Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ruzhdihoti
Fillestar/e
Fillestar/e
ruzhdihoti

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 33
Vendi : gjakove
Registration date : 20/04/2009

MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... EmptyFri Apr 24, 2009 2:30 pm

E pamundor qdo ide dhe form e bashkimit shqiptar dot ishte ne qfar do lloj politike diplomatike apo ushtarake qe dot qonte drejt bashkimit te shqiptarve .
Un do te paraqes per her te par ne ket forum iden time reale per bashkimin e shqiptarve ne ter boten ne nej mbretri moderne shqiptare ...
Ne vazhdim dot mundohem qe per her te par qe idet e mia te cilat do te botohen edhe ne nje liber te paraqiten edhe ne kete forum per bashkimin kombtar ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 44
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: Re: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... EmptyFri Apr 24, 2009 3:50 pm

Fjala mbretri dmth se quhet nej familje e ndergjegjshem qe ka rrespekt gjdo shqiptar dhe ajo familje mund te behet apo te zgjidhet si mbretri nga rrespekti i popullit qe kjo familje te jet nje gur themeli per ndihm popullsis dhe mbrojtjen e tyre,me nej fjal te jet nej Familje mbretrore Apo pajtimtare e cila zgjedh te miren dhe largon te kqijat politike qe i sjellin politikanet dhe vendos ne qdo rast te rrezikut te Popullsis te vet Zgjedhin Populli e jo politikani dhe te paraqet Zhgjedhejt e reja per tejkalimin e Problemit.
Mbretria esht nej Ide qe neve shqitarev na dueht sepse kemi nevoj per nje person te tret ndermjet veti,se jemi gjak nxeht dhe bejm zgjidhje pa logjik te shpejta qe na kushtojn me vite.
te eprshendes per ide dhe se per familje mbretrore dueht edhe i gjith populli jash kufijve te vendos,nese jan dakord per Mbretri te bahskuar moderne ather kjo i takon nje familje Si familja jashari.!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
ruzhdihoti
Fillestar/e
Fillestar/e
ruzhdihoti

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 33
Vendi : gjakove
Registration date : 20/04/2009

MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: Re: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... EmptyFri Apr 24, 2009 4:03 pm

falimderit per perkrahjen e ides ne iden time jeni edhe ju se bashkimi shpirtor i shqiptarve duhet te behet niher ne tere boten dhe te ndalet asimilimi i tyre .. shum falimderit per perkrehjen e ides time krijimiMbretri Moderne Shqiptare eshe krijimi i nje Mbretrie unike shqiptare dhe modeli i par ne bot.. ju ftoj qe ne vazhdim te jeni perkrah kritikus dhe ndimues i ksaj ide ju falimdreit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 57
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: Re: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... EmptyFri Apr 24, 2009 5:28 pm

shume ide me vend eshte per tu perkrahur urime ne kete drejtin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 38
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: Re: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... EmptyFri Apr 24, 2009 6:01 pm

ide perfekte per tu perkrahur ne gjdo aspekt,besoj qe dote perkrahej nga te gjith perveq atyre qe nuk ju konvenon pasi qe per synim kan vetem perfiimet materiale e eprsonale e jo te mirat kombetare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: Re: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... EmptyFri Apr 24, 2009 8:08 pm

Po qaq logjikoni,mbreteri don te thot nje parti.
Qdo kund ne bote jan shkaterruar mbreterit ,e te ne mundohen qe te krijojme .
Pluralizem modern ,kjo eshte demokraci,me politikan kombetare atdhetARE::
po QTE BEJSHE QE kishimmbreteri tradhtare dhe kemi parti qeveri tradhtare si ne shqiperi kosove dhe maqedoni.
keto jane perralla te atyre qe nuk kan fare logjik kombetare..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ruzhdihoti
Fillestar/e
Fillestar/e
ruzhdihoti

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 33
Vendi : gjakove
Registration date : 20/04/2009

MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: Re: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... EmptyTue Apr 28, 2009 9:01 pm

falimderit per perkrahjen dhe kritikat xhiti
Kjo ide ka te boj me krijimin e Mbretris Moderne Shqiptare si nje organizat botrore per mbrojtjen e te drejtave dhe lirive te shqiptarve ne bot asimilimi i shqiptarve ne bot eshte nje shkatrrim per shqiptaret mbrojtja e shqiptarve qe kan mbet pa stausin e shtetit shqiptar dhe kosovar nuk mund ti mbroj askush po as qe punon kush ne ta drejtim mbrojtja e nje shqiptare ne bot dot thonte shum per kombin shqiptar ne vazhdim .
me falni per ata qe nuk mund ti bi idet e mia shum shpejt per arsye se kam pak koh ju falimderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 92
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: Re: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... EmptyTue Apr 28, 2009 11:46 pm

Ruzhdi Hoti te pershendes meqe keni inicuar kete temë,
asnjëri prej nesh nuk punojmë në kete forum por jemi ketu per te dhanë e bashkuar ide prandaj edhe koha na mungon nganjëhere, si iniciator i temes ty te takon prezantimi i ideve e pastaj shohim rezultatin!
Flm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: Re: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... EmptyWed Apr 29, 2009 10:50 am

Ne vend qe te perkrahim atdhetaret AKSH-FBKSH ne ketu mirremi me te thashe i thashe ,mbreteri zogiste toptan farkiste tradhtare me parti politike etj.
Valla keshtu do te bejm bashkimin,me fjal te kota ne interbnet.
Njerezit po punojn po kontribojn , e ketu dalin me ide te kota .
Per kete ne shqiptaret kurre skemi fitue se secili mundohet te jet bajraktare!
Eshte vetem fronti AKSH qe zgjidh qeshtjen shqiptare dhe te gjithe duhet te bashkohen rreth kesaj! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ada_Kondi
Fillestar/e
Fillestar/e
Ada_Kondi

Female
Numri i postimeve : 49
Age : 37
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/12/2008

MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: Re: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... EmptyWed Apr 29, 2009 4:53 pm

Fjala "Mbreteri" dhe fjala "Moderne" nuk kombinohen aspak me njera-tjetren. Mbreteria eshte dhe do te jete gjithmone arkaike. Aq me teper ne vitin 2009 nuk mund te flitet ne nje vend europian per mbreteri. Trashegemia jone ne aspektin e mbreterise nuk eshte aspak pozitive, po te nisemi nga pervoja e shqiptareve ne kohen e vetembreterimit te Ahmetit (Zogut). Keshtu qe nuk kemi se cfare te evokojme nga ajo kohe. I vetmi mbret i shqiptareve, Gjergj Kastrioti, nuk mund te jete i zevendesueshem ne kushtet dhe ne kohen kur jetojme. Shtegu i vetem qe i con shqiptaret drejt bashkimit eshte bashkimi real i tyre, duke i kapercyer te gjitha barrierat, pengesat dhe kurthet e armiqve te Shqiperise dhe duke dale mbi ndasite ideore, fetare, krahinore, shpirterore, etj - pra duke u bere se pari bashkimi yne real dhe me pas ai administrativ apo burokratik. Me pare le te ndihemi ne vete qe jemi te bashkuar pastaj bashkimi nuk do jete aspak problem. Me pare le te mos grindemi dhe le te duhemi ashtu si na takon qe te bejme, sepse nuk jemi aq shume sa t'i lejojme vetes sherre dhe ndarje, te cdo lloj natyre qofte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty
MesazhTitulli: Re: MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...   MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb... Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
MBRETRIA MODERNE SHQIPTARE - zgjidhja e vetme per B. komb...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: