Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit

Shko poshtë 
+7
Ada_Kondi
zeriatdheut
laloni
njonidrenica
Mergimtari
Guximi
MUHAMETII
11 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptySun Sep 28, 2008 1:32 pm

Pershendetje Mergimtari

Nuk e di pse me jeni versulur te gjithe, propagand, propagand. Sinqerisht ta dini se une nuk jam ne asnje organizate islamike, dhe pasha Krijuesin tim e tendin, nga askush nuk kam marr ndonje kerkese qe te bej komente per ekzistencen e Zotit. Por une e ndjej obligim kombetar, moral e fetar, qe ta them te verteten dhe vetem te verteten.
Po si o zoteri e quani ju kete propagand fetare, ku asnje fe nuk eshte permende ne kete teme, si keshtu. Ti propagand e quan te ju them njerezve, besoni Zotin, sepse nuk ka tjeter pervec Tij. Jo ore kjo nuk eshte kurfar propagande, edhe nese mund te njihet si propagand une e shoh vetem ne aspektin pozitiv, ndersa ju fatkeqesisht ne ate negativ. Por une e quaj vetem predikim te drejte e te arsyeshem.
Ky eshte forum per bashkimin kombetar. Eshte e vertete se nuk eshte vertete qe nuk eshte per predikim fetar, por une vetem po i shpreh pikepamjet e mia. Zona e teologjise eshte te flitet per Zotin e fene, me sa di une, ketu nuk shoh asgje te keqe.
Kur thua se ky eshte forum per bashkim kombetar, e jo per propagand, paskeni harruar qe ketu ka tema dashurie, tema per kengen, tema chit-chati, tema per gjegjeza, tema per enderra, tema argetuese, sport, kuzhine, lojera me shkronja te fundit etj. Tash shtrohet pyetja, a I shkojne ne dobi gjithe keto tema qe nuk po perkojne me forumin, kombit tone, duhesh te kesh parasysh se s’ka dyshim se nuk I shkojne ne dobi, por nuk mendoj se i shkojne as ne dem, edhe pse ky eshte forumi qe me se shumti ka tema argetuese, ndersa quhet bashkimikombetar. Keto I ka forumi, diskutim i lire, te diskutohet per qeshtje sociale. Ndersa ne kur diskutojme per Zotin, po diskutojme per qeshtje fundamentale, qe na hyne ne pune. Aagje te keqe nuk ka. Disa here e kam thene dhe e them prap se besimi ne Zot aspak nuk te pengon te angazhohesh per qeshtje kombetare. Perkunderazi vetem vullnet te jep te punosh edhe me shume.
O zotri po Adem Jashari me familje qfare ishin, a ishin musliman te devotshem, jeni ne dijeni se ata jane sulmuar pikerisht ne ramazan, ne kohen e syfyrit.
Zahir Pajaziti nje luftetar stateg vigjilent, ka agjeruar duke luftuar, dhe aspak nuk e ka penguar. E shume e shume luftetare te tjere.
O zotri, po si more propagand, populli thote: “te mires po I bie shkelm”.
Feja nuk ben asgje me shume, vetem se don qe njerezit te jene te sinqerte, tolerant, solidar, te drejte, rruges se Zotit. Dhe qfare te keqe ka ketu ore. Jeni duke paragjykuar me te madhe, nuk e di pse ndodhe kjo, nuk ju kuptoj fare.
Jo ore, nuk ka dyshim se une nuk largohem rruges se Zotit, sepse jam plotesisht I vetedijshem se aspak nuk me pengon te punoj per qeshtje kombetare.
S’ka dyshim se nuk I kam future kembet ne nje kpuce, por ne njeren besimin tek Zoti, dhe tjetren tek kombi, nese mund ta quajme keshtu. O zotri ta dini se kane mund te hasen qytete pa pa qyteterim, pa kultur, pa sundimtar, pa ligje, civilizim, pa teater, por asnjehere nuk eshte hasur qe ka pase kolektivitet pa banore qe nuk besojne ne Zot, pa fe, kete e kane konstatuar filozofi grek, Plutarku e H.Bergson.
Mund te quash ti si te duash, por une po te them se feja nuk te pengon te merresh me kombin, kete kuptoje njehere e pergjithmone.
Me sa po shoh, jam duke diskutuar me nofka te ndryshme por me njerez te njejte.

Me t’mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptySun Sep 28, 2008 4:01 pm

MUHAMETII shkruajti:
Pershenetje Bibikim
Eshte e vertete, qe nuk keni thene se jeni ateist, por ne temen: "merre me mend" ndoshta ju kujtohet, (tashme jane te fshira, shkaku i atij problemit), - edhe aty keni potencuar qe nuk besoni ne jete pas vdekej, dhe une kam ardhe deri te konkludimi se kur nje person nuk beson ne jete pas vdekjes, ai nuk beson as edhe ne Zot. Sikurse deri para nja 1 muaji kam menduar, se nuk mund te kete persona qe besojne ne Zot, e qe nuk besojne ne ringjallje, por ja qe hasa qe ka aso persona.

Bibikim, eshte e pakuptimet te besohet ne Zot, e te mos besohet ne ringjallje. Sepse kjo bote e padrejte nuk do te kishte kuptim, nese nuk do ekzistonete bota tjeter me drejtesi absolute. Prandaj, a mendoni se Zoti neve na krijoi kot!? A mendon se kot, na dalloi nga kafsha!? Kot na dha formen (konstruktin) me te mire!? Kot ne kete qenie te persosur ne toke, e vendoi menjen!? Jo jo, pasha Zoti jo, asgje ska ndodhe rastesisht dhe pa ndonje qellim te caktuar.
Neve Zoti na ka bere mekembes (zevendes) ne toke, sepse jemi e vetmja qenie ne toke, qe di te logjikoj, gjykoj e arsyetoj. Prandaj edhe do te kerkoj pergjegjesi nga ne, me plote te drejte, sepse na ka treguar rrugen e drejte, na ka terheqe verejtjen nga e shtremberta.
Keshtu qe ka Zot dhe nuk ka dyshim se ka ringjallje.

Me t'mira
Pershendetje dhe per ty i nderuar...

Mire qe e paske kuptuar njeher e mire se nuk kam thene qe jam Ateist apo nuk besoje ne Zot( e njejta eshte kjo si ateist si nuk besoje ne Zot). E sa i perket asaj tek tema " Merre me mend ", me kujtohet shum mire se cfare kemi shkruajt kemi filluar te diskutojme rreth " Presidentit Heroik ", haha( me te vertet kan qene postime shum domethenese, por ja qe iken). E ne postimin e para fundit te kam thene: Ke harruar se nuk besoje ne jete pas vdekjes??, dhe tani me ke thene nuk e kam ditur kete, keshtu dicka ka qene... !!
Thote nje fjali e bukur: Njeriu sa te jetoje dhe do mesoje, keshtu qe dhe ti ke mesuar dhe kete qe ka njeri qe nuk mendon qe ka " jete pas vdekjes ", por qe beson ne Zot.


Muhameti, une kam ardhur ne kete perfundim se " Ringjallje " nuk ka pas vdekjes, ndersa Zoti mendoje qe ekziston. Ne jemi ata te cilet e bejme kete Bote te pa drejte, te pa kuptimte, te pa lumtur etj ...
Sa iu perket pyetjeve qe me keni bere as njera nuk eshte e kote, te gjitha kan ndodhur me nje qellim te caktuar apo me nje deshire te caktuar, sepse sikur te ishin vetem njerezit ne kete bote, apo vetem kafshet nuk mundem me marr me mend cfare jete kishte me qene.
Mos te harroje dhe dicka per fund, ka disa njerez qe nga kafsha dallojne vetem ne pamjen e jashteme.

Byee BiBiKiMi, nuk kemi cka e diskutojme kete gje me shum.!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
njonidrenica
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptySun Sep 28, 2008 4:29 pm

muhamet un ty te respektoj si antar dhe shqiptar, por te lutem kjo tem seka vendin ketu,telutem si ne nrez shum te vsgjel ndaj allahut kem derjt te perzihemi ne punte allahut, asni njeriju ne kit planet nuk edin as kur ka me dek po as qka na pyt dikush ne at jet tjeter, ne sekem drejt te boj polebik per zotin se qka aj neve na pyt, ti mire edin muhamet se zoti naka kriju neve dhe gjithsin dhe zdo gjo tjeter aj ka fuqi shum te madhe dhe bon mrekullija po ne jem shum te vegjel meju perzi allahit qka ja pyt ase punon. me respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptySun Sep 28, 2008 5:38 pm

Pershendetje Bibikim, s'ka dyshim se une nuk kembguli pa nevoje, e aq me pak, kur ju vet pranoni dicka.

Ama eshte perfundim i gabuar. Sepse nuk eshte e kapshme te kete Zot, e Ai te mos na ringjall. Sepse thash edhe me pare qe njeriun, Zoti e ka bere mekembes (zevendes), dhe ia ka mundesuar ta sundoj bote, te bej qfare te doje, por i ka treguar se nuk ben te beni qfare te doni, por vetem ate qe eshte e arsyeshme. Prandaj Zoti do e ringjall njeriun, dhe do e merr ne pergjegjesi per ate qe ka vepruar ne toke.
S'ka dyshim se ka njerez, qe vetem nga pamja e jashte jep te kuptohet se jene te tille, perndryshe...

Me t'mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptySun Sep 28, 2008 5:47 pm

Pershendejt njonidrenica
Bash ketu e ka vendin kjo teme, ku mendove ta kete!?
Eshte e vertete se ne jemi shume shume te vegjel ne krahasim me Allahun e Madheruar, por mund te marrim shembuj, dhe na lejohet.
S'ka dyshim se asnjeri nuk e di se kur ka per te vdekur, por nese besoni ne Kur'an, duhet ta kuptoni se njeriu e di se qfare do ta pyes e qfare jo Zoti i Madheruar. Sepse kete ia ka mesuar nepermjet Kur'an-it. Pra eshte e vertete se Zoti nuk do na pyes per pasuri, e as per ngjyren e lekures, as per madhesine e shtepise, sic shpjegohet ne keto foto me permbajtje.
Ne nuk po ju perzihemi Allahut, (Zoti na ruajt) por ne vetem po e themi ate qe ai na ka mesuar.

Me t'mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptySun Sep 28, 2008 6:17 pm

MUHAMETII shkruajti:
Pershendetje Bibikim, s'ka dyshim se une nuk kembguli pa nevoje, e aq me pak, kur ju vet pranoni dicka.

Ama eshte perfundim i gabuar. Sepse nuk eshte e kapshme te kete Zot, e Ai te mos na ringjall. Sepse thash edhe me pare qe njeriun, Zoti e ka bere mekembes (zevendes), dhe ia ka mundesuar ta sundoj bote, te bej qfare te doje, por i ka treguar se nuk ben te beni qfare te doni, por vetem ate qe eshte e arsyeshme. Prandaj Zoti do e ringjall njeriun, dhe do e merr ne pergjegjesi per ate qe ka vepruar ne toke.
S'ka dyshim se ka njerez, qe vetem nga pamja e jashte jep te kuptohet se jene te tille, perndryshe...

Me t'mira
Dicka kur e them dhe e pranoje qe e kam thene, nje gabim nese e beje dhe e pranoje, nje gje kur e them dhe e mbroje deri ne fund edhe nese jam gabim, qe ne kete rast them se nuk ka jete pas vdejkes, e Zoti ekziston. Kjo ndoshta me bene te jem i ndryshem nga ti, sepse ti beson ne te dyja ndersa une vetem ne njeren.
Nuk ka njeri qe jetone ne kete Bote qe mund te me bind se " Ekziston jeta pas vdekjes", e nese dikush qe vdek njeher dhe " Ringjallet " prap ateher ai/ajo mund te me bind per kete. Kaq e perfundojm kete diskutim, ne menyr qe t'mos dalim nga tema.

Byee... !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptySun Sep 28, 2008 6:45 pm

Kjo pika e dyte nuk po me pelqen hic. Sepse ti po e pranon se edhe nese je gabim, e mbron deri ne fund. Kjo i bie se nese keni thene njehere qe bora ka ngjyre te zeze, nuk do i bini mas.
Po te tregoj se edhe nese dikush vdes, dhe ringjallet, (ne fakt ne kete rast une po e marr shembullin se ai nuk ka vdekur) ju prap nuk do besoni se ai me te vertete ka vdekur, edhe pse kjo nuk mund te ndodh me, nje here ka ndodhe per te dokumentuar ringjalljen, me jo, me pastaj do thonit ai ka qene i gjall por neve na eshte dukur se ka vdekur, prap nuk do kishit per te besuar. Sepse njeriu i tille eshte. Ju e pranuat vete.

Ne vetem se kemi dale nga tema.

Me t'mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptySun Sep 28, 2008 7:46 pm

O shoky, nuk e kisha fjalen per gjerat qe mund te shihen, sikur qe ke then ti " Bora ka ngjyren e zeze ", jo shoky, sepse kjo eshte nje gje qe shihet e preket. Por e kisha fjalen per jeten pas vdekjes, se nuk ka njeri qe me bind per kete, vetem nese ai/ajo " Ringjallet ", ateher ka mundesi te bindem per kete " Jete ". Po si duket nuk po i logjiko e analizo mire fjalet qe po shkruaj. ??!!

Kjo ish e fundit, ose po i fshije te gjitha, sepse jan jasht teme komplet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyMon Sep 29, 2008 3:17 pm

Po i analizoj fort mire, komenti paraprak ta bene te ditur kete gje.
Mos te lutem mos i fshiej, mos u ben nervoz. hahah

Me t'mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyMon Sep 29, 2008 10:51 pm

Keto qe i keni sjell jane te njejta me ato qe me vijne qdo dite ne Msn fatkeqesisht! Nuk ja vlen te komentohen, sepse kemi kaluar moshen e femijeris.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyWed Apr 15, 2009 2:55 pm

argumente shoku guxim
vetem argumente jo fjale!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyWed Apr 15, 2009 3:02 pm

akil mos ja fut kot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyWed Apr 15, 2009 3:04 pm

bibibikim
aj qe nuk beson ne jeten pas vdekjes nuk e di si ti thuhet qe beson ne Zot.
kjo osht si me thon''un e di qe ekziston loja e futbollit po gollat nuk ekzistojn
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyThu Apr 16, 2009 2:17 am

Hej Laloni mose doli dikush nga poshte te tregoje 10 pikat e Zotit apo e ke degju nga pallavrat e Arabeve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ada_Kondi
Fillestar/e
Fillestar/e
Ada_Kondi


Female
Numri i postimeve : 49
Age : 41
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/12/2008

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyThu Apr 16, 2009 2:19 am

Askush nuk e di se c'do te ndodhe pas vdekjes sepse akush nuk eshte kthyer te na tregoje se cfare i ka ndodhur kur ka vdekur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyThu Apr 16, 2009 2:20 am

zeriatdheut shkruajti:
Hej Laloni mose doli dikush nga poshte te tregoje 10 pikat e Zotit apo e ke degju nga pallavrat e Arabeve
vetem nasradini ka shkuar dhe eshte kthyer nga ajo bote hahahahhahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjergji
Fillestar/e
Fillestar/e
gjergji


Male
Numri i postimeve : 25
Age : 45
Vendi : belgjikê
Registration date : 09/11/2008

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyThu Apr 16, 2009 2:33 am

MUHAMEDII ti ishalla ne gjenet se une paskem mbet ke dera
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyThu Apr 16, 2009 3:01 am

Hajte se te shtij une mbrenda te muhamedi ti gjergji hahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyThu Apr 16, 2009 12:53 pm

jojo askush nuk ka vdek dhe me u kthy apet po Zoti na e ka tregu krejt qa do behet me ne pas vdekjes.
e un jam shum i lumtur qe ju po kenaqeni me fjalet qe i shkruani vet.po kjo nuk do ju zgjas shum!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyThu Apr 16, 2009 1:08 pm

zeri i atdheut keme vujt keq prej zotit!
Hajt se se shpejti ke me provu fuqin e zotit.
Po si u krojove more i mjere !
Po pse atehere nuk pe nalni vdekjen e as lindjen ju trimat e serbise!
Allahu te lind dhe te vdes.
Kjo bot eshte e shkurter kurse ajo bot eshte per gjithmon.
Keq ka me ju denu zoti e nuk dote shkon larg te gjithe ju qe talleni me te madhin Allah!
Allah jep mend aty ku ska!
Keta qe nuk kan besim nuk kan as ndenja kombetare!

Te lumt Laloni
Qka shkruan te gjitha me argumente!
Une kam lexuar kuranin biblen dhe jehova!
Me beso me kuran ka argumente dhe eshte i mrekullueshem,kurse bibla krejt rrena pallavra dhe jehova nje sekt kriminel.
Si Detektiv kam mesuar sektet e te gjitha llojeve nga ispektoret me te mire dhe te larte te policise kunder krimit.
PO me beso se edhe ata spjegojne se jehova eshte krijue prej krimineleve me te medhenje!
Po u shtue duke filluar prej nje grupi te vogel dhe u rrit si nje parti.
Keta paguajn njerez me para dhe i marrin ne pune per propagand e ne kosove shqiperi ka plot te tille!
Qellimi i tyre eshte propaganda kunder muslimanizmit.
Po edhe fej katolike bene ashtu paguajn njerez qe te propagandojne kunder muslimaneve shqiptare..
Vetem Rugova me Ram Manaj edhe cecaj ka marre me miliona qe te nderroj fene..
Nuk eshte qudi qe ketu do me siper bejne punen e dreqit!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyThu Apr 16, 2009 1:16 pm

jo jo ,qudi aspak.
po Zoti une na ka paralajmeruar ne qe te kemi kujdes nga njerez te tille.
e kujt ti jipen argumente? atyre qe Allahu ua ka mbyllur mendjen.vertet ke e udhezon Ai ska kush e humb e ke e devijon Ai ska kush e udhezon. po per veti e kan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjergji
Fillestar/e
Fillestar/e
gjergji


Male
Numri i postimeve : 25
Age : 45
Vendi : belgjikê
Registration date : 09/11/2008

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 1:14 am

jojo zeriatdheut mos me ndihmo po rri ke dera mê mir se po u futa brenda prap DETEKTIVI do e gjen ni nga ata termet e ''famshme'' pêr te me then (si PSH trim i serbis)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 1:17 am

Hahahahha ani pra ri te dera priti shajtanat Shkelm hundve mos dalin jashte se jane besi shume ahahhaha
Ani mos ta nine GJergji ca pallin gomarzit jemi mesu me trimat e Rugovnes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 11:38 am

Zeri atdheut
Kritikon Arabet!
Me siguri qenka serbe sepse sepse vet po le dyshim!
Po a nuk po sheh o i mjere qe te gjithe kunder teje apo je qorr!
I pa fe eshte si pa krye!
Ai qe nuk beson ne fuqin e zotit ai nuk ka nder nuk ka karaktere nuk ka besim ,ai bene qmos.
Keta shesin atdheun kombin femijet e vet familjen.
Koke boshe jan keta.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
laloni
Anëtar
Anëtar
laloni


Male
Numri i postimeve : 259
Age : 32
Vendi : gjilan
Profesioni/Hobi : leximi
Registration date : 12/03/2009

10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 EmptyFri Apr 17, 2009 1:17 pm

o vlla nuk ja vlen te qash derrasa me keta njerez .
o ju trima leni ato llafe jo mas dere jo para dere se dera sju qet me honger e kthenu kah Zoti juj se Ai krijoi token te cilen e ujit me shi e pastaj ju hani nga ajo.
pse perbuzni keto te mira ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: 10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit   10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
10-Gjëra që Zoti nuk do të ju pyes ditën e Ahiretit
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Gjëra që ndoshta nuk i dinit mbi gjumin
» ZOTI ËSHTË NJË
» Gjera te vogla qe ju bezdisin(ju bejn nervoz)
» PSE ZOTI S'NA PRANON LUTJET ?
» A beson ne ZOT, nese thu po duhesh me shkru arsyen

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: