Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 IZRAELI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: IZRAELI   IZRAELI EmptySun Apr 19, 2009 11:11 pm

RASTI IZRAEL

Studim i sionizmit politik

Titulli origjinal: The case of Israel
(a study of political - zionism)
Ka shumë tema të cilat merren me këtë çështje - nga pikëpamja pozitive dhe negative, por kurrë nga ajo neutrale, bile edhe kur kanë pretendime të tilla - dhe padyshim do të ketë edhe të tjera. Mirëpo tash, kur njëri prej intelektualëve prijëtarë të Francës i jep kontribut të vlefshëm ndriçimit të kësaj çështjeje, është e drejtë që libri i tij të bëhet i kuptueshëm në gjuhën angleze.
Roger Garaudy nuk i mbështetet neutralitetit. Ai, në të vërtetë, beson se shtetësia e Izraelit - e drejta e tij e dëgjuar për të qenë, të cilën arabët palestinezë është dashur ta pranojnë - bazohet në mashtrimin famoz. Ai thotë: „Izraeli nuk posedon legjitimitet - as historik, as biblik, as juridik - në pikëpamje të hapësirës ku është themeluar”. Për të sionizmi politik, i cili ka lindur me mund të madh para një shekulli me paraqitjen e Theodor Herzlit dhe librit të tij Der Judenstaat (shteti hebraik), nuk është vetëm shtrembërim i të vërtetës por edhe tradhëti e sionizmit fetar dhe profetësisë së vërtetë shpirtërore hebraike, të cilën Garaudy e çmon. Qoftë e turpshme ose e sinqertë, mirëpo përherë e pamëshirshme, ithtarët e Herzlit e kanë shfrytëzuar atë që Garaudy e quan „mit historik” dhe „pretekst biblik” për ta okupuar Palestinën dhe për ta dëbuar popullin e saj.
Më kujtohet se një herë e kam pyetur një shkencëtar dhe diplomat të famshëm izraelit në çka, sipas mendimit të tij, bazohet diplomacia izraelite. Ai u përgjegj: „Shumë thjesht. Në Dhjatën e Vjetër”. Fakti se ai vetë, sikur Herzli, ka qenë ateist i bindur ose, të themi, të supozohet se diplomacia izraelite do të duhej të realizohet, për shembull, diku në mes hindusëve ose të pafeve, të cilët nuk kanë kurrfarë respekti të veçantë ndaj Dhjatës së Vjetër, nuk i ka lënë mbresë si vështirësi. Golda Meiri e ka zgjidhur tërë problemin kur, me shkathtësinë e saj të zakonshme, tha: „Kjo tokë ekziston si rezultat i premtimit të cilin na e ka dhënë vetë Zoti. Do të ishte qesharake të kërkohet pranim i legjitimitetit të saj”. Roger Garaudy nuk i pranon pohimet e këtilla. Ai argumenton se kemi të drejtë t’i shtrojmë vetes pyetje se a thua, vallë, vërtet kjo ka qenë dëshira e Zotit, pasi që urdhërat e tij na i ka përcjellë, shpesh herë në mënyrë jobindëse dhe kontradiktore, pikërisht populli i cili i jep të drejtë vetes të bëhet trashëgimtar i porosisë së Tij. Përveç kësaj, edhe krahas supozimit se Zoti me të vërtetë ka dhënë një premtim të tillë, Garaudy dyshon se ata të cilët e sundojnë sot Palestinën janë trashëgimtarët e vërtetë. Andaj i është kushtuar analizës, jo vetëm të „mitologjisë biblike”, por edhe të asaj që ai e quan „mitologji e të drejtave historike”.
Në këtë kuptim argumentet janë prezentuar edhe më parë, por, sipas mendimit tim, asnjëherë kaq bindshëm. Stili i shqyrtimit është polemizues dhe ndonjëherë i ashpër, por gjithmonë racional. Shqyrtimi te disa, me siguri, do të nxitë hidhërimin, por meriton përgjigje të urtë. Hiç hidhërim më të vogël nuk do të nxjerrë as pohimi se „sionizmi dhe antisemitizmi në njëfarë dore janë vëllezër bineq”. Do të ishte vështirë të mohohet ekzistimi i lidhjeve objektive midis tyre, sepse edhe sionizmi edhe antisemitizmi i kanë rrënjët në besimin se asimilimi i çifutëve në shoqëri joçifute është i padëshirueshëm dhe në fund të fundit i pamundshëm. Dyshimin në këtë lidhje lehtë do ta demantojë hyrja në ligjet naciste të Nirnbergut për racat prej 1935: „Sikur çifutët të kenë shtetin e vet i cili për pjesën dërmuese të popullit do të ishte atdheu i tyre, çështja hebraike qysh sot do të ishte zgjidhur, bile edhe për to vetë. Sionistët e flaktë aspak nuk i kundërshtojnë premisat themelore të ligjeve nirnbergiane, sepse e dinë se këta ligje janë zgjidhje e drejtë për popullin hebraik”.
Do të ishte absurd të mohohet se disa prej antisemitistëve të sotshëm e marrin Izraelin për shënjestër nga hidhërimi. Megjithatë, shumë prej nesh përherë kanë qenë të bindur se, në fund të fundit, shteti Izrael më parë e ka shtuar antisemitizmin në botë

se sa e ka zvogëluar. Pas invazionit në Liban, a mund të thuhet, vallë, se nuk jemi në të drejtë?
Krahas argumenteve të qarta dhe logjike të Garaudyt ekziston edhe një arsye për shkak të të cilit ky libër do të ketë tërheqshmëri freskuese për lexuesit e regjionit që flasin anglisht. Sado moti që të kishin mësuar mbi Shkrimet e shenjta dhe cilësdo fe t’i takonin, në to ka lënë përshtypje besnikëria protestante Dhjatës së Vjetër, kështu që lehtë mund të bëhen të gatshëm ta nxisin lëvizjen moderne sioniste në përmbushjen e profecisë. Kjo është manifestuar edhe në thënien e jozakonshme të Arthur Balfourit më 1919, se „sionizmi, qoftë i mirë apo i keq, i vërtetë apo i gabuar, rrënjët i ka në traditën e lashtë, në nevojat e së tashmes dhe në shpresat e së ardhshmes, gjë që është me rëndësi shumë më të madhe se dëshirat dhe paragjykimet e 700 mijë arabëve të cilët tash banojnë në këtë vend të lashtë (Palestinë)”. Edhe Jimmy Carter ka thënë diç mjaft të ngjashme kur, 60 vjet më vonë, në Knesetin izraelit ka deklaruar se raporti midis SHBA-ve dhe Izraelit „është i pazhdukshëm, sepse themelohet në vetëdijen, moralin, religjionin dhe besimin e vetë popullit amerikan...”.
Roger Garaudy është trashëgimtar i traditave të ndryshme. Për të çështjet të cilat i ka ngritur afera Dreyfus ende janë realitet i gjallë. Ai e pranon ashtu të gatshme se të jesh kundërshtar i Dreyfusit - do të thotë të jesh racist dhe fetarisht njeri fanatik i cili e gjykon ndikimin hebraik në shoqërinë franceze - domethënë të jesh mbrojtës i sionizmit politik. Sipas dëshmisë personale (Le Monde, 30 korrik 1983) e pranoi krishtërizmin dhe u bë anëtar i Partisë Komuniste të Francës në vitin 1933, në kohën kur Hitleri erdhi në pushtet. Përkrahja e fesë dhe hyrja në Partinë Komuniste të vendit të vet për të aspak nuk ka qenë kontradiktore. Në botën e „absurditetit dhe tmerrit” me ndërmjetësimin e besnikërisë ndaj fesë ka qenë në gjendje sërish të gjejë kuptim në jetën dhe historinë e vet, por ndjente mangësi të doktrinës shoqërore kishtare „e cila nuk ka dhënë mundësi për tejkalimin e kundërshtive të kësaj bote në rendin ekzistues”. Në atë kohë u duk se partia komuniste është kundërshtari më i vendosur i kapitalizmit dhe nacizmit. Sot e konsideron njësoj të natyrshme se ka qenë normale që, krahas interesimit të gjatë të tij për qytetërimin arabo-islam të gjejë qetësi dhe kompletim në Islam, fe universale e cila Moisiun dhe Jezuin i numëron të dërguar të vet dhe në të cilën, sipas fjalëve të Garaudyt, nuk ka ndarje në mes shkencës, arsyes dhe shpalljes. Përveç kësaj, Islami jep mundësi që të mbizotërohet problemi i raportit të besimit dhe veprimit politik - gjë që është me vlerë të madhe për njeriun sikur Garaudy.
Jeta e Garaudyt, e përmbushur me luftë kundër ekstremizmit nacionalist, racizmit dhe imperializmit politik perëndimor, e ka sjellur atë deri te kjo padi publike e sionizmit politik në të gjitha manifestimet e tij të kaluara dhe të tashme. Ky shqyrtim vërtet meriton t’i kushtohet vëmendje.
Petër Mansfieldi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24

Male
Numri i postimeve : 246
Age : 35
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyMon Apr 20, 2009 2:25 pm

RRNOFT IZRAELI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyMon Apr 20, 2009 2:36 pm

izraeli eshte okupator si serbija nuk kan dallim dhe jan miq me serbet.
vetem ata shqiptare qe mendojn serbisht maqedonishte e perkrahin..shtet nazist...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24

Male
Numri i postimeve : 246
Age : 35
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyMon Apr 20, 2009 9:17 pm

xhiti shkruajti:
izraeli eshte okupator si serbija nuk kan dallim dhe jan miq me serbet.
vetem ata shqiptare qe mendojn serbisht maqedonishte e perkrahin..shtet nazist...

esht shum interesant se si mendon. Ju nuk po folshit me fakte por me sympati. esht nje gjer shum e thjesht qe ti si ''mysliman'' ke sympati per arabet-palistinezet, por je shum gabim.

Israelet kan qend ne palistine ne at koh kur atabet nuk kan ekzistu ne palistin. Prandaj Izraeli vetem ben Vetmbrojtje.

Jam shum krenar se te paret ton (Shqipetaret-Ilirianet) kan mbrojtur Judit nga Ata qe donten te i zhdukin.

Ti si ''Akcjoner i UCK-se'' duhet me e dit nga cilat sherbime ka pas UCK-ja ndihm.... Ti po me doket skishe lidhje me kok, veq koke gjak-nxeht, se sen spo dishe.........

Mos u fut ne Historia te cilat duhet te mbesin te mshefta............. (Per nje koh te madhe)


RRNOFT IZRAELI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valmir9
Anëtar i ri
Anëtar i ri
valmir9

Male
Numri i postimeve : 141
Age : 29
Vendi : Theranda (Slloveni)
Registration date : 27/03/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyMon Apr 20, 2009 9:47 pm

Izreali per ate nuk kam kurqfar mendimi.

Ma shum njof sene negative nga aj siq esht mbytja ndaj palestinezve CIVIL dhe FEMI. Kjo edhe palekush mu kan nuk ben.

Izreali (Judet apo Hebrejt) ndoshta do tna sjell luften e tret botnore...Kta e kan ndermand qe te lufon me Iranin dhe ta atakaojn ato...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyMon Apr 20, 2009 10:36 pm

Izraeli nuka ekzistue fare ,por eshte e vertet qe eshte okupator!
Xhiti e ka me vend po lexo pak me shume Arben 24 mos ja fut paushall.
Izraeli nuk ka dallim prej hitlerit.
Palestinezet kan egzistue gjithmon po izraeli i ka debue..
Ku pi gjan do mendime krejt te kunderta me te gjithe..
lexo meso mos u mirre me propagand te huaj..
Nuk ka lidhje ketu a musliman a qka po te verteten!
Izraeli eshte okupues dhe nazist...
O Xhiti eshte analiste i njohur o Arben 24.
Po ai nuk shkruan ketu me gramatik e nuk kontrollon gabimet se shkruan thjeshte me njerez te thjeshte!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 28
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyTue Apr 21, 2009 1:56 am

shtet nazist...ka perkrahjen e shba edhe i ben te gjitha te keqijat ne emer te drejtesise....shtet i ngjashem me greqine
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyTue Apr 21, 2009 7:15 pm

xhiti kur te lexojsh analizo pak se cfare ke lexue edhe qka po thote e jo veq kot po fol se nuk je aqe patriot qysh po shitesh ne net
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyTue Apr 21, 2009 7:59 pm

Agim-Barja!
Qka kam me analizue une di se qka shkruaj,a po te dhimbet izraeli qe pe kritikojm me argumente a...
Haaa nuk doni ju te verteten ,izraeli eshte okupatore!
A jam patriot ajo e dijne shoket e mi ku marre pjese!
Nuk jam patriot i inetrentit,me siguri ju jeni patriot te internetit.
Nuk shkruaj une sote!
Po me vite te tera..
Une nuk di se qka po deshka te analizoj sipas teje apo veq ja fute se nuk te konvenon naj shkrim i imi,po se kam gajle se a pajtohesh ajo me shkrimet e mija kam shok dhe simpatizues bolle.
Ne nuk mund te pajtohemi me servilet e as ata me ne..
Po jena mesue me njerez te tille kam pun per dite!
Ne bejme punen tone ,e ju mendoni qka te doni.
Kryesorja po hecim perpara edhe pa ndihmen e juve..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyTue Apr 21, 2009 7:59 pm

Agim-Barja!
Qka kam me analizue une di se qka shkruaj,a po te dhimbet izraeli qe pe kritikojm me argumente a...
Haaa nuk doni ju te verteten ,izraeli eshte okupatore!
A jam patriot ajo e dijne shoket e mi ku marre pjese!
Nuk jam patriot i inetrentit,me siguri ju jeni patriot te internetit.
Nuk shkruaj une sote!
Po me vite te tera..
Une nuk di se qka po deshka te analizoj sipas teje apo veq ja fute se nuk te konvenon naj shkrim i imi,po se kam gajle se a pajtohesh ajo me shkrimet e mija kam shok dhe simpatizues bolle.
Ne nuk mund te pajtohemi me servilet e as ata me ne..
Po jena mesue me njerez te tille kam pun per dite!
Ne bejme punen tone ,e ju mendoni qka te doni.
Kryesorja po hecim perpara edhe pa ndihmen e juve..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyTue Apr 21, 2009 9:34 pm

une se dij ase qe jam i interesuar ka po ece ti izraeli eshte me te vertet okupatore se kam then qe nuk eshte okupatore ase nuk e them qe nuk ka vrare mija femije e gra ase nuk e perkrahi kurr po kur te lexojsh dicka analizo cfare te del ne fund cfare dmth... ka e qka mendoi une eshte kjo jam me emere e mbiemer qe nuk ja kam friken askujt se shkruaj dhe e them haptazi se pa u ribashkue trojet shqiptare kurr zdo kete europ te bashkuar e ase stabile jam ne gjendje ta mbroj kete edhe ne gjykatat me te larta ndekombetare e per servila une ende skam has ne ta se nuk i dha rast te ulet ne kafene ne tavolin me mua se lere me shume diqka 3e ti mua sme njehe e tash po tregoi se jam ish pjestar i UCKse qe nga ditet e para e deri ne diten e fundit te luftes ne qershor dhe me se kam desht nga UCKja ne TMK EDHE JAM AJO VULJA E e UCKse ne Z.O TE SHALES SE BAJGORES QE E DETYRUAM SERBIN TE NA NJOHE SI USHTRI TE BARABARET EDHE NE MBARE BOTEN I HAPEM DYERT se ne i respektojmi ligjet e luftes dhe bota aty e mori vendim se UCKja smunet te shpallet organizat teroriste qysh e deshten shume shtete te na quajn e t'lumt qe je duke punua veq vazhdo se une kur punoi edhe bota ka me marr vesh se e kemi tradit nga te paret
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyTue Apr 21, 2009 10:23 pm

Agim-Bajra
te rrespektoi shum si luftetare te UCK-se!
PO shume luftetare te UCK-se u bashkuan me AKSH-FBKSH!
vetem farkistet ata q e veshen uniformen sa mu pa pranuan kete status multietnik.
Shumica e TMK kan mbet rrugeve dhe nje pjese ju bashkangjit AKSH..
Kushe eshte trim shqiptare le te tregon veten dhe te ju bashkangjitet AKSH-FBKSH.
Ti leme fjalet !
UCK nuk luftoi per kete status siq manipulojne lideret e vet shpallur!
Sa njeri tashe po thirret ne emer te UCK-se sa udbashi!
PO une zoteri i njof se prej 1993 kam perkrahe dhe kam mbajt tubime me qytetare qe na shajten e qka sna thane ateher (me deshmorin Fehmi Lladrovci!
Po tashe keta udbashe u futen ne AKK PDK dhe bile kan pozita te forta kurse shoket qe ndihmuan dhe sakrifikuan dhe perkrahen keta qe jan ne politik na harruan na perdoren vetem sa te vijne ne politik..
Pa ne atehere nuk kishin mundesi te ngriten.
Sepse me keta qe jan ne koalicion i shajten i ngriten akuza per kriminel terrorista keta sot hajn bashk.!
Po te bisedojsh me mua ke qka ndegjon!
Bashkohu o trim me AKSH! ke ne kosove sa te duash dhe perqdo dite lajmerohen anetare te rinje edhe ne diaspore evrop..
Me pershendetje ! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyWed Apr 22, 2009 12:41 am

nuk jam i interesum askujt ti bashkohem perveq lapsit dhe librit e keto e bejn te bashkuara trojet tona asnje nga keta patriota nuk kane bere kerkes ne gjykaten nderkombetare per padrejtesin shqiptare qe na eshte bere nga vet europa e sot shiten patriota ja ku eshte adresa e strazburgut a e ka bere kete kush deri me sot 700 fshatra shqiptare jane shperngul nga toplica sa masakra e sa djegjet ,perdhunimet e qka jo qe nuk ka ber shkau
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyWed Apr 22, 2009 10:23 am

Patriota me laps kena pas plot ne kohen e Titos dhe tashe !
Patriot eshte ai qe punon me laps dhe aktivitete dhe mendon edhe pushken!
Nuk don te thot se paska qen ne luft eshte patriot,po a ka que amanetin betimin deri ne fund,dhe a eshte arrit qellimi i luftes !
E te ne luftuan kan luftue po ne fund kan tradhtue!
Edhe fadil Hoxha ka luftue Ali SHukriu e te tjere po per jugosllavin Titiste..
Edhe Lideret e UCK luftuan po per kosoven multietnike bile keta ja shkuan Fadil Hoxhes keta heqen qka ka shqiptare e as sovranitet nu kena as ushtri e as flamurin kombetare nuk naj lan.
Bile keta i coptuan tokat shqiptare me keq se TE Fadil Hoxhes.
Te njejten politik pe bejne edhe ata ne Maqedoni ,,Ali Trimi"
KU u vret shoket e vet dhe i burgos me pelqimin e tije.
Luftuan badihava vetem sa e dhane jeten shum te rinje keta manipulojn sote me deshmoret edhe ne presheve e bujanovce..
Ku ishin keshillat e LPK ,keta murren vetem pushtetin pa shtet.
KU edhe une kam qen ne nje keshille po sote distancona nga keta servil..
PO luften nuk e ndalim as me laps as me pune....
Jo Zoteri lapsi e libri kurre nuk i kan bashkuar trojet shqiptare ato i bashkon vetem pushka e vertet me njerez jo te shitur..
Qe3500 vjet kan shkruar shqiptaret dhe kane luftuar ,po pushtetin gjithmon e murren tradhtaret servilet dhe jemi ku jemi .
Nje pjes te fajit ka populli qe i voton gjithmon tradhtaret dhe eshte nje popull tallava siq jan politikanet tallava!
NE FBKSH -AKSH kena plot njerez edhe te lapsit edhe te librit edhe te pushkes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyWed Apr 22, 2009 2:44 pm

o xhiti e di sa ka njerez e sa ska ku je ti qka po mendon i njohe shume me mire se ti edhe para teje i njohe bashkimi i trojeve shqiptare sot per sot behet me ndryshe e me lehte se sa mendojn disa me pushke e me lufta qka mendojn e me delkarata e llafe te kota o trim une i kam te humbur dy shoke ne kete cka po thue ti a po i permend kush sot ata me fol po dijmi te gjithe a me punue asnje nuk punon po edhe nuk mundesh me than qe eshte krejt zi se ka edhe bardhe ketu qe ja vlen per interesat tona mbare kombetare ketu tek ne veq me kritikue dijn me perqa e ai nuk eshte patriot ai qe nuk afron e nuk bashkon njerez se skena pushke me vra shqiptare harroje kete e ti po i permend fadil hoxhat e ali shukriat e sot ty te pyes cfare bere ti per deshmoret e mos pyet keta cfare bejn e ti diqka po me sille muhabete qe nuk po te kuptoi aspak e per patriotizem skam nevoje per keshilltare se jam i mesuare ne keto pune qysh sa ishte gjalle mehe uka nje nder te paret ne vitet e 80ta kur i formoi njesitet e para guerile me kadri osmanin e adem demaqin e sot shume do qe nuk kan dijt ase qka eshte ajo pune.e per luftetaret e UCKse ski qka flet hiq per kete pune se askush smundet ti njollos e ase te ja humbe luften e shejt qe e kena bere kush ka qen ne luft me pushke ne dore eshte trim e patriot e atdhetare se ti me sa duket spaske qen ne luft nese do te dijsh me shume per luften hajde ne shale te bajgores e te tregoi se si eshte luftu 46 dite e nete me nje numer te madhe te ushtris serbe me nje korpus diku prej afro 24-28 mije ushtare mercenar paramilitare me nje arsenal qe kishte shkau ne shale diku mjete te blinduara ishin diku 560 tanke praga blinda e qka jo edhe smujti te na theje por pasi qe mori sulme ne lindje te shalese se bajgorese ku e kishte nen kontrolle zona e llapit aty pati te vrare ushtare tane dhe u thye dhe na hynen mbase shpine forcat serbe dhe ne skishim numer te mjaftushem te ushtareve qe te luftojm edhe ne lindje te shales dhe u deshte te terhiqemi une kam perjetue luft te fort e tani po te them askund serbia ska perdore arsenal e ase numer te ushtareve me shume se ne zonen e shalese se bajgores e sot kush po e permend kete ose kush po e thote te verteten se cfare ka qen por nje dite do te vije te gjitha do dalin ne sheshe sot po flasin edhe ne media se ushtaret serbe jan zene ne llap qe nuk eshte e vertet a e dini ju ku eshte fshati bare eshte ne zemer te shales aty jan zen 8 ushtaret serbe dhe kusht per lirimin e tyre ishte lirimi i ukshin hotit dhe lirimi i 9 ushtareve tan te burgosur qe u zen ne kufij e sot me dy sy ne balle mundohen te shkruajn histori me endrra e deshira te tyre personale deri sa ne nje revist te kuvendit Nr=6 te shtatorit 2008 shkruhet se Drenicaku Isa Boletini ishte minister i puneve te jashtme ne qeverin e Ismail qemailt ku eshte ISA BOLETIN NGA DRENICA perse kjo te shkruhet kur fshati Boletin eshte ne SHALE TE BAJGORES
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyWed Apr 22, 2009 2:50 pm

o xhiti heret eshte per sharkija e qiftelia se ka pune ende se e verteta eshte krejt ndryshe tek ne ska fjal pune vetem pun e jo llafe e karika por vijn ditet e mira ngadal dal gjithkujt i del libri kush sa ka ba per shqiptari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyWed Apr 22, 2009 3:24 pm

Jo zoteri me sharki e qifteli ja keni nis ju!
Koha po shkon!
Ne po bajm pun e ju llafe!
Po seshte problem se farkistet kishin vetem llafe dhe tradhti!
Lidhshin marreveshje qyshe ta shkaterrojn UCK- e baces Adem jashari..
per mua ata tradhtare nuk vlejn..
Ata jane si ushtria e Ahmet Zogut e hesat pashes!

PO po rugoviqet me durim e shkaterruan dal ngadal popullin shqiptare....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyWed Apr 22, 2009 3:49 pm

ti edhe deshmoret i quan tradhetare shume te paska lan pershtypje ahmet krasniqi ai nuk i ka takue zones sime ase nuk di sen per te me shume vetem nje e di qe ne zonen time ska pas tradhetar. se ne sjemi merr me ato pune se ne kemi mbrojt teritor ska mundur shkau shalen e ISA BOLETINIT ta shkel kur ka desht edhe per ta shkel shalen u desht gjysme e ushtri ta pregadis per te mar ofenziv
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI EmptyWed Apr 22, 2009 4:50 pm

JO mua nuk me ka lan pershtypje po ty .
Sepse ke permen do emra te Oficireve te farkut..( tashe i quani te gjithe UCK).
haaaaa!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
IZRAELI Empty
MesazhTitulli: Re: IZRAELI   IZRAELI Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
IZRAELI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: