Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 toka

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: toka   toka EmptyThu Oct 07, 2010 12:17 pm

https://2img.net/r/ihimizer/img836/3788/toka.png
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptyThu Oct 07, 2010 2:13 pm

toka Toka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptyFri Oct 08, 2010 6:00 pm

nuk perjashtohet mundesia qe bora te jete shkrire ne orbiten e bing bangut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptySun Oct 10, 2010 12:40 pm

Toka eshte e fort-trashe cka nuk mbane...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptyMon Oct 11, 2010 7:41 pm

25 deri ne 30 per qind ka uje mbrenda tokes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptyMon Oct 11, 2010 7:56 pm

toka eshte si nje shpuze kur te thith uje mjaftueshem tepricen e len jashte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptyTue Oct 12, 2010 9:43 pm

toka edhe sot me ndikimin e aktiviteteve njerezore e zvogelon vellimin e saj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptyMon Oct 18, 2010 11:48 am

Toka prej formimit te saj eshte goditur dy here nga asteroidet nje ne fillim formimi i flores dhe qenieve te gjalla mutant epa kurrizore para dinosaureve pastaj per her te dyte zdukjen e dinosaurevekurse tash pritet te sulmohet kurdo her prape nga asteroidet por njerezimi e ka nje shanse te mbijetoje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptySat Oct 23, 2010 9:26 pm

toka vetem mund ti afrohet diellit por stinet nuk do te ndryshojne si ne europe rusi azi sepse toka prape do ti largohet diellit nepermjet orbites .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptyThu Oct 28, 2010 10:50 pm

shfrytezimi i derivateve po behet me shpejtesi me te madhe dhe maramendese por pas nje kohe prape do te stabilizohet gjendja kur te zvogelohet vellimi i diellit por sa do shkoje gjate ate duhet llogaritur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptySat Oct 30, 2010 8:11 pm

a ka ardhur koha qe ne toke te shfrytezojme ligjet e universit.mendoj se po ,nenligjet e universit ne toke qe vlejne vetem per token tani jane konsumuar dhe do te na sherbejne per gjithmone por ka ardhur koha per balancim te ligjeve te universit dhe nenligjeve te tokes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptyWed Nov 03, 2010 3:08 pm

toka Miniplanetet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptyFri Nov 05, 2010 8:08 pm

E falenderoj KRIJUESIN tim per keto te dhena
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptySun Nov 28, 2010 9:22 pm

toka Mbrojtja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka EmptyThu Apr 14, 2011 10:08 pm

Toka nuk eshte e rrumbullaket ,ajo e ka formen e nje patates.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

toka Empty
MesazhTitulli: Re: toka   toka Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
toka
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Toka, sa pak ujë…" Reportazh nga Yllka XERXA
» Berisha prap kunder Bashkimit kombetar!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: