Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 krijimi i ujit.

Shko poshtë 
4 posters
AutoriMesazh
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyThu Oct 07, 2010 11:58 am

krijimi i ujit. Waterxy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyFri Oct 08, 2010 6:05 pm

gjendja e pare e ujit ka qene avulli pastaj bora -uji dhe ne fund akulli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptySat Oct 09, 2010 1:52 pm

shum interesant RRIMTAF qenka kjo perberja e ujit, veq se nese e ki ket Loshin far shoki ,thuj net kujdeset per te pas uj te mjaftushem te pijes ne kosov , se perberja nuk lun rrol kur ske per te pij!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyMon Oct 11, 2010 7:39 pm

nese nuk edin xhema vetem 2per qind ne bote esht uje i pijes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyTue Oct 12, 2010 6:35 pm

jo e kam dit Rrimtaf se me kan ashtu e kishim kthyer adriatikun ndrejtim te kosoves dhe s´kishim nevoj per tjera rrezerva, por pra duhet prap te hulumtohet ne kosov per rezerva e mundsi tjera.
perberja e ujit esht e mrama, pasi dhe shtazt e kan zbuluar se uji pihet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyTue Oct 12, 2010 6:58 pm

xhem edi se per ty kjo eshte krejt hajgare po ska dert mundesh me komentu se sta shoh per te madhe kapacitetin tened
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyTue Oct 12, 2010 9:37 pm

deterat jane te kripura
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyWed Oct 13, 2010 8:00 am

Ani de rrimtaf mos u idhro mos i ben ment me gjithkend,por se na sakatove me kto turbina inercione,galaktika,me ujra e bugjilla!!!

Aj kishe jem per bashkim kombetar e te flitet rreth ksaj teme se nuk komentoj as un ma!?
PS -Dhe si deportove te stafi e pot te lan me postu shka po don, po nejse.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari


Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 111
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyWed Oct 13, 2010 9:24 pm

@rrimtaf

Studimet e ketij zoteris Fatmir Lushi eshte mire nese i grumbullon me nje theme dhe jo gjdo here te hapet theme e re per te njejtin person !
Flm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyWed Oct 13, 2010 10:40 pm

Xhem, rrimtaf eshte vet fatmir, vetum ka shtu nje shkronje me shume nga fundi, fatmirit iu kan perzir kabllat, nga biologjia kalon ne fizike e kimi e gjeografi, duke mendu qe eshte ne oret te mesimit ne shkollen fillore.
Fatmir kursei germat dhe kohen se nuk do te replikoij me ju...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyThu Oct 14, 2010 10:14 am

ju nik ini ne gjendje me repliku me mu skicat qe po i shifni i ka marre tjeter kush para tjuve eper ju nuk kini cka me komentu dicka qe esjte gjeniale dhe e panjohur per ju .ne BK eshte vendi i veqante edhe per tema shkencore sa per informim hyni ne portal dhe dote shihni se ka vend ta veqante per shkence
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. EmptyThu Oct 28, 2010 10:26 pm

pse 90per qind eshte uje i kriposur se me leshimin e hidrogjenit eshte liruar nje mase e madhe e natriumit bashke me boren kane ra si kristale por me krijiimin e gjendjes fluide jane shkrire edhe kristalet e natriumit per kete arsye eshte uji i njelmet neper oqeane detera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

krijimi i ujit. Empty
MesazhTitulli: Re: krijimi i ujit.   krijimi i ujit. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
krijimi i ujit.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rrustem GECI “ Këngët e ujit”
» Poezi nga libri më i ri i Rrustem Gecit-KËNGA E UJIT
» kometat asteroidet nebulat dhe krijimi i tyre
» Krijimi i uebeve & faqe interneti falas?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: