Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 poezi kushtuar antareve te forumit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyTue Nov 17, 2009 2:29 am

po me pelqen mua kjo ide qe te shkruajm sado pak vargje per njeri tjetrin por pa u u fyer vetem duke e pershkruar njeri tjetrin ne menyr satirike...

gjuha jone eshte e paster dha ks hume satir,ta perdorim se bashku e ti largoehemi pak polemikave politike te perditshmeris.
Ja une po ja nis e e para meq e hama kete teme


Mire se vini ne Oden shqiptare,
ku diskutohet pa pardon e marre,
ku anetare jane shume patriot,
qe per atdhe derdhen gjak e lot.

Mire se vini ne kete kulle guri
ku diskutohet me fjal burri,
shkruajm qka te duam,pa dredhi,
per kuvend per SHqiptarikjo ishte sa per fillim tash po ua le rradhen juve qe te shkruajm per secilin me humor e satir,pa fyerje e pa hidherime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyTue Nov 17, 2009 3:05 am

Ketu ka shume antare
Disa prej tyre jane shume serioz
Disa prejtyre edhe kanaxhoz
Disa prej tyre jane te mistershem
Disa jane te lezetshme
Me shkon mendja per njeren
Qe e kame gjan
Qe gufon si qumshti kur vlon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyTue Nov 17, 2009 3:49 am

tuli tipi e kullera
punt e tyre poj bart era
ekan ba adheun hotel
kush don hyn
e kush don del...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyTue Nov 17, 2009 2:57 pm

dikush i mire i dikush i keq
tybe spo mirret veshe.
Mua me pelqen patrioti, atdhetari
Jo shpijuni e tradhatri.
Me mire te jesh zot shtepije vete .
se ti kesh 100 vete.
Adem jashari po bertet njer ai qe tradhton atdheun e vet.
mos perkrahni Lider e parti
se atdheu eshte me rendesi.
mos perkrahni koloni
se asgje nuk keni me mbrri.
mos mbani armikun permbi koke
se nje dite ju qet ne toke.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyTue Nov 17, 2009 9:03 pm

haj me det ha hii hi
shum po vun kjo shqiptari.
Shum po vun kjo shqiptari
se kish pas shum hafi
ne forum ka shume dai
qe palla sju ha per shqiptari
kan ndrru komb e kan ndrru flamur
ka serbija kan marre turr.
Kan marr turr kta kosovare
dhe ma fare squhen shqiptare.
hiqen flamurin kombetare
e po pallen si magar
me flamurin kosovar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyTue Nov 17, 2009 10:36 pm

detektiv e dai
qysh i pahe qellu kete histori
qe naj heken kta dai
ndrrun histori e komb shqiptare
naj maruan at kosovare
kosovar e faqe zi
kombin ton dojn me nxi
kan nderru kombin per interes
historin kane bere pershesh.
ndrrun flamurin kuq ezi
e perbehen nkete tserbise.
se nuk kane gjak shqiptari
po gjak perzier e gjak tradhtari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyWed Nov 18, 2009 10:49 pm

xhiti bte lumte edhe detektive
shum interesant dhe mevend...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyWed Nov 18, 2009 11:15 pm

o neve shqiptaret kurr smushmi men,
nuk dim as me ba kuvend,
sdim me fol as me kallxu,
pa rrejt e pa tradhetu...

ka do qe shtyhen me qika ,
ka do qe shkrujn rrena
e paraqiten me ka tre kater nicka

Une jam nal e jam tu mendu
kur kena mu vetedijesu
po pom doket kurren e kurres
e kem hup rrugen ne midis te udhes

jemi vet te pa edukuar,
akuzojm tjeeret per te pa organizuar
Deri kur ,deri kur keshtu
kur kemi me u vetedijesu?
mos me rrejt e me tradhetu?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyWed Nov 18, 2009 11:39 pm

Hajt moi goce
mos ke dert,
se pyll pa derra
skapatur e sdo ket
shqipja mbi male
kur fluturon
ajo miza nuk shikon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 59
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyWed Nov 18, 2009 11:49 pm

Shqiponja nhava fluturon
ve tem me sy poshte shiqon
Se me ra posht nuk guxon
se dhelpra eshte gati ta kafshon
ta kafshon e perbi
se shqiponjen sdo me pa me sy.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyWed Nov 18, 2009 11:58 pm

Je i ri dhe gabon
se dhelpra vetum
hijen kure shqipes
ja shiqon, hyn ne
zgavra dhe vajton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyThu Nov 19, 2009 12:00 am

oo shqiponjen eshte veshtir me zan
foleja e saj eshte ne Kosove e Tirane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 38
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyThu Nov 19, 2009 1:18 pm

Per te gjithe fat e mbaresi
dhe suksese miqte e mi.

Per te gjithe kam nje urim
Sa me pare te kete Bashkim.

Se e dime qe vec Bashkimi
Historine nis nga fillimi...

Sepse jemi me te miret
Ne Bashkim na prijne Iliret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyThu Nov 19, 2009 1:23 pm

ky bashkimi veshtire mu ba
se kena shume tradhtare e shum hafi
kena salen me serbi
kena ramen si mafi
kena thaqin servil te huaj
ky ramushi hiq me i mire
ky sejdiu komuniste
Ali Ahmeti qe sja nin hiq
menndu thaqin kriminel
shqiptarine po e bajn terr
naj kan ba nje pavaresi me kosovare e nen serbi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyThu Nov 19, 2009 1:30 pm

Ku e lam e ku na mbeti
vaj ky Popull ne dor të kujt mbeti
shkon Stojani vjen milani ,
E ndrroj ftyrën si majmun
bëhen lispa deri në fund

Kur ju vjen fuqia në dor
nuk njef Nanë as nuk njef Babë
për ma ba veten ma të madh
po të gjith i ban hor,

Pse njerz jeni në uri
kur nga barku ju del tradhti .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit EmptyThu Nov 19, 2009 1:33 pm

haj deli
qyshe ja ke qellue
krtejt ashtu eshte ti qyshe ti thue.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
poezi kushtuar antareve te forumit Empty
MesazhTitulli: Re: poezi kushtuar antareve te forumit   poezi kushtuar antareve te forumit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
poezi kushtuar antareve te forumit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shëndeti-
Kërce tek: