te caktuasr ne shkallen e gravitetit ne diell por ai quhet gravitet i dobesuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptySat Nov 06, 2010 9:21 pm

renditja e planeteve Orbitat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptySat Nov 06, 2010 9:55 pm

pra sipas kesaj skice del se orbitat nuk egsistojne por eksiston fusha e gravitetit ne univers dhe shkalla e gravitetit >Pikerisht kete parim mund ta studiojme te sistemet diellore sikur te ishin diejt apo yjet 100per qind rrethor do te mashtroheshim optikisht se eksistojne orbitat por ne te vertete nuk eshte ashtu pasi diejt kane forme ovale ata i terheqin planetet ne forme ovale ecila le te kuptohet se eksiston fusha e gravitetit e diellit dhe shkalla e gravitetit te planeteve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptySun Nov 07, 2010 5:46 pm

ne fakt pas disa detajeve qe i kam gjetur ne diej dhe planete nuk eksiston shkalla e gravitetit por ajo eshte forca e gravitetit varet prej asaj se prej cfare elementesh jane ndertuar planetet kto i pasqyron me se miri planeti i uranit dhe neptunit
ju kerkoj falje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptyThu Nov 11, 2010 6:21 pm

renditja e planeteve Bumerangu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptyWed Nov 24, 2010 3:20 pm

renditja e planeteve Kalendaridiellor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptyWed Nov 24, 2010 4:46 pm

renditja e planeteve Kalendari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptyWed Nov 24, 2010 6:28 pm

renditja e planeteve Fazes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptyFri Nov 26, 2010 4:28 pm

renditja e planeteve Kalendari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptySat Nov 27, 2010 1:06 pm

SIKur hidrogjeni te mos shndrrohej ne helium do te shihnim perdite explozione ne univers .pra heliumi i ka dy detyra njeren qe ta ftohe diejt dhe te tjetren te formoje elementet tjera .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptyThu Apr 14, 2011 10:12 pm

Me zvogelimin e vellimit te diellit edhe planetet pesojne ndryshime ne orbitat e tyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptySat Apr 16, 2011 1:07 am

me vjen mir se nuk e qon kohen kot rrimtaf te pershendes dhe je i mirseardhur me temat tua ketu ne forum..uroj tja arrish qellimit se ke nis !


respekt i nderuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve EmptySat Apr 16, 2011 11:42 pm

Falemenderit e uruar per pershendetjen dhe une te uroj qe ti arrish qellimet e tua ne jete edhe pse ndonjehere duken te pamundura megjithate mrekullite egsistojne dhe ato te pamundurat do te duken shume gjera te rendomta ,.Edhe une i lexoi postimet tua me kujdes ta dish se je ne nivel .
me respekt e nderuara Fiona .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

renditja e planeteve Empty
MesazhTitulli: Re: renditja e planeteve   renditja e planeteve Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
renditja e planeteve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: