Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
feratkoca
Anëtar
Anëtar
feratkoca

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 31
Vendi : Shqiperi/Mitrovicë
Registration date : 21/10/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyThu Jun 04, 2009 11:01 pm

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Clipimage002z
LIDHJA ËSHTË GJALLË


Aktivitetet e RrOSh-it në shënim të 131 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit (1878-2009),
10 Qershor 2009, Prizren1.Hapja solemne para Muzeut të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.
2.Tryeza mbarëkombëtare në Prizren “Kuptimi politiko-ushtarak i Lidhjes së Prizrenit ”. 10 qershor 2009, ora 10:00-16:00
Në tryezë do të flitet për rëndësinë politike dhe ushtarake të Lidhjes së Prizrenit
Vendi i mbajtjes: Hotel Therranda
Ora: 10:00-14:00
Pjesëmarrës:
30 pjesëmarrës (profesorë, historianë, analistë, figura politike) nga
Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, Lugina e Preshevës, Çamëria.
3.Defileu
përgjatë sheshit të shatërvanit deri tek Muzeu i Lidhjes së Prizrenit i
rreth ansambleve dhe grupeve të muzikës dhe valleve popullore nga
Kosova dhe trojet tjera shqiptare.
4.Organizimi i panairit me
prodhime artizanale shqiptare në sheshin Shatërvan në të cilën presim
të marrin pjesë afërsisht 20 prodhues (veshje kombëtare, tepihë,
qilima, punë dore, nënkresa, mbulesa, filigran, prodhime druri-
çiftelia, vegla/pajisje të drurit për kuzhinë, çeleshe, etj).
5.Ekspozita me eksponate nga Shoqata e Bukistëve Shqiptarë.
Ekspozita
përmban materiale dhe relikte si: libra të vjetër, flamuj, simbole
kombëtare, dokumente të vjetra që i përkasin kryesisht viteve 1800- 1900
6.Ekspozita
e 160 fotografive në sheshin Shatërvan me motive nga historia
shqiptare, trashëgimia kulturore dhe trashëgimia natyrore.
7.Defileu
i motoçiklistëve: Në koordinim me shoqatën e motoçiklistëve Shqiponja
nga Prizreni në bashkëpunim me shoqatat dhe grupet tjera nga Tirana dhe
Shkupi. Gjatë defileut do të bartin flamuj dhe simbole kombëtare
8.Përformanca e Tifozëve Kuq e Zi dhe shfaqja e ndeshjes së kombëtares (në rast se ka lojë atë ditë)
9.Ndeja e RrOSh-it: në kompleksin e kafiterive në sheshin Shatërvan, me muzikë nga 2 rock grupe.
10.Ndezja e flakadanëve në Kalanë e Prizrenit dhe marshimi drejt Muzeut të LSHP-së
11.Dekorimin
e pjesës së qytetit nga shatërvani deri tek Muzeu i Lidhjes Shqiptare
të Prizrenit si dhe në Kalanë e Prizrenit me flamuj kombëtar dhe balona.
12.Vendosja
e banerëve dhe muraleve në hyrje të qytetit dhe në hapësirat afër
shatërvanit me mbishkrime për përvjetorin e LSHP-së.
13.Mbulimi
medial: Televizioni Opinion nga Prizreni do të mbulojë të gjitha
aktivitetet gjatë ditës dhe do të jetë ne transmetim direkt. Kurse
përpjekjet janë që edhe mediat tjera qendrore të kyqen përmes
emisioneve të mëngjesit, intervistave, emisioneve dhe ekipeve të tyre
të terrenit.
Programi

10 qershor 2009 Prizren

00:00-09:00
Dekorimi i pjesës së qytetit nga shatërvani deri tek Muzeu i Lidhjes
Shqiptare të Prizrenit me flamuj kombëtar si dhe në Kalanë e Prizrenit

09:00-09:20 Ceremonia e hapjes pranë muzeut dhe në sheshin shatërvan

09:20-18:00 Hapja dhe mbarëvajtja e panairit të artizanateve

10:00-18:00 Defileu i ansambleve dhe grupeve të muzikës dhe valleve popullore përgjatë sheshit Shatërvan deri tek muzeu.

10:00-14:00 Tryeza mbarëkombëtare “Kuptimi politiko-ushtarak i Lidhjes së Prizrenit” në Hotel ‘Therranda’, Prizren.

10:00-19:00 Hapja e ekspozitës me fotografi të ngjarjeve historike, nga trashëgimia kulturore dhe natyrore e viseve shqiptare

10:00-19:00 Hapja e ekspozitës me eksponate nga Shoqata e Bukistëve Shqiptar

12:00-13:00 Defileu i motoçiklistëve të shoqatës ‘Shqiponja’ nga Prizreni

14:00-16:00 Performanca e tifozëve Kuq e Zi

19:30-21:00 Ndezja e flakadanëve në Kalanë e Prizrenit dhe marshuta drejt muzeut të LSHP-së

21:00-24:00 Ndeja e RroSh-it, në kompleksin e kafiterive të Sheshit ‘Shatërvan’.FTOHENI QE TE MERRNI PJESE NE FESTIMIN E 131 VJETORIT TE LIDHJE SHQIPTARE TE PRIZRENIT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.feratkoca.multiply.com
feratkoca
Anëtar
Anëtar
feratkoca

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 31
Vendi : Shqiperi/Mitrovicë
Registration date : 21/10/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyFri Jun 05, 2009 11:29 pm

Ftoheni ku do qe jeni nga te gjitha trojet e Shqiperis Natyrale qe te merrni pjes masovikisht ne kete pervjetor te Lidhjes Shqiptare te Prizrenit pasi qe ka aktivitete te shumta ne nder te 131 vjetorit te LSHP
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.feratkoca.multiply.com
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyFri Jun 05, 2009 11:41 pm

U uroj çdo te mire ne kete pervjetor , a keni kontaktuar me TopChannel , sepse po te arrihej nje marreveshje me ta do ishte mire pasi qe shume shqiptare do ti hapnin syte nga kjo ngjarje duke marre parasysh qe TopChanneli eshte televizioni me i shikuar e me i besuar prej shqiptareve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feratkoca
Anëtar
Anëtar
feratkoca

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 31
Vendi : Shqiperi/Mitrovicë
Registration date : 21/10/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyFri Jun 05, 2009 11:43 pm

se pari me vjen mire qe po interesohesh dhe se dyti edhe Digi ALbi eshte i informuar per kete dhe ne kuader te RROSH-it pra nga RROSH-i eshte i informuar per qdo gje per aktivitetet e RROSH-it
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.feratkoca.multiply.com
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptySat Jun 06, 2009 12:52 am

Urime, Sukses, Bashkim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feratkoca
Anëtar
Anëtar
feratkoca

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 31
Vendi : Shqiperi/Mitrovicë
Registration date : 21/10/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptySat Jun 06, 2009 8:56 pm

ME 10
QERSHOR [b]TË GJITHË
NË PRIZREN[/b]!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.feratkoca.multiply.com
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptySat Jun 06, 2009 11:11 pm

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Sytirs
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptySat Jun 06, 2009 11:19 pm

Prizreni cdoher bashkoi shqiptaret "URIME"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feratkoca
Anëtar
Anëtar
feratkoca

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 31
Vendi : Shqiperi/Mitrovicë
Registration date : 21/10/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptySat Jun 06, 2009 11:41 pm

ne kete link e keni komplet programim per 10 qershorin https://www.facebook.com/friends/?ref=tn#/note.php?note_id=102433968232&id=1634142128&ref=mf
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.feratkoca.multiply.com
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptySun Jun 07, 2009 1:29 am

Ju ftoi te gjethe shqiptareve qe te shkoni ne shtepin e mbeses se Isa Boletinit,qe Isa Boletinit tja puthni eshtrat qe nuk ja shtine ne dheun e kosoves!A shqiptar he hej po rrakatela te sames qe me jeni !Isa Boletini a nuk luftoi per pavaresin e shqiperise ? Dhe sa veta llomotitni per heroin ton kombetar a nuk e dini qe eshtrat e te gjorit nuk guxon as shqiperia as kosova me ja varrosur !Marre u qoft o shqiptar te zinje se vetem me fjale e dono kombin shyqiptar,a ne zemer e keni komunizmin jugosllave!Njesoi edhe mua ma keni ba,por une gjalle ne varr !!!Eu po ju dhefsha ne pervjetore ore komunista shkavella!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptySun Jun 07, 2009 2:41 pm

Smundja e vetme ne bote, se ciles kurre nuk do t'i gjindet ilaqi per sherim eshte Rarrezia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptySun Jun 07, 2009 3:32 pm

o hagji keta vetem pallen ne internet ketu.
keta bejne vetem marketing politik per partit servile dhe per veti.Se se dijme ne qe uniformen e uck ka veshe qeshit udbashi.
Kurse keta manipulojne.qfare patrioti eshte ai apo uck kinse ai qe ka pranue mu hjek flamuri kombetare dhe te quhet kosova multietnike.
keta jane shumica m..te serbise. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptySun Jun 07, 2009 5:00 pm

Smundja e vetme ne bote, se ciles kurre nuk do t'i gjindet ilaqi per sherim eshte Marrezia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feratkoca
Anëtar
Anëtar
feratkoca

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 31
Vendi : Shqiperi/Mitrovicë
Registration date : 21/10/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyTue Jun 09, 2009 12:40 am

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Watch?v=7Oozxdc5BuA&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Efacebook%2Ecom%2Fhome%2Ephp%3F&feature=player_embedded
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.feratkoca.multiply.com
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyThu Jun 11, 2009 10:47 pm

Si ja kalute ne manifestim?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyFri Jun 12, 2009 3:47 am

Shuarja e shqiptareve, projekt europianIshte Europa (Franca) e Esat Toptanit, Kadarese, Berishes, Thacit… ajo qe i jepte informacion sekret ushtrise serbe te Milloshevicit. Per pasoje avionat e NATO-s bombardonin godina boshe…

Sot veglat e saj (Europes) ne Dardani deklaruan se krijuan “kombin kosovar”.

Por le te flasim pakez per nevojtoren europiane, shtetin grek. Me sakt le ta quajme shtetin grek, dobicen Greqi qe lindi ne vitet 1800 si rezultat i kurverise ruse me ate europiane (franko-angleze) me qellim likujdimin e shqiptareve si idenditet dhe ne se nuk mundet, likujdimin fizik te tyre.. Dhe ashtu pothuaj perfundoje. Edhe sot dobicja Greqi vret shqiptaret e atjeshem sic ndodhi me martirin e ceshtjes shqiptare, Aristidh Kolen.

Lufta shekullore e kurves Europe nepermjet dobices se saj Greqi vazhdon edhe sot. Mama kurva Europe ka vene ne dispozicion te dobices se saj Greqi biliona euro me qellim qe dobicja Greqi te bleje me para kombesine e shqiptareve. Dobicja Greqi (femije e kurverise Euro-Ruse) ka 20 vjete qe nepermjet pensioneve e shperblimeve blen kombesine e shqiptareve te cilet po e shesin per buken e gojes.

E shesin per buken e gojes pasi ne Tirane, veglat ne pushtet e politik te kurves Europe dhe dobices Greqi kane 20 vjete qe bejne kerdine mbi shqiptaret.

Deri kur mama kurva Europe do ti livroje fonde dobices Greqi qe kjo te asimiloje Jugun zyrtar te Shqiperise nuk dihet.

Nje gje dihet. Gjithe bota eshte zhytur ne nje krize financiare e cila ka gjasa te thellohet dhe zgjase shume.

Ne se mama kurva Europe do te vendose ti thaje zoren shtetasve te vet dhe te livroje fonde dobices Greqi per te blere kombesine e shqiptareve dhe likujduar fizikisht kundershtaret, koha do ta provoje.

Por shqiptaret e mbetur (te gjalle dhe ta paasimiluar) dhe qe kane vendosur te vdesin te tille duhet te rrezistojne me te gjitha format duke kundershtuar veglat 20 vjecare ne Tirane te kurves Europe dhe dobices Greqi.

I keni degjuar ndonjehere veglat e ndyra te Tiranes e Prishtines te thone Bashkim? Asnjehere…

Veglat e ndyra te Tiranes e Prishtines vecse bertasin,”duam te shkojme tek mama kurva Europe”…

…ndaj te cohemi, ti tregojme vendin te shitureve dhe te bashkojme trojet tona.Petrit KolaP.SMe rastin e pervjetorit te Lidhjes Kombetare te Prizrenit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyFri Jun 12, 2009 3:14 pm

Prizreni jehoi zëshëm Rroftë BASHKIMI KOMBËTARFtoheni ku do qe jeni Shqiptar Lidhja-e-prizrenit-131-vjetori


Të gjitha rrugët që niseshin nga trojet etnike ishin mbushur me dasmorët e festës së madhe të Lidhjes së Prizrenit. Lumi i bukur i këtyre njerëzve po shpaloste pamje të bukura të veshjeve kombëtare në këtë qytet të traditës e lashtësisë shqiptare. Prizreni po shpaloste para mysafirëve faqe të historisë kudo në rrugë e monumente të traditës sonë të bukur. Bukur e kishte ruajtur këtë historinë e lavdishme të Lidhjes edhe përgjegjësi i Kompleksit të kësaj ngjarje madhore, mr.sc. Parim Kosova. E takojmë në zyrën e tij dhe i tregojmë se disa vëllezër nga Malësia kreshnike kanë pyetur nëse gjenden këtu fotografitë e trimave si Smajl Martini, Lukë Marku, Marash Uçi, Marash Marku, Ali Pashë Gucia e Çun Mula. Parimi na pret me atë mikpritjen e vërtetë shqiptare dhe tregon se fotografitë janë pjesë e një ekspozite të madhe në Tiranë, por për të mos na kthyer pa asgjë na dhuron nga një libër me titullin Personalitetet e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Parimi është autor i kësaj vepre kapitale e në të janë bërë bashkë, si dikur, personalitetet e shquara të kombit. Aty janë edhe fotografia e Smajl Martinit dhe atdhetarëve të tjerë nga trojet etnike. E urojmë këtë intelektual për punën e madhe dhe i dëshirojmë fat e suksese në punë e jetë. Pastaj nisemi bashkë me anëtarët e Shoqatës së Vëllazërisë Kosovë- Malësi e Madhe “Martin Dreshaj”, që si gjithmonë kishte bërë bashkë në festa Ansamblin Autokton “Rugova” nga Alpet Shqiptare, Ansamblin “Shpëtimi” nga Medvegja e Kosovës Lindore, Ansamblin “Selman Kadrija” nga Burimi dhe nxënës artistë nga shkolla “Tetë Marsi” dhe “Ndre Mjeda”. Sheshi në Prizren nisi të jehojë fuqishëm Rroftë BASHKIMI KOMBËTAR.

“Prizren i historisë ta kemi sjellë sot në festë Malësinë e Madhe, Koosvën Linodre, Alpet Shqiptare dhe Dukagjinin. Edhe sot kur po festojmë këtu nuk harrojmë se dielli i lirisë ende nuk ka aguar në Malësinë e Madhe e në Kosovën Lindore”, është shprehur kryetari i Shoqatës, Ukshin Jashari.
Përfaqësuesi nga Malësia, Anton Lulgjuraj ka shpalosur edhe një herë ngjarje tronditëse nga Malësia dhe ka kujtuar Prizrenin e Kosovën se atje ende mbahen të prangosur bijtë e truallit shqiptar. “ Jam krenar pse ndodhem mes vëllezërve në këtë festë të madhe, por e vëreni se në fytyrat tona mungon buzëqeshja e ngrohtë. Mungon sepse vëllezër tanë po mbahen ende padrejtësisht në burg dhe vazhdojnë t’u bëhen gjyqe të padrejta e të montuara”, është shprehur Antoni për ta lidhur pastaj fjalën e tij me vargjet nga “O moj Shqipni”.
Prezantimi i trojeve ka vazhduar me këngën “Therret Prizreni o moj Shkodër”, interpretuar në mënyrë mjeshtërore nga këngëtari IIsmet Demaj. Pas kësaj Ansambli “Shpëtimi” i Medvegjës ka sjellë porosi nga ai truall shqiptar.
“Kemi besën dhe ndërgjegjen mos ta lëmë Serbi Medvegjën”, ishin vargje nga kënga e Xhemajli Berishës, të cilin e shoqëruan këngëtarët tjerë nga ky ansambël, që janë paraqitur denjësisht edhe në interpretime me instrumente frymore shqiptare. Pjesë e shkëlqyer e festës në Prizren ishte edhe prezantimi dinjitoz e shumë artistik i anëtarëve të Ansamblit Autokton “Rugova”. Ata me vallet e tyre kanë sjellë në Prizren fragmente nga e kaluara kreshnike e Rugovës dhe trojeve tjera shqiptare. Bukur janë prezantuar edhe valltarët e Ansamblit “Selman Kadrija” me valle burimore, kurse këngëtari Azem Lukaj i shoqëruar nga këngëtarë e artistë të Shoqatës me këngën “ Xhamadani vija-vija” kanë bërë që Prizreni të jehojë me zërin e bukur të festës.
Edhe defilimi i motoçiklistëve nga “Shqiponja” e Prizrenit dhe trojet tjera etnike bashkë me aktivitete të tjera të organizuara nga Rrjeti i Organizatave Shqiptare ishin pjesë e bukur e festës. Po ashtu edhe Kuvendi Komunal i Prizrenit kishte bërë gjithë angazhimet dhe me aktivitete domethënëse ka bërë që festa të ishte madhështore dhe moment i bukur i bashkimit të trojeve në një vend e në një këngë. Ngjarjet e festës po shënoheshin njëra pas tjetrës e Prizreni vazhdonte të jehonte Rroftë BASHKIMI KOMBËTAR.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyFri Jun 12, 2009 3:37 pm

Rruga Durres- Kukes, Firma: Perurimi para zgjedhjeve rrezikon shembjen e tunelit

12 June, 2009 02:01:00 Albania Today
Font size: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Font_decrease Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Font_enlarge
Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Thumbnail.php?file=1244721938_132231283

Inaugurimi i hapjes së tunelit të Kalimashit gjatë fushatës elektorale, nuk është i rastësishëm. Nënkontraktorëve të kompanisë “Bechtel & Enka” iu është ushtruar presion i drejtpërdrejtë nga qeveria për ta mbaruar rrugën Durrës-Kukës me çdo kusht para datës së zgjedhjeve. Arsyeja është e thjeshtë. Partia Demokratike në pushtet kërkonte ta shfrytëzonte këtë moment historik për kombin shqiptar, në një moment elektoral, për të përfituar një mbështetje me votë në 28 qershor.

“Gazeta Shqiptare” ka arritur të sigurojë ekskluzivisht korrespondencën mes qeverisë dhe nënkontraktorëve të kompanisë “Bechtel & Enka” lidhur me këtë çështje. Në datën 29 qershor 2008, drejtori i përgjithshëm i Rrugëve, Andi Toma i ka dërguar një letër përfaqësuesve të kompanive nënkontraktore që punojnë për ndërtimin e rrugës Durrës-Kukës. Ai iu kërkon firmave ndërtuese të mbyllin punimet para datës 30 qershor 2009, edhe pse paraprakisht ai shprehet se është vënë në dijeni për pamundësinë e përfundimit të rrugës para kësaj date. “Jemi vënë në dijeni për shqetësimet e shprehura nga ju, si nëpërmjet këtyre korrespondencave, ashtu edhe në takimet që kemi zhvilluar me subjektin, në lidhje me pamundësinë tuaj për të përfunduar ndërtimin e urave që do të hapnin kalimin në autostradë para datës 30 qershor 2009. Megjithatë, ne shpresojmë që ju do të bëni gjithçka mundeni për të garantuar të paktën që dy korsitë të jenë gati për të mundësuar trafikun mbi ura tamam në atë datë”, - citojmë nga letra në fjalë. Por, presioni që qeveria po ushtron për ndërtimin sa më shpejt të kësaj rruge rrezikon për pasojë që në të ardhmen ajo të jetë jo cilësore. Vetë inxhinierët e kompanive të huaja që merren direkt me punimet i kanë dërguar letra të njëpasnjëshme zyrtarëve të lartë të Drejtorisë së Përgjithshme të Rrugëve. Shqetësimi i tyre bashkohet në një pikë.

Ndërtimi i autostradës Durrës-Kukës me parimin e “politikës së shpejtë”, rrezikon sipas tyre, të sjellë për pasojë keqfunksionim dhe kushte tepër të ulëta të sigurisë së jetës për drejtuesit e automjeteve. Euforia për të hapur sa më shumë dhe ecur më shpejt me gërmimet për përfundimin e tunelit Rrëshen-Kalimash, shkaktuan muaj më parë edhe shembjen e tij të pjesshme. Lajmi asokohe u konfirmua nga vetë punonjësit në Thirrë, sipas të cilëve shkak ka qenë shpërthimi i një sasie të madhe eksplozive për të hapur shkëmbin. Ngjarja ndodhi në datën 20 mars dhe u mbajt mjaft sekret si nga kompania që punon për ndërtimin e rrugës Kukës-Morinë, por edhe nga policia. Po kaq sekret u mbajt edhe aksidentimi i punëtorit turk, Kemal Osturk, i cili u zu poshtë nga masivet e dheut, teksa tentonte të vendoste strukturat mbajtëse në pjesën e dëmtuar të tunelit. Fatmirësisht, gjendja e Osturkut ishte jashtë rrezikut për jetën, ndonëse kishte pësuar dëmtime të konsiderueshme nga shtypja në gjoks e krahë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyFri Jun 12, 2009 3:43 pm

Ja udbashi Agim Bjra qe propagandon prralla.
Ky eshte i paguar ketu vetem te bene propagand ,,se kinse shqiptaret kane liri prespektive shtet".
Ky ershte i paguar nga qarqe antishqiptare.
Vetem tradhtaret servilet mburren me humbjet dhe shkaterrimin e kombit shqiptare.
keta qe pranojne flamurinb multietnik multietnicitetin .
keta qe luftuan dhe tradhtuan amanetin e deshmoreve.kete mashtrojne popullin se ,Bac u Kry".
KU dihet se Baci nuk luftoi per kosovcarizem as per bashkim vllaznim as per flamur multietnik.
Po Bac Nuk u Kry po shoket e tu qe dhane betimin sote po bashkpunojne me serbet dhe te huajt miqt e sllaveve,..
keta ta kan hiq flamurin kombetare dhe fare pak perdoret neper manifetime antikombetare.
Ky flamur as qe e permendin bac.Naj kane qit nje flamur te shkijeve me ngjyra serbe.
Flamure m*** bac siq jane keta qe thirren ne emer tane muta..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyFri Jun 12, 2009 5:28 pm

BAC U KRY ME DETEKTIVA E ME SERBIN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyFri Jun 12, 2009 5:37 pm

,,Bac u kry "per Agim Bajrat e tradhtaret.
Po Bac per ne nuk u kry po po rrejne tradhtaret udbashet servilet e huaj.Qe ne emer te deshmoreve kane bere kapital per veti.Qe ne emer te deshmoreve jane pasunue dhe vjedhin popullin.
Po te ishe gjalle bace keta do ti vrajshe si qeni.
Haram gjaku i juaj bac i kofte ketyre tradhtareve.
Gjaku i juaj do ti denoi bac.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyWed Jun 17, 2009 11:08 am

Kole
Nji ndere kurvat e rendit te pare jemi ne vete shqiptaret qe i pranoim me na qeverisur njerezit pa i njohur fare vetem a din shqip dhe disa me thene eshte patriot tan ngasin sikur dhit mbas kripes!Tjeter shitjen e kombesis per nje kafshat e pruri kjo qeveri e Enverizmit qe ja la ne trashigimi Berisha Saliut pa dallim Fadil Hoxha qe ja la amanet Rugoves e Rugpva Thaqit e Ramushi si di pse u largue nga Rugova qe ishte me te ne aleance ?A je ka shef qe sa shqiptar kerkojn pasaporta serbesh,sa kerkesa kan bere shqiptaret per shtetesi serbe ?Pse drenicaket kerkojn pasosha serb ,a shiten patriota!Po une ne vitin 2ooo ne gjermani organizova greve urie qe mos te na bijn buken e mykur e mish te skaduar,organet e socialit gjerman me zbuluan nga grat e drenices dhe me debuan nga gjermania a romet dhe serboromet nuk me tradhetuan,qudi por e vertete!!!!Nuk po di bre shok me duket se mu ata qe po e tradhetoin kombin po jetoin dhe fund
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar EmptyWed Jun 17, 2009 11:16 am

Eh Mihrije zoti te vraft thojshe me burrin tend qe nese serbija nuk kethehet ne kosove une me femi e para do te shkoj ne kosove,kur i thash tani serbin se ke pse pret ?Jo nuk a gjendje e sigurte ne kosove dhe sot e kesaj dite jeton ne gjermani dhe fjalet i hangri !Edhe Milaim Zekes qamqakuzin e enverit dhe shitjen e kasetave te Adem Jasharit iu kam shkrue qe ta hulumtoi rastin e demostratave te 11 marsit se kush i ka nis as nje pergjigje se jep dhe ky ka qennnnn komunist dhe tani behet patriot me bateria po se derzan maqorrin e ka!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar   Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ftoheni ku do qe jeni Shqiptar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: