Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kacimix
Anëtar i ri
Anëtar i ri
kacimix

Male
Numri i postimeve : 104
Age : 42
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Sporti , Muzika
Registration date : 26/10/2008

Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit Empty
MesazhTitulli: Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit   Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit EmptyFri Aug 21, 2009 3:09 pm

Edhe Lëvizja "Vetëvendosje!"
e Prishtinës nëpërmjet
një reagimi drejtuar mediave
ka dënuar ashpër sulmet
vandale të "Komitëve"
maqedonas në familjet
shqiptare të Nerezit. Kjo
Lëvizje ka thënë se "nëpërmjet
veprimeve antishqiptare,
e sidomos këta
të fundit në Nerez, të cilat
tashmë e kanë kapërcyer
fushën institucionale dhe
kanë vërshuar edhe nëpër
aktivitete sportive, Maqedonia
po tregon qartë se
ka zgjedhur rrugën nëpër
të cilën ka kaluar Serbia e
Milosheviqit". Madje,
"Vetëvendosje!" tifozët
"Komitët" i krahasojnë me
tifozët "Delije" të Crvena
Zvezdës, që sipas kësaj
Lëvizje, "ishin ata që duke
ushtruar urrejtjen e tyre
ndaj kroatëve, boshnjakëve
e shqiptarëve, më
vonë erdhën e u bënë njësi
paramilitare të Arkanit, të
cilat bënin kërdinë mbi
popujt joserbë gjatë
luftërave të shpërbërjes së
ish Jugosllavisë". "Sot,
Qeveria fashiste e
Gruevskit po ushtron
shtypje të pashembullt
ndaj popullatës shqiptare
në Maqedoni nëpërmjet
diskriminimit institucional
dhe kulturocidit që po e
kryen. Ajo po synon zhbërjen
kombëtare dhe kulturore
të pranisë shqiptare në
Maqedoni, përmes mohimit
të të drejtave mbi
gjuhën, simbolet nacionale,
pjesëmarrjen institucionale
shqiptare,
shkollimin dhe
punësimin", thuhet në
reagimin e Lëvizjes VETEVENDOSJEE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit Empty
MesazhTitulli: Re: Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit   Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit EmptyTue Jun 08, 2010 7:18 pm

Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit 28404_126698047358209_105833469444667_238000_222912_n
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit Empty
MesazhTitulli: Re: Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit   Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit EmptyWed Jun 09, 2010 5:53 pm

VETVENDOSJA;i vetmi faktor funksjonuese per momentin,ne mbar trevat shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit Empty
MesazhTitulli: Re: Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit   Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit EmptyThu Jun 10, 2010 9:38 pm

Sot 10 qeshori dhe LV , i tregoi botes pa sy, se ne bijet e Shqipes dim te bashkohem.
Po habitem se si as kush ne forum deri ne ket moment si nuk e paska dhen as nje koment per ket dite me shume rendesi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit Empty
MesazhTitulli: Re: Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit   Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit EmptyThu Jun 10, 2010 9:54 pm

normal se nuk komentojn se kerkush nuk e dojn se ju prishen idhujt memental,por koha dot vij dhe Albini dot jav vret te gjithve idhujt e e krijuar.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit Empty
MesazhTitulli: Re: Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit   Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vetëvendosja: Komitët e Gruevskit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: