Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 44
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptySat Mar 28, 2009 2:16 am

Pacolli organizon konferencë për misionin amerikan në Ballkan

Organizuar dhe financuar nga kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, më datën 13 dhe 14 prill në Washington do të mbahet konferenca ndërkombëtare me temën: “Kompletimin i misionit amerikan në Ballkan”.
Në këtë konferencë - siç bëhet e ditur në një komunikatë të AKR-së - kanë konfirmuar pjesëmarrjen ambasadorë dhe diplomatë që përfaqësojnë vendet e Ballkanit Perëndimor, ekspertë dhe zyrtarë të lartë të Qeverisë amerikane, përfaqësues të Departamentit të Shtetit amerikan, përfaqësues nga Kabineti i presidentit të SHBA-ve, Barack Obama dhe zv/presidentit Joe Biden.

Në hapje të kësaj konference do të flasë, studiuesi i njohur i çështjeve të Ballkanit, Janusz Bugajski dhe kryetari i ARK-së Behgjet Pacolli, që njëkohësisht është edhe këshilltar internacional në Qendrën për Studime Strategjike, (CSIS), në Washington. /Telegrafi/Veq perpara Z pacolli se reni te ka ardh per kryeminister...

A mendoni se pacolli ka qen nejri i duhur per kualicion apo edhe sod nuk esht von dhe èshtè dashur tè jet ne Kualicion me thaqin sepse me ldk ska perparim !?vetem njè Opozit e fort si Akr mund ta ndihmoj popullin nga kriza financiar e mu tash kur kemi nje kriz te madhe edhe botrore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptySat Mar 28, 2009 11:45 am

pacolli bashkpunetor i serbise,ai do te shkaterron qka ka shqiptare,
ai ka interesat etije biznesi me serbet ruset..
para zgjedhjeve mashtroi rinine se kinse i puneson,po pas zgjedhjeve i la me gishta ne goje.
shqiptareve i vyn nje isa buletin hasan prishtinae jo shkarravina serbe si bexhet pacolli.
mos hapni tema pa lidhje me udbash ne forum qe eshte per bashkim kombetare..
njerez qe perkrahin udbashet duhet larguar nga forumi apo je i paguar nga bexheti....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptySat Mar 28, 2009 5:42 pm

leje more mos u mirr me begjet sllava ,banda ruse...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 44
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptySun Mar 29, 2009 5:47 am

xhiti shkruajti:
pacolli bashkpunetor i serbise,ai do te shkaterron qka ka shqiptare,
ai ka interesat etije biznesi me serbet ruset..
para zgjedhjeve mashtroi rinine se kinse i puneson,po pas zgjedhjeve i la me gishta ne goje.
shqiptareve i vyn nje isa buletin hasan prishtinae jo shkarravina serbe si bexhet pacolli.
mos hapni tema pa lidhje me udbash ne forum qe eshte per bashkim kombetare..
njerez qe perkrahin udbashet duhet larguar nga forumi apo je i paguar nga bexheti....


Behgjet pacolli nuk esht votu per te fitu se nuk e ka lan unmiku si mund te ban nje lider qe sesht ne pozit apo ne kualicion me shum... trego ti per ke ke votu dhe a je pendu?... dhe per kend do te voton ta dij une se prap ke me i ra pishman e mos i merr njerzit naper goj se ketu esht tema per dikutime e jo per pazarlleqe politike.
Pse ti nuk flet per te kqijat qe ti ka ba behgjet pacolli ty dhe popullit ?!!! Nese po ather le ti shohim sipa teje qe do te thot se do ta dim a esht vertet nej nejri i mir apo i perlyer me biznise te veta apo edhe tè pista intersa politike?

Une nje mund ta them sipas shum analizav dhe analistev politike se votime mbas lufte asnje her nuk kan qen te verteta dhe mos u merrni me tè tjeret po me pabesin e te huajve qe bejn lojra me ndjenjat dhe moralin e nje populli te vrar te pushkatuar ne vend t e vet dhe prap ne biem viktim e kuislinga vendas,kurse per gjod her qe kan votu jan pishman dhe nej dit skan me kend me votu...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptySun Mar 29, 2009 1:22 pm

une nuk kam votue kurre ne jeten time as para lufte as pas lufte.
kam prkrah uck kam qen aktiv me uck.
po pas lufte vrapun pas pasunis karrigave dhe ju kam bashkangjit aksh -fbksh..
dhe per mua nuk vlejn partit politike-keta jan parti kuislinge qe popullin e shkaterruan..
secila parti me servile..
nuk me intresojn keto parti as ne kosov as shqiperi as mal te zi as maqedoni as preshev e bujanovc..
ne kemi forcat tona udheheqesin ton ne evrop dhe ne gjithev tokat shqiptare..
kena me mijra anetare.....
Me njerez te dyshuar qe bashkpunojn me mafien ruse serbe etj nuk kena pune...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptySun Mar 29, 2009 3:33 pm

Behxhet Pacolli i ka çu shqiptaret me pi uje e i ka kthy pa pi uje.

Behet fjale per disa puntore qe u pati premtuar rroga te mira, te cilet i pate dergu neper ish shtetet sovjetike per te punuar ne ndertimtari. Dhe i ka kthy ne Kosove pa i paguar fare...

Tani pse nuk ja beni vetes kete pyetje ? - Kush esht ky Behxhet Pacolli edhe kjo AKR-ja qe u futen ne politike ne çastet kur Evropa & Amerika filluan te jepnin sinjale qe Kosova do te shpalle (pa)varesine ne menyre te njeanshme pasi qe nuk po arrihet asgje me negociatat mes Prishtines dhe Beogradit.

Pse u fute ne politike bash ne kete moment dhe jo me heret?!

Ndersa ne fushaten zgjedhore te 2007-tes, AKR-ja dhe PDK-ja kane pas me se shumti reklama dhe premtime neper mediat e Kosoves. Ku shume prej ketyre premtimeve kane qene vetem genjeshtra. Une nga ato reklama te vazhdueshme e kam kuptu qe do te fitonte PDK-ja e Thaçit , ndersa AKR-ja do te arrinte nje rezultat te kenaqshem si parti e re. Plus kesaj shumicen e votav qe i ka marre , i ka marre per arsye se ajo pjese e popullit qe e ka votu ka thene me vete "po e provojme kete AKR-ne , ndoshta del diçka e hajrit".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptySun Mar 29, 2009 6:10 pm

po qashtu eshte vetem i ka mashtrue,a di sa punetor ne kosov dhe jasht ju ka borgj ky njeri,,
se ky punon me mafijat me te njohura shqiptare serbe ruse dhe tjer...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 168
Age : 92
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptySun Mar 29, 2009 11:16 pm

Pacollit "ka fat" me sllavo-ruset e karpateve se me amerikanet nuk i njef rregullat e lojës!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dardan01
Fillestar/e
Fillestar/e
dardan01

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 61
Vendi : deutschland
Registration date : 11/04/2009

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptyTue Apr 14, 2009 9:25 pm

ky Pacolli,nuk eshte as politikan i vjetruar,as fare politikan,po kjo paraja eshte prostitute,pastaj bleu politiken me prostitucion.Hmmm ruana zot prej biznismenve te paditur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 59
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptyWed Apr 15, 2009 3:55 pm

Po ka fitue para ne menyre te felliqur!
2 miliar i ka marre prej jelcinit! dhe prej atij momentti eshte pasurue,punon me mafin ruse shqiptare serbe etj.
Ka bashkpunim me mafine e shqiperise dhe ne diaspore.
Pra me mill te bardh e pune tjera..
PO ky nuk eshte bosi siq mendojne njerezit e thjeshte!
Bosi i tije kryesore eshte Rusi ne Lugano..
Ky eshte nje lloj drejtori i tije..
Ky ka para dhe blen me para njerez dhe qka te do..
Po thojne qe harami nuk shkon gjithmon nje dite dote shperthen harami....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kaqurrelja
Fillestar/e
Fillestar/e
kaqurrelja

Female
Numri i postimeve : 60
Age : 33
Vendi : deutschland
Registration date : 11/05/2009

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptyWed May 13, 2009 2:00 pm

pacolli konference me misionin amerikan!!
Cito :
Cito :
Sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 44
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptyWed May 13, 2009 2:18 pm

Un nuk di kujt i ka ba Behxhet pacolli keq ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
kaqurrelja
Fillestar/e
Fillestar/e
kaqurrelja

Female
Numri i postimeve : 60
Age : 33
Vendi : deutschland
Registration date : 11/05/2009

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptyWed May 13, 2009 2:27 pm

aha,jo mor Pacolli nuk bene keq ai,ai besa edhe ndihmon te tjeret,por nuk ka fuqi intelektuale te mbaje mbi supe kete peshe politike,keshtu mendoi une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 107
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptyWed May 13, 2009 3:47 pm

Murtur , pyeti puntoret shqiptare qe i ka çu me pi uje e i ka kthy pa pi uje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 44
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptyWed May 13, 2009 9:16 pm

Po i kam pyt edhe une di ma shum per ket pun se kerkush ste len me u ba ty shef ne pun te tij ???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptyWed May 20, 2009 1:29 am

Pacolli sjell njohje te re nga shteti Komoreve ,
Si dhe me sa po vrehet qdo dit e më shum po lobon për njohjen e ktij Sheteti të rij bile po punon më shum qeverija dhe ministrat përkatës të cilët me sa duket nuk po guxojn me i lëshu karrikat se po ju ftofet vendi për me njoft Shetetin .
Në një intervist dhan gazetarit Milaim Zeka më habiti se si punon ky njeri për qështjen e Kosovës ,dhe si respekton shtetin dhe Udhehqsin e tij edhe pse jan parti tejter per mua thot jan udheqës të ktij shteti dhe i respektoj shum , dhe nga kush e ka kët porosi që e bën për njohjen e Shetit nga vetëhvetja thot e kam oblim shpirtror ,dhe fal zotit që kam kët mundsi të veproj për kët Shtet ,dhe ishte krenar që po e bënte kët pun thoja vet me vete po të bënin të tjerët një gjysm pune që po ban ky ku do shkonte Kosova ,Do bëhej Shum shpejt Shtet si shum shtete të botës që do ja ken lakmi shum .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptyThu May 21, 2009 3:58 pm

Pacolli karieres se vete ja nisi me lirimin e Shqipe Habibit ne Afganistan,dhe ky shtet eshte i lidhur drejtepersedrejti me nenen Rusi,ku Rusija ja ka bere te mundur kete per me ja arritur qellimit ky mik i Mahmut m*** bakallit qe ishte edhe keshillatr i Ramushit heeee!!!!Tani kete Pacoll Behxhetin e ftuan ne Kosove qe te formoi parti;Veton Surroja,me Halil Matoshin qe Pacolli e beri pasanik!!!!!Tani Pacolli ja ka nisur me bere shaka me fukarenjet shqiptar se kinse e dojka aq shume kosoven qe do vende qe nuk dihet a jan shtete apo komuna qe ta pranoin shtetin e kosoves!!!Ky tere ate pasuri qe e ka e ka fitue nga ish kryetari Rus Borisi bile me vajzat e tij,a nuk e dini se ku e ka qellimin!Une e kam perkrahur Pacollin me qellim qe kush jan perkrahesit morra apo pi_callcat e tij,me nje fjale populli eshte si dhit ka shofin ymyt mashtrohen dhe asgje nuk fitoin!

Zot bane mire per shqiptaret e varfer!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan EmptyFri May 22, 2009 4:47 pm

a haxhi na knaqen keto patriota me bateri.
a koken ner shka. fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty
MesazhTitulli: Re: Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan   Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: